Profile cover photo
Profile photo
pofuduk pofuduk
About
Posts

Post has attachment
Gece diz ağrısı, farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Daha çok sinirlerden kaynaklı olabiliyor. Gece daha çok diz ağrısı ortaya çıkıyor. Ağrı, hafif ve sürekli olarak kendisini tekrarlayabilir. Bazı zamanlarda dizlerinizde beliren ağrı geceleri dayanamamanıza yol açabilir. Uyuyamaz ve uyku sorunu çekmeye başlayabilirsiniz. Gece boyunca dizlerin ağrıması çok sık tekrarlanabilir. Yorgun ve aşırı şekilde kendinizi halsiz hissedebilirsiniz.
#sağlık #diz #dizağrısı
Add a comment...

Post has attachment
Kan tahlilinizde WBC, beyaz kan hücre sayısını ifade eder. WBC için kan tahlilinin bir parçası diyebiliriz. Beyaz kan hücrelerinin bir diğer ismi ise lökositlerdir ve lökositler bağışıklık sistemi olarak tabir edilir. Beyaz kan hücresinin en önemli görevlerinden birisi de enfeksiyona yol açacak bakteri ve virüslerle mücadele içerisine girmesidir. Bu denli işe yarar göreve sahip olan “WBC nedir?”, “WBC nasıl düşürülür? gibi sorularınız varsa artık kısa sürede yanıt bulmaya başlayacaksınız.

Add a comment...

Post has attachment
Dağ, yer kabuğunun görkemli büyük çıkıntılarına verilen isimdir. Bir kara parçasının bu denli gösterişe sahip olması tarih boyunca pek çok şiire, şarkıya, masala ve daha nicelerine konu olmuştur. Etrafınızda dağları gördükçe dünyanın en yüksek dağları nelerdir? sorusunu kendinize sormadan duramıyorsanız birazdan okuyacağınız satırların sizi şaşırtacağını söylemek hiç de yanlış olmaz. İşte karşınızda dünyanın en yüksek dağları.
#genelkültür
Add a comment...

Post has attachment
Dünyanın belirli yerlerinde yayılan virüslerden birisi de zika virüsü olduğu söylenebilir. En yaygın görülen devletler içerisinde ise Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor. Sadece Amerika ülkesinde değil artık pek çok ülkelerde de yaygın şekilde görülen bir hastalık halini almaya başladı. Zika virüsü nedir, zika virüsü belirtileri nelerdir?, zika virüsü aşısı ve tedavisi gibi pek çok konular bilgi vereceğiz. Böylelikle halkımızında bilinçlenerek gerekli tüm önlemlerini almasını sağlıyoruz.

#sağlık
Add a comment...

Post has attachment
Kas ile cilt arasında bulunan doku şişliği yağ bezesi olarak adlandırılır. Tıp dalında adına bakıldığında ise lipomadır. Yağ bezesi, ağrılı değildir. Sert dokuya sahiptir. Aynı zamanda yağ bezeleri kanserli bir dokuya sahip olmadığından dolayı aslında çokta korkulacak bir durum teşkil etmemektedir. Tipik özelliğine bakıldığında 1-3 cm arasında olduğu görülüyor. Deri altında bulunan ufak şişlikler olarak tabir edilebilir. “Yağ bezesi nasıl geçer? Yağ bezesine ne iyi gelir? üzerinde en çok araştırılan konulardan birisi olmuştur. Bizlerde sağlık yönünden önemli olan bu konular hakkında bilgi vereceğiz.

Add a comment...

Post has attachment
Doku ve organ üzerinde beliren yaralara ülser adı verilir. Ülser, daha çok mide ve onikiparmak bağırsağında görülür. Ayrıca peptik ülser olarak tıp dalında bilinmektedir. Midede ülser çıktığı zaman ise gastrik ülser adı verilir.
Add a comment...

Post has attachment
Durduk yere bacak ağrısı çekebilirsiniz. Yürüdüğünüz sırada bacak ağrılarının daha arttığını hissedebilirsiniz. Diz ağrısında ağrı olduğu zaman doğal olarak yaşam kalitenizi de etki altına almaya neden olacaktır. Ağrı, baldır ve ikiz kas aralarında daha sık kendisini gösterebilir. Ağrıyla birlikte bacaklara kramp girmesi daha sık görülür. Bacak ağrısının nedenleri arasında öğrenebileceğiniz tüm bilgileri sunmaya geldik.
#sağlık #bacakağrısı
Add a comment...

Post has attachment
Hamilelik testi ne zaman yapılır? en sık merak edilen konulardan birisidir. Doğru sonuçlara verebilmeniz adına bunu bilmeniz gerekir. Hamilelik testi erken yapılırsa, negatif durumlarla karşı karşıya kalma zorunda olabilirsiniz.
#hamile #hamilelik #anne #bebek #sağlık
Add a comment...

Post has attachment
Safra kesesi hastalıkları belirtileri, daha çok kendini birkaç saatlik karın ağrısında meydana gelen ağrıyla belli eder. Ağrı ilk başladığında, safra kesesi taşı mı diye düşünebilirsiniz. Fakat belirtileri bazende safra kesesi taşı ile ilgili olarak da ortaya çıkabiliyor.
#safra #safrakesesi #sağlık
Add a comment...

Post has attachment
Stres, tahriş ve bazı nedenlere bağlı olarak sol elin kaşınması meydana gelebilir. Karıncalanma ve sol avuç içi kaşınması daha sık meydana gelen bir vakadır. Çoğu insanlarda daha çok bu belirtmiş olduğumuz kaşınmalar görülür. Sol elin kaşınmasıyla birlikte zaman zaman şişlikler meydana gelebilir. Bilek ağrısı ve şişlikler moralinizi bozmaya neden olacak bir durum olabilir. Sol elin kaşınması nedenleri nelerdir herkesin merak etmiş olduğu bir konudur. Mutlaka neyden kaynaklı olarak ortaya çıktığı bilinmelidir. Eliniz için evde deneyebileceğiniz doğal yöntemler sayesinde rahatsız edici boyutta olan kaşıntıları yok etmeniz mümkün olabilir. Öyle ki bu tür kaşınmalar egzama, sedef ve mantar enfeksiyonu gibi hastalıklara yakalanmanıza da neden olabiliyor. Avuç içlerinde ise en sık görülen vakalardan birisi de kızarıklık, yara ve su toplaması gibi sorunların oluşması denilebilir.

#sağlık
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded