Profile

Cover photo
Drita Islame
73 followers|18,188 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Drita Islame

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Pas 21 viteve, nga momenti i parë i rikthimit në atdhe të dijetarit të shquar islam me famë botërore, H. Vehbi Sulejman Gavoçi, me propozimin e Myftinisë Shkodër, Këshilli i Bashkisë Shkodër, i ka dhë...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Kryebashkiaku i Tiranës Lulëzim Basha ka vizituar xhaminë “Et'hem Beu” së bashku me të dërguarat e posaçme të SHBA-së që prej ditësh po qëndrojnë në Shqipëri në kuadër të fushatës “2012 orë kundër...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Përfaqësuesja speciale e Komuniteteve Myslimane pranë Departamentit të Shtetit në SHBA, Farah Pandith, e dërguara e posaçme për Mbikëqyrjen dhe Luftën ndaj Antisemitizmit, Hannah Rosenthal, të shoqëru...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
Me zhvillimet e teknologjisë, tashmë është pranuar që bota e sotme ndodhet në epokën e informacionit dhe të dijes ku çdo gjë ecën me ritëm shumë të shpejtë. Si rrjedhojë çdo individ duhet të nxitojë p...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Drita Islame - Pëllumb Vorpsi, mes besimit dhe artit
 ·  Translate
Karriera e gjatë në muzikë e ka bërë Pëllumb Vorpsin një nga emrat më të njohur për publikun shqiptar. Dashuria dhe pasioni për muzikën lindën tek ai që në fëmijëri. Krijimtaria e tij e pasur përfshin...
1
Add a comment...
Have him in circles
73 people
Erlis Cela's profile photo
Rudi Dunga's profile photo
Parajsa Dekor's profile photo
Agim Elezi's profile photo
Endrit Hafizi's profile photo
Tirana Real Estate's profile photo
Astrit ibrahimi's profile photo
Besmir Semanaj's profile photo
Ramadan Çipuri's profile photo

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Në vitin 1949, në qytetin e Elbasanit, ndodhi një vdekje e hidhur. Kishte ndërruar jetë në moshën 14 vjeçare djali i dytë i hafiz Tasim Lunikut. Lajmi qe përhapur lagje më lagje nga tellalli Ymer Bish...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Përfaqësuesja speciale e Komuniteteve Myslimane pranë Departamentit të Shtetit në SHBA, Farah Pandith, e dërguara e posaçme për Mbikëqyrjen dhe Luftën ndaj Antisemitizmit, Hannah Rosenthal, të shoqëru...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Pjesa e parëSipas Titus Burchkardt-it, substanca e artit është bukuria. Në termat e fesë Islame, kjo është një cilësi hyjnore dhe, në këtillësinë e saj, ka një aspekt dyjar: në botë është pamja; është...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Atë mëngjes dielli, rrezatonte si jo ditë më parë gjatë këtij shkurti. Një natë më parë shërbimi meteorologjik kishte njoftuar rritjen e temperaturave. Një lajm i mirë ky përballë dëborës së këtij mot...
1
Add a comment...

Drita Islame

Shared publicly  - 
 
Drita Islame - TIKA do restaurojë 5 xhami në Shqipëri
 ·  Translate
Pesë xhami, të shpallura monumente kulture në Shqipëri, do të restaurohen nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Zhvillim “TIKA”. Me një fond prej 4 milionë dollarë do të mundësohet restaurimi i Xhami...
2
Add a comment...
People
Have him in circles
73 people
Erlis Cela's profile photo
Rudi Dunga's profile photo
Parajsa Dekor's profile photo
Agim Elezi's profile photo
Endrit Hafizi's profile photo
Tirana Real Estate's profile photo
Astrit ibrahimi's profile photo
Besmir Semanaj's profile photo
Ramadan Çipuri's profile photo
Basic Information
Gender
Male