Profile cover photo
Profile photo
Rosikon Press
3 followers -
Firma Rosikon Press istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w wydawaniu ilustrowanych książek z zakresu sztuki, historii i religii.
Firma Rosikon Press istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w wydawaniu ilustrowanych książek z zakresu sztuki, historii i religii.

3 followers
About
Posts

Post has attachment
"Na początku myślałem, że szukanie Świętego Graala to zawracanie głowy, tania sensacja, komercja, czy nawet jakaś fascynacja ezoteryczna, jednak z czasem okazało się, że stoi za tym rzeczywista historia". #graal #Sangreal  
Na początku myślałem, że szukanie Świętego Graala to zawracanie głowy, tania sensacja, komercja, czy nawet jakaś fascynacja ezoteryczna, jednak z czasem okazało się, że stoi za tym rzeczywista historia, której poznanie pozwala lepiej wniknąć w głąb naszej religii, tradycji i kultury. Nasze poszukiwanie Świętego Graala przyniosły więcej zaskakujących efektów niż się tego spodziewaliśmy na początku drogi - mówi portalowi Fronda.pl, Grzegorz Górny współautor książki pt. "Tajemnica Graala"

Skąd pomysł na reporterskie śledztwo w sprawie Świętego Graala?

Grzegorz Górny: Dwa lata temu wydaliśmy z Januszem Rosikoniem książkę pt. „Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych”, w której analizowaliśmy tzw. relikwie pasyjne Chrystusa, takie jak m.in.: Całun Turyński, Sudarion z Oviedo, czy Święty Krzyż. Podczas jednego ze spotkań autorskich towarzyszących promocji książki, w pewnym momencie wstał jakiś człowiek i zapytał nas: „Czy nie myśleli Panowie, żeby zająć się Świętym Kielichem?”. Spojrzeliśmy po sobie z Januszem zdumieni i stwierdziliśmy wtedy: „A dlaczego nie?” Może warto się tym zająć i rozpocząć poszukiwanie tego przedmiotu. W ten sposób rozpoczęła się praca, która trwała prawie rok i zaowocowała wydaniem tej właśnie reporterskiej książki.
Add a comment...

Post has attachment
TVP o naszej pozycji:
Hanna Suchocka "Rzymskie Pasje. Kościoły Stacyjne Wiecznego Miasta"
Zobacz więcej:
http://www.rosikonpress.com/autor_102/Hanna_Suchocka.html
Rosikon Press 2013
Add a comment...

Post has attachment
nowy projekt www.armiaandersa.pl
Tym razem profesor Davies proponuje aktywne wejście w świat historii nawet tym osobom, które do tej pory nie były związane z tą dziedziną nauki. Umożliwi to nowy portal www.ArmiaAndersa.pl. Poświęcony jest on niezwykłej epopei 2. Korpusu Polskiego, zarówno jego żołnierzy, jak i cywilnych uchodźców ze Związku Sowieckiego, a także ich dalszym wojennym oraz powojennym losom.
Poprzez platformę internetową, przygotowaną przez firmę MillionYou, profesor Norman Davies zaprasza do współpracy wszystkich ludzi, którzy związani są z dziejami tamtego okresu poprzez własne wspomnienia, przez opowieści rodziców i dziadków lub przez osobiste pasje i zainteresowania. Portal ma bowiem na celu zbieranie na całym świecie świadectw, wspomnień, relacji, dokumentów, zdjęć i filmów związanych z armią generała Władysława Andersa. Pragnieniem inicjatorów projektu jest ocalenie od zapomnienia i przechowanie dla przyszłych pokoleń wszystkiego, co dotyczy 2. Korpusu Polskiego. Już teraz na portalu można znaleźć kilkadziesiąt interesujących świadectw i relacji, a zapewne z każdym dniem będzie ich coraz więcej. 
Najciekawsze materiały przesłane na platformę do końca listopada br. mają szansę ukazać się wiosną przyszłego roku w formie książkowej.
#anders   #andresarmy   #Davies   #MillionYou  
Photo
Photo
Konferencja prasowa: SZLAK NADZIEI/ PAP - Warszawa
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Jesteśmy z Państwem w Google +
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded