Profile

Cover photo
Громадське ТБ Дніпро
22 followers|86,749 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
Дніпровські еко-активісти кілька днів тому звернули увагу, що у Севастопольському парку понад сто дерев помічені хрестиками і призначені для вирубування.
Керівниця громадського руху «Екодніпро» Любов Колосовська стверджує, що на вирубування підписані акти. Однак біологи та незалежні експерти говорять, що багато позначених дерев є здоровими, і нищити їх не треба.

Крім того, за словами Любові Колосовської, зрубування цих дерев є порушенням закону, адже парк є об’єктом природно-заповідного фонду, і пиляти дерева без проекту реконструкції парку не можна.

Також активісти зазначають, що цієї весни проти правил провели обрізування дерев, чим спотворили частину парку.

«У місті часто проводиться так зване омолоджування, — розповідає Борис Барановський, провідний науковий співробітник НДІ біології ДНУ ім. О. Гончара. — Має зрізатися не більше третини крони, а у нас обрізають так, що лишається тільки стовбур дерева або рогулька, дерева гинуть. Такими темпами у нас буде пустеля».

Біолог запевняє, що за ще радянським положенням, навіть хворі дерева на території міста підлягають лікуванню, а не видаленню. Тут же до вирубування призначені абсолютно здорові дерева. Натомість у парку є сухі та повалені дерева, на яких немає відміток для зрубування.

За словами представника Соборної в місті Дніпрі ради Павла Попова, була створена комісія, яка визначила аварійні дерева. До її складу ввійшли голова департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради, представник міського управління екології, представники Соборної в місті ради. Проте жодного біолога в комісії не було.

«За нашим припущенням, масове вирубування дерев у місті відбувається як заготовлення на дрова, — говорить Любов Колосовська. — За різними оцінками, кубометр дерева коштує близько 500 гривень, і спеціалісти в галузі твердопаливних котлів говорять, що зараз найкращий час, щоб рубати акації, вони є ідеальними дровами».
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
У «Діорамі» Дніпровського історичного музею відкрилася виставка «Портрет солдата» — фотографії чоловіків, котрі добровольцями або за призовом брали участь у воєнних діях на сході України.
Авторка фото та журналістка Віка Ясинська розповідає, що про війну пише вже два роки, паралельно до своїх статей робила фотографї військових. Коли фото накопичилася певна кількість, вирішила — чому б не зробити з цього виставку. «Чому назва «Портрет солдата»: це не лише зовнішній портрет, а, скоріше, психологічний. Ідея — показати «героя нашого часу», людей, які в певний гострий момент залишили якісь свої справи, родини, — пояснює Віка Ясинська. — Всіх єднає, що це люди не інертні, ідейні. Навіть якщо через якийсь час багато в кого є розчарування, але все одно в них у кожному свій стрижень. Це люди з бажанням щось міняти і щось робити, не заплющувати очі на щось і не опускати рук».

На виставці представлено 39 портретів, кожен із них супроводжують цитати з інтерв’ю, які показують внутрішній світ військового.

«У мене таке відчуття, що погляди пронизують саме єство. Після відвідин таких виставок можна або від серця щось сказати, або мовчати», — ділиться враженнями відвідувач виставки Олексій.

Фотовиставка «Портрет солдата» триватиме в «Діорамі» до 19 червня.
 ·  Translate
У «Діорамі» Дніпровського історичного музею відкрилася виставка «Портрет солдата» — фотографії чоловіків, котрі добровольцями або за призовом брали участь у воєнних діях на сході України. Авторка фото та журналістка Віка Ясинська розповідає, що про війну пише вже два роки, паралельно до своїх статей робила фотографї військових. Коли фото накопичилася певна кількість, вирішила — чому б не зробити з цього виставку. «Чому назва «Портрет солдата»: це...
1
Add a comment...
 
