Profile cover photo
Profile photo
fatma tiken
About
Posts

Post has attachment
Pulse Dye Lazerle Çatlak Tedavisi Yaz aylarının gelmesiyle birlikte cilt çatlakları da gün yüzüne çıkmıştır. Bu çatlaklar daha çok; hızlı kilo alıp verme, gebelik gibi nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Bunun yanında uzun süreli ilaç kullananlarda, hormon tedavisi görenlerde de bu çatlaklara rastlamak mümkündür.
Cilt çatlakları, dermis denilen derinin orta tabakasının yırtılması ile oluşmaktadır. Kadınlarda görülme sıklığı erkeklere oranla daha yüksektir. İstatistiklere göre her üç kadından birinde bu yırtıklara rastlamak mümkündür. Çatlaklar daha çok yağ miktarının fazla olduğu karın, kalça gibi bölgelerde görülmektedir. Hayati risk oluşturmayan bu çatlaklar görselliği olumsuz yönde etkilemektedir.
Lazer tedavisi bu tür çatlakları iyileştirmek için önemli bir yöntemdir. Dokulara zarar vermeyen bir tedavi şeklidir. Derinin damarsal yapısını tedavi etmek için son 20 yılda ortaya çıkan bir teknolojidir. Acısız, kolay ve etkili oluşu çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.
Lazer tedavi çeşitlerinden biri de pulse dye lazerlerle çatlak tedavisidir. Bu lazerler boya lazerleri diye de adlandırılmaktadır. Yeni oluşmuş çatlaklara uygulandığında başarı oranı oldukça yüksektir. Bu yöntem hafif bir sınırlı uyuşturma ile yapılır. Oldukça kolay ve etkilidir. Damarlar üzerinde etki ederek kızarıklığı en aza indirmeyi amaçlar.
Sonuç olarak ne pulse dye lazerle çatlak tedavisi ne de başka tedavi yöntemleri bozulan cildi hiçbir zaman eski haline getirememektedir. Bu nedenle çatlakların oluşmaması için önceden önlemlerin alınması gerekir.

Post has attachment
rp İle Çatlak TedavisiPrp yöntemi çatlak tedavisinde en etkili sonuçlara ulaştıran yöntemlerden biridir. Kalıcı sonuçlar çatlak tedavisinde her zaman yakalanamıyor. Ancak prp ile çatlak tedavisi sonucunda elde edilen sonuçlar kalıcı olabilmekte. Prp yöntemi sadece çatlak tedavisinde değil plastik cerrahi dahilinde başka uygulamalarda da kullanılan bir yöntem.
Prp ile çatlak tedavisini çatlak tedavisinde kullanılan diğer yöntemlerden ayıran bir özelliği kullanılan ilacın niteliği. Prp tedavisinde kullanılan ilaç hastanın kendi kanından alınarak hazırlanıyor. Kan ayrıştırılarak tedavide kullanılacak kısmı belli işlemlerden geçiriliyor ve sorunlu bölgeye enjekte ediliyor. Halk arasında kök hücre tedavisi olarak da tanımlandığını söyleyebiliriz.
Vücutta özellikle bacak ve göbek bölgelerinde hamilelik sürecinde, ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verilmesi ile cildin yeterli esnekliği gösterememesi sonucu oluşan çatlaklar prp yöntemi ile sorun olmaktan çıkıyor. Prp ile çatlak tedavisi yaşlılık belirtileri olarak ortaya çıkan kırışıklık görünümündeki minik çatlaklar konusunda da etkili oluyor. Kişi kendi kanı ile estetik açıdan kesin çözümlere ulaştırılıyor.
Tedaviye başlanmasından kısa bir süre sonra prp etkilerini göstermeye başlayacaktır. İlerleyen seanslarla birlikte daha net sonuçlar elde edilebilir. Prp ile çatlak tedavisi diğer çatlak tedavileri kadar sık uygulanmaz. Daha geniş aralıklarla birkaç seansta tedavi sonlandırılır. Dünyada çok yeni geliştirilmiş olan bu teknoloji hızla yayılırken ülkemizde de fazlasıyla yeni olmasına rağmen bu konuda başarılı sonuçlara ulaşan uzmanlar ve klinikler bulunmakta.

Post has attachment
atlak Tedavisi Yöntemleri
Günümüzde oldukça sık görülen rahatsızlıklardan biriside cilt çatlaklarıdır. Bu sorunlar daha çok bayanlarda gözükse de erkeklerde görülme oranı da oldukça fazladır. Genel olarak aşırı kilo alma yâda verme durumundan kaynaklı deriye fazla basınç uygulanmasından kaynaklı cildin zedelenmesinden meydana gelmektedir. İlk olarak kırmızı renkte olan çatlak yarası rengi tedavi edilmediğinde beyaz renge dönüşmektedir. Bu yüzden yapılacak tedavilerin erken safhada yapılması oldukça büyük önem taşımaktadır. Fakat her şeyden önce tedaviye bile gelmeden bu konuda önlem almak çok daha önemlidir. Çünkü bu hastalığın genel olarak kesin başarı göstereceği bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Çatlak tedavisi yöntemleri çatlakların oluşturduğu yara görüntüsünü düzeltirken aynı zamanda deriyi yenilemeye yaramaktadır. Fakat çatlak sorununu ortadan tamamen kaldıramazlar.
En iyi olasılıkla alınan başarı % 70 -80 sevyesindedir.
Günümüzde çatlak yaralarının etkilerini oldukça az seviyeye düşüren pek çok çatlak tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi kendine özgü özellikleri taşımaktadır. En çok kullanılan tedavi yöntemlerinden birisi lazerle çatlak tedavisidir. Bu tedavi yönteminde lazer ile kırmızı renkteki erken cilt çatlaklarında cok iyi netice alınabilir. Yine beyaz çatlaklardada en etkili sitemdir. Diğer bir tedavi yöntemi ise mezoterapi yöntemidir. Bu yöntemde ise ilaç tedavisi ile beraber deri altındaki kolajen yapının doldurularak uyarılması sağlanır. Başka bir tedavi yöntemi ise dermoroller cihazı ile yapılan ve vücuda küçük delikler açılarak vücudun bu delikleri kendiliğinden yenilemesi ile derinin düzenlemesi sağlanır. İğneli radyo frekans ilede cilt yüzeyinde delikler açılırken aynı anda cilt altına rf enerjisi verilerek yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Post has attachment
atlak Tedavisi(Cilt Çatlağı)
Çatlak tedavisi(Cilt Çatlağı), günümüzde gelişen teknolojinin de etkisiyle yapılabilmekte ve neredeyse her üç kadından birinde görülen bu rahatsızlık tedavi edilebilmektedir. Ama alınan neticler %100 oranında değil en iyi başarı oranı % 60 70 lerdedir.
Cilt çatlağı problemine daha yeni oluştuğu sıralarda yani daha kırmızı iken müdahele yapılırsa tedaviler cok daha iyi netice verir. Sık kilo alıp verme,ergenlik dönemindeki hızlı boy uzamaları temel nedenleridir. Bunun için hamilelelik döneminde cok kilo alınmamalıdır ve mutlaka sık sık vücud nemlendirilmelidir kremler veya yağlarla.Özellikle kuru ciltlerde cok daha fazla görülür. Yine bayanların doğum sürecinden sonra oldukca fazla görülür. Cünkü önce cok kilo alınır doğum sonrasıda verilir.Çatlaklar birçok insan için oldukça büyük bir sorun durumundadır. Bu sorunla başa çıkmak ise, günümüzde yaşanan gelişmeler sayesinde oldukça kolay bir hale gelmiştir. Çatlakların vücuda zararları daha çok estetik açıdan olmaktadır. Bu rahatsızlığın tedavisinde, en yaygın yol lazerle çatlak tedavisidir.
Çatlak tedavisi(Cilt Çatlağı), tedavisinin diğer yöntemleri ise iğneli radyo frekans, mezoterapi, dermaroller ve dermapen diye sıralıyabiliriz. Lakin lazerle çatlak tedavisi özelikle fraksiyonel karbondioksit lazerle çatlak tedavisi günümüzde en sık kullanılan ve en başarılı yöntem diyebiliriz.. Özellikle fraksiyonel karbondioksit lazerler diğer yöntemlerle kombine edildiğinde iğneli radyo frekans ve mezoterapi gibi alınan neticeler daha yüz güldürücü olmaktadır. Günümüzde çatlakların sizin için bir sorun olmaktan çıktıklarını görebilirsiniz. Çatlaklara daha çok kadınlar estetik acıdan rahatsız olurlar.Bu sorunla daha sık karşı karşıya kalan kadınlar, sorunun yarattığı estetik olmayan görüntüden dolayı bu sorunla karşı karşıya kalmayı hiç istememektedirler. Bu yüzden tedavi yöntemleri hakkında bilgilenmeniz ve bir uzmana görünmeniz iyi olacaktır.

Post has attachment
Lazerle çatlak tedavisi
İnsanlar vücutlarını korumak için birçok doğal yol denemektedir. Bu oldukça güzel bir adım olup sonuca ulaşmak için ideal bir yoldur. Ancak bazen bu durum ile tedavi etmek için gecikmiş olabilirsiniz. Bireylerin vücudunda nemlenmenin azalması ile beraber cilt çatlar. Bu oldukça rahatsız edici bir durum olup görünüşü ile etraftaki bireyleri de olumsuz etkilemektedir. Birey bu çatlaklardan kurtulmalı ve eski görünümüne gelmelidir. Bu çok zayıflık durumunda da görülmektedir. Birey bunun için doğal yollar deneyebilir. Ancak bu yollar duruma yavaş bir şekilde etki edecektir. Bunun yerine birey kesin sonuca ulaşabileceği lazer tedavisi kullanmalıdır. Ancak bazı noktalarda dikkatli olması gerekir.
İnsanlar lazerle çatlak tedavisi yöntemi ile daha güzel bir görünüşe sahip olabilirler. Bu oldukça iyi bir yol olup sadece 1 durum karşısında insanlara yan etki göstermektedir. Çok esmer olan, vücudu siyaha dönük olan bireyler bunu kullandığında lekeler ile karşılaşabilir. Ancak çoğunlukla bütün insanlarda sonucu olumlu bir şekilde görülmektedir. Bu lazerle çatlak tedavisi oldukça basit adımlar ile tamamlanmakta ve bireye hiçbir şekilde zarar ve acı vermemektedir.
Wait while more posts are being loaded