Profile

Cover photo
Amatérská meteorologická společnost - o.s.
61 followers|69,579 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Amatérská meteorologická společnost o.s. has a new profile photo.

Shared publicly  - 
2
Amatérská meteorologická společnost - o.s.'s profile photoJirka Vlasák's profile photo
3 comments
 
Jasně v pohodě :) Doporučuju se připojit sem https://plus.google.com/communities/100985390297860146029 jestli Tam tedy už někdo z vás neni, jakože asi jo :)
 ·  Translate
Add a comment...
Story
Introduction
Amatérská meteorologická společnost - o.s.

Mise
Cílem této facebookové prezentace je popularizace meteorologie na pokud možno odborném základě a poskytnutí diskusního prostoru všem, kterým je počasí a všechno kolem něj koníčkem a zábavou. Slušnou formou je zde možné tázat se na cokoliv a rozebírat vše, co by vás snad ohledně počasí a klimatu zajímalo.

Popis
"Amatérská meteorologická společnost - o.s." (dále jen AMSos) vznikla po vzájemné dohodě zástupců tří subjektů, působících v ČR na poli amatérské meteorologie, a to:

Amateur Stormchasing Society - J. Drahokoupil a L. Ronge
SkyWarn CzechoSlovakia - D. Rýva
Amatérská meteorologie v ČR - T. Prouza

Tyto tři organizace spolu již bezproblémově spolupracovaly v minulosti, avšak jejich sloučení do občanského sdružení bylo motivováno především možnostmi (i nutností) podstatně lepší spolupráce s jinými institucemi - především ČHMÚ a možnost získání finančních prostředků na provoz sdružení. Návrh na založení občanského sdružení tak padl ze strany zástupců ČHMÚ a i nás již vloni právě v Radostovicích. Trošku se na něj pozapomnělo a idea ožila na jaře 2012.

Ve čtvrtek 24. května 2012 pak v Radostovicích proběhla ustavující schůze přípravného výboru, na které bylo zvoleno představenstvo sdružení a schválen interní řád. Zároveň bylo Radostovického semináře využito k náboru prvních členů. Dále pak byly projednány návrhy smluv a prodiskutovány různé činnosti sdružení v delším časovém horizontu.

Obecné informace
Činnost jednotlivých subjektů AMSos se nijak nemění, A.S.S., SkyWarn i AMČR budou i nadále pokračovat ve svých činnostech - navenek však budou vystupovat pod hlavičkou AMSos. Zároveň budou spolupracovat na kolektivních projektech.

Prvním z těchto společných projektů je Registr pozorování bouřek, který byl veřejně spouštěn 1. června 2012. V rámci tohoto registru dojde v průběhu času ke sloučení rů
zných registrů a seznamů pozorovatelů povětrnostních jevů na území ČR (doposud část na A.S.S. a AMČR).

Weby a fóra nedoznají žádných významných změn - snad kromě designu odkazujícího na příslušnost k AMSos. Největší změny čekají web a fórum AMČR. Tato doména se stane vlastnictvím AMSos a současný, zastaralý a nevyhovující web bude zrušen (včetně registru pozorovatelů) a nahrazen novým oficiálním webem sdružení. Na něm posléze najdete stanovy sdružení, interní řád a veškeré informace, týkající se historie, současnosti i plánované budoucnosti sdružení.
Fórum AMČR zůstane obsahově zachováno, změní se pouze design a pravděpodobně přibude veřejná a interní sekce pro členy sdružení.

Věříme, že založení AMSos se stane jedním z mezníků vývoje amatérské meteorologie v České republice, přičemž samozřejmě i Vy máte možnost k tomuto přispět.
Links
Contact Information
Contact info
Email