Profile cover photo
Profile photo
Allekonie serwis ogłoszeniowy
21 followers -
Największy w Polsce serwis ogłoszeniowy branży końskiej
Największy w Polsce serwis ogłoszeniowy branży końskiej

21 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
HIPOTERAPIA - nowy dział w allekonie.pl

Wspólnie stwórzmy mapę ośrodków z hipoterapią. Prowadzisz hipoterapię? Zapisz się.
http://www.allekonie.pl/hipoterapia
‪#‎hipoterapia‬
‪#‎konie‬
‪#‎hippotherapy‬
‪#‎koń‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
GRY KONIE!
NOWOŚĆ na http://www.allekonie.pl/
Zapraszamy do zabawy
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W sobotę 26 września w stadninie koni w Sztumskim Polu odbył się XVI Hubertus – tradycyjne święto koniarzy i myśliwych kultywowane jest przez rodzinę Gossa nieprzerwanie od 1999 roku. Uroczyste obchody w tym roku miały szczególny akcent. Podczas odprawy jeźdźców przed gonitwą na placu maneżowym pojawiła się emerytowana już, lecz wciąż w doskonałej kondycji, klacz Iskra, od której pochodzi nazwa stadniny. Z okazji jubileuszu 25-lecia urodzin założycielka stada liczącego dzisiaj ponad 50 koni oprócz życzeń stu lat otrzymała również kosz pełen końskich przysmaków.

Po prezentacji jeźdźców oraz ich koni z Klubu ISKRA, jak również gości przybyłych z zaprzyjaźnionych stajni, uwaga zebranej publiczności skupiła się na miejscu, gdzie rozegrana została gonitwa. W tym roku przybrała formę poszukiwania starannie ukrytego lisa. Szczęściarzem okazała się  amazonka z warszawskiego klubu Końskie Zdrowie, na której to ramieniu w przyszłym roku zawiśnie lisia kita.

Następnym punktem programu było Współzawodnictwo w Skokach przez Przeszkody o Puchar Starosty Sztumskiego. Zmagania poprzedzone zostały specjalnym pokazem jazdy konnej w rytm muzyki, tzw. kadryl, przygotowany przez najmłodszych członków sekcji Klubu Jeździeckiego ISKRA, który z tytułu młodego wieku uczestników oraz perfekcyjności wykonanego układu – zrobił na publiczności największe wrażenie. Konkurs skokowy rozegrany został w trzech konkurencjach. W klasie mini LL na podium stanęły: 1. Marta Łazorczyk na koniu Orion, 2. Natalia Olszewska (Grant),  3. Joanna Borzykowska (Serenada). W klasie LL laureatami zostali: 1. Dominika Tokarek (Tario), 2. Jarosław Hoderny (Rokita), 3. Grażyna Suchecka (Justa). Najwięcej emocji towarzyszyło ostatniemu konkursowi – klasy L, gdzie do samego końca trwała zacięta walka. Ostatecznie najlepsza okazała się juniorka Klubu Jeździeckiego ISKRA – Daria Nowakowska na koniu Ataman, przed Martą Adamkiewicz (Panicz) oraz Moniką Wasik-Laskowską (Oliver Lake).

Po zmaganiach skokowych nadszedł czas na tradycyjną biesiadę hubertowską, na której oprócz wielu specjałów swojskiego jadła i tańców do późnych godzin dało się słyszeć także końskie pieśni oraz ułańskie żurawiejki. Gospodarze Iskry dziękowali za wsparcie oraz patronat Nadleśnictwu Kwidzyn oraz Starostwu Powiatowemu w Sztumie. Podczas całej imprezy dało się zauważyć duże zaangażowanie najmłodszych adeptów jeździectwa, których do Iskry przybywa coraz więcej w poszukiwaniu własnej przygody z koniem.
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-09-30
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Zorganizuj BIG JUMP wraz ze swoim zwierzęciem!

Twój pies lub koń uwielbia wycieczki nad rzekę czy jezioro? Zabierz go na BIG JUMP! Klub Gaja zaprasza wszystkich miłośników zwierząt do włączenia się do akcji BIG JUMP, europejskiej inicjatywy na rzecz czystych rzek, tak potrzebnym ludziom i zwierzętom. W niedzielę 12. lipca o godzinie 15.00 wejdźcie do wody (rzeki, jeziora, morza czy dowolnego akwenu) wraz ze swoimi przyjaciółmi, także tymi czworonożnymi.
Więcej: http://www.allekonie.pl/aktualnos…/…/big-jump-rzeka-i-radosc
‪#‎uwolnijrzekę‬
‪#‎rzeka‬
‪#‎klubgaja‬
‪#‎woda‬
‪#‎kąpiel‬
‪#‎ochronarzek‬
‪#‎bigjump‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
450 lat Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej w Wiedniu
W 2015 roku Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy Konnej w Wiedniu obchodzi swoje 450-lecie, liczone od pierwszej pisemnej wzmianki na jej temat. Dla uczczenia jubileuszu organizowane będą pokazy galowe na wiedeńskim Heldenplatz.
Pierwsza wiadomość dotycząca miejsca, które później nazwano Hiszpańską Dworską Szkołą Jazdy Konnej, datowana jest na 20. września 1565 roku. W dokumencie, na którym widnieje ta właśnie data, wymieniona jest kwota 100 guldenów z przeznaczeniem na budowę placu „Thumblplatz” w ogrodach przy „Purgkh alhie”. Na terenie dzisiejszego Josefsplatz, w pobliżu pałacu Hofburg powstał wówczas maneż otwarty z placem turniejowym.
Z okazji uroczystości obchodów jubileuszu 450-lecia w dniu 26. czerwca 2015 o godz. 19:00 odbędzie się pokaz jubileuszowy przed kancelarią prezydenta na Heldenplatz. Specjalnie w tym celu do Wiednia przyjadą konie z Królewsko-Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy z Jerez, które wspólnie z końmi lipicańskimi z Hiszpańskiej Dworskiej Szkoła Jazdy Konnej wystąpią w specjalnej prezentacji klasycznej sztuki jazdy konnej. Następnie będzie miał miejsce uroczysty bal Fête Impériale w pałacu Hofburg.
Kolejne przedstawienie odbędzie się 27 czerwca 2015 o godz. 19:00. Próba generalna zaplanowana jest na 25 czerwca, godz. 19:00.
Bliższe informacje na stronie: www.srs.at
450 lat Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej
Próba generalna: 25.06.2015, godz. 19:00
Pokaz jubileuszowy: 26.06.2015, godz. 19:00
Pokaz galowy: 27.06.2015, godz. 19:00
Heldenplatz, 1010 Wien
Zdjęcie: F 1 Spanische Hofreitschule mit Sängerknaben © christian pichler
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Masz dość czyszczenia stajni? Marzysz o czystej, zdrowej i bezpiecznej posadzce dla Twoich zwierząt?

Zobacz to rewolucyjne rozwiązanie:
http://www.allekonie.pl/aktualnosci/184/czyste-podloze-w-stajni

#MonopurCF
#stajnia
#konie
#projektystajni
Photo
Photo
2015-05-25
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Idzie wiosna. Czas na porządki. Dodałeś już swoje ogłoszenie na http://www.allekonie.pl/ ?
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded