Profile cover photo
Profile photo
iyi turks
iyiturks
iyiturks
About
iyi's posts

Post has attachment
Hayattaki başarısızlıklarımızı başkalarına, kurumlara hiç olmadıysa kadere bağlayarak, kendi payımızı görmezden geliyoruz. Küçük çıkarlarımız, beklentilerimiz veya hatır gönül adına bizlere söylenen yalanlara göz yumarak karşımızdakilerin yıkımına, başarısızlıklarına, çatışmalarına çanak tutuyoruz.

Post has attachment
Gerçeklerden kaçanlar utançlarını yalanlar ile kamufle ederek başarısızlıklarına, hatalarına kılıflar uydururlar. Ama gerçek karşısında hiç bir kılıf utancın ışığını zamanın derinliklerinde söndüremiyor. Gerçeğin kendisi olmasa bile mutlaka sureti bir şekilde yansıyor zamanın sonsuzluğundan günümüze. Doğal bir felaket, toplumsal bir karmaşa, bir itiraf, bir pişmanlık, bir intikam, bir kaza, ya da başka bir yalan çıkarıyor gerçekleri gün ışığına sonunda.

Post has attachment
Dert
Dert dediğin ne ki!
Bir kilo alabalık
Bir büyük rakı.
Üç beş saatte biter,
Sonrası herkes eve gider.
Meyhaneci kalır meylerle,
Dertleri dipler bir nefeste.

Post has attachment
Bizler için çok zevkli ve gurur dolu bu maçlar, unutulmaz hatıralar olarak hafızalarımıza kazandı. Tüm takımlarımızı tebrik eder, başarılarının Final-Four’a ulaşarak taçlandırmalarını temenni ederiz.

Post has attachment
Maçın hikayesine bakarsak, oyuna Clyburn’ün üçlüğüyle başlayan Darüşşafaka Doğuş dış atışlardan isabet bulurken Real Madrid, Gustavo Ayon’un asistleri üzerinden Jeff Taylor’la basketler buldu. İlk 5 dakika 8-12 Daçka önderliğinde geçilirken skoru istediği gibi yöneten temsilcimiz ilk çeyreği 19-22 önde kapattı.

Post has attachment

Post has attachment
Anadolu Efes'ten Mükemmel Galibiyet
Euroleague çeyrek final
karşılaşmalarında bu hafta tam anlamıyla bir Türkiye mucizesi yaşandı.
Fenerbahçe’nin ilk iki maçı ile Darüşşafa ve Anadolu Efes’in kesin favori
rakipleri karşısındaki deplasman galibiyetleri, turnuvada beklenmedik bir Türk
hegomanya...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded