Profile cover photo
Profile photo
Daniel Nalepka
grafik komputerowy, webmaster, webdesigner, operator DTP, identyfikacja wizualna, reklama, grafika, projekty graficzne, skład komputerowy i DTP
grafik komputerowy, webmaster, webdesigner, operator DTP, identyfikacja wizualna, reklama, grafika, projekty graficzne, skład komputerowy i DTP
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
#Eksplorator #Windows błędnie podaje:

• rozmiar folderu
• ilość podfolderów
• ilość plików

jeśli struktura plików/katalogów, a co za tym idzie ścieżka dostępu do pliku jest dłuższa lub bliska niż 255 znaków. To wydaje się być bardzo dużo ale w rzeczywistości tak nie jest. Pracując ze stronami www i systemami CMS mam często bardzo duże ilości plików i skomplikowaną, głęboką strukturę folderów zawartych w folderze projektu. Jeśli dodatkowo folder ten poprzedza ścieżka w rodzaju:

D:\projekty stron\nazwa klienta\nazwa projektu\backup\właściwa nazwa katalogu

co samo już w powyższym przykładzie daje 79 znaków (a gdzie podfoldery i pliki jeszcze, prawda?) to o problemy z Windows nietrudno.

Załączam zrzut ekranu gdzie Windows przeciwstawiony jest programowi Total Commander (on widzi pliki i foldery prawidłowo).

Windows twierdzi, że folder to 78,5 MB
Total Commander że ma on 6161 MB (ponad 6 GB)

Windows widzi tylko 561 plików i 81 folderów
Total Commander ponad 48 tysięcy plików i blisko 3000 folderów/katalogów

Dopiero przeniesienie folderu i skrócenie ścieżki do np.
D:/właściwa nazwa katalogu
najczęściej (nie zawsze - zależy od głębokości ścieżki) ratuje sytuację i Windows poprawnie zlicza w eksploratorowym okienku Właściwości pliki i foldery.

Dla jasności - nic nie ginie. Pliki są w Windows na swoim miejscu. Błąd polega tylko na błędnym wylistowaniu plików, niepoprawnym ich zliczeniu i podaniu ich złej objętości.

Gdybym zaufał Windows myślałbym, że na FTP muszę wysłać kilkadziesiąt MB podczas gdy w rzeczywistości jest ich w tym przypadku ponad 6 tysięcy.

#bład #blad #error #plik #pliki #katalog #kataloi #folder #foldery #właściwości #wlasciwosci
Photo

Post has attachment
Już za tydzień zmieni się interfejs poczty #Gmail od #Google - dotychczas (od pewnego czasu) można było ręcznie włączyć #nowy #wygląd i #funkcjonalność poczty w jej ustawieniach. Kto chciał mógł testować i korzystać z nowego interfejsu z możliwością powrotu do dotychczasowego (#starego) wyglądu. Za tydzień nowa wersja poczty nie będzie już fakultatywna lecz obligatoryjna dla każdego użytkownika.

Co nowego czeka nas po automatycznym przełączeniu się webmaila na nową wersję?

https://support.google.com/mail/answer/7677724?p=new_gmail_optin&visit_id=636699206606027915-2964914480&rd=1

Ja osobiście mam pewne zastrzeżenia co do nowego wyglądu zarówno co do czytelności jak i intuicyjności interfejsu. Np. nie wpadłem od razu na to że #Kontakty mogą być ukryte w menu #Aplikacje po prawej stronie (dotychczas były dostępne po lewej stronie w rozwijanym menu Gmail). Nie podoba mi się też funkcja podglądu plików w skrzynce odbiorczej; jeśli mail ma załącznik to widzimy jego ikonkę w drugim wierszu wiadomości, pod tytułem i nadawcą ale mylące jest to, że wyświetlają się tam też pliki graficzne osadzone w mailu chociażby grafika stopki mail.

O wiele bardziej podoba mi się interfejs mobilnej aplikacji na #Android

Na szczęście na co dzień nie jestem skazany na webmaila - korzystam z klasycznego klienta poczty od #Mozilla - #Thunderbird, który pod wieloma względami jest dla mnie wzorem czytelności i intuicyjności i ma wiele świetnych rozwiązań, których brakuje w liderze rynku #Outlook od #Microsoft choć ma też swoje bolączki (no ale nie ma róży bez kolców - nic nie jest doskonałe na tym ziemskim łez padole ;-)

Post has attachment
Najpiękniejsze jakie widziałem, ręcznie zdobione/grawerowane koperty i bransolety zegarków... coś niesamowitego!

http://bramramon.com/#/gallery

#design #zegarek #zegarki #koperta #koperty #grawer #grawerowanie #grawerowane #grawerunek #handmade
Photo

Post has attachment

Post has attachment
#Rebranding #logo #Tumblr który jest ale go wcale nie widać...

https://brandingmonitor.pl/czy-rebranding-tumblr-nada-platformie-nowe-zycie/

Czy widzicie różnicę między tymi dwoma obrazkami? Ja też nie ;-) No dobrze - jeden napis ma kropkę, drugi nie. Jeszcze coś? Literki "B" i "L" mają inne "daszki" u góry. Ale to już zauważą nieliczni. Przy sporym powiększeniu (patrz - link) widać że literki w niektórych miejscach miały mikroskopijne zaokrąglenia tam gdzie występował kąt prosty. W nowej wersji zostały one zlikwidowane. Skoro ich jednak w naturalnej wielkości logo (na www) nie widać to po co było to ruszać?

Nigdy nie rozumiałem odświeżania logo, które polegało jedynie na poprawie kilku kresek i w efekcie dawało logo tak bliźniaczo podobne, że nawet wprawne oko grafika niepracującego przy tym projekcie ledwie mogło je wychwycić.

Wiem, że płaci się agencji przeprojektowującej znak za efekt i pomysł, a nie nakład pracy ale tutaj nie widać żadnego z tych trzech. Pomysł? Żaden. Efekt zmian? Niedostrzegalny. Nakład pracy - nieistotny, chociaż tutaj żaden.

Post has attachment
Abstrakcyjne, sportowe reklamy wykorzystujące logo #Pepsi i tzw. przestrzeń negatywną w projektowaniu.

#reklama #pomysł #pomysł #pomysłowa #pomyslowa #logo

Źródło:
https://www.creativebloq.com/news/abstract-pepsi-logo-ads-use-negative-space-to-get-sporty
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
15.08.2018
5 Photos - View album

Post has attachment
Ludzie są nieuczciwi. Ludzie są chytrzy i pazerni oraz skąpi.

Jacy konkretnie ludzie? Wynajmujący lokale/pokoje/domki letniskowe itp. przez znane serwisy typu Booking.com, Noclegowo.pl czy airbnb.pl

Na czym polega ich nieuczciwość, chytrość i pazerność? Na tym, że nie dają uczciwie zarobić tym serwisom, które w zamian za:

• system rezerwacji
• system powiadomień
• system płatności

a przede wszystkim:

• wyszukiwarkę / katalog reklamowy, w którym zamieszczają swoje oferty i dzięki któremu ja i inni poszukujący noclegu do nich docieramy.

Płaci się niemało - często jest to 150 zł za nocleg co przy tygodniowym wakacyjnym wypadzie daje 1050 zł, które ja tak czy siak muszę wynajmującemu zapłacić, a on nie chce nawet złotówki prowizji zapłacić pośrednikowi (wspomnianym serwisom).

Chyba tylko zorganizowane motele, hostele itp. uczciwie załatwiają sprawę przez serwis (nie zawsze), ale już prywatni użytkownicy (wszelkiej maści agroturystyki itp. domki do wynajęcia) nie.

Komunikują się przez portal w kwestii zapytań, tam łapią klienta ale już płatność odbywa się przez przelew na konto podane prywatnym mailem lub sms'em. Nie pierwszy raz się z tym spotykam. Jakiś absurd.

Nie czuję się bezpiecznie wypadając wtedy z systemu portalu i płacąc pokątnie na numer skitrany w mailu. Tracę gwarancje jakimi obejmuje mnie portal aby jakiś chłopek-roztropek zaoszczędził 5 zł z moich paru stówek bo akurat miałem ochotę na dwudniowy wypad.

Aż się chce ze smutkiem powiedzieć: "jakie to polskie..." Wykorzystać ile się da ale opłaty nie uiścić. Ciekawi mnie czy tacy "Janusze biznesu" przynoszą też własne kanapki do restauracji?

#polska #bieda #janusz #nieuczciwość #nieuczciwi #nieuczciwy #oszust #oszustwo #oszukać #oszukac #chytry #chytrość #chytrosc #pazerny #pazerność #pazernosc #wakacje #oszczędności #oszczednosci #pokój #pokoj #pokoje #wynajem #wczasy #urlop #agroturystyka #hotel #motel #hostel #booking #noclegowo #airbnb #rezerwacja #rezerwacje #odpoczynek #lato #moralność #moralnosc #domek


Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded