Profile cover photo
Profile photo
Jan Lajer
65 followers
65 followers
About
Posts

Post has shared content
Návod: KOHO VOLIT
Delší, avšak srozumitelný průvodce pro všechny voliče.
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has shared content
Jsme ještě schopni – zahlceni informacemi – rozumně se rozhodovat?
Sledujete-li po očku třeba dění okolo brexitu a obě nesmiřitelné kampaně, dokážete si možná živě představit, jak vypadá závan přímé demokracie s opravdu rozsáhlými mezinárodními důsledky. I v zemi, která byla minimálně do nedávna politicky o řád (až dva) kultivovanější, než na co jsme zvyklí ze středu kontinentu, padají v neustávajícím proudu zcela vážně míněné lži, polopravdy a záměrně zavádějící argumenty. V přímém přenosu probíhá souboj mezi neschopností (vysvětlit, proč něco země desítky let dělá a co jí to přineslo/přináší) a všehoschopností (vzít cokoli a myšlenkovým veletočem z toho udělat argument pro své vidění reality). O rozvahu mezi skutečnými argumenty pro a proti jde pramálo. Co hůř, nacionalistický populismus živený politiky dříve středního proudu, už si vybírá daň a připomíná džina vypuštěného z láhve, který si dělá, co chce. Došlo, bohužel, už i na brutální vraždu s (podle všeho) politickým podtextem.

Na sociální sítě dnes lidé nechodí hledat a poznávat něco nového, dobírat se znalostí o pravdivém stavu věcí, ale především se utvrzovat ve svém černobílém vidění světa. Alespoň v nějakém rozsahu a vstříc množícím se trollům to prý děláme všichni. Měli bychom si tak možná s přirozenou pokorou uvědomit, že nikdo z nás dnes opravdu není schopen pojmout celou realitu, úplný kontext probíhajících věcí.

Jistěže se podle něčeho musíme dnes a denně rozhodovat, ale zkusme to dělat právě s tou pokorou, že co platilo v minulém století, neplatí dnes. Že pravda rozhodně není vždy to uprostřed (dnes tolik oblíbené vyvažování USA Ruskem, levicových extremistů pravicovými, objektivních faktů zjevnými výmysly apod.). Že nechat se zmást je dnes snazší, než kdy bylo dřív, a k neomylnosti máme každý daleko. O to víc stojí za to pátrat po zdrojích, které jsou spolehlivější než jiné.

Nehledejme vždy a za všech okolností perfektní média ani politiky, nic takového ve světě lidí není – ani my nejsme. Pokud to nedokážeme, zbytečně se vystavujeme zklamáním a frustraci. Přesto se vyplatí hledat zdroje, které – i přes riziko občasného omylu a selhání – alespoň hledají pravdu, analyzují poznatky a případné selhání berou jako zdroj poučení se, výjimku, ne pravidlo.
Animated Photo
Add a comment...

Post has shared content
http://fortune.com/2016/05/28/spacex-third-consecutive-rocket/?xid=soc_socialflow_googleplus_FORTUNE

Myslim ze uz je jasne ze pristavat se SpaceX naucilo:)

Ted to chce opakovany start.....a jasne oznameni o cene za start s recyklovanym 1 stupnem...at se jasne ukaze jestli to pristavani k necemu je
Add a comment...

Post has shared content
Lepší pozdě než vůbec
Mnoha pádnými argumenty podepřené prozření člověka, který si dává tu práci a sleduje politiky, které volí. Stojí za přečtení, ať už se na AB díváte jakkoli.

#makamenatom
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Na rozdíl od BBC to #Novinky bez chyby moc nezvládají. #fail #ceskamedia
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Tak jsem se nechal vyhecovat a protentokráte jsem se věnoval trochu jiným komunikacím než obvykle. Nenuťte mě, prosím, vypínat komentáře, jo? Diskusím na toto téma se jinak vyhýbám, co to jde. Snad bude z textu jasné, proč. ;-)
Add a comment...

Post has attachment
Canon EF 50mm f/1.8 II - nepoužívaný, těsně po záruce
Prodám klasiku mezi objektivy s pevným ohniskem.

Objektiv zakoupený v březnu 2013 u mě bohužel nenašel využití. Byl velmi málo využíván - proto je v perfektním stavu (viz. foto na Dropboxu)

Cena 2200Kč

Preferuji osobní předání v Č. Budějovicích. Objektiv případně pošlu na dobírku (tzn. uvedená cena + poštovné 150Kč) - velmi důkladně zabalený (balík bude označen jako křehké zboží), protože moje důvěra v přepravní služby není velká.
Wait while more posts are being loaded