Profile cover photo
Profile photo
Ömer Faruk Torlak
99 followers
99 followers
About
Ömer Faruk's posts

Post has shared content
Yeni Genel Merkezimiz'de ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz.
Photo

Post has shared content
Çukurova Üniversitesi’nde yapılan “Türkiye’de Gençlerin Rolü ve Girişimcilik” adlı programınıza, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Av. Mansur Topçuoğlu ve AHİD Başkanı Sn. Mustafa Gözel katıldılar.

Av. Mansur Topçuoğlu, girişimciliğin bugün çok farklı bir çerçevede algılandığını ama aslında girişimciliğin insanın kendini bilmesi, tanıması ve keşfetmesi olduğunu belirtti. “İnsan kendini keşfettiği zaman gidedebileceği yola daha çabuk ulaşabilir” diyen Topçuoğlu, girişimciliği hayal etmek, öngörülemeyeni öngörmek, harekete geçmek, risk alıp cesur olmak, yatırım yapılabilir olmak ve donanımlı olmak olarak tanımlayarak, başından geçen olayları ve güncel örnekleri katılımcılarla paylaştı.
Mansur Topçuoğlu, gençlerin Türkiye’de rolünün ise neredeyse hiç olmadığının altını çizip, teorisini 40 milyona yakın genç nüfusu olan ülkemizde önemli mevkilerde gençlerin olmaması ve gençlerin her alanda geri planda bırakılması örnekleri ile güçlendirdi.

AHİD Başkanı Mustafa Gözel ise AHİD’in vizyon ve misyonundan bahsedip, derneğimizin Türkiye için çok önemli bir kavram olan adaleti tüm ülkeye yaymayı ve gençliğimizin her alanda ihya etmeyi amaçladığını belirtti.
Eğitim sistemimizin bozukluğuna da değinen Mustafa Gözel, ilk okuldan bu yana yarış atları gibi yetiştirildiğimizi, ilgi alanlarımızın hiç önemsenmediğini ve bu hataların nelere yol açtığını anlattı.

Program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Post has attachment
Yeni Yazım: "Taksim'den Tahrir Çıkmadı Ama Tahrir'den Taksim Çıkardınız..."

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content
Bu da BİM'in laptop'ı.. anca böyle olurdu.
Photo
Wait while more posts are being loaded