Profile cover photo
Profile photo
Tomáš Hubálek
1,874 followers
1,874 followers
About
Tomáš's posts

Post has attachment
Travelling Without Ticket

http://i.imgur.com/3MsI3BJ.jpg

// Source http://redd.it/5vzpuk, via Image Gallery for Reddit

Post has attachment

Post has attachment
Oh My God!

http://i.imgur.com/yHQi8DA.jpg

// Source http://redd.it/5vzwus, via Image Gallery for Reddit

Post has attachment
Pokud byste o víkendu neměli co dělat a chtěli si frustraci vylít na poslancích, tohle jsou vhodní kandidáti.

Pošlete jim email, kde jim připomenete, že jste postřehli, že zásadně přispěli k dalšímu zneprůhlednění hospodaření státu a tím pádem i zlepšili podhoubí pro korupci. A korupce snižuje kvalitu života ve státě, zhoršuje ekonomickou výkonnost a celkově nás uvrhává zpět do marasmu, který tu byl za komunistů.

Vykostění registru smluv je pravděpodobně mnohem zásadnější zpráva v tomto týdnu, než ta legrační daňová kalkulačka, která stejně nejspíš neprojde.

Post has shared content
Zásadní článek

Jednou z hlavních otázek je, zda je možné výdělek 50 tisíc hrubého opravdu považovat za nějaký velký úspěch, když je jen o deset tisíc vyšší než minimální mzda v sousedním Německu. Ta je aktuálně 1473 eur a v Česku její hranici překročí zhruba 16 % pracujících.

Takže 28 let po sametové revoluci, jedním z jejíchž tehdejších - ekonomických - cílů bylo Německo minimálně dohnat, pouze česká elita zvládne dosáhnout na příjem, který v této sousední zemi mají zaručen nekvalifikovaní pracovníci, kteří se věnují zametání ulic.

Post has attachment
Minimum Viable Product už je prakticky hotov, k dispozici to bude co nevidět.Zatím jen prototyp produktové stránky.


Post has attachment

Marek Prokop na Facebooku (link )

Mimochodem, daňová kalkulačka ČSSD, v posledních dnech tak populární, je hezký příklad sběru dat pro cílení kampaní, o kterém jsme si tu nedávno povídali v souvislosti s Cambridge Analytica.
Pro laiky ve zkratce, jak to funguje:
1) Přijdete na web daňové kalkulačky.
2) Jste-li zrovna přihlášeni ke svému facebookovému účtu, reklamní systém vás zařadí do speciálního kalulačkového šuplíku.
3) Do kalkulačky vyplníte svůj příjem. Podle něj může být kalkulačkový šuplík rozdělen na menší přihrádky.
4) Následujících až 180 dní vám může provozovatel kalkulačky zobrazovat reklamu cílenou přesně podle vaší přihrádky.
5) Jelikož 180 dní nemusí do voleb stačit, pokusí se vás některá z reklam znovu poslat na nějaký web, a jakmile na něj vlezete, celé se to o dalších 180 dní prodlouží
Obdobně jde na vás cílit reklama i v reklamní síti Googlu, jen vás tam neidentifikuje podle FB účtu, ale podle cookie, čili de facto podle počítače a prohlížeče.
Jestli dojde na kroky 4 a 5, samozřejmě nevím, ale ČSSD by byla hloupá, kdyby je neudělala. Potřebné kódy na webu kalkulačky jsou, takže s tím asi počítají. A pak samozřejmě hodně záleží na tom, jak pečlivě bude reklama zacílená, tj. na kolik přihrádek se šuplík rozdělí a jak dobře se přihrádkám přizpůsobí sdělení a tón inzerátů.

Já sám k tomu jen dodám (protože si nedovolím zpochybnit datového mága) jen to, že by to mělo být asi uděláno ještě maličko jinak, protože jsem zkoušel různé platy, takže ten můj se z toho nedá zjistit. Ale princip samozřejmě platí.

Jestli je ale ČSSD tak schopná, to nevím.

Post has shared content
Narušit, vládneme 2017
Ve středu poslanci ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL doslova zmrzačili zákon o registru smluv. Jeden ze dvou ojedinělých zákonů (z desítek tisíc, co dnes máme), které občanům dávají právo kontrolovat, jak politici nakládají s jejich prostředky.

Post has shared content
LOL. Never interrupt the feed. Via https://www.xkcd.com/1802/

Photo
Wait while more posts are being loaded