Profile cover photo
Profile photo
Frdl Ośrodek Regionalny w Gdańsku
FRDL to 25 lat doświadczenia! Najlepsze praktyki! Renomowani praktycy!
FRDL to 25 lat doświadczenia! Najlepsze praktyki! Renomowani praktycy!
About
Posts

Post has attachment
Subskrybuj Kanał FRDL Gdańsk: http://bit.ly/2fNr73t
Fotorelacja z Forum:http://bit.ly/2ym4Bq2a
W dniach 21-22 września odbyło się kolejne spotkanie forum Sekretarzy Województwa Pomorskiego.

Jolanta Kwiatkowska - Sekretarz Miasta Krynica Morska opowiedziała o działalności Forum oraz dlaczego warto w nim aktywnie uczestniczyć.

Tematami spotkania były:
➡ Motywacja pracowników samorządowych a zadania gminy
Ekspert: Dr Bogusław Suwara – Prezes Forum Sekretarzy Województwa Pomorskiego przy FRDL ,Sekretarz Miasta Wejherowa,

Od stycznia 2003 roku zawodowo związany z administracją publiczną. Doktor Nauk Ekonomicznych w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu. Magister administracji publicznej i zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończył studia podyplomowe w dziedzinach: Integracja Europejska, Projekty Unii Europejskiej – Przygotowanie i Zarządzanie, Zarządzanie kryzysowe, Akademia Liderów Samorządowych, Negocjacje i mediacje w biznesie, Neuroekonomia.

➡ Dostęp do informacji publicznej – studium przypadku
Ekspert: Jolanta Przyłucka – z wykształcenia rusycystka i romanistka, absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Administracją Publiczną i Audyt Wewnętrzny oraz Akademii Liderów Samorządowych. Wieloletni nauczyciel szkolny i akademicki. Z samorządem związana od 2000 r. Początkowo jako Radna i Przewodnicząca Rady Gminy, a następnie – Sekretarz Gminy.

➡ Prawo wodne – wybrane instytucje prawne, z uwzględnieniem rozwiązań „nowego Prawa wodnego”

Ekspert: Jarosław Dolny – Radca Prawny, zatrudniony na stanowisku Głównego Specjalisty w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie, wieloletni pracownik administracji publicznej (samorządowej i rządowej), mający doświadczenie szkoleniowe oraz praktykę stosowania prawa w kancelarii prawnej.

➡ Aplikacja mobilna MOJE SZKOLENIA FRDL
Andrzej Banach – Dyrektor FRDL Gdańsk

W trakcie spotkania omówiono również stan przygotowań do III Krajowego Kongresu Sekretarzy, który odbędzie się 14-15 maja 2018 roku w Gdyni.
http://kongressekretarzy.pl/

Spotkanie było bardzo udane pod względem merytorycznym jak i sportowym (poranna kąpiel w morzu niektórych uczestników).


Jolanta Kwiatkowska
Sekretarz Miasta Krynica Morska
Marta Bursztynowicz
Sekretarz Powiatu Słupskiego
Powiat Słupski
Miasto Słupsk
Frdl Gdańsk
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Kongres Sekretarzy
Krajowy Kongres Sekretarzy
Województwo Pomorskie
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Zaproszenie na III Krajowy Kongres Sekretarzy FRDL - Gdynia 14-15 maja 2018

Subskrybuj Kanał FRDL Gdańsk: http://bit.ly/2fNr73t
Strona Kongresu: http://kongressekretarzy.pl/
Zapraszamy Państwa do Trójmiasta do nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się miasta Gdynia zwanego polskim Miami na III Krajowy Kongres Sekretarzy. Miejscem spotkania będzie hotel Marriott (kongres i noclegi) oraz hotel Mercure (noclegi).

Gospodarzem Kongresu będzie Regionalny Ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Gdańsku pod przewodnictwem Dyrektora Ośrodka Andrzeja Banacha.

Mamy nadzieję, że odpowiednio wczesne wskazanie daty Kongresu okaże się pomocne w planowaniu Państwa kalendarza zajęć i jednocześnie pozwoli nam spotkać się w Gdyni. Już teraz prosimy zarezerwować sobie termin. Zachęcamy też do przesyłania tematów i sugestii do przyszłorocznego programu Kongresu na adres biuro@kongressekretarzy.pl

Do zobaczenia na III Krajowym Kongresie Sekretarzy ( 14-15 maja 2018 r., Gdynia )

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej to największa organizacja pozarządowa, wspierająca rozwój samorządności w Polsce.

Misją Fundacji jest wspieranie samorządności obywatelskiej rozumianej jako podstawowa forma demokracji.

FRDL została ustanowiona w 1989 roku przez parlamentarzystów – aktywnych przedstawicieli ówczesnej opozycji demokratycznej – senatorów: Jerzego Regulskiego, Andrzeja Celińskiego, Aleksandra Paszyńskiego, Jerzego Stępnia oraz posła prof. Waleriana Pańko. Fundacja miała wspomagać, jako społeczny partner rządu, wprowadzanie reform samorządowych w Polsce oraz rozwój samorządności wspólnot lokalnych. Przez 25 lat prezesem Fundacji był prof. Jerzy Regulski, od lutego 2015 roku funkcję tę pełni sędzia Jerzy Stępień.

Obecnie FRDL dysponując siecią Ośrodków obejmuje swoim działaniem obszar całego kraju.

Swoje działania Fundacja adresuje do przedstawicieli samorządów terytorialnych oraz administracji rządowej, sektora organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, przedstawicieli oświaty i młodzieży oraz do społeczności lokalnych. Realizując swoją misję prowadzi działania na rzecz budowy więzi lokalnych i rozwoju kapitału społecznego wspólnot lokalnych. Wspiera przez szkolenia i doradztwo rozwój instytucji publicznych – samorządowych i rządowych. Bada jakość usług publicznych i prowadzi projekty na rzecz podnoszenia poziomu oraz efektywności tych usług. Fundacja działa także za granicą, w krajach będących w okresie transformacji ustrojowej. Od 2005 roku Fundacja wraz ze wszystkimi ośrodkami posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

W organizowanych przez FRDL projektach szkoleniowych wzięło udział już ponad 1,5 miliona osób.

Za swoją działalność Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to: w 1995 roku UN Habitat Scroll of Honour, w 2000 roku Nagroda Główna Prezesa Rady Ministrów RP w Konkursie „Pro Publico Bono”, w 2004 roku Nagroda Honorowa Forum Ekonomicznego w Krynicy za wspieranie współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz szereg nagród regionalnych z okazji jubileuszu 20-lecia FRDL i reformy samorządowej w Polsce.

Zapraszamy do współpracy!
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded