Profile

Cover photo
Verified name
Borusan Kültür Sanat
298 followers|22,315 views
AboutPostsPhotos

Stream

Borusan Kültür Sanat

Shared publicly  - 
 
Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 42. İstanbul Müzik Festivali 31 Mayıs'ta başlıyor. "Doğanın Şarkısı" temasıyla gerçekleşecek olan festivalin afişi Güher- Süher Pekinel tarafından tasarlandı. http://muzik.iksv.org/tr/arsiv/haberarsivi/p/1/858 
 ·  Translate
4
Add a comment...

Borusan Kültür Sanat

Shared publicly  - 
 
Saygıyla anıyor, sevgiyle hatırlıyoruz... 
Asım Kocabıyık 1924-2012
 ·  Translate
6
1
Yetti Bu Kadar's profile photo
Add a comment...

Borusan Kültür Sanat

Shared publicly  - 
 
Borusan Klasik "Klasik Her Yerde" http://www.karnaval.com/borusanklasik 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Borusan Kültür Sanat

Shared publicly  - 
 
İstanbullu sanatseverler 'Roberto Alagna' ile ilk kez BİFO 15. yıl gala konserinde buluşuyor. http://www.biletix.com/etkinlik/PBI03/TURKIYE/tr 
 ·  Translate
4
1
Selami yıldırım's profile photo
Add a comment...
Have them in circles
298 people

Borusan Kültür Sanat

Shared publicly  - 
11
Add a comment...

Borusan Kültür Sanat

Shared publicly  - 
 
Beethoven Festivali (18- 21 Aralık 2013 ) "MISSA SOLEMNIS" ile sona erdi.
Tüm sanatseverlere teşekkürler.
Fotoğraf: Özge Balkan
 ·  Translate
4
Add a comment...

Borusan Kültür Sanat

Shared publicly  - 
 
Beethoven Festivali 
18.12- 21.12.2013
4
Add a comment...
People
Have them in circles
298 people
Contact Information
Contact info
Phone
+902127058700
Email
Fax
+90 (212) 252 45 91
Address
İstiklal Cd. 160A , 34433 İstanbul, Türkiye
Story
Tagline
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet, Borusan Müzik Evi, Yayınlar
Introduction
Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından ve sanatın sadık destekçilerinden biri olan Borusan Holding, kuruluşundan bu yana Türkiye’nin çağdaşlaşma yolunda adımlarına katkıda bulundu. Kişiler veya kurumların yarattığı her değerin, tüm ülkenin ekonomik ve toplumsal gelişimine katkı olduğuna inanan Borusan’ın sanatı toplumumuzda yaygınlaştırılmak amacıyla bir merkez açmaya karar vermesi sonucu ...Borusan Kültür Sanat (BKS) 1997 yılında etkinliklerine başladı.

İstanbul’un kültür sanat yaşamının ana arteri olan İstiklal Caddesi’ndeki binasında çalışmaya başlayan Borusan Kültür Sanat, bugün çalışmalarını Holding’in kurucusu Asım Kocabıyık’ın hayata geçirdiği ve ağırlıklı olarak eğitim ve öğretime destek veren Borusan Kocabıyık Vakfı’na bağlı olarak sürdürüyor.

Etkinliklerinin merkezinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) bulunan BKS, İstanbul’un iki yakasında her ay düzenli konserler vermenin yanı sıra BİFO üyelerinden oluşan Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nü de klasiksevelerle buluşturuyor. Müzik odaklı çalışmalar kapsamında BKS binasının ilk iki katında bulunan müzik kütüphanesi ve çocuklarda klasik müzik sevgisi uyandırmak amacıyla 2002’de kurulan Borusan Çocuk Korosu da yer alııyor

Sanat etkinliklerinin organizasyonunun yanı sıra eğitime de önem veren BKS, 2005 yılından bu yana yetenekli genç müzisyenler için müzik bursu da sağlıyor. “Konuk Şef” adıyla oluşturulan proje kapsamında iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin BİFO’yu yönettiği konserin gelirleri burs fonu olarak değerlendiriliyor.

BKS’nin koordinasyon merkezi olarak çalışmalarını yürüttüğü ve Osmanlı, Bizans, Roma ve Helenistik dönemin mirasını akademik metinler ve olağanüstü güzellikte fotoğrafların yer aldığı koleskiyon değeri olan kitaplarda sunan Ertuğ & Kocabıyık Yayınları da mimar ve fotoğraf sanatçısı Ahmet Ertuğ ve Borusan Holding yönetim kurulu başkanı Ahmet Kocabıyık’ın başarılı bir ortak projesi.

Etkinlik alanını ülke dışına da taşıyan Borusan Kültür Sanat, müzik alanında uluslararası bir ağ içinde yer alma hedefi doğrultusunda elliyi aşkın ülkenin üye olduğu saygın bir örgüt olan ISCM’nin (Uluslararası Çağdaş Müzik Derneği) Türkiye temsilciliğini üstlendi. Ardından altmışı aşkın ülkenin üyesi bulunduğu IMC’nin (Uluslararası Müzik Konseyi) Avrupa ayağı olan EMC’nin (Avrupe Müzik Konseyi) resmi üyesi oldu.

Son beş yıldır Türkiye’deki Avrupa ülkeleri kültür merkezlerinin işbirliğiyle Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri’ni düzenleyen BKS, giderek büyüyen bir haftalık bu etkinliği 2010 yılında İstanbul Yeni Müzik Günleri adıyla yeni bir kapsamla sunacak.

BKS çağdaş sanata verdiği özel önemin bir uzantısı olarak 2008’de ArtCenter/Istanbul’u kurdu. Mekân, deneysel ve yenilikçi sanat projeleri için stüdyo alanı, kaynak ve destek sağlıyor.

İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti olarak ayrı bir önem kazanacağı 2010 yılı için yepyeni projeleri olan Borusan Kültür Sanat, yıla yeni performans mekânı Müzik Evi’nin açılış ile başlıyor. Klasik, caz, dünya müziği, atölye çalışmaları ve çağdaş sanat sergilerinin yer alacağı Müzik Evi, sanatın kalbinin attığı Beyoğlu’nda kültür mirasına kazandırdığı binasıyla BKS’nin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak.

Ocak ayında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın uluslararası ilk CD’sinin yayımlanmasıyla etkinliklerini yurtdışına biraz daha taşıyan BKS sanatı destekleyen, sunan ve yetenekli gençlerimize yeni fırsatlar sunan bir kurum olarak misyonunu daha da ileri taşımayı sürdürecek...