Profile cover photo
Profile photo
Pogody.TV
465 followers -
Spróbujmy poważnie porozmawiać o meteorologii
Spróbujmy poważnie porozmawiać o meteorologii

465 followers
About
Posts

Post has attachment
Zima
Zima - jak widać na załączonym obrazku. W nocy lekki mróz, w dzień -1 do 0. Będzie padać śnieg, czasami deszcz ze śniegiem. Pozdrawiam zimowo wszystkich sympatyków.
Add a comment...

Post has attachment
Namiastka zimy

Rewelacji nie ma, ale lekki mróz jest i trochę śniegu na wschodzie.  Dla tych co chcą wyjechać w góry nie mam najlepszych wieści. Na Kasprowym 70 cm, na Śnieżce 24 cm. Nie pamiętam kiedy w naszych górach było tak mało śniegu. Oczywiście stoki naśnieżane mają go więcej, ale bez szału. Zresztą sami sprawdźcie: http://www.pogody.pl/go.live.php/PL-H3/aktualnosci/7638/ferie-na-nartach-stan-pokrywy-snieznej-na-stokach-w-polsce.html
Add a comment...

Post has attachment
Czarny czwartek

Bankowcy, finansiści i Szwajcarzy mieli czarny czwartek? Nawet nie zauważyłem :) Wczoraj meteorolodzy mieli swój czarny czwartek. Co się stało? Amerykanie z NOAA zmienili sposób udostępniania danych z modeli numerycznych. Być może niektórzy o tym wiedzieli wcześniej, ale jak przeglądałem serwisy meteorologiczne w Europie, to wszystkie były zaskoczone tą decyzją. Pierwsze poprawne prognozy pojawiły się dopiero około godziny 11:00 - 12:00, czyli 23 godziny po zmianach. U nas trwało to dłużej bo do 22:30. Ale już jest prawie dobrze. Więc wczorajsza prognoza jest dzisiaj :)
Add a comment...

Post has attachment
Zimojesień

W Wielkopolsce śniegu nie ma. To znaczy jakieś marne resztki leżą, i udają śnieg. Dlatego w dalszym ciągu za tło mamy film jesienny.
Za produkcję dzisiejszej prognozy odpowiedzialni są Wiktoria i Dawid. Jak wejdziecie na YT, to tam będzie więcej tekstu niż filmu. Jak ktoś lubi czytać zamiast oglądać to... zapraszam :/
Add a comment...

Post has attachment
Uwaga ślisko

Już się zaczęło. Od Pomorza zachodniego do Podkarpacia przez całą noc będzie przesuwała się strefa marznących opadów deszczu i mżawki. Więc będzie ślisko. Bądźcie uważni. A później? Możecie obejrzeć na naszej prezentacji.
W imieniu swoim i synoptyków Biura Prognoz AURA życzę szampańskiej zabawy i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Add a comment...

Post has attachment
Białe Święta odwołane

Pewnie wszyscy oczekują, że machnę swoją różdżką i na Święta spadnie śnieg. Niestety, nie mam różdżki. Mam tylko ołówek, cyrkiel i liczydło (nooo.. PC'ta mam). I żaden z tych przedmiotów nie objawia swojej magii - więc białych Świąt nie będzie. Ci co zaplanowali spędzenie wolnego czasu w górach też będą zawiedzeni. Śnieg leży tylko w wyższych partiach: na Kasprowym 15 cm, na Śnieżce 24 cm.

Ponieważ nie mogę ze spokojem sumienia życzyć Wam białych, to życzę przynajmniej ciepłych i udanych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym.
Add a comment...

Post has attachment
Początek astronomicznej zimy

Zima zacznie się w poniedziałek trzy minuty po północy. A czy widać ją na mapach synoptycznych? Jakoś nieszczególnie. W piątek temperatura na zachodzie wyniesie 10 - 11 stopni. W sobotę i niedzielę kilka stopni chłodniej. Trochę śniegu spadnie na wschodzie kraju. Czy będziemy mieli białe Święta? O tym napiszę we wtorek w przyszłym tygodniu.
Add a comment...

Post has attachment
Wietrznie

W piątek 9 - 12 m/s w porywach do 15, w sobotę 10 - 15 m/s w porywach do 18. W niedzielę spokojniej, tylko do 8 m/s. W sobotę deszcz prawie w całym kraju, tylko w białostockim śnieg. W niedzielę deszcz lub mżawka. W nocy, szczególnie na wschodzie i południu temperatura będzie spadała poniżej 0 stopni Celsjusza, więc drogi mogą być śliskie.
Add a comment...

Post has attachment
Wpadka

Wydawałoby się, że takie rzeczy są niemożliwe. W pierwszej chwili nie uwierzyłem, myślałem, że to jakiś żart, ale komentarze pod wpisem świadczą o tym, że wiele osób to widziało. Pewna mina prezentera świadczy o tym, że wie o czym mówi, więc chyba na emisję poszło stare nagranie. Na forach trwa właśnie dopasowywanie "prognozy" do rzeczywistych warunków atmosferycznych. :)
Add a comment...

Post has attachment
Pluchy ciąg dalszy

Dzisiaj przez kilka godzin walczyłem z awarią. No, sytuacja jest już opanowana, ale prognoza trochę później się pojawia. Jak kogoś interesują szczegóły to zapraszam do serwisu: www.pogody.pl
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded