Profile cover photo
Profile photo
społeczność PZW.org.pl
327 followers -
PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - Polish Angling Association NAJWIĘKSZE STOWARZYSZENIE POLSKICH WĘDKARZY - NAJWIĘKSZY RYBACKO-WĘDKARSKI UŻYTKOWNIK WÓD ŚRÓDLĄDOWYCH W POLSCE - ZOSTAŃ CZŁONKIEM PZW! WĘDKUJ Z NAMI!
PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - Polish Angling Association NAJWIĘKSZE STOWARZYSZENIE POLSKICH WĘDKARZY - NAJWIĘKSZY RYBACKO-WĘDKARSKI UŻYTKOWNIK WÓD ŚRÓDLĄDOWYCH W POLSCE - ZOSTAŃ CZŁONKIEM PZW! WĘDKUJ Z NAMI!

327 followers
About
społeczność PZW.org.pl's posts

Post has attachment
Akcja Redakcji Wiadomości Wędkarskie - Rybomania - Poznań 2017
Photo

Post has attachment
Mali "rybomaniacy" na MTP

15 i 16 lutego Gigantyczne Akwarium zobaczyło 1000 dzieci z poznańskich szkół i przedszkoli. Dziś kolejny dzień spotkań przed olbrzymim zbiornikiem ze wspaniałymi okazami ryb.

A jest na co patrzeć. W akwarium, które we wtorek zostało zainstalowane w pawilonie 6, na Międzynarodowych Targach Poznańskich, pływają między innymi unikatowe jesiotry, olbrzymie karpie, sumy i przepiękne pstrągi.

O wszystkich rybach i ich podwodnym życiu, a także o pasji jaką jest wędkarstwo i jego zasadach, które pozwalają zachować równawagę w środowisku wodnym opowiada Pan Andrzej Lebiotkowski, Wiceprezes PZW Okręg w Poznaniu.

http://rybomania.com.pl/pl/news/mali-rybomaniacy-na_mtp/


Post has attachment
PZW i RYBOMANIA - Poznań 2017

* European Indoor Cup Rybomania 2017 - 18.02.2017 * FINAŁ AKCJI PZW I RYBOMANIA DZIECIOM * Akcja Redakcji Wiadomości Wędkarskie *


W piątek 17 lutego (dzień branżowy, 18 i 19 - dni dla publiczności), na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, rozpoczną się największe w Europie Targi Wędkarskie RYBOMANIA.

Wśród zaproszonych gości pojawią się łowcy niezwykłych okazów ryb mierzących często ponad 2 metry. W tym roku wśród zaproszonych przez organizatorów gości pojawią się łowcy olbrzymich sumów. Gwiazdą pokazów na Gigantycznym Akwarium będzie między innymi Wojciech Andrzejak, który może pochwalić się aż 63 okazami o długości ponad dwóch metrów, w tym największym – mierzącym 263 cm. Niezliczone ilości sumów w tym smoki powyżej 220 cm złowione nad Polskimi wodami na swoim wędkarskim koncie posiada również Piotr Boufał. Z nim również będzie można spotkać się podczas targów RYBOMANIA.

Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedzi także Philippe Carême, wędkarz z ponad 40-letnim bagażem doświadczeń, który złowił ponad 100 sumów powyżej 200 cm w tym największego suma albinosa!

Warto jednak podkreślić, że Targi RYBOMANIA to nie tylko łowcy tak wielkich okazów ryb. Na Gigantycznym Akwarium o pojemności 23 tysięcy litrów pokazy technik i przynęt zaprezentuje cała plejada wędkarskich gwiazd z Polski i zagranicy, zdobywcy pucharów, wielokrotni medaliści mistrzostw wędkarskich.

Przypominamy, że targom RYBOMANIA będą towarzyszyć odbywające się w tym samym czasie Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE, Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX oraz Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. W dniach 18-19 lutego wszystkie ekspozycje będzie można zwiedzać w ramach jednego biletu wstępu!

Więcej informacji: www.rybomania.com.pl

https://www.youtube.com/watch?v=VMwlkW7Q-j4

Post has attachment
Ukazały się marcowe Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

Dawniej zimy były bardzo mroźne. Lód na wielu akwenach utrzymywał się do końca marca, a niektórzy wędkarze zamykali podlodowy sezon dopiero z początkiem kwietnia. Czy w tym roku marcowa pogoda umożliwi wędkowanie w przeręblu? Nasz baca zapowiada na początek miesiąca typowo zimową aurę. Jeśli prognozy się sprawdzą, warto mieć wędki pod ręką. Na spacer po marcowym lodzie zaprasza Paweł Oglęcki, upatrując właśnie teraz szansy na znakomite połowy. Ryby żerują cały dzień i można liczyć na dorodne płocie, okonie i leszcze. Ale zastrzega, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Polecam artykuł „Na ostatnim lodzie” str. 10.

Wiosnę najlepiej powitać nad małą nizinną rzeką. Jeśli zdecydujecie się na metodę spławikową, wybierzcie się nad jej ujście do dużej rzeki, gdyż najczęściej tam licznie gromadzą się ryby karpiowate. W marcu takie łowiska poleca nasz redakcyjny kolega Ryszard Kuna. Nad rzekę zabiera jedną wędkę, kilogram zanęty, kilka spławików i przyponów, paczkę śrucin, trzy rodzaje przynęt oraz podbierak na grube jazie – „Spławik na ujściach rzek” str. 16.

Marcowe jazie to również cel wielu wypraw ze spinningiem. Fachowcy polecają wyprawy nad duże rzeki, w których nierzadką zdobyczą są sztuki mierzące 40, a nawet 50 cm. Dobre łowiska zna Sebastian Kalkowski, przewodnik wędkarski, doświadczony łowca rzecznych okazów. Wiosną kusi jazie na niewielkie woblery, zapuszczając je w miejsca o leniwym nurcie, gdzie ryby kryją się przed rwącą wodą – „Na okazowe jazie” str. 28.

W następnym numerze „WW” podsumujemy sezon wędkarski 2016. Przeanalizujemy Wasze zgłoszenia do „Rekordów na plan” i podpowiemy, gdzie, kiedy i na co najlepiej brały okazy popularnych gatunków ryb, a już w majowych „WW” rozpoczniemy prezentację tegorocznych trofeów na medal.

Życzę Wam wiele rozwagi na „ostatnim lodzie”, połamania kija na marcowych okazach i ruszajcie nad wiosenne rzeki!

Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

http://www.pzw.org.pl/wiadomosciwedkarskie #pzw #wędkarstwo
Photo

Post has attachment
SZCZUPAK 72 CM SPOD LODU
Publikujący: Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

Wędkarskie zasiadki w pierwszą niedzielę lutego 2017 r. pozwoliły złowić naszym kolegom z Koła, spod lodu okazałe szczupaki. I tak Kolega Roman Paradowski w czasie wspólnego wędkowania na okonie z Markiem Zieleniem, złowił, jako przyłów szczupaka o długości 72 cm, na podlodową blaszkę Jaxona i żyłkę 0, 14 mm. Natomiast wspólne wędkowanie Kolegów Eugeniusza Kajstury i Dariusza Gacka zakończyło się złowieniem przez każdego z nich, jako przyłów szczupaka, o wymiarach przekraczających 50 cm, na 3 mm mormyszkę wolframową i żyłkę 0, 08 mm. Wszystkie ryby w dobrej kondycji zdrowotnej wróciły do łowiska, po wykonaniu krótkiej sesji zdjęciowej.

Relację zdjęciowa przygotowali koledzy: Dariusz Gacek, Marek Zieleń i Franciszek Zubrzycki.

http://www.pzw.org.pl/raciborz_miasto #pzw #wędkarstwo
PhotoPhotoPhoto
13.02.2017
3 Photos - View album

Post has attachment
Porozumienie PZW z Lasami Państwowymi

W dniu 01.02.2017 r w siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbyło się spotkanie Prezesa ZG Dionizego Ziemieckiego z Dyrektorem Generalnym LP Konradem Tomaszewskim. W obecności przedstawicieli Zarządu Głównego PZW kol. Mirosława Iwańskiego i kol. Tadeusza Sienkiewicza oraz licznej reprezentacji kierownictwa GDLP, podpisane zostało porozumienie o współpracy.

Podpisanie porozumienia, było efektem podjęcia z inicjatywy PZW, długotrwałych negocjacji w tej sprawie. Zawarta umowa umożliwiać będzie wzajemną współpracę w zakresie prowadzenia działalności związanej z zagospodarowaniem i ochroną wód oraz uprawianiem amatorskiego połowu ryb w zbiornikach wodnych PZW, położonych na terenach zarządzanych przez jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Dotyczy ona również wzajemnej wymiany informacji mogących mieć istotny wpływ na zwiększenie efektywności ochrony wód i terenów leśnych przed czynnikami antropogenicznymi oraz współpracy pomiędzy Społeczną Strażą Rybacką a Strażą Leśną. Ponadto, możliwe staje się zawieranie przez okręgi PZW porozumień na poziomie lokalnym z poszczególnymi nadleśnictwami, na przykład w zakresie ułatwień dla niepełnosprawnych członków PZW, polegających na wyznaczeniu dróg dojazdowych do zbiorników śródleśnych.

www.pzw.org.pl #pzw #wędkarstwo

https://www.youtube.com/watch?v=45GftFlFYLk

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Nasze „Złotka” z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

W dniu 1 lutego 2017 roku w siedzibie MSiT w Warszawie, Podsekretarz Stanu Jan Widera oraz Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Urszula Włodarczyk spotkali się z delegacją zawodników i trenerów Kadr Narodowych w sporcie wędkarskim oraz działaczy sportowych Polskiego Związku Wędkarskiego. Delegacji PZW przewodniczył Prezes Zarządu Głównego Dionizy Ziemiecki ,Wiceprezes ZG ds. sportu i młodzieży Mirosław Iwański oraz członek ZG PZW kol. Tadeusz Sienkiewicz..
Za osiągnięte w 2016 r. na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy wyniki w sporcie wędkarskim, minister wręczył zawodnikom pamiątkowe dyplomy wraz z okolicznościowymi upominkami.
Nagrody otrzymali reprezentacji:
- Kadry Narodowej Kobiet w wędkarstwie spławikowym, za zdobycie drużynowo złotego medalu na MŚ w Hiszpanii.,
- Kadry Narodowej Juniorów w dyscyplinie wędkarstwa rzutowego, za zdobycie 10 indywidualnie i 2 drużynowo medali na MŚ w Czechach,
- Kadry Narodowej Seniorów w dyscyplinie wędkarstwa rzutowego, za zdobycie 13 medali indywidualnie oraz złotego medalu drużynowo przez kadrę kobiet, na MŚ w Hiszpanii,
- Kadry Narodowej w dyscyplinie wędkarstwa muchowego, za zdobycie złotego medalu indywidualnie i drużynowo na MŚ w Słupsku.
Na zakończenie spotkania, nasze kadrowiczki przekazały na ręce ministra pamiątkowy puchar przywieziony z Hiszpanii, który otrzymały z zajęcie drużynowo pierwszego miejsca ma MŚ w dyscyplinie spławikowej.

http://pzw.org.pl #pzw #wędkarstwo
PhotoPhotoPhotoPhoto
06.02.2017
4 Photos - View album

Post has attachment
Brzana 5,70 kg (81 cm)

Nagroda Wiadomości Wędkarskich

Piotr Koroluk: Nad Bug w okolicach Niemirowa wybrałem się 27 sierpnia po południu. Tego dnia było bardzo upalnie i wiał lekki wiatr z zachodu. W pierwszych rzutach niewielkiego, tonącego woblera 3,5 cm zaatakował okoń. Jak na nasze warunki był całkiem ładny, na oko 35 cm. Wypuściłem rybę i poszedłem w okolicę niewielkiej przykosy. Najpierw spadł mi boleń, a potem trafiłem klenia. Wszedłem do wody, aby zwiększyć zasięg rzutu. Zabieg od razu przyniósł efekt. Zaciąłem ładną rybę. Przeciwnik odchodzi na wodę, potem wraca, znowu odchodzi i w pewnym momencie wyskakuje metr do góry! To brzana! Łowię delikatną wędką 275 cm, z kołowrotkiem 4000 i nawiniętą żyłką 0,18 mm. Ryba nagle zniecierpliwiła się i odjechała kilkadziesiąt metrów z nurtem. Nie mając wyjścia, musiałem za nią pobiec. Po kilkunastu minutach udaje mi się ją w końcu zmęczyć i podebrać. Ma mniej więcej 75 cm.
Po przerwie na posiłek wracam na stanowisko. Po kilku rzutach mam przytrzymanie i ryba z impetem odchodzi w nurt. Jest spokojniejsza, nie skacze, ale czuję, że jest na pewno większa od poprzedniczki. Hol trwa dłużej, ale przynajmniej nie muszę za nią gonić. Po kilku odjazdach brzana zaczyna opadać z sił. Podciągam ją powoli pod nogi i zagarniam podbierakiem. Jest bardzo masywna. Miarka pokazuje 81 cm! Szybko ją ważę i po krótkiej „inhalacji” pozwalam odpłynąć.

#pzw #wędkarstwo #wiadomościwędkarskie
Photo
Wait while more posts are being loaded