Profile cover photo
Profile photo
سازه آزمون فولاد جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
31 followers -
سازه آزمون فولاد بنیانگذار جوش فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران
سازه آزمون فولاد بنیانگذار جوش فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران

31 followers
About
Posts

Post has attachment
چگونه جوش فورجینگ سر به سر میلگرد وارد ایران شد ؟
مهندس امیرقاسمی
مدیرعامل شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد
بنیانگذار بومی سازی صنعت جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران
شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد در سال 1385 و با هدف بسط و گسترش مهندسی جوشکاری در صنایع و ساختمان بنیانگذاری و تاسیس گردید . در سال 1388 شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد توسط یک بازرگان مقیم ژاپن با فرآیند جوش سر به سر میلگرد آشنا شد و با توجه به تخصص موسسین این شرکت در زمینه مهندسی جوش و درک نیاز صنعت ساختمان ایران به این تکنولوژی و مفید بودن آن برای کشور ؛ سوابق و مستندات این تکنولوژی را به صورت جدی و تخصصی بررسی نمودند.
ظرف مدت کوتاهی با انجام آزمایشهای تخصصی متالورژیکی گوناگون بر روی خواص متالورزیکی و ویژگیهای این متد خاص و ناشناس جوشکاری در مراکز مهندسی جوش و آزمایشگاه های معتبر کشور و بررسی استانداردهای آمریکایی و اروپایی و ژاپنی ؛ با استفاده از مراجع تخصصی داخلی و خارجی در نهایت منجر به تائید و اطمینان کامل شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد بر استفاده از این تکنولوژی و شروع فعالیت بر گسترش این تکنولوژی در ایران گردید.
مرکز تخقیقات ساختمان و مسکن ایران در اسفند ماه 1388 پس از انجام آزمایشهای میدانی مورد نظر و مورد نیاز خود سرانجام روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد را تحت جوشکاری میلگرد با استفاده از گاز اکسی استیلن در ویرایش پنجم کتابچه فناوری های نوین ساختمانی مورد تایید قرار داده و تحت ضوابط و شرایط مشخص شده ای در 20 بند اجازه استفاده از آن را در ایران صادر نمود
همزمان با گسترش کاربرد این تکنولوژی در ایران و استفاده آن در چندین پروژه بزرگ همچون پروژه برجهای مسکونی آسمان تهران و پروژه برجهای تجاری آیسان تبریز نیاز شدید به تامین و تهیه دستگاههای بیشتر جهت گسترش کار و خرید قطعات مصرفی و یدکی جهت پشتیبانی کار با دستگاهها به وجود آمد. تاخیر زمانی بسار زیاد در تهیه قطعات یدکی و دستگاههای بیشتر و نیز عدم ارائه خدمات خوب و مناسب از طرف نمایندگان شرکت ژاپنی و وجود مشکلات تحریم های بین المللی در برقراری ارتباط مستقیم با تامین کنندگان اینگونه تجهیزات باعث گردید در سال 1398 ایده بومی سازی و انجام مهندسی معکوس ساخت و تولید دستگاههای جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد شکل گیرد.
در قدم اول شروع به بررسی کلیه تولید کنندگان این اقلام و تجهیزات در دستور کار بخش تحقیق و توسعه شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد قرار گرفت , خرید محصولات مختلف از سه شرکت ژاپنی و یک شرکت هندی و یک شرکت کره ای و اخذ نمایندگی آنها و سفر به کشور چین و بازدید از خط تولید دستگاههای مشابه چینی از جمله اقداماتی بود که همزمان با تلاش شبانه روزی بخش فنی و مهندسی شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به صورت موازی انجام پذیرفت.
در نهایت پس از بررسی های متعدد بر روی قطعات تولید کنندگان ژاپنی , کره ای , هندی و چینی سرانجام بعد از تولید نمونه های آزمایشگاهی اولین نمونه کامل تولیدی شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد در دی ماه 1389 تولید و در یک پروژه ساختمانی در سعادت آباد تهران با موفقیت کامل مورد آزمایش قرار گرفت.
بکارگیری نقاط قوت سازندگان مختلف دنیا و تطابق نیازها و امکانات موجود در داخل کشور باعث بهینه سازی و تولید یک دستگاه با در نظر گرفتن تمام نکات و تجربیات دیگر سازندگان شد. تکمیل تر بودن نمونه داخلی و سازگاری با شرایط کاربری و کارگاهی داخل کشور , در دسترس بودن قطعات و خدمات مورد نیاز خریداران , قیمت مناسب و توجیه پذیر دستگاه , ارائه خدمات و برقراری سیستم مشتری مداری و پاسخگویی پس از فروش باعث استقبال گسترده از دستگاه تولید شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد نسبت به نمونه خارجی و وارداتی آن شد.
