Profile cover photo
Profile photo
پاتوق کتاب فردا
196 followers -
پاتوقی برای دوستداران کتاب و مطالعه
پاتوقی برای دوستداران کتاب و مطالعه

196 followers
About
Posts

Post has attachment
لیست #کتاب‌های_دهگانه مسابقه #بخون_و_ببر ۲:

۱ #تن_تن_و_سندباد انتشارات قدیانی
۲ #باشگاه_مغز نشر مهرسا
۳ #آبنبات_هل‌دار انتشارات سوره مهر
۴ #من_دیگر_ما انتشارات آیین فطرت
۵ #گردان_قاطرچی‌ها انتشارات کتابستان معرفت
۶ #ابن_مشغله ن نشر روزبهان
۷ #دیدم_که_جانم_می‌رود نشر شهید کاظمی
۸ #فتح_خون نشر واحه
۹ #می‌شکنم_در_شکن_زلف_یار دفتر نشر معارف
۱۰ #مطلع_مهر انتشارات حدیث راه عشق
برای تهیه کتابهای بخون و ببر 2 کافیه به سایت پاتوق کتاب فردا به نشانی www.bookroom.ir مراجعه کنید.
یک میلیارد تومان مجموع جایزه برای ۱۲۷۰ نفر است.
جایزه نفر اول 110 میلیون تومان می باشد.
مسابقه از ۷ شهریور لغایت ۳۱ شهریور برگزار می شود.
این پیام رو برای دوستان خودتون هم بفرستید تا از مسابقه عقب نمونن.

#کتاب
#خندوانه
Photo
Add a comment...

Post has attachment
کتاب «حجره ای برای گانگستر» که عنوان فرعی «سرگذشت مسلمان شدن جوان آمریکایی» را بر پیشانی خود دارد، زندگی نامۀ خودنوشت جوانی است که زندگی به سبک گانگسترهای آمریکایی و گرفتاری در زندان های این کشور را سال ها از نزدیک چشیده و درنهایت، اسلام را تنها راه نجات خود یافته است.
نویسنده در این کتاب، نکته هایی ناشنیده از زندگی گانگستری در #آمریکا ، وضعیت زندان های این کشور، جست وجو در ادیان مختلف و زندگی طلبگی در قم را با زبانی ساده و روان با خواننده در میان می گذارد. رقص در معبد هاری کریشنا، نبرد با سفیدپوست ها، نمازهای یک ساعته، دوستان زندان و دعای کمیل در لس آنجلس عنوان برخی از فصل های این کتاب است.
مولف: حامد حسین وقار
مترجم: احمد عبداله زاده مهنه
ناشر کتاب: کاویان کتاب

لینک معرفی کامل و خرید #کتاب:
http://bookroom.ir/book/44016
Photo
Add a comment...

Post has attachment
معرفی #کتاب مهر ولایت در آسمان ایران (نگاهی به زندگانی و ابعاد شخصیت #امام_رضا علیه السلام)

اثر حاضر، تحقیقی اجمالی در زمینه ابعاد مختلف زندگانی، شخصیت، فضایل و معجزات امام رضا (ع) است.

در این اثر ضمن بیان گوشه هایی از کیفیت ولادت، معرفی خاندان و زندگانی امام رضا (ع)، به جهات مختلف شخصیت ایشان اعم از سیره اخلاقی، عبادی، اجتماعی، سیاسی و علمی آن امام پرداخته شده و روش زندگانی ایشان با توجه به شرایط سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن دوران و ولایت عهدی ایشان، مورد بحث و بررسی اجمالی قرار گرفته است.

در همین زمینه نویسنده داستان هایی از زندگانی امام رضا (ع)، اخلاق کریمانه ایشان، کثرت عبادت وی، نحوه برخوردوی با اقشار مختلف مردم، معجزات و کرامات ایشان در دوران حیات و پس از رحلت آن امام و مقابله ایشان با خط انحراف در زمان خویش نقل نموده و اهمیت زیارت قبر شریف ایشان و آثار دنیوی و اخروی آن را از منظری روایی بیان نموده است.

نگارنده همچنین تحلیلی از علل پذیرش ولایت عهدی توسط امام رضا (ع) ارایه نموده و اقدامات مهم ایشان در این دوران را که منجر به #شهادت وی گردید، گزارش نموده است.

مولف: علی کریمی جهرمی
ناشر کتاب : #بوستان_کتاب_قم

#کتابخوانی
#مطالعه
Photo
Add a comment...

Post has attachment
معرفی #کتاب رویای نیمه شب:

این اثر داستانی است #عاشقانه با زمینه‎ی مذهبی که حکایت از دلدادگی جوانی پاک سیرت از اهل سنت به دختری #شیعه مذهب دارد که در راه وصال با موانع و اتفاقاتی تلخ و شیرین مواجه است.
جذابیت قلم نویسنده به اندازه‎ای است که مخاطب را دچار خود کرده و تا انتهای داستان همراه می‎سازد.

گزیده ای از کتاب #رویای_نیمه_شب

🔹«پدر بزرگ از پشت قفسه ها بیرون آمد و به گوشواره ای زیبا و گران بها که من طراحی کرده بودم و ساخته بودم اشاره کرد. خوشحال شدم که آن را برای ریحانه انتخاب کرده بود؛ هر چند بعید می دیدم که مادرش زیربار قیمت آن برود.گوشواره را بیرون آوردم و به پدربزرگ دادم.

🔹طراحی و ساخت این گوشواره، کار هاشم است. حرف ندارد!

🔹مادر ریحانه گوشواره ها را گرفت و ورانداز کرد.

🔹 قشنگند، ولی ما چیزی ارزان قیمت می خواهیم.

مادر ریحانه گوشواره ها را روی مخمل گذاشت. با نگاهش گوشواره های قبلی را جستجو کرد. پدربزرگ گوشواره های گران بها را توی جعبه کوچکی گذاشت. جعبه را به طرف مادر ریحانه سُراند.

🔹 از قضا قیمت این گوشواره ها دو دینار است.

🔹در دلم به پدربزرگ آفرین گفتم. از خدا می خواستم که ریحانه صاحب آن گوشواره ها شود. قیمت واقعی اش ده دینار بود. یک هفته روی آن زحمت کشیده بودم.»

http://bookroom.ir/book/412
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#معرفی_کتاب حماسه تپه برهانی

خاطره «تپه برهانی» نوشته «سید حمید رضا طالقانی» در سال 1365 در نخستین مسابقه بزرگ فرهنگی هنری #جبهه و جنگ که توسط قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) برگزار شد، رتبه اول را در بخش خاطره نویسی کسب کرد.

حماسه تپه برهانی در سوم خرداد سال 1373 نیز در نخستین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس، رتبه اول خاطره را به خود اختصاص داد و تندیس زرین برترین کتاب دفاع مقدس را از دست رئیس جمهور دریافت کرد، همچنین در سال 1379، درجشنواره «ادب پایداری» که کلیه آثار ادبی در طول بیست سال، از آغاز دفاع مقدس تا سال 1379، با حضور نخبگان ادبی کشور مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این ارزیابی نیز گوی سبقت از صدها کتابی که در طول بیست سال نگارش شده بود، ربود و به عنوان «برترین #کتاب خاطره در سطح الف جشنواره ادب پایداری» معرفی شد و خالق این اتر جاودانه، در دیپلم افتخار و تندیس زرین برترین نویسنده کتاب خاطره، در بیست سال ادبیات داستانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرد.

مخاطب در این اثر با خاطرات منحصر به فرد از حماسه عظیم تپه برهانی با روایت رزمنده جانباز «سیدحمید رضا طالقانی» آشنا می شود این حماسه در عملیات «والفجر 2» در تابستان سال 1362 اتفاق افتاده، که تپه برهانی، بریده ای از آن حماسه عظیم است. «حماسه تپه برهانی» در عین حالی که یک «سند تاریخی منحصر به فرد» به شمار می رود، سندی است که اگر نبود، قطعه ای از تاریخ دفاع مقدس مغفول و مجهول می ماند چراکه هیچ نوشته دیگری درباره این بریده از عملیات «والفجر 2» وجود ندارد.

مرداد سال 1362، گروهان میثم از گردان امام حسین (ع)، از لشکر 14 تپه سوم از تنگه دربندیخان عراق را فتح کرد و در محاصره نیروهای عراقی گرفتار شد و پس از 2 روز مقاومت، سرانجام با شهادت نیروهای گروهان، تپه مجدداً به تصرف نیروهای عراقی در آمد، اما « حماسه تپه برهانی» این حادثه عاشورا گونه را با جزئیاتش، در سینه تاریخ، ثبت، ضبط و جاودانه کرد و صفحه زرینی بر صحیفه ایستادگی و مبارزات ملت ایران افزود.

مولف: سید حمیدرضا طالقانی
ناشر کتاب : عماد فردا
قیمت: 17000 تومان

لینک معرفی کامل و خرید:
http://bookroom.ir/book/13719
Photo
Add a comment...

Post has attachment
عرضه #کتاب بازی بازوی تربیت اثر استاد #محسن_عباسی_ولدی در #نمایشگاه_کتاب_تهران با تخفیف ویژه

غرفه کتاب فردا: سالن٢ - راهرو۶ - غرفه٣

#معرفی_کتاب

چندی پیش #مقام_معظم_رهبری در دیدار با اعضای #شورای_عالی_انقلاب_فرهنگی نگرانی چندبارۀ خود را از تهاجم فرهنگی غرب ابراز داشته و در همین راستا نسبت به ترویج #بازی های سنتی تأکید ورزیدند. ایشان در این دیدار فرمودند: « ما بچّه های خودمان را که اَلَک دولَک بازی میکردند که تحرّک داشت و خوب بود، گرگم به هوا بازی میکردند که کار بسیار خوبی بود و ورزش بود و بازی و سرگرمی بود، یا این چیزی که خط کشی میکنند و لیِ لیِ میکنند - بازیِ بچّه های ما اینها بود - آورده ایم نشانده ایم پای اینترنت، نه تحرّک جسمی دارند، نه تحرّک روحی دارند، و ذهنشان تسخیر شده به وسیله ی طرف مقابل. خب بیایید بازی تولید کنید، بازی ترویج کنید، همین بازی هایی که بنده حالا اسم آوردم و ده تا از این قبیل بازی [که ] بین بچّه های ما از قدیم معمول بوده را ترویج کنید؛ [این ] یکی از کارها است، اینها را ترویج کنید.» این کتاب حاوی 140 بازی از دوران #نوزادی تا دوران #نوجوانی است؛ بازی هایی که در فرهنگ بومی کشورمان #ایران رواج داشته؛ اما آرام آرام به دست فراموشی سپرده می شود. گردآوری این کتاب از سوی حجت الاسلام عباسی با همکاری گروه تربیتی «آیین فطرت» انجام گرفته است. همزمان با این کتاب، جلد چهارم کتاب «منِ دیگرِما» اثر حجت الاسلام عباسی نیز منتشر شده است. «منِ دیگرِ ما» کتابی با موضوع تربیت فرزند با رویکرد دینی است که جلد چهارم آن به نقش بازی در تربیت فرزند اختصاص دارد.

در تلگرام به ما بپیوندید:
@bookroom
#کتابفروشی
#کتابخوانی
#پاتوق_کتاب_فردا
Photo
Add a comment...

Post has attachment
عرضه #کتاب بارقه ها نوشته آیت الله شهید سید محمدباقر صدر در #نمایشگاه_کتاب_تهران با تخفیف ویژه

غرفه کتاب فردا: سالن ٢ -راهرو ۶ - غرفه ٣

#معرفی_کتاب

شهید #سید_محمدباقر_صدر اندیشمندی مجاهد بود که در عرصه های گوناگون اسلامی و علمی، اندیشه هایی نو و سخن هایی تازه داشت. او تلاش می کرد از هر فرصتی برای بیان صحیح و جامع هندسه فکری و عملی #اسلام بهره بگیرد. حاصل بخشی از این تلاش ها، مجموعه ای از مقالات، گفتارها و یادداشت ها بود که در موضوعات گوناگون، به فراخور نیاز زمانه و ظرفیت مخاطبان ارائه می شد. مجرا و بستر مطرح شدن این مقالات و گفتارها و یادداشت ها، مجلات علمی – فرهنگی، فرصت های پیش آمده در خلال کلاس های درس، همایش ها، پرسش های اقشار مختلف مردم و هر زمینه مناسب دیگر بود.  پژوهشگاه تخصصی #شهید_صدر تلاش کرد در این مجموعه که «بارقه ها» نام گرفت، تا حد ممکن ثمرات تلاش های این عالم مجاهد را گردآوری کند. ثمراتی که دربردارنده موضوعات گوناگون و متنوعی همچون اخلاق، تربیت، فلسفه، فقه، فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اجتماع، #حوزه و #مرجعیت است. از این رو «بارقه ها» با در برداشتن این گستره از موضوعات متنوع، مجموعه ای است که می تواند تا حدی نمایی از هندسه فکری شهید صدر را به نمایش بگذارد.

در تلگرام به ما بپیوندید:
@bookroom
#کتابفروشی
#کتابخوانی
#پاتوق_کتاب_فردا
Photo
Add a comment...

Post has attachment
عرضه کتاب مدرنیته و تنزل منزلت انسانی اثر آیت الله #سید_محمدمهدی_میرباقری در #نمایشگاه_کتاب_تهران با تخفیف ویژه

غرفه کتاب فردا: سالن٢ - راهرو۶ - غرفه٣

#معرفی_کتاب مدرنیته و تنزل منزلت انسانی: آخرین گفت و گوی علمی مرحوم استاد سید منیرالدین حسینی شیرازی با استاد سید محمدمهدی میرباقری

این گفت و گوی علمی ، یک روز قبل از رحلت حجت الاسلام و المسلمین سید منیر الدین حسینی شیرازی با استاد سید محمدمهدی میرباقری در فرهنگستان علوم اسلامی قم انجام شده است . مرحوم استاد حسینی در این گفت و گو #مدرنیته را به سه رکن " مفاهیم " ، " ساختارها " و " محصولات " تقسیم کرده و معتقدند که شرافت و اخلاق و معنویت در این دستگاه ، ابزار " ماده محوری " قرار گرفته و " حیات مادی " ، اساس مذاکره و تعامل اجتماعی و موضوع پرستش مشترک اجتماعی است.  از نگاه ایشان این دستگاه، نظام تکامل گرا و نسبیت گراست که توقف در برابر آن، نه ممکن است و نه مطلوب، لذا باید در برابر آن، نظام تکامل گرایی دینی را دنبال نمود تا بستر ساز گسترش اخلاق و توسعه حضور اختیارات جامعه اسلامی در فرایند تکامل اجتماعی باشد.

در #تلگرام به ما بپیوندید:
@bookroom
#کتابخوانی
#کتاب
#کتابفروشی
#پاتوق_کتاب_فردا
#تحول_در_علوم_انسانی
Photo
Add a comment...

Post has attachment
عرضه کتاب انواع و ادوار روشنفکری نوشته استاد #حمید_پارسانیا در #نمایشگاه_کتاب_تهران با تخفیف ویژه

غرفه کتاب فردا: سالن ٢ - راهرو ۶ - غرفه ٣

#معرفی_کتاب

این کتاب به بررسی انواع و ادوار #روشنفکری در ایران معاصر، با تکیه بر روشن فکری حوزوی می پردازد. نگارنده پس از برشمردن معانی مختلف روشن فکری، به بررسی مقاطع مختلف آن در تمدن غربی پرداخته و در ادامه، به ورود روشن فکری به جامعه ایران در دوران #مشروطه اشاره نموده و آغازین ظهورات روشن فکری در ایران را، مربوط به بعد از انقلاب بلشویکی روسیه (1917) دانسته است. حضور مجدد دین در عرصه های اجتماعی در دهه چهل، موجب به وجودآمدن جریان روشن فکری دینی در ایران می شود. اما این جریان نیز پس از دوران اوج خود، به دلیل دید #سکولار به دین و دوری از مردم، منزوی شده و حتی قسمتی از آن به قدرت هایی پیوست که ادعای مبارزه با آن ها را داشت. نویسنده در ادامه، با برشمردن میراث خردورزی در اندیشه تشیع، به این موضوع پرداخته که هر یک از روشن فکری یا منورالفکری حوزوی، چگونه و تا چه حد امکان دارند و چه صورت هایی در تاریخ معاصر ایران داشته اند.

در #تلگرام به ما بپیوندید:
@bookroom

#کتابخوانی
#پاتوق_کتاب_فردا
Photo
Add a comment...

Post has attachment
عرضه #کتاب هویت ما اثر دکتر #حسین_کچوئیان در نمایشگاه کتاب تهران با تخفیف ویژه

غرفه کتاب فردا: سالن ٢ - راهرو ۶ - غرفه ٣

کتاب #هویت_ما مجموعه ۱۰ گفتگو و گفتار دکتر حسین کچوئیان است که موضوعات زیر را در بردارد: «هویت ما»، «دغدغه های جلال آل احمد»، «شریعتی؛ #روشنفکری غیر دینی از جناح چپ تجدد!»، «خون بازی؛ ترور یاران امام خمینی(ره) در سال ۶۰»، «افق های انقلاب فرهنگی»، «جمهوری اسلامی؛ مشروعیت و مقبولیت»، «ایران، سرزمین عجایب»، «قمار بیست و پنجم؛ تحلیل جامعه شناختی راهپیمایی ۲۲ بهمن»، «تاریخ تجدد مال شده؛ در برابر تاریخ طبیعی»، «ظرفیت های فمنیسم؛ از نظر تا عمل». این کتاب با مقدمه حجت الاسلام والمسلمین دکتر #احمد_رهدار ، رئیس موسسه تحقیقاتی فتوح منتشر شده است.

در تلگرام به ما بپیوندید:
@bookroom

#نمایشگاه_کتاب_تهران
#نمایشگاه_کتاب
#کتابخوانی
#مطالعه
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded