Profile cover photo
Profile photo
hossein vafa
64 followers
64 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has shared content
 معرکه گیری در خیابان های تهران در سال 1335؛ عکس از مجموعه عکاس اتریشی "اینگه موراس" از سفر به ایران انتخاب شده است. موراس دستیار هنری کارتیه برسون عکاس مشهور فرانسوی بود که در نیمه دوم دهه 60 میلادی به خاورمیانه سفر کرد. او در این سفر به فلسطین، عراق، سوریه و سپس ایران رفت تا زندگی و مردمان را با دوربین خود به ثبت برساند. موراس در سال 1335 برای مدت یکسال در ایران اقامت کرد و ضمن سفر به شهرهای مختلف از زندگی مردمان آن زمان عکاسی کرد
Photo

Post has shared content
بسیار جالبانک....!
{ حرفی برای گفتن دارم .... }

يک دختر خانم زيبا خطاب به رئيس شركت آمريكایی جی پ مورگان نامه‌ای بدين مضمون نوشته است:

می خواهم در آنچه اينجا می گويم صادق باشم. من 24 سال دارم. جوان و بسيار زيبا، خوش‌اندام، خوش هیکل، خوش بیان، دارای تحصیلات آکادمیک و مسلط به چند زبان دنیا هستم.
آرزو دارم با مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلار يا بيشتر ازدواج كنم. شايد تصور كنيد كه سطح توقع من بالاست، اما حتی درآمد سالانه يک ميليون دلار در نيويورک هم به طبقه متوسط تعلق دارد.
چه برسد به 500 هزار دلار. خواست من چندان زياد نيست. آیا مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلاری وجود دارد؟
آيا شما خودتان ازدواج كرده‌ايد؟ سئوال من اين است كه چه كنم تا با اشخاص ثروتمندی مثل شما ازدواج كنم؟

چند سئوال ساده دارم:
1- پاتوق جوانان مجرد و پولدار كجاست؟
2- چه گروه سنی از مردان به كار من می‌آيند؟
3- معيارهای شما برای انتخاب زن كدامند؟

و اما جواب مدير شركت مورگان:
نامه شما را با شوق فراوان خواندم. در نظر داشته باشيد كه دختران زيادی هستند كه سوالاتی مشابه شما دارند. اجازه دهيد در مقام يک سرمايه‌گذار حرفه‌ای موقعيت شما را تجزيه و تحليل كنم :

درآمد سالانه من بيش از 500 هزار دلار است كه با شرط شما همخوانی دارد، اما خدا كند كسی فكر نكند كه اكنون با جواب دادن به شما، وقت خودم را تلف می‌كنم.

از ديد يك تاجر، ازدواج با شما اشتباه است، دليل آن هم خيلي ساده است: آنچه شما در سر داريد مبادله منصفانه "زيبائی" با "پول" است. اما اشكال كار همين جاست: زيبائی شما رفته‌رفته بعد ده سال آرام آرام به کل محو می‌شود اما پول من، در حالت عادی بعيد است بر باد رود.

در حقيقت، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زيبائی شما نه و چین و چروک و پیری زود رس زنانه جایگزین این زیبائی خواهد گردید و اثری از این جوانی و زیبائی باقی نخواهد ماند.
از نظر علم اقتصاد، من يك "سرمايه رو به رشد" هستم اما شما يك "سرمايه رو به زوال".
به زبان وال‌استريت، هر تجارتی "موقعيتی" دارد. ازدواج با شما هم چنين موقعيتی خواهد داشت. اگر ارزش تجارت افت كند عاقلانه آن است كه آن را نگاه نداشت و در اولين فرصت به ديگری واگذار كرد و اين چنين است در مورد ازدواج با شما.
بنابراین هر آدمی با درآمد سالانه 500 هزار دلار نادان نيست که با شما ازدواج کند به همین دلیل ما فقط با امثال شما قرار می گذاريم اما ازدواج هرگز.
اما اگر شما علاوه بر جوانی و زیبائی کالایی داشته باشید که مثل سرمایه من رو به رشد باشد و یا حداقل نفع آن از من منقطع نشود کالاهایی با ارزش مثل "انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری، حمایت، دوست داشتن، عشق و ... " آن وقت احتمالا این معامله برای من هم سود فراوانی خواهد داشت چون ممکن است من حتی فاقد دارایی هایی با ارزش با مشخصات شما باشم و برای داشتن آنها پول زیادی خرج کنم. چون بعد چند مدت از ازدواج، بیش از زیبائی، اندام و هیکل، مواردی که بیان کردم برای زندگی مشترک لازم بوده و من شدیدا به آنها نیاز پیدا خواهم کرد.
در هر حال به شما پيشنهاد می‌كنم كه قيد ازدواج با آدمهای ثروتمند را بزنيد. بجای آن شما خودتان می‌توانيد با کمی تفکر و تلاش و با داشتن درآمد سالانه 500 هزار دلاری، فرد ثروتمندی شويد. اينطور، شانس شما بيشتر خواهد بود تا آن كه يك پولدار احمق را پيدا كنيد.

اميدوارم اين پاسخ كمكتان كند.

( خدایا تو ببخش )
Photo

Post has shared content


محمد زینت نام جهان است

چه خوشبوتر از آن اندر دهان است

نزائیده کسی همچون محمد

که نور روی وی رنگین کمان است

میلاد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) مبارک باد

💐💐💐💐💐💐💐

Photo

Post has shared content

Post has shared content
:)
این طالع محشره ....

😊
تو کدوم یکی از این 8 ردیف قرار گرفته ای؟

💟
سگ
11 تا 19 دی
12 تا 14 فروردین
25 تا 30 خرداد
19 تا 24 تیر
6 تا 8 مهر
10 تا 25 آذر

💟
مـوش
20 دی تا 4 بهمن
25 اسفند تا 3 فروردین
26 فروردین تا 6 اردیبهشت
11 تا 13 خرداد
10 تا 18تیر
25 مرداد تا 3 شهریور

💟
شیــــر
5 تا 11 بهمن
22 تا 24 اسفند
1 تا 10 خرداد
10 تا 25آبان

💟
گربـه
12 تا 16 بهمن
4 تا 11 فروردین
4 تا 9تیر
5 تا 9 مرداد
24 شهریورتا 5 مهر
26 آبان تا 9 آذر

💟
کبوتـر
17 تا 25 بهمن
24 تا 31 اردیبهشت
25 تیرتا 4 مرداد
10 تا 23 شهریور
5 تا 10 دی

💟
لاک پشت
26 بهمن تا 2 اسفند
7 تا 10 اردیبهشت
14 تا 24خرداد
4 تا 9 شهریور
24 مهر تا 5آبان

💟
پلنگ
3 تا 9اسفند
15 تا 25 فروردین
6 تا 9 آبان

💟
سگ
10 تا 21 اسفند
11 تا 23 اردیبهشت
31 خرداد تا 3 تیر
10 تا 24 مرداد
9 تا 23مهر
26 آذر تا 4 دی
10 تا 14خرداد

🚧
سگ:
وفاداروخواستنی هرگزنمی توان در وفاداریتان شک کرد. درکارتان صداقت وخلوص نیت به چشم می خورد. بسیارساده دل و بی شیله پیله. اهل جروبحث کردن نیستید. متواضع،خاکی وواقع بین. به همین دلیل است که دوستانتان دل بسته ی شما می شوند. درانتخاب پوشاک وسواس وسلیقه ی خاصی دارید. اگرلباسهایتان مطابق مد روز نباشد مسلماً ناراحت می شوید. محبوب، پرطرفدار، خوش برخورد و باگذشت هستید. دوستانی بسیارخوب و قابل احترام دارید، دوستانی که هرکدام شخصیت برجسته ای دارند.

🚧
موش:
تاحدی شیطان،ناقلاوبازیگوش برق بازیگوشی درچشمانتان همان عاملی ست که موجب گیرایی وجذابیت بالای شمادرنزداطرافیان ودوستان می شود. بسیارشوخ طبع وبامزه.پس تعجبی نداردکه مردم خواهان همکاری شمابوده وچشم انتظارحضورتان درتمام فعالیتهای گروهی می شوند. ازسوی دیگرحساس ودل نازک هستیدکه این یکی ازنقاط ضعفتان است. مردم مجبورندهنگام حرف زدن باشما،درانتخاب کلمات بسیاردقیق و سنجیده عمل کنند. خدابه دادکسی برسدکه هنگام روبروشدن باشما با کلمات بازی کند!

🚧
شیر:
درست برخلاف اسم شیر،عاشق صلح وآرامش هستید. ترجیح می دهیدازموقعیتهایی که نیازبه جنگ وجدال درآن حس می شود،پرهیزکنید. ازبودن درهوای آزاد لذت می برید وازنشستن طولانی مدت دریک جابیزارید. رهبربه دنیا آمده ایدواین استعداد راداریدکه چگونه دیگران رابه کارکردن وادارکنید. دوست داریدکه دوستتان بدارند.
هنگامی که می بینیدتوجه کسی به سوی شماجلب شده است،خودرابه تمامی وقف اومی کنید! بسیارصفت پسندیده ای است...امابه شما اخطار می دهم برخی میتوانند باسود جستن ازاین ویژگی اخلاقی،بیش ازحد تملق شمارا بگویند وکارشان راپیش ببرند. بنابراین مراقب باشید.

🚧
گربه:
بسیاردوست داشتنی وتحسین برانگیز گاهی اوقات خجالتی اما زیرک وسریع الانتقال. گه گاه سکوت را ترجیح می دهید.دوست دارید به همه ی مسایل پی ببرید وازهر ماجرایی سردربیاورید. درشرایط عادی خونسرد وخوددارهستید. اماوقتی پای استدلال به میان می آید به آتشفشانی آماده فوران شبیه می شوید. بشدت طرفدار مد هستید.ولی بطورکلی با هر تیپ آدمی نشست و برخاست می کنید. اما دوست ندارید که باغریبه ها زیاد حرف بزنید. مردم در کنار شما راحت هستند و در انتخاب دوستانتان دقت می کنید.

🚧
لاک پشت:
پاک سرشت و نیکوخصال. حدیث مهربانی شما همیشه نقل مجلس است. شما نیز دوستدار صلح و آرامش هستید. هیچ وقت دوست ندارید مقابله به مثل کنید حتی با کسی که خلافکار است. از این رو همه دوستتان دارند. دلتان نمی خواهدغیبت دیگران را بکنید. مردم عاشق طرز برخورد و رفتار شما با اطرافیانتان هستند. همیشه می توانید عشق بورزید.ا ز همه بهتراینکه انتظار ندارید کسی این عشق شما را پاسخ بگوید. بسیار بلندنظر و دست و دلباز هستید. اینکه به هرچیز از سمت و سوی واقعی آن نگاه می کنید، بهترین تاثیر را روی طرف مقابلتان می گذارید.

🚧
کبوتر:
شما سمبلی از رویکرد هرچه پیش آیدخوش آید هستید. اطرافتان هر اتفاقی بیفتد، خوشایند یا ناخوشایند به حالتان فرقی نمی کند. درحقیقت هرجا میروید شادی رامی پراکنید. راهبری جمع دوستان همواره بعهده شماست و به وقت نیاز در تسلی بخشیدن به افراد مهارت بالایی دارید. از ریاکاری بیزارید و از افراد ریاکار دوری می کنید، آنها جایی در زندگیتان ندارند. درکارتان بسیار منظم و اهل حساب و کتاب هستید. بنابراین هیچ وقت با انباشتگی و به تعویق افتادن کار مواجه نمی شوید. زندگى بدون عشق را نمى پذيريد.

🚧
پلنگ:
شما فردی مرموزهستید. می توانید به راحتی فشارهای زندگی را تحمل کنید و در رویارویی با هر ناملایمتی عنان اختیار از کف نمی دهید و صبرپیشه می کنید. بیشتر اوقات می توانید جدی و مصمم باشید و عاشق شایع پراکنی به همراهی دوستانتان هستید. بسیار مبادی آداب و آراسته. دلتان می خواهد هر موقعیت و هرچیزی به همان شکلی که خودتان دوست دارید، برایتان فراهم شود،
Photo

Post has shared content
آماده شدن واسه کریسمس توی ایستگاه فضایی.... چه جای باحالیه... D:
While you enjoy the holidays here on Earth, take a look at how they’re celebrated on the International Space Station: https://flic.kr/s/aHskpqh3Jh
Photo

Post has attachment
دامنه لغات انگلیسیتون چه مقداره؟
مال من که حدودا 3410
شما هم تخمین بزنید:

Post has shared content
کادو ها رو آماده کردید؟
21 فروردین روز زن و روز مادر نزدیکه...

در ضمن پیشاپیش هم مبارک باشه

Post has shared content
به افتخار کاپیتان ملکی و خدمه پرواز قشم-تهران مورخ۱۳۹۴/۱/۳.وقتی مهماندار هواپیما چند دقیقه قبل از پرواز مختصات پرواز و اعلام میکرد به اسم«خلیج فارس»رسید که چندتن از تبعه عرب حوزه خلیج فارس با صدای بلند خلیج عربی و تلفظ کردن...کاپیتان و خدمه به نشانه اعتراض به این حرکت تا پیاده شدن خفت بار اون چندتا مسافر از پرواز امتناع کردند..درود بر شرف این خلبان با جرات...حالا هر کی دوسش داره لایک کنه..به افتخار ایران و ایرانی و خلیج همیشه فارس

👆👆👆👆👆👆👆
Photo

Post has shared content
واوووووووووووووو
من که دلشو ندارم برم همچین جایی
ههههههه

Skywalk  Aiguille du Midi to Chamonix ( France ). Amazing!
Photo
Wait while more posts are being loaded