Profile cover photo
Profile photo
Wojciech “Impuls” Śliwerski
37 followers -
Impuls do lepszej edukacji
Impuls do lepszej edukacji

37 followers
About
Wojciech's posts

Post has attachment

Oby oddany do rąk czytelnika tom był zachętą do oglądu zmieniającej się rzeczywistości społecznej, do spojrzenia na proces uczenia się przez całe życie z innej niż polska perspektywy, a także do poszukiwania odpowiedzi na wciąż otwarte pytania: Na ile znamy i rozumiemy sytuację osób starszych? W jakim stopniu społeczna i profesjonalna odpowiedź na potrzeby edukacyjne i na inne rodzaje aktywności osób starszych jest adekwatna i skuteczna?

Post has attachment
Powszechnie uważa się, że wpływ mediów masowych jest rodzajem oszustwa. Mówiąc o oddziaływaniu mediów używa się zwykle sformułowań w rodzaju: manipulacja, dominacja, władza, ubezwłasnowolnienie, kłamstwo, uprzedmiotowienie, kontrola społeczna i wielu jeszcze innych pojęć – zwykle o pejoratywnym znaczeniu.

Post has attachment
Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tą publikacją. Danka była dla mnie dotąd nieznaną osobą. Znaczy się zapewne przewinęła się gdzieś w moim życiu, ale niespecjalnie zapamiętałam jej nazwisko. Dobrze, że jej wspomnienia, choć niekompletne, ujrzały światło dzienne. Takich książek powinno być na naszym rynku wydawniczym więcej, by uchronić od zapomnienia ważnych ludzi, o których nie mówi się zbyt wiele uczniom podczas lekcji historii, choć powinno się to zrobić. Zwykle nie ma na to po prostu czasu. opowieść Danki uzupełniają nie tylko rysy biograficzne, lecz również czarno-białe zdjęcia, które nie tylko pozwalają nam przekonać się, jak wyglądali bliscy kobiety. Te fotki nadają całej publikacji niesamowitego klimatu. Ta książka to gratka przede wszystkim dla czytelników pasjonujących się czasami II wojny światowej.


Post has attachment
Czym są zaburzenia artykulacji u dzieci? Czy smutek, złość, wstyd i lęk to uczucia naprawdę niechciane? Jakie były dzieje ZHR? Jakie były dzieje ZHP? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w nowych tytułach Oficyny Impuls. 

Post has attachment
Mamy "bombę wydawniczą", bowiem ukazał się kolejny zbiór hiperaktywnej badawczo i archiwistycznie pani dr Katarzyny Marszałek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Mam tu na uwadze wydany właśnie Wybór źródeł do dziejów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej , który jest jednym z kluczowych etapów pracy naukowo-badawczej historyka wychowania i oświaty. 

Post has attachment
Oficyna Wydawnicza "Impuls" poleca nową serię autorstwa Katarzyny Marszałek pt. Wybór źródeł do dziejów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Opublikowanie tych źródeł ma na celu udostępnienie szerszemu gronu czytelników materiałów dostępnych jak dotąd nielicznym. Autorka chce w ten sposób ułatwić zainteresowanym studia nad dziejami ruchu harcerskiego przez samodzielną lekturę i własną interpretację zgromadzonych dokumentów. 

Post has attachment
Przedstawiamy i prezentujemy naszego autora dr. hab. Remigiusza Kijaka oraz publikacje, które ukazały się nakładem naszego wydawnictwa (Oficyny Wydawniczej Impuls).
W ofercie Oficyny Impuls dostępnych w wersji papierowej i ebook mamy dwie wyjątkowych publikacji Remigiusza Kijaka a kolejna niebawem... 

Post has attachment
Uwaga! Publikacja Rozmowy o rozmowach. Czyli miej głos i nie wahaj się go użyć! Katarzyny Bąkowicz i Marcina Kozłowskiego wydane nakładem Oficyny Impuls w kategorii poradniki decyzją jury plebiscytu zajęła PIERWSZE miejsce! a tym samym tytułu Najlepszej Książki Roku 2016!
Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded