Profile cover photo
Profile photo
Wojciech “Impuls” Śliwerski
37 followers -
Impuls do lepszej edukacji
Impuls do lepszej edukacji

37 followers
About
Wojciech “Impuls” Śliwerski's interests
Wojciech “Impuls” Śliwerski's posts

Post has attachment
NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA do Wychowania Fizycznego dla szkół podstawowych!
- rozkłady materiału- szczegółowy plan pracy dla kolejnych klas; - standardy wymagań i zasady oceniania; - przykładowe konspekty zajęć; - materiały do diagnozy i ewaluacji.

Post has attachment
Relacja ze spotkania z Małgorzata Gwiazda-Elmerych. Punktem wyjściowym spotkania była rozmowa na temat książki „Instrukcja obsługi matki” oraz dyskusja o matkowaniu, ojcowaniu i relacjach matka-dziecko, rodzice-dziecko. Oficyna Wydawnicza "Impu;s", Kraków 2017.

Post has attachment
Bestsellery edukacyjne Impuls – czerwiec/lipiec 2017

Top 10 Oficyny Wydawniczej Impuls, notowanie bestsellerów za czerwiec i połowę lipca 2017 r. W mijającym okresie naszą najpopularniejszą książką został publikacja Marii Bystrzanowskiej Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów.

Drugie miejsce zajęła nasz stała pozycja w notowaniu czyli śpiewnik Katarzyny Jasieńskiej-Zachwatowicz Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali łącznie z dwiema płytami CD. Trzecie miejsce przypadło najnowszej naukowej monografii prof. Bogusława Śliwerskiego HABILITACJA. Diagnoza Procedury Etyka Postulaty.

Gratulujemy i zachęcamy rekomendacją do lektur!

Post has attachment
20 lipca 2017 o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów na spotkanie z Małgorzata Gwiazda-Elmerych. Punktem wyjściowym spotkania będzie rozmowa na temat książki „Instrukcja obsługi matki”, a celem późniejsza dyskusja o matkowaniu, ojcowaniu i relacjach matka-dziecko, rodzice-dziecko. Chcielibyśmy, aby uczestnicy spotkania włączyli się w tę rozmowę. Jak mówi autorka:

„Mam prawo być niedoskonałym i to jest jedna tych najlepszych rzeczy, którą mogę dać dziecku”.

Post has attachment
Sir Ken Robinson został uhonorowany z rąk Elżbiety II tytułem szlacheckim za szczególny wkład w rozwój sztuki i edukacji kreatywnej. Cierpiący w dzieciństwie na chorobę Heinego-Medina, został, zgodnie z ówczesnymi przepisami, umieszczony w szkole specjalnej, toteż lata szkolne późniejszego profesora Uniwersytetu w Warwick zdeterminowała walka o możliwość podjęcia edukacji na tym samym, co rówieśnicy, poziomie – nie dziwi zatem późniejsza pasja tropienia wszelkich objawów indoktrynacji oraz dehumanizacji nauczania, pojmowanego jako proces rozwoju duchowego. „Duch kreatywności”, o którego upominał się przez całe życie Robinson, to nic innego jak współczesna odmiana humboldtowskiego „ducha badawczego”, który winien, tak zdaniem Humboldta, jak i jego XX-wiecznego następcy, cechować proces zdobywania wiedzy. Koncepcja ta jest dziś szczególnie aktualna: ostatnie lata ukazały utopijność marzeń o społeczeństwie równości, gwarantowanej gwałtownym rozwojem techniki i coraz prostszym do niej dostępem; tym, co obecnie obserwujemy, jest postępująca zapaść współczesnej humanistyki, bezwzględnie podporządkowywanej wymogom technokracji. „Wolność ducha”, wypracowywana pospołu przez szkołę i otoczenia, może, a nawet powinna stanowić odtrutkę na współczesność.wstawione

Post has attachment
W dobie Matrixa i światów alternatywnych rewolucja cyfrowa nie mogła ominąć i tej najintymniejsze ze sfer – sfery emocjonalnej. Miejsce dawnych romantycznych uniesień zastąpiły portale randkowe, gdzie o wyborze partnera decyduje nie wymiana spojrzeń, lecz atrakcyjny nick. Zjawisko, zdawałoby się, marginalne, doczekało się wcale pokaźnej literatury przedmiotu, wśród której na uwagę zasługują Związki miłosne w sieci Romana Lepperta i Kamili Kacprzak, w całości oparte na badaniach empirycznych miłosnego fenomenu. Badacze wskazują miejsce tej ultranowoczesnej formy w szerokim kontekście kulturowym, pokazując przy tym niezmienność pewnych mechanizmów psychologicznych: prawa, rządzące sferą intymną, są zawsze takie same, nieważne, czy środkiem przekazu jest sonet Szekspira czy bezprzewodowa klawiatura. 

Post has attachment
Na fali nie tak dawnych wspomnień w Oficynie Wydawniczej Impuls życie wciąż jeszcze kręci się wokół szkoły i jej aspektów. Nic w tym zaskakującego – edukacja zajmuje nam piętnaście z pierwszych dwudziestu lat życia, nie dziwi zatem, że i w lipcu ciężko zapomnieć o szkolnej ławie.

Idąc tym tropem, Impuls proponuje nam jedenasty tom cieszyńskiej (i nie tylko) serii „Edukacja małego dziecka”, tym razem zatytułowany

Post has attachment
Drodzy Czytelnicy mamy bardzo dobre wiadomości!

otóż poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszej książki na lato 2017 organizowany przez wortal Granice.pl.

Kilkadziesiąt nowości wydawniczych - m.in. powieści obyczajowych, poradników, książek pedagogiki i psychologii, czy książek dla młodych czytelników - rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na lato". W głosowaniu oddano ponad 40 tysięcy głosów. Na które premiery książkowe ostatnich miesięcy warto więc zwrócić szczególną uwagę? Zdecydowanie polecamy nagrodzone publikacje Oficyny Wydawniczej "Impuls"!

Post has attachment

Miłym zaskoczeniem dla czytelnika jest… poczucie humoru autorki i niekonwencjonalny luz, na który może sobie pozwolić wyłącznie zaangażowany w swoje dzieło mistrz. Monografię czyta się z prawdziwą przyjemnością, każda strona odkrywa nowe spojrzenia na nauczanie języka polskiego, obala utrwalone schematy i pozwala odświeżyć najbardziej utrwalone kanony. Otwiera oczy na wiele nowych ścieżek, którymi mogą podążyć nauczyciele, jeśli tylko uczniowie zechcą za nimi iść.

Post has attachment
W ostatniej części książki autorka dokonała szczegółową analizę porównawczą wyników badań własnych. Nieocenioną pomocą w dokładniejszym zrozumieniu prezentowanych, dość zawiłych treści są liczne diagramy i tabele. Autorka ponadto zamieściła w książce wiele cennych porad dla logopedów, które mogą wpłynąć na zwiększenie efektywności diagnozy logopedycznej i programowania terapii logopedycznej. Porady te są naprawdę interesujące i bardzo pomocne, myślę, że są warte wykorzystania. 
Wait while more posts are being loaded