برگزاری بیش از 50 نشست فنی و توجیهی در مراکز آموزشی کشور و دفاتر فنی و مهندسی پروژه ها و حضور در بیش از 10 نمایشگاه داخلی و خارجی و همایشهای علمی , همچنین برگزاری کلاسهای آموزشی در مراکز خصوصی و دولتی و سازمانهای نظام مهندسی باعث گسترش فرهنگسازی و معرفی بهتر این تکنولوزی مفید و کارآمد در سراسر کشور شد.
دریافت و تمدید مجدد نامه تائید این فن آوری از مرکز تحقیقات راه و ساختمان کشور در سال 1391 و مجوز استفاده از این فن آوری از نظام مهندسی ساختمان در سال 1392 و دریافت نتایج مثبت آزمایشگاهی از دانشگاهها و مراجع مختلف در سراسر کشور باعث افزایش اعتبار و تسهیل کننده گسترش این تکنولوژی مفید بود.
بدون شک فرآگیرشدن استفاده از این دستگاه در بیش از 23 شهر و استان کشور و تاسیس نمایندگی های فروش , اجرا و خدمات در شهرهای مشهد , شیراز , گرگان , ساری , همدان , سمنان , اردبیل , اراک , ماکو , کرج , ایلام , زنجان , بوشهر , کاشان , گرگان , ورامین , ساوه , کردستان , تبریز , اهواز , ملایر , بجنورد , بندرعباس , آمل , بابل , کرمانشاه , یزد , ارس , کرمان بدون پشتکار و تلاش مستمر واحد های تحقیق و توسعه , بازرگانی و فروش , دفتر فنی شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد مقدور نبود.
ماحصل تلاش شبانه روزی مهندسین شرکت سازه آزمون فولاد باعث گردید تا یک فرآیند مطمعن , سالم و کاملا قابل اطمینان در زمینه جوشکاری در قالب فن آوری نوین جوشکاری سر به سر میلگرد از کشور صاحب تکنولوژی و پیشرفته ژاپن با مشقت و تلاش بسیار زیاد به راحتی وارد پروژه های ساختمانی سراسر کشور عزیزمان شده و علاوه بر ایجاد سرپناهی محکمتر و مطمعن تر نسبت به روش سنتی و قدیمی نامناسب و ضعیف اورلپ کردن میلگرد زمینه ساز صرفه جویی نزدیک به 30 درصد میلگرد در پروژه های عمرانی ساختمانی , سد ها , پل ها و کلیه سازه های بتنی گردد.
بدون شک میتوان لقب بنیانگذار بومی سازی صنعت جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد را به شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد داد حال آنکه پیمودن تمامی این راه مشکل تا این مرحله به عهده جوانان متخصص و متعهد شاغل در این شرکت و با سرمایه شخصی و بدون هیچگونه کمک مالی و وابستگی داخلی و خارجی محقق گردیده است. متاسفانه جدیدا مشاهده شده اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام به استفاده از ماحصل دسترنج تلاش این شرکت نموده و با کپی سازی ناقص و ناکارآمد و سلیقه ای از این دستگاهها در حال رشته کردن تلاشهای شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد در جهت فرهنگ سازی و بومی سازی صحیح و ارائه دستگاه سالم و کامل نموده اند.
فروش دستگاههای وارداتی چینی بدون کیفیت و ناقص به چند برابر قیمت واقعی و بی استفاده بودن این دستگاهها برای خریداران پس از پرداخت هزینه گزاف و یا تولید ناقص و بدون کیفیت دستگاههای ناکارآمد کپی شده در داخل کشور با استفاده از تبلیغات گسترده متاسفانه آفتی است که گسترش و محبوبیت استفاده از این تکنولوژی مفید و سودمند را تحت شعاع و مورد تهدید قرار داده است.
کامل بودن تمامی 45 قطعه و اجزاء و لوازم جانبی تشکیل دهنده این دستگاه , داشتن بخشهای ایمنی مربوط به کار با تجهیزات فشارقوی هیدرولیک موجود در دستگاه و بخشهای ایمنی مربوط به کار با گاز سوختی مورد مصرف دستگاه , داشتن دوره آموزشی کامل و جامع اپراتوری جوشکاری و ایمنی و کنترل کیفیت کار با دستگاه با صدور گواهینامه و همچنین کنترل های دوره ای و پشتیبانی و خدمات تکمیلی شرکت سازنده فقط می تواند ضامن کارایی و حفظ جان و مال خریداران و کاربران دستگاه مذکور باشد.
امید است استفاده درست و صحیح و اصولی از این تکنولوژی مفید بتواند باعث رسیدن به هدف اصلی مخترعان آن که همان افزایش استحکام و مقاوم سازی ساختمانها در برابر زلزله می باشد شده و علاوه بر آن بتواند باعث برگشت و ذخیره آن بخش از ثروت ملی و سرمایه مردم که در حال حاضر به صورت اورلپ و پرت در پروژه ها از دست می رود گردد.PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
1/24/17
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
اولین سمینار آموزشی آنلاین فورجینگ با همکاری موسسه آموزشی مهندسی 808 

موسسه آموزشی مهندسی 808 با همکاری شرکت سازه آزمون فولاد ، اولین سمینار آنلاین آشنایی با جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد را در تاریخ پنجشنبه 26 آذر برگزار نمود . در این سمینار آموزشی که برای اولین بار در مبحث جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار گردید شرکت کنندگاه در دوره به صورت غیر حضوری و مجازی از سراسر کشور در کلاس حضور داشته و به مدت 3 ساعت مباحث آموزشی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد را فرا گرفتند.
با تشکر از موسسه آموزشی مهندسی 808 و جناب آقای مهندس اصغری بابت برگزاری و هماهنگی این سمینار آموزشی
PhotoPhotoPhoto
2015-12-17
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
برگزاری اولین همایش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد

اولین همایش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در تاریخ 25 آذرماه 1394 با همکاری موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران و شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد برگزار گردید.
در آغاز این همایش آقای مهندس حامد حقی ، مدیرعامل موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران در خصوص چگونگی و دلیل تشکیل دبیرخانه علمی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و نیز حمایت این مرکز بر تداوم برگزاری نشست های علمی و آموزشی در مبحث جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد مطالبی عنوان نمودند.

همچنین آقای مهندس قدرت الله دولتشاهی نژاد ریاست ستاد مدیریت بحران با ارائه توضیحاتی در خصوص اهمیت و حساسیت زلزله خیز بودن و عواقب پیش بینی شده بروز زلزله در تهران و چگونگی برخورد با بحران زلزله در تهران مطالبی عنوان و تاکید نمودند دقت در نظارت و کنترل کیفیت جوش در ساختمان می تواند نجات دهنده جام مردم در آینده باشد.

در ادامه آقای مهندس امیرقاسمی مدیرعامل شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد و بنیانگذار بومی سازی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران ضمن ارائه خلاصه ای از تاریخچه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران و جهان به ذکر روند پیشرفت و گسترش بومی سازی تکنولوژی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران پرداختند.

در این همایش علمی که با حضور اساتید و متخصصین دانشگاهها و مراکز علمی سراسر کشور برگزار گردید از بین 34 مقاله ارسالی به دبیرخانه کنفرانس تعداد 4 مقاله برگزیده و در همایش ارائه گردید.

عناوین و سرفصلهای این کنفرانس عبارت بودند از :

بومی سازی فورجینگ

توجیه فنی جوش فورجینگ

توجیه اقتصادی جوش فورجینگ

معایب و محاسب جوش فورجینگ

تجهیزات مورد استفاده جوش فورجینگ

تاریخچه فورجینگ در ایران و جهان

ایمنی در جوشکاری به روش فورجینگ

مقاوم سازی در پروژه های عمرانی با روش فورجینگ

تمایز و تفاوت های فورجینگ با سایر روش های جوش

پس از بررسی و ارائه مقالات برگزیده هیت داوری این همایش که متشکل از جناب آقای دکتر امیرساعدی داریان عضو هیت علمی دانشگاه شهید بهشتی و جناب آقای مهندس امیرقاسمی عضو هیت علمی مرکز ملی مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران بود مقالات اول تا سوم به شرح زیر انتخاب گردید :

نفر اول مقاله آقای مهندس فرزام بداغی با مقاله : بررسی لزوم جایگزینی جوش سربه سر میلگرد با وصله پوششی

نفر دوم مقاله آقای مهندس محمد شیردل با مقاله : مقایسه پارامترهای خمش و برش در دو نوع اتصال فورجینگ و کوپلینگ بر مبنای تصمیم چند متغیره

نفر سوم مقاله آقای مهندس سید علیرضا قربانی با مقاله : بررسی سه نوع اتصال میلگرد : اورلپ، کوپلینگ و فورجینگ

حامیان این همایش علیم عبارت بودند از شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد بنیانگذار بومی سازی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران , شرکت فرآیند کنترل ارائه دهنده خدمات مهندسی جوش , گروه هلدینگ داریان مجری پروژه های عمرانی , نشریه پیام ساختمان و نشریه شهر و ساختمان.
PhotoPhotoPhoto
2015-12-17
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
پروژه بیمارستان شریعتی تهران – جوش فورجینگ سر به سر میلگرد های کوتاه فنداسیون
این پروژه توسط تیم اجرایی شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد اجرا شده است
تعداد جوش انجام شده : 500 عدد
سایز میلگرد های جوش شده : 20
مدت قرارداد : 3 روز
در این پروژه با استفاده از فرآیند جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد با گاز استیلن میلگردهای کوتاه فونداسون اصلاح گردید و ابعاد فنداسیون گسترش پیدا کرد.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-12-01
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
برگزاری سمینار جوشکاری فورجینگ در ستاد بحران منطقه 7 
با همکاری موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران اولین بخش از مجموعه سمینارهای آموزشی فن آوریهای نوین ساختمانی با محوریت بخش اول در زمینه صنعتی سازی و سبک سازی در تاریخ 8 آذر ماه 1394 در سالن همایش ستاد مدیریت بحران منطقه 7 شهرداری تهران برگزار گردید.

در این سمینار آموزشی که با سخنرانی مهندس هادی سوری کارشناس ارشد مهندسی سازه و استاد دانشگاه برگزار گردید در بخش معرفی فن آوریهای نوین ساختمان مهدس امیرقاسمی به نمایندگی از شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به معرفی و تشریح فن آوری نوین جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد پرداخت.

در پایان این این سمینار آموزشی که به صورت رایگان و با هدف ترویج ساخت و ساز استاندارد در راستای کاهش ریسک زلزله و خطرات آن برگزار گردید به شرکت کنندگان گواهینامه حضور در دوره و جوایزی به رسم یادبود تقدیم گردید.

با تشکر از جناب مهندس حامد حقی مدیریت و پرسنل دلسوز مرکر ملی مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران و جناب آقای مهندس سوری به خاطر تلاش در جهت معرفی و گسترش تکنولوژی جوش سر به سر میلگرد در این همایش.
Photo
Photo
2015-12-01
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
سمینار آموزشی
آشنایی با جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
پنجشنبه 26 آذر 1394

موسسه آموزشی مهندسی 808 با همکاری شرکت سازه آزمون فولاد ، سمینار آشنایی با جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد را در تاریخ پنجشنبه 26 آذر ساعت 9-12 برگزار مینماید ، این سمینار آموزشی برای همه علاقه مندان به این روش جوشکاری برگزار میگردد.

مدرس دوره :

مهندس امیر قاسمی کارشناس مهندسی متالورژی صنعتی , عضو هیئت علمی موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران , مدرس دوره های جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد

توضیح از این روش جوشکاری :

روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگردها نسبت به روش های متداول و مرسوم فعلی اتصال جوش لب به لب روی هم و نیز روش استفاده از اتصالات مکانیکی از مزایای بیشتری برخوردار می باشد. اتصالی با استحکام بالاتر، سرعت اجرایی بیشتر و اقتصادی تر از مزایای مهم این روش با کاربری در پروژه های سد سازی، پل ­سازی، سازه های بتنی، مترو و … می باشد.

مزایای استفاده از جوشکاری فورجینگ :

مقاوم سازی سازه های بتنی در برابر زلزله , صرفه جویی تا 3۰ % در مصرف میلگرد , کاهش نسبت فولاد به بتن و تراکم در یک سطح مقطع , اتصال میلگردهای غیرقابل مصرف (پرت) به یکدیگر و استفاده مجدد از آنها, کاهش وزن سازه , امکان ویبره بهتر بتن و درگیری بیشتر با بتن به علت کاهش تراکم , کاهش و جبران اشتباهات انسانی در طول کار

سرفصل ها :

آشنایی با روش های اتصال میلگرد
آشنایی با فورجینگ فشاری با گاز اکسی استیلن
اجزای دستگاه فورجینگ میلگرد
تئوری کار دستگاه فورجینگ میلگرد
دستورالعمل اجرایی فورجینگ میلگرد
دستورالعمل کنترل کیفی محل جوش خورده
کاربردهای جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
نکات ایمنی جوشکاری فورجینگ میلگرد


نحوه ثبت نام :

جهت ثبت نام به صورت آنلاین به این آدرس http://civil808.com/article/ac/3132 مراجه فرمائید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
سمینار آموزشی جوشکاری سر به سر میلگرد در نظام مهندسی فارس

به همت نمایندگان استان فارس این شرکت در شیراز اولین سمینار آموزشی تکنولوژی نوین جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد توسط سازمان نظام مهندسی استان فارس در 6 آبان ماه 1394 برگزار میگردد.

این سمینار یک روزه که در ساختمان شماره 2 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس (سالن قوام الدین شیرازی) با حضور 210 نفر از اعضای سازمان نظام مهندسی این شهر و با حضور مسئولین سازمانها و نهادهای دولتی برگزار خواهد شد گام مهم و موثری در راستای فرهنگ سازی و آشنایی مهندسین و دست اندرکاران صنعت ساختمان با تلنولوژی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد خواهد بود .

مدرس این دوره آقای مهندس امیرقاسمی بنیانگذار بومی سازی جوشکاری فرجینگ میلگرد در ایران و مدت سمینار آموزشی 3 ساعت می باشد.

با تشکر از آقایان احمد تقوی و محمدرضا رحمان نژاد که در برگزاری و هماهنگی این سمینار آموزشی همکاری لازم را بعمل آوردند .
Photo
Add a comment...

Post has attachment
سمینار آموزشی جوشکاری سر به سر میلگرد در نظام مهندسی سمنان

با پیگیری نمایندگان استان سمنان این شرکت در سمنان اولین سمینار آموزشی تکنولوژی نوین جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد توسط سازمان نظام مهندسی استان سمنان در تاریخ 11 آبان ماه 1394 برگزار میگردد.

این سمینار یک روزه که در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان با حضور اعضای سازمان نظام مهندسی این شهر و مسئولین سازمانها و نهادهای دولتی برگزار خواهد شد گام مهم و موثری در راستای فرهنگ سازی و آشنایی مهندسین و دست اندرکاران صنعت ساختمان با تلنولوژی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد خواهد بود .

مدرس این دوره آقای مهندس امیرقاسمی بنیانگذار بومی سازی جوشکاری فرجینگ میلگرد در ایران و مدت سمینار آموزشی 3 ساعت می باشد.

با تشکر از سرکار خانم مهندس جواهریان که در برگزاری و هماهنگی این سمینار آموزشی همکاری لازم را بعمل آوردند.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded