Profile cover photo
Profile photo
‫סיורים בירושלים - רפי כפיר ,אהבת ירושלים"‬‎
11 followers -
סיורים מודרכים בירושלים:כל מי שאוהב את ירושלים, רוצה ללמוד אותה ואת ההיסטוריה שלה, להתבשם מניחוחה ולהכיר את סיפוריה את פינות החמד שלה – "אהבת ירושלים" תדריך אותו בדרכו. רפי כפיר, מרצה מקצועי ומנוסה ובעל חברת "אהבת ירושלים", ייקח אתכם למסע מרתק בירושלים בכל דרך שתבחרו: סיורים לימודיים, סיורים וירטואליים באמצעות שקופיות, הרצאות, קורסים, ערבי סיפורים, ימי עיון ועוד. הסיורים המודרכים בירושלים הינם במגוון נושאים, לפי בקשתכם.
סיורים מודרכים בירושלים:כל מי שאוהב את ירושלים, רוצה ללמוד אותה ואת ההיסטוריה שלה, להתבשם מניחוחה ולהכיר את סיפוריה את פינות החמד שלה – "אהבת ירושלים" תדריך אותו בדרכו. רפי כפיר, מרצה מקצועי ומנוסה ובעל חברת "אהבת ירושלים", ייקח אתכם למסע מרתק בירושלים בכל דרך שתבחרו: סיורים לימודיים, סיורים וירטואליים באמצעות שקופיות, הרצאות, קורסים, ערבי סיפורים, ימי עיון ועוד. הסיורים המודרכים בירושלים הינם במגוון נושאים, לפי בקשתכם.

11 followers
About
סיורים בירושלים - רפי כפיר ,אהבת ירושלים"'s posts

Post has attachment

Post has attachment
בית הכנסת החורבה הנמצא ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים, במקום שנקרא בעבר "חצר האשכנזים" שכן כאן גרה עדה זו. בית הכנסת נבנה במאה ה – 19 באזור שנחרב במאה ה – 18 ועמד זמן רב בשממונו, ומכאן שמו. המבנה עמד על תילו עד מלחמת העצמאות ב-1948 שבה הוחרב על ידי הירדנים. עדויות מספרות שהיה מדהים ביופיו, ונותרו ממנו רק עמודים אחדים, יסודות וקשת ששוחזרה ע"י מדינת ישראל לאחר מלחמת ששת הימים ב-1967. באוקטובר 2005 החברה לשיקום ולפיתוח הרובע היהודי החלה לבנות ולשחזר מחדש את בית הכנסת והיום הריהו עומד לתפארה.
http://ow.ly/A1842

Post has attachment
הגן הארכיאולוגי ירושלים מציג לראווה שרידים ארכיאולוגיים מרתקים מתקופות שונות בתולדותיה של ירושלים: למרגלות הכותל הדרומי של הר הבית, באזור הידוע בשם "העופל".
בתוך מתחם הגן הארכיאולוגי ירושלים נמצא "מרכז דוידסון" לתצוגה ולהמחשה.
מדובר במרכז תיירותי, מהחדישים בעולם, המשלב תצוגת תוכן ארכיאולוגי עם אמצעי מחשוב, תצוגה והמחשה חזותית.
כאשר אנו רוצים להבין את תולדותיה של ירושלים באופן ישיר, הגן מאפשר לנו זאת בעיקר כאשר מדובר בתקופות ההסטוריות העיקריות שמובלטות באתר.
http://ow.ly/A17Xm

Post has attachment
הרצאות בירושלים
"אהבת ירושלים" הרצאות וקורסים
במשך שנים פיתחה חברת "אהבת ירושלים" מערך הרצאות בנושאים ירושלמיים המועברות בעזרת מצגת. ה"הרצאות בירושלים" כוללות עשרות נושאים הסטוריים ופולקלוריסטיים הקשורים לירושלים, ומתאימות לכל סוגי האוכלוסיה.
ה"הרצאות בירושלים" הם פרי מחקר ואהבה גדולה לעיר ירושלים, ומועברות בדרך חוויתית, מושכת ומרתקת.
חשוב לנו שהמרצה יהיה בעל ידע נרחב בנושא, ויכולת לרתק את קהל השומעים .
המגוון העצום של הנושאים מאפשר ללקוח להזמין הרצאה המתאימה לדרישותיו או גם מספר הרצאות סביב נושא אחד או יותר.
אנו מעבירים מידי שנה "קורסים בירושלים" בנושאים ירושלמיים המבוססים על ה"הרצאות בירושלים" ובנוסף לכך ביקורים בשטח על מנת לראות את הנלמד ולחוות את החוויה הירושלמית באופן בלתי אמצעי.
אפשר כמובן גם לארגן את ה"קורסים בירושלים" אצל הלקוח, ולאו דוקא בירושלים.
המבנה של ה"קורסים בירושלים" הוא מודולרי ולכן הלקוח יכול לבנות בעצמו או ביעוץ איתנו את הקורס המתאים לו.
נושאים לדוגמא:
"ירושלים לדורותיה"
לימוד תקופותיה השונות של ירושלים החל מבית ראשון דרך בית שני, התקופה הרומית והביזנטית, התקופות המוסלמיות והנוצריות ועד ימינו.
"שכונות בירושלים"
שכונותיה הישנות של ירושלים כמו: משכנות שאננים ונחלת שבעה ועוד…,ועד לשכונות של תקופת המנדט כמו: רחביה, טלביה, בית הכרם ועוד…
מבנה השכונות, התושבים, מאורעות בחיי השכונות והתפתחותן.
"רחובות בירושלים"
רחובותיה העיקריים של ירושלים כמו: יפו, הנביאים, דרך שכם, אגרון ועוד…
נעסוק במגוון בתיהם, הטיפוסים שגרו בהם, ההיסטוריה שלהם ועוד…
"בתים בירושלים"
בירושלים פסיפס מגוון של בתים בשלל סגנונות שנבנו על ידי הרבה מאד גורמים, הן יהודיים והן אחרים, נכיר את הבתים, את הארכיטקטורה שלהם, את יושביהם, ואת אורח החיים בהם.
"אתרים בירושלים"
מבנים מענינים ומיוחדים, אזורים המאפיינים את העיר, אתרי קרבות ומורשת ועוד…..
"היישוב הישן בירושלים"
החיים בתוך העיר העתיקה במאה ה – 19 ותחילת המאה ה – 20. יציאה מן החומות והקמת שכונות הישוב הישן בעיר החדשה, הכוללים השונים ותרומתם לפיתוחה של העיר, מלחמות הדת בעיר.
"חלוציות ירושלמית"
ירושלים היתה מרכז לחלוציות בארץ ישראל בכל מיני תחומים:
בתי החולים הראשונים, בתי הספר הראשונים, העתונות הארץ ישראלית בתחילת דרכה, הקמת שכונות חדשות, חלוציות בתחום הקולנוע, המחקר ואפילו יבוש ביצות.
החולמים והמגשימים שמשפיעים על חיינו עד היום.
"ירושלים ממלחמת השחרור ועד למלחמת ששת הימים"
קרבות מלחמת השחרור בעיר, בדרך אל העיר ובעיר העתיקה, הקו העירוני שחילק את ירושלים, מלחמת ששת הימים ואיחודה של ירושלים.
"חומותיה של ירושלים"
חומות העיר הקדומות, החומה הנוכחית – המבנה שלה, הסיבות לבניתה, השערים, המגדלים, מקומות מענינים לאורכה.
"ירושלים בתנ"ך"
ירושלים שלפני דוד המלך, הפיכתה לעיר בירה, ירושלים בימי המלכים, חורבן בית ראשון, שיבת ציון.
"ירושלים בנצרות ובאיסלאם"
התפתחותה של ירושלים כעיר קדושה לכל הדתות, הקמת מבני דת, התפתחותן של מסורות ומבנה העיר כתוצאה ממסורות אלו. עדות וגוונים בירושלים.
"עדות יהודיות בירושלים"
עדות יהודיות בירושלים בואן לעיר והתפתחותן בה.
"אישים בירושלים"
אנשים שפעלו וביקרו בעיר כמו: אליעזר בן יהודה, משה אברהם לונץ, איתמר בן אבי, הרב קוק, ר' אריה לוין, קונרד שיק, לודויג שנלר, מארק טווין, היילה סילסי, שי עגנון ועוד….

ועוד ועוד נושאים רבים ומגוונים…..
http://ow.ly/A17AF

Post has attachment
כל הדרכים מובילות לירושלים
רפי כפיר, מרצה מקצועי ומנוסה ובעל חברת "אהבת ירושלים",מציע מסע מרתק אל ההיסטוריה, ההווי והמקומות הקסומים של ירושלים. לבחירתכם מגוון פעילויות:
• הרצאות
• סיורים לימודיים- סיורים רגליים בנושאים שונים
• סדרות סיורים- מספר סיורים לימודיים בנושא אחד
• סיורי כורסא - סיורים בירושלים באמצעות הרצאות מלוות בשקופיות, המביאות את החוויה הירושלמית אליכם, בעוד אתם יושבים בנוחות בכיסאותיכם.
• קורסים המשלבים סיורים בירושלים והרצאות
• ערבי סיפורים ירושלמיים
• ימי עיון
http://ow.ly/y2ygB

Post has attachment
סדרת מאמרים מלווים בתמונות העוסקים בירושלים לדורותיה כאשר כל מאמר עוסק בתקופה אחרת. לסדרה קראתי "ירושלים במהלך הדורות". הרי לפניכם קישור למאמר העוסק בתקופה שלפני דוד ונקרא:
"מכפר יבוסי לעיר בירתו של דוד" - http://ow.ly/A17kj

Post has attachment
הבניין שמשמש היום את משמר הגבול ושימש בעבר את בית המשפט המוסלמי (מחכמה), נבנה כמדרסת תנכזיה, ונבנתה על ידי מושל דמשק - תנכיז במאה ה - 14. בתמונה אולם המדרסה כפי שהוא נראה כיום.
Photo

Post has attachment
בנין המחכמה לפתחו של הר הבית משמש כיום את משמר הגבול. הבנין נבנה במאה ה - 14 ובעבר שימש כמדרסה מוסלמית, וכבית משפט מוסלמי. הבניין צופה אל רחבת הכותל. (בתמונה) . בתמונה הסמוכה אולם המדרסה.
Photo

Post has attachment
במרכז העיר העתיקה בצומת הרחובות הגיא והויה דלורוזה, באכסניה האוסטרית אפשר לעשות אתנחתא ולשתות קפה עם שטרודל. בתמונה גינת בית הקפה
Photo

Post has attachment
גן החיות התנ"כי שוכן כיום בעמק יפהפה בדרום-מערבה של ירושלים, ומשתרע על שטח של 250 דונם לערך. בגן מערכת של בריכות, אגם גדול ומפלים המקושרים ביניהם. משטחי דשא נרחבים ושפע של פינות חמד מוצלות מקיפים את מקורות המים. האגם מלאכותי ומימיו מטוהרים וממוחזרים. הגן בנוי בשני מפלסים לאורכם נמצאות תצוגות בעלי-החיים, ומסלול התנועה בו מעגלי. בין שני המפלסים מקשרים שבילים ובהם נמצאות תצוגות נוספות. גן החיות התנ"כי המנסה לשלב באתר יפהפה תצוגת חיות גדולה ומרהיבה עם המקורות התנ"כיים המזכירים חיות אלו.
גן יחודי זה, הן בגלל צורתו המיוחדת והן בגלל החיבור שלו עם התנ"ך מהווה מקור משיכה תיירותי חשוב בירושלים וכדאי לשלב אותו בביקור בעיר.
http://ow.ly/A17Ko
Wait while more posts are being loaded