У Дніпровському геріатричному пансіонаті мешкає 600 людей, близько тридцяти з них — переселенці з зони АТО. Відсьогодні понад 60 мешканців зможуть переселитися в оновлені приміщення пансіонату. Реконструкція була профінансована урядом Німеччини.
«Ми дуже сподіваємося, що завдяки цьому проекту ми зможемо створити гідну домівку людям, які були змушені покинути свою рідну домівку. Особливо важкий новий початок для літніх переміщених осіб, тому дуже важливо, щоб вони жили в такому оточенні, де б почувалися добре. Після життя, сповненого праці, вони заслужили, щоб суспільство попілкувалося про них, якщо з якихось причин власна родина не в змозі це зробити», — зазначив генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфґанґ Мьоссінґер.
Будівля геріатричного пансіонату зведена в 1979 році, відтоді не було жодного капітального ремонту, зауважує керівник пансіонату Олег Кондрашевський.
Під час ремонту поміняли електрику, труби, опалення, замінили всю сантехніку та меблі.
В’ячеслав Руденко та Любов Парасоцька — переселенці з Костянтинівки Донецької області, в пансіонаті мешкають уже два роки: «Хочеться вірити, що ремонт цей продовжать тому що решта приміщень цього потребують. Ми з Любашкою задоволені. Єдиний недолік — відсутність гарячої води в літній період, підводить ТЕС нас. Ми ревматики, тому нам потрібна гаряча водичка».
 ·  Translate
У Дніпровському геріатричному пансіонаті мешкає 600 людей, близько тридцяти з них — переселенці з зони АТО. Відсьогодні понад 60 мешканців зможуть переселитися в оновлені приміщення пансіонату. Реконструкція була профінансована урядом Німеччини. «Ми дуже сподіваємося, що завдяки цьому проекту ми зможемо створити гідну домівку людям, які були змушені покинути свою рідну домівку. Особливо важкий новий початок для літніх переміщених осіб, тому дуже ...
1
Add a comment...
 
Що знають діти про Другу світову війну? Ми вирішили поставити це питання одинадцятирічним дітям, які ще не вивчали відповідний період історії в шкільній програмі, відповідно, вони не перевантажені шаблонами шкільних підручників.
Хто з ким воював? Чому розпочалася ця війна? Хто з ким має примиритися? Кого ми згадуємо 8-9 травня і як ви відзначаєте цю дату? Відповіді маленьких дніпрян — у нашому відео.
 ·  Translate
Що знають діти про Другу світову війну? Ми вирішили поставити це питання одинадцятирічним дітям, які ще не вивчали відповідний період історії в шкільній програмі, відповідно, вони не перевантажені шаблонами шкільних підручників. Хто з ким воював? Чому розпочалася ця війна? Хто з ким має примиритися? Кого ми згадуємо 8-9 травня і як ви відзначаєте цю дату? Відповіді маленьких дніпрян — у нашому відео.
1
Add a comment...
 
На Дніпропетровському навчально-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих виготовляють полімерно-піщану тротуарну плитку. Враховуючи специфіку підприємства, там розробили тактильну плитку для людей зі слабким зором та незрячих.
Сировиною для плитки є пісок та відходи побутового пластику — це подрібнені відра, тазки, пакувальні матеріали. Вона не руйнується під впливом морозу, води, порівняно з бетонними виробами
Підприємство дає роботу людям з інвалідністю: крім незрячих, там працюють люди з іншими проблемами зі здоров’ям, з якими складно знайти роботу.
«Я з-під Луганська, з Лутугиного. Маю лише чотири відсотки зору, — розповідає Олександр Ворона, підсобний працівник цеху. — На цьому підприємстві я з зими, до цього працював на приватного підприємця — це пекло. А тут я дуже задоволений умовами: у мене два вихідних, робочий день вісім годин, соцпакет, зарплату не затримують».
За словами старшого менеджера підприємства Сергія Ткаченка, плитку, вироблену в Дніпрі, купують Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Рівне, ведуться перемовини з Одесою. Їхню плитку вкладуть на Хрещатику біля реконструйованого ЦУМу. Проте Дніпропетровська влада, за словами Сергія, не хоче ні бачити, ні чути підприємство УТОСу.
«У місті немає жодної зупинки, обладнаної для людей з інвалідністю. Нам потрібно хоча би вісім зупинок: у нас є два підприємства, плюс у місті є два гуртожитки, де живуть люди зі слабким зором і незрячі. Щоб зробити зупинку, треба зробити проект, якого не існує в Україні. Щоб його зробити, потрібно його затвердити в районній раді, потім у міській раді, обласній і далі по колу. Це нікому не треба. Інваліди необхідні тільки самим собі і тим, хто їх оточує», — підсумовує Сергій Ткаченко.
 ·  Translate
На Дніпропетровському навчально-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих виготовляють полімерно-піщану тротуарну плитку. Враховуючи...
1
1
Add a comment...
 
27 квітня на сьому сесію міської ради було винесено питання про внесення змін до рішення від 30.09.2015 «Про запровадження практики електронних закупівель за кошти міського бюджету».
У цьому рішенні йдеться в тому числі й про запровадження системи ProZorro для всіх закупівель від 3000 гривень.
Громадським активістам стало відомо, що на сесії 27 квітня це рішення хочуть скасувати для деяких сфер життєдіяльності міста. За словами Артема Романюкова, представника ГО «Громадський контроль», це спроба відмовитися від застосування системи ProZorro для дрібних закупівель, яка залишає їх у “сірій зоні”, адже дрібні закупівлі складають близько 50% відсотків від загальної кількості: «Я вважаю, це корупція, інших мотивів я не бачу».
Проте голова фракції «Самопоміч» Артем Хмельников переконує, що рішення від 30 вересня суперечить закону про публічні закупівлі, а зміни, винесені на голосування, сприятимуть вдосконаленню системи ProZorro: «На місяць вводиться норма, яка дає можливість працювати бюджету, за місяць ми зобов’язані прийняти порядок закупівель. На сьогодні не існує правового механізму виставлення в ProZorro лотів у галузі поточних ремонтів ЖКГ: це ремонт доріг і ремонт житлового фонду. Ми встановили чіткий термін, що до 1 червня ми мусимо прийняти це рішення, інакше буде діяти старе рішення, яке фактично блокує роботу служб ЖКГ».
Хмельников запевняє, що на необхідний ремонт дахів, під’їздів та доріг цього місяця заплановано витратити близько 100-150 мільйонів гривень, а рішення від 30.09 блокує виконання цих робіт саме в частині ремонту.
Депутат міськради від «Опозиційного блоку» Вадим Рублевський розкритикував зміни до рішення від 30 вересня: «До 1 червня рішення нібито буде діяти і за цей час планується “освоїти” 700 мільйонів». За його словами, рішення активно обговорюється в місті і має назву «Украсти 700 мільйонів за півтора місяця».
Міський голова Борис Філатов резюмував: «З одного боку, піднімається поріг закупівель згідно з чинним законодавством, з іншого боку — сфера застосування ProZorro розширяється».
36 голосами депутатів рішення прийняли. Громадське обговорення змін до рішення «Про запровадження практики електронних закупівель за кошти міського бюджету» призначене на 11 травня.
ProZorro — це система електронних закупівель, створена спеціально для держави, яка відповідно до закону про публічні закупівлі, буде системою всіх закупівель у державі. Закон ділить закупівлі на допорогові і надпорогові. Тобто все, що до 200 тисяч гривень для товарів і послуг та до півтора мільйонів для робіт — це допорогові закупівлі, які регулюються місцевою владою.
 ·  Translate
27 квітня на сьому сесію міської ради було винесено питання про внесення змін до рішення від 30.09.2015 «Про запровадження практики електронних закупівель за кошти міського бюджету». У цьому рішенні йдеться в тому числі й про запровадження системи ProZorro для всіх закупівель від 3000 гривень. Громадським активістам стало відомо, що на сесії 27 квітня це рішення хочуть скасувати для деяких сфер життєдіяльності міста. За словами Артема Романюкова...
1
Add a comment...
 
Близько 150 юних гімнасток пройшли ходою від своєї спортивної школи на Старокозацькій, 52г до будівлі Дніпровської міськради, в якій у цей момент відбувалась чергова сесія. Батьки гімнастів організували цей мітинг на знак протесту проти ситуації, яка склалася з залом, у якому тренуються молоді спортсмени.

Як пояснює Тамара Прохоренко, директорка СДЮШОР із художньої гімнастики, з січня 2015 року центральна рада фізично-спортивного товариства «Україна» перестала фінансувати всі спортивні школи, і з травня школу фінансує Дніпровська міська рада. Втім, будівля спортивного залу залишилась на балансі Дніпропетровської обласної організації фізично-спортивного товариства «Україна» і договірні стосунки між ними і міськрадою не складаються.

Наталя Голосюк, представниця батьківського комітету, наголошує, що протягом років батьки вклали багато грошей в ремонт старої будівлі, іншого пристосованого приміщення для занять художньою гімнастикою на данний момент немає. «Допоможіть нам залишитись в цій залі!» — горить Наталя.

Після того, як діти і їх батьки підійшли до будівлі Дніпровської міської ради, до них вийшли міський голова Борис Філатов і його заступник Олександр Шикуленко. Борис Філатов заявив батькам, що всі питання можна було надіслати на сторінку в Facebook і домовився з представниками батьківського комітету про зустріч після сесії. Олександр Шикуленко заявив, що Іван Прошак регіональний представник дніпропетровської обласної організації фізично-спортивного товариства «Україна» вимагає у міськради 110 тисяч гривень за оренду приміщення, і ця цифра є завищеною. Наша мета зробити так, щоб в залі могли спокійно займатись діти, і по-друге, як максімум передати будівлю на баланс міської ради. Якщо питання буде загострюватись, то ми готові іти в суд»

У телефонному коментарі регіональний представник Дніпропетровської обласної організації фізично-спортивного товариства «Україна» Іван Прошак зазначив: «Я завжди був тільки «за», я вісім листів написав на ім’я міського голови. Але Руслан Буленок, керівник управління у справах молоді та спорту Дніпровської міської ради, мені сказав, що ми не будемо платити. Він не правий, тому і вийшла така ситуація. А школа працює і буде працювати. Я завжди казав: давайте з’ясуємо наші юридичні стосунки. Ми прораховували орендну плату, в літні місяці вона складає тридцять-тридцять п’ять тисяч в місяц, в зимовий період вона складає сімдесят-сімдесят п’ять тисяч».
 ·  Translate
Близько 150 юних гімнасток пройшли ходою від своєї спортивної школи на Старокозацькій, 52г до будівлі Дніпровської міськради, в якій у цей момент відбувалась чергова сесія. Батьки гімнастів організували цей мітинг на знак протесту проти ситуації, яка склалася з залом, у якому тренуються молоді спортсмени. Як пояснює Тамара Прохоренко, директорка СДЮШОР із художньої гімнастики, з січня 2015 року центральна рада фізично-спортивного товариства «Укра...
1
Add a comment...
 
Починаючи від 2-го червня, протягом тижня в кінотеатрі «Правда-Кіно» показуватимуть чотири хіти цьогорічного фестивалю «Docudays UA». Це стрічки «Як змінити світ», «У променях сонця», «Українські шеріфи» і «Майже святий». Критерій відбору фільмів був найпростіший: саме на ці чотири стрічки в Києві під час показів стояли найбільші черги, тобто фактично найкращі фільми обирали самі глядачі.

