Profile

Cover photo
Agjencia eMagic
Works at Agjencia eMagic
Attends University of Prishtina
Lives in Tetove
748 followers|897,162 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
 
 
Kanali i Haraçinës rrezik i ri për banorët (VIDEO)
Banorët e Haracinës thonë se fshati i tyre pësoi dëme të mëdha nga vërshimet për shkak të problemit të pazgjidhur me kanalin kryesor që kalon pranë shtëpive. Ata rrëfejnë se uji që ka dal nga kanali ka përmbytur shtëpitë e tyre dhe ka shkatërruar gjithçka. ...
 ·  Translate
Banorët e Haracinës thonë se fshati i tyre pësoi dëme të mëdha nga vërshimet për shkak të p...
View original post
1
Add a comment...

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
 
 
SALIU: EDHE KATËR PERSONA JANË DENONCUAR SI TË ZHDUKUR
Edhe katër persona janë denoncuar si të zhdukur, ka informuar sot në konferencë për shtyp Shaban Saliu, drejtori i Agjencionit për mbrojtje dhe shpëtim. Saliu tha se ekipet e tyre në vazhdimësi janë në terren dhe po punojnë sipas kapaciteteve që i kanë, 85 ...
 ·  Translate
Edhe katër persona janë denoncuar si të zhdukur, ka informuar sot në konferencë për shtyp Shab...
View original post
1
Add a comment...

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
 
 
Rëqethëse në Hasanbeg, Lokja me lot në sy: Mezi i shpëtuam fëmijët, kemi nevojë për detergjente (VIDEO)
Lokja nga Hasanbegu, Zeqie Sahiti e mbuluar nga lotët rrëfen para gazetarëve të “Lajm”-it ankthin e së shtunës. “Na ka mbuluar uji. Nuk di se çka të flas, mezi i kemi shpëtuar fëmijët e djalit të cilët ngelën në ujë. Mua personalisht uji më ka përplasur tre...
 ·  Translate
Lokja nga Hasanbegu, Zeqie Sahiti e mbuluar nga lotët rrëfen para gazetarëve të “Lajm”-it ank...
View original post
1
Add a comment...
In his circles
1,727 people
Have him in circles
748 people
Ejmen A. Ismaili's profile photo
ADILI HASIM's profile photo
Neilde Santos Silva's profile photo
Botimet Albumi's profile photo
Kong Res's profile photo
Rushiti Nusret's profile photo
Norin Parvin's profile photo
C-Systems Albania | kTech Magazine's profile photo
Abdul Shaboor's profile photo

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
 
 
Flasin banorët e Hasanbegut për tmerrin nga vërshimet

Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth nga përmbytjet e shiut i përcjellë me bubullima që nuk ka ndërpre së reshuri gjatë tërë natës ndërmjet të dielës dhe ditës së hënë.
Të reshurat kanë vështirësuar edhe më shumë tërheqjen e ujit nga shtëpitë e përmbytura dhe hapësirat përreth ku ekipet e specializuara të policisë edhe ushtrisë vazhdojnë kërkimet për gjetjen e viktimave eventuale.
Sipas informacioneve të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë, ka arritur në 21 numri i viktimave që humbën jetën nga vërshimet, ndërkohë që mbi 70 janë të lënduar.
Në Maqedoni, të hënën është shpallur ditë zie. Këtë vendim e mori të dielën qeveria e Maqedonisë në një mbledhje të jashtëzakonshme pas vërshimeve që goditën Maqedoninë të shtunën në mbrëmje.
Qeveria gjithashtu vendosi që 15 për ditët e ardhshme të shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Maqedoninë veri -perëndimore, që u godit më së rëndi nga vërshimet e shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm, ndërkohë që familjeve të viktimave do tu ndihmohet me një shumë prej 300 mijë denarë (rreth 5 mijë euro).
Pritet që të formohet dhe një komision i veçantë i cili do të del në teren për të verifikuar dëmet të cilat më pas do të kompensohen, ka njoftuar qeveria e Maqedonisë.
Në Hasanbeg të Shkupit të hënën bëhet varrimi i viktimave nga përmbytjet.
Daut Iseni, një qytetar nga Shkupi, për Radion Evropa e Lirë tregon për momentet e tmerrshme përderisa ka humbur të motrën Zemrije Sinanin me nipin Endrit Sinanin, ndërkohë që kishte arritur të shpëtonte mbesën dhe nipin tjetër.
“Shiu erdhi me shumë vrull, nuk kisha hapësirë. Motrës i thash ma jep nipin dhe mbesën të cilët arrita ti hedh mbi tjegulla të një garazhe”.
“Dhe kur u ktheva të marr nipin tjetër dhe motrën dëgjova për herë të fundit motrën teksa më tha ‘vëlla më kap dorën’… ! Nuk munda ta kap, ajo shkoj me ujin dhe unë lartë me nipin e mbesën mbi tjegulla kemi pritur tri orë deri sa u largua uji” na rrëfen Daut iseni.
Në qytetin e Shkupit janë ngritur disa qendra ku mblidhet dhe shpërndahet ndihmë për banorët e goditur nga vërshimet.
Banorët e viseve të përmbytura thonë se kanë nevojë për gjërat elementare për ushqim dhe veshmbathje. Ata ankohen se organet e shtetit janë duke reaguar shumë ngadalë për tu dalë në ndihmë.
“Apeli im është pikë së pari për qeverinë dhe të gjitha institucionet tjera të na ndihmojnë që sa më parë të largojmë ujin nga shtëpitë e përmbytura që të mund të punojmë diçka rreth sanimit të dëmeve të mëdha”.
“Të gjithë ne këtu kemi nevojë për gjërat elementare, ujë të pijshëm ushqim dhe rroba sepse kemi dalë vetëm më këto rroba që kemi” thotë Ejup Bekteshi banorë nga lagja Hasanbeg e Shkupit .
Në lagjen Hasanbeg të Shkupit dhe fshatrat Stajkovci , Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë akoma nuk janë sanuar dëmtimet rrjetit elektrik , banorët në këto vise natën e kanë kaluar në errësirë.
Komunikacioni në këto vendbanime qarkullimi me automjete është i vështirësuar si rrjedhojë e automjeteve të shumta të cilat kanë mbetur të ngujuara në baltë pas përplasjes nga rrjedha e vërshimeve. (REL)
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
 
 
Dëshmi tronditëse në Hasanbeg: Duke shpëtuar nipërit, motra më iku nga dora (Video)
Në familjen e Zemrijta dhe Endrit Sinanit 7 vjeçar është hapur e pame. Familjar, miq, vinin për të ngushëlluar Agronin, babanë dhe bashkëshortin i cili humbi më të dashurit e tij në vërshimet në Hasanbeg, njofton SHENJA. Agroni nuk mund të nxirrte asnjë fja...
 ·  Translate
Në familjen e Zemrijta dhe Endrit Sinanit 7 vjeçar është hapur e pame. Familjar, miq, vinin p...
View original post
1
Add a comment...

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
 
 
RRETH 5 MIJË FAMILJE JANË DËMTUAR NGA VËRSHIMET
Rreth 5 mijë familje nga 12 vendbanime të banuara në Shkup janë dëmtuar nga moti i keq i së shtunës. Siç ka bërë të ditur sekretari shtetërorë në Ministrinë e bujqësisë, pylltarisë dhe ujërave Besir Jashari, ekipe profesionale janë në teren dhe po bëjnë vle...
 ·  Translate
Rreth 5 mijë familje nga 12 vendbanime të banuara në Shkup janë dëmtuar nga moti i keq i së sh...
View original post
1
Add a comment...

Agjencia eMagic

Shared publicly  - 
 
 
Përmbytjet tragjike, Kosova ndihmon Hasanbegun (VIDEO)
Në ndihmë të banorëve të Hasanbegut ka ardhur një grup nëpunësish nga Drejtoria për menaxhim me kriza nga Kosova. Për Alsat-M, nga ky delegacion thonë se do të qëndrojnë në terrenet që pësuan nga përmbytjet deri të premten kurse do të ndihmojnë me pompat pë...
 ·  Translate
Në ndihmë të banorëve të Hasanbegut ka ardhur një grup nëpunësish nga Drejtoria për menaxhim ...
View original post
1
Add a comment...
Story
Introduction
Agjencia eMagic eshte nje agjenci marketingu dhe veprimtarine e saj e zhvillon ne internet, radio, televizion dhe ne shtypin e shkruar.Klienteve Ju ofron publicitet te kombinuar dhe shume efikas.Selia e saj eshte ne Tetove te Maqedonise.Marketingu ne internet behet duke u shperndare materiali reklamues ne te gjitha faqet tona dhe nga ketu ne te gjitha rrjetet sociale qe i frekuentojne shqiptaret.Agjencia eMagic,duke bashkevepruar me Shkupi Press dhe Botimet Shqiptare,duke lidhur te gjitha rrjetet me te medha sociale,duke shfrytezuar Google,Windows Live dhe Hotmail,Yahoo,Aol etj arrin qe informacionin ta shperndaje ne cdo skute.Qe te behet nje marketing efikas veme ne veprim edhe e-marketingun duke derguar qindra-mijera emaila ne drejtim te klienteve.Eshte shume efikas sepse arrijme te kemi bashkeveprim te drejtperdrejte me mbi 1 milion shqiptare ne Shqiperi,Kosove,Maqedoni,diaspore etj 
Kontakt telefoni +389 70 494 108
Education
  • University of Prishtina
    present
Basic Information
Gender
Male
Other names
Agjencia eMagic
Agjencia eMagic's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Rio Kompani
plus.google.com

Rio Kompani is a corporation with many ramifications of production. Based on customer needs for construction, arrangement and completion of the house or goverment institution.

Botimet Shqiptare
plus.google.com

https://www.facebook.com/botimetshqip

Gastriti, ja si ta kuroni me kurat natyrale dhe ushqime
shendet.blogspot.com

SHKAKTARËT E GASTRITIT Ka disa arsye kryesore, të cilat specialistët i quajnë si faktorë që shkaktojnë gastritin. Tejkalimi i pirjes së alko

Frutat, perimet dhe ushqimet që kurojnë prostatën
shendet.blogspot.com

Sëmundja e prostatës, është kthyer në një ndër shqetësimet më serioze për shëndetin e moshave të mëdha në ditët e sotme. Një pakujdesi e vog

Çfarë e shkakton humbjen e dëgjimit?
shendet.blogspot.com

Është zhurma dhe jo mosha, faktori që na çon drejt humbjes së dëgjimit. Shkenca JANE E. BRODY, The New York Times Miliarda persona kanë prob

Simptomat dhe grupmoshat më të prekura nga meningjiti
shendet.blogspot.com

Është vërtet e këndshme të jesh i gatshëm për të transmetuar lajme të mira dhe shpresëdhënëse. Por në fushën e mjekësisë kjo nuk ndodh shpes

Martesa i bën mirë shëndetit
shendet.blogspot.com

Të martohesh apo të mos martohesh?! Kjo është dilema. Martesa duket sikur nuk është më shumë në modë. Përkundër këtij legjislacioni që shpes

Kurat popullore për të shëruar infeksionet e rrugëve urinare dhe veshkat
shendet.blogspot.com

Thuajse çdo ditë dëgjojmë njerëz që të ankohen për shqetësimet që u sjellin infeksionet e rrugëve urinare. Stina e ftohtë ndikon në acarimin

Adelina - Skenderbe (Official HD)
mozaik-vip.blogspot.com

Adelina - Skenderbe (Official HD) · Botimet Shqiptare on Facebook · Shkupi Press on Facebook · Agjencia eMagic on Facebook. Posted 19 hours

Perurimi i zyrave te reja te OKH "Merhamet" dhe SHQK "Vizioni M" ne Teto...
shkupipress.blogspot.com

Perurimi i zyrave te reja te OKH "Merhamet" dhe SHQK "Vizioni M" ne Tetove (Foto dhe video) · Kliko per video te tjera. Posted 13 hours ago

Family Dollar A & M
familydollar-am.blogspot.com

Posted 12 hours ago by E Shtuna Magjike · Family Dollar A & M,Tetovë. https://www.facebook.com/sunandstars.mk. Subscribe. Subscribe. RSS Fee