Profile cover photo
Profile photo
Hamdam Charity
96 followers
96 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
لبخند تو، خلاصه‌ی خوبی هاست
لختی بخند، خنده‌ی گل زیباست

برای لبخند تو می آیم... همین ماه، همین مرداد داغ، همین روزها...
تو خوشحالی و می‌خندی. من هم انسانم و می‌خندم . می آیم که با هم بخندیم...
اگر تو را رها کنیم، در گردباد آسیب‌ها به سمت تقدیر خشن خواهی رفت و این شایسته‌ی انسانیت ما نخواهد بود.
امسال چند تن از کودکان همدم در دبستان عادی پذیرفته شدند و این یعنی حضور در اجتماع، دیده شدن، دیدن و یادگرفتن و این همان با هم خندیدن است...
گاهی برای وقایعی که در آن سوی جهان رخ می‌دهد به فکر فرو می‌رویم که؛ چگونه؟ چه شد؟ چه کردند؟ آنها برای کودکان بی سرپرست چه می‌کنند؟ برای کودکان معلول چطور؟ چگونه کودکان فلج مغزی را در زمانی کوتاه به انسانی توانمند بدل می‌کنند؟ ما همیشه به آنها نگاه کرده‌ایم اما این‌بار می آییم که مانند آنها عمل کنیم. در همین مرداد داغ، در ۲۵ مرداد من هم برای کودکان نیازمند کاری خواهم کرد...
گسترش علم، عظمت خدا را اثبات میکند. کافیست نگاهی به نظم جهانی بیاندازیم و جایگاه خودمان را درک کنیم. ما را دردی مشترک و خنده‌ای مشترک است و نقش ما اهدا و انتقال لبخند به لبهای خشکیده و منتظر توست...
لبهایی خشک‌تر از گرمای ۲۵ مرداد...

خورشید به ما نزدیک می‌شود. چشمان جهان باز شده است و از پس این عظمت، خنداندن لبهای تو کشتی نجات ماست.
مرداد گرمتر می‌شود و در این گرمای سخت، لبخند تو سبب آرامش است...
برای شکفتن لبخند تو می آییم؛ لبخند تو کشتی نجات و سبب آرامش ماست در این مرداد داغ.
وعده‌ی دیدار ما؛ بیست وپنجمین روز این ماه مهربان و ادامه‌ی همراهی ۲۵ تا ۲۹ مردادماه، در بازارچه‌ی خیر و خرید همدم.
#احمد_بهجت (گفتار درمان همدم)
Photo

Post has attachment
روز خبرنگار گرامی باد
Photo

Post has attachment

Post has attachment
پروردگارا،
قدر ما را به قدر مولایمان امیرالمومنین علی (ع) نزدیک فرما.
Photo

Post has attachment
هم افطار، هم دیدار

دوستان همدمی برای صرف افطار دور هم جمع می شوند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح‌المبین) و به نقل از جعفر شیرازی‌نیا (مدیریت موسسه)، این مرکز خیریه در نظر دارد همچون سالهای گذشته و درحمایت از ٤٠٠ دختر بی سرپرست همدم، مراسم افطاری با حضور خیرین، دانشجویان و یاوران خوب همدم برگزار کند.
شیرازی‌نیا در همین ارتباط افزود:
« در این مراسم که از ساعت ١٩ دوشنبه ٢٢ خردادماه در محوطه‌ی موسسه‌ی همدم برگزار می شود، هر یک از شرکت‌کنندگان، هزینه‌ی یک افطار همدمی را بر عهده خواهد گرفت.»
براساس همین خبر، هزینه‌ی ریالی هر افطار این مراسم، ده هزار تومان است اما شرکت‌کنندگان عزیز، ضمن پذیرایی و افطار و دیدار با فرزندان همدم، می‌توانند فراخور وسع و تمایل خود، از حداقل مبلغ(ده هزار تومان) تا مبالغ بیشتر، مشارکت ریالی کنند.
راه‌های تهیه‌ی بلیت و مشارکت در این ضیافت عبادی و انسانی، به قرار زیر است:
پرداخت از طريق مسكن كارت: ٦٢٨٠٢٣١٤٦٠٥٠٤٠٦٠ و اطلاع به شماره ٣٧١١٢١١٣
رزرو آنلاين از طريق آدرس www.hamdam.org (از ظهر پنجشنبه)
پرداخت از طريق شماره گيري #٤٠٠٤٠٠*٤*٧٣٣* و اطلاع به شماره ٠٩٣٥١٢٥٦٢٦٢
https://www.hamdam.org/NewsDetail.aspx?itemid=9940
Photo

Post has attachment
در بهار دلها، همدمِ قرآن می‌شویم

محفل انسی با قرآن با حضور قاریان برجسته‌ی بین المللی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح‌المبین)، دکتر زهرا حجت مدیر عامل این موسسه، با بیان این مطلب، افزود:
« مرکز خیریه‌ی همدم در نظر دارد در ادامه‌ی فعالیتهای دینی – فرهنگی خود و با همکاری جامعه‌ی قاریان قرآن مشهد و حضور قاریان بین‌المللی «محفل انس با قرآن» برگزار کند.»
وی ادامه داد: «در این مراسم که یکشنبه 21 خرداد ماه ساعت 21 در تالار همایش های همدم برگزار می شود، فرزندان همدم نیز برنامه های مذهبی خود را ارائه خواهند کرد و امیدواریم همشهریان عزیز جهت دلگرمی از این عزیزان همچون برنامه های گذشته همراه ما باشند.»
ناگفته نماند که حضور عموم همشهریان دراین مراسم، آزاد است.
Photo

Post has attachment
به انگیزه ی برگزاری جشن تولد برای فرزندان اردیبهشت ماهی موسسه؛
غمه های"یغمایی" برای گل های اردیبهشتی همدم طنین انداز شد.
جشن تولد اردیبهشتی های همدم با حضور مهدی یغمایی (خواننده خوب کشورمان) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه‌ی همدم (فتح المبین)، آیین تولد یازده نفر از فرزندان این مرکز خیریه با حضورمهدی یغمایی خواننده‌ی خوب کشورمان، تعدادی از خیرین، همکاران و مربیان همدم و به همت گروه لبخند کودک بیست و ششم اردیبهشت ماه در تالار همایش های موسسه برگزار شد.
در این مراسم که با اجرای مجریان مشهدی "محمد رضا زرقی" و "امیر فرمان" برگزار شد، گروه سرود همدم به اجرای برنامه پرداخت و پس از آن تکتم (تکخوان گروه سرود) با مهدی یغمایی مشترکا همنوایی زیبایی تقدیم حاضرین کردند که با استقبال خوب فرزندان این خانه مواجه شد.
از دیگر برنامه‌های این جشن می توان به اجرای مسابقه مهیج، نوازندگی کیبورد توسط حمید غلامپور و اجرای خواننده جوان مشهدی "رانیک" اشاره کرد.
لازم به یادآوری است که؛ با توجه به لزوم افزایش اعتماد به نفس دختران موسسه، و با مدیریت تیم توانبخشی، تصمیم گرفته شده است هر ماه و به‌همت یاوران خوب موسسه همچون گروه تولد لبخند، جشن تولدی برای متولدین همان ماه برگزار شود و خیریه‌ی توانبخشی همدم ضمن سپاس ازاین عزیزان، امیدوار است خیرین دیگر هم در این رابطه یاور فرزندان معصوم موسسه باشند.
https://hamdam.org/NewsDetail.aspx?itemid=9925
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
5/18/17
7 Photos - View album

Post has attachment
سال نوتان مبارک تر
درآستانه ی سال نو، مددکارهای موسسه سرشان شلوغ تر از همیشه می شود. از تماس با خانواده ها گرفته تا هماهنگی برای رفتن دخترهایی که خانواده دارند و دلشان تنگ شده و اصرار دارند تعطیلات را کنار آنها باشند. بااین همه، بعضی از خانواده ها
پاسخگو نیستند و انگار یادشان رفته فرزندی چشم به راه دارند. نوبت صف های طولانی از دخترهاست که جلوی اتاق های مددکاری ایستاده و منتظرند تا تکلیفشان با سال نو روشن شود.
در این میان، دخترانی هم هستند که هیچ وقت در این صف ها قرار نمی گیرند و بجای آن روی تخت شان تنها می نشینند و زل می زنند به پنجره و یا هدفون شان را میگذارند و گوش می دهند به آهنگهای تکراری.
این دخترها و آنهایی که خانواده جوابشان کرده اند، تعطیلاتِ سال نو را دوست ندارند؛ دور و برشان را خلوت میکند، خواهرهایشان را برای چند هفته ا ز آنها میگیرد، مربیها میروند و دوستانی که به دیدنشان می آمده اند، نمی آیند و واقعا همه چیز برایشان
تعطیل میشود.
آنها، آرزو میکنند که عید زودتر تمام شود. دقیقا زمانی که ما آرزو میکنیم کاش کمی بیشتر طول بکشد. گاهی خوشی های ما، دل تنگی هایِ کس دیگری است.
سال نو مبارک تر باشد برای آنها که شادی هایشان را با انسان های تنها تقسیم میکنند.
سال نوتان مبارک تر.
http://hamdam.org/NewsDetail.aspx?itemid=8890
Photo

Post has attachment
تو بخند
تا سراسیمه شود باد بهار؛
از دل چشمه و گل
برود صبر و قرار...
دراین نوروز، روزگارتان بهارانه و لحظه‌هاتان از شکوفه سرشار باد
Photo

Post has attachment
نخلستان های مدینه بر دل داغدیده ی علی (ع) می گرید و نسیم شبانگاه ناله هایشان را به فراسوی سینه ی سوخته ی آسمان می رساند.تا وقتی زمان ها و ثانیه ها در گذرند عاشقان زهرا(س) در سوز و گدازند چرا که عشق به زهرا نشانِ همه ی دلهاست.
#همدم #خیریه #توانبخشی #بهزیستی
Photo
Wait while more posts are being loaded