«Як не дивно документальне кіно допомагає іноді краще розібратися в тому, що відбувається навколо тебе, допомагає співпереживати, виявити в собі страхи та проблеми і зрозуміти, як далі з ними жити. Воно може дивувати і бути більш захопливим, аніж ігрове кіно», — говорить Вікторія Хоменко, PR-менеджерка проекту «DOCU/ХІТ»

Фільми проекту «DOCU/ХІТ» у Дніпрі можна подивитися до 8 червня.
 ·  Translate
Починаючи від 2-го червня, протягом тижня в кінотеатрі «Правда-Кіно» показуватимуть чотири хіти цьогорічного фестивалю «Docudays UA». Це стрічки «Як змінити світ», «У променях сонця», «Українські шеріфи» і «Майже святий». Критерій відбору фільмів був найпростіший: саме на ці чотири стрічки в Києві під час показів стояли найбільші черги, тобто фактично найкращі фільми обирали самі глядачі. «Як не дивно документальне кіно допомагає іноді краще розі...
1
Add a comment...
 
На нашого колегу з Громадського ТБ Запоріжжя Анатолія Остапенка сьогодні зранку стався напад.
Жахливо бачити такі варварські способи тиску на журналістів, хоч водночас це можна розглядати як химерне мірило ефективності журналістської діяльності, зокрема розслідувальної, якою Толя та його колеги займаються дуже успішно. Тримайтеся - і так тримати.
 ·  Translate
Сьогодні, 24 травня, о 9:50 ранку невідомі у масках напали на журналіста Громадського ТБ Запоріжжя Анатолія Остапенка. Інцидент трапився в центрі міста в районі вул. Шкільної в Олександрівському ра…
1
Add a comment...
 
Близько п’ятдесяти дніпрян зібралися на площі Героїв Майдану зранку 8 травня, щоб взяти участь у пам’ятній ході до Дня пам’яті та примирення. Під червоно-чорними та синьо-жовтими прапорами піша колона вирушила до меморіального комплексу в Парку пам’яті і примирення. Там відбулася панахида за загиблими не лише в Другій світовій війні, а й за тими, хто захищав Україну в усі часи.

«Уже четвертий рік поспіль ми проводимо захід, присвячений Дню пам’яті та примирення. Наше завдання — змістити акцент у бік світу та Європи. Для нас, українців, це не свято, це день вшанування пам’яті загиблих і жертв Другої світової війни», — зазначив організатор заходу Сергій Карноза.
 ·  Translate
Близько п’ятдесяти дніпрян зібралися на площі Героїв Майдану зранку 8 травня, щоб взяти участь у пам’ятній ході до Дня пам’яті та примирення. Під червоно-чорними та синьо-жовтими прапорами піша колона вирушила до меморіального комплексу в Парку пам’яті і примирення. Там відбулася панахида за загиблими не лише в Другій світовій війні, а й за тими, хто захищав Україну в усі часи. «Уже четвертий рік поспіль ми проводимо захід, присвячений Дню пам’ят...
1
Add a comment...
 
У Дніпрі 27 квітня «Карітас Україна» відкрив перший в Україні недержавний Центр соціальних послуг.

«Ми намагаємося допомагати в першу чергу внутрішньо переміщеним особам, які потребують психологічної і соціальної допомоги, психологічних консультацій, щоб вони мали сили жити далі. Ми маємо чітку концепцію роботи Центру в Дніпрі: це поєднання допомоги для внутрішньо переселених осіб і місцевого населення, поєднання домашньої опіки, роботи з дітьми, з людьми з особливими потребами, також співпраця з міськими службами соціальної опіки», — розповів президент «Карітас Україна» Андрій Васькович.

У Центрі можна отримати консультацію психолога, юриста, позичити медичне обладнання, приєднатися до дитячих творчих та спортивних гуртків, скористатися послугами перукаря, пральні, відвідати благодійну їдальню.

«Допомагають і медикаментами, і продуктовими наборами, і зимовим одягом, також є психологічна допомога. «Карітас» став другим домом», — розповідає Валерія Бонгелі, переселенка з Донецка.

Крім внутрішньо переміщених осіб, у Центрі соціальних послуг зможуть отримати допомогу ті, хто опинились у складних життєвих обставинах, люди з обмеженими можливостями, важкохворі, ВІЛ-інфіковані, одинокі літні люди тощо.

«Нас годували гарячими обідами, я отримувала тут продуктові набори. Тут у нас є клуб для тих, кому за 50 — спілкуємось, здружуємось, тут у нас є творча майстерня. Людина створена для спілкування, тому це нам необхідно», — ділиться Світлана Костроміна.
 
 ·  Translate
У Дніпрі 27 квітня «Карітас Україна» відкрив перший в Україні недержавний Центр соціальних послуг. «Ми намагаємося допомагати в першу чергу внутрішньо переміщеним особам, які потребують психологічної і соціальної допомоги, психологічних консультацій, щоб вони мали сили жити далі. Ми маємо чітку концепцію роботи Центру в Дніпрі: це поєднання допомоги для внутрішньо переселених осіб і місцевого населення, поєднання домашньої опіки, роботи з дітьми...
1
Add a comment...
 
Будівля стаціонару Славгородської лікарні 8 років тому лишилася порожньою. Проте влітку 2014 року координатори по роботі з переселенцями зрозуміли, що там є все необхідне, аби приймати переселенців з інвалідністю. «У нас усього мешкає 32 особи, це 12 родин. Тут люди з проблемами серця, з цукровим діабетом, ДЦП, проблемами з зором», — розповідає Валентина Субчева, координаторка роботи з переселенцями Синельниківського району.

Мешканцям славгородського центру вдалося отримати три гранти від Данської ради у справах біженців: на відкриття майстерні з ремонту одягу, ремонту оргтехніки та на розведення квітів.

Олександр Клочко працює з 18 років, попри діагноз ДЦП. Він із Шахтарська Донецької області, там працював у власній майстерні. Коли почалися бойові дії — все довелося лишити.
Зараз ремонтує всю електроніку: від годинників до мобільних телефонів та комп’ютерів. Розповідає, що на новому місці швидко до нього звикли, часто звертаються: «Я вважаю, в мене здібність техніку відновлювати. Навіть коли я поїхав, мені перші півтора роки люди дзвонили щодня, думали, що я ще працюю в Шахтарську».

Дмитро Тарасенко з сином Данилом переїхали до Славгорода з Тореза Донецької області. Раніше Дмитро працював на шахті прохідником, потрапив під завал, ампутували ліву ногу. За професією більше працювати не міг, і щоб якось себе відволікти, почав тренувати сина, адже до травми займався легкою атлетикою. Говорить, Данило не надто горів бажанням займатися, проте пізніше з’явився інтерес.
Зараз Данило Тарасенко навчається у коледжі в Запоріжжі і продовжує заняття спортом: «Роки три я займаюся штовханням ядра. У мене хвороба ноги, остеомієліт, тому я обрав такий напрямок, де мені найменше потрібно бігати, штовхаю я з правої ноги, тому лівій нозі менше шкоди». Виступав у Донецьку, отримав грамоту за перше місце, у Запоріжжі на чемпіонаті України зі штовхання ядра отримав бронзову медаль.

Валентина Демченко у Славгороді вирощує фіалки. Розповідає, що розводила квіти і вдома, у Первомайську, проте вивезти їх звідти змогли тільки листочками. Переїхавши, отримали грант на вирощування квітів, закупили все необхідне: «Чимось треба займатись, і собі якась копійка, а люди квіти купують».

Проект Громадського ТБ Дніпро «Переселенці. Новий старт» — це історії людей, які через анексію Криму та воєнній дії на сході України змушені були змінити своє життя, проте знайшли в собі сили для нового старту в іншому місці.
 ·  Translate
Будівля стаціонару Славгородської лікарні 8 років тому лишилася порожньою. Проте влітку 2014 року координатори по роботі з переселенцями зрозуміли, що там є все необхідне, аби приймати переселенців з інвалідністю. «У нас усього мешкає 32 особи, це 12 родин. Тут люди з проблемами серця, з цукровим діабетом, ДЦП, проблемами з зором», — розповідає Валентина Субчева, координаторка роботи з переселенцями Синельниківського району. Мешканцям славгородсь...
1
Add a comment...
Story
Tagline
Громадське ТБ Дніпро — громадянська ініціатива зі створення незалежного медіа в Дніпрі