Profile cover photo
Profile photo
Olga Mełech-Suszak
2 followers -
Gabinet stomatologiczny OMNIDENT w Elblągu | Olga Mełech-Suszak
Gabinet stomatologiczny OMNIDENT w Elblągu | Olga Mełech-Suszak

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Olga Mełech-Suszak
Właścicielka gabinetu.
Ukończyła Pomorską Akademię Medyczną na wydziale stomatologii w 1999 roku.
W latach 1999-2000 staż w Wojskowej Przychodni Stomatologicznej w Szczecinie oraz gabinecie ortodontycznym ORTOS.
Od 2000 roku do 2016 związana z gabinetem stomatologicznym Ewy Radziejewskiej,gdzie od 2003 wykonywała specjalistyczne leczenie przy pomocy mikroskopu stomatologicznego,głównie leczenie endodontyczne.
Od 2008-specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym -aparaty stałe i ruchome -pierwszy lekarz w Elblągu leczący aparatem Clear Aligner Nieustannie podnosi kwalifikacje uczestnicząc w wielu sympozjach i kursach praktycznych i teoretycznych.
Zainteresowania pozazawodowe: muzyka,rower,narty,dobra książka
Add a comment...

Post has attachment
Codziennością pracy gabinetów stomatologicznych jest konieczność uzupełnienia utraconych lub odbudowa mocno zniszczonych zębów. W tym celu wykonujemy duże i skomplikowane odbudowy protetyczne,których rozległość zależy od utraconych oraz rodzaju i stanu pozostałych zębów.
W praktyce wykorzystujemy do tego głównie:
wkłady-metalowe,
porcelanowe,
kompozytowe jako element wykonany przez technika,wklejany w komorę zęba,uzupełniający jego zniszczone i utracone tkanki.
Korony-to rodzaj uzupełnień przywracający trwałość i funkcję zęba.Dzięki koronie zniszczony ząb wygląda naturalnie i można nimi bezpiecznie żuć twarde pokarmy.
Mosty to kilka koron trwale ze sobą połączonych i uzupełniających utracone między nimi zęby.
Protezy ruchome są już coraz mniej stosowane ze względu na rozwój implantologii.Stosowane dziś uzupełnienia ruchome są estetyczne i nowoczesne .Ich utrzymanie wspomagane jest często przez mało widoczne elementy.
Add a comment...

Post has attachment
Piękny uśmiech i estetyczny wygląd może nie tylko poprawić jakość życia,lecz także zwiększyć pewność siebie.Dzięki leczeniu ortodontycznemu możemy skorygować wadę zgryzu u pacjentów w każdym wieku,poprawiając estetykę,uśmiech i profil twarzy.
Krzywe zęby są trudniejsze w utrzymaniu higieny a nie leczona wada zgryzu może prowadzić do próchnicy,choroby dziąseł i utraty zębów,jak również do nadmiernego starcia powierzchni zębów,zmian w stawach skroniowo-żuchwowych,które powodują bóle głowy,twarzy i szyi.
Leczenie ortodontyczne może zapobiec tym problemom.Nieleczone wady prowadzą również do kosztownych zabiegów stomatologicznych,dlatego też korzystne jest leczenie wcześniej niż pózniej.
W nasze praktyce stosujemy różne aparaty ortodontyczne w zależności od wieku i wady pacjenta oraz estetycznych oczekiwań.
Aparaty ortodontyczne służą do przywrócenia własnego,fizjologicznego zwarcia,wyrównania i właściwego ustawienia zębów w łukach zębowych,leczeniu wad zgryzu.
Leczenie ortodontyczne jest długotrwałym procesem,dlatego wymaga dużej samodyscypliny pacjenta.
Add a comment...

Post has attachment
Istotą stomatologii zachowawczej jest walka z najpopularniejszą chorobą dotykającą nasze zęby - próchnicą.
Jej celem jest utrzymanie zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. W naszej praktyce dysponujemy wypełnieniami światłoutwardzalnymi najnowszej generacji, wszystko po to, by ząb odzyskał swój naturalny blask i funkcjonalność , a jego rekonstrukcja wykonana była estetycznie.

Szybko postępujący rozwój w dziedzinie rekonstrukcji umożliwił zdecydowane skrócenie czasu leczenia a także coraz lepsze efekty kosmetyczne.
Add a comment...

Post has attachment
Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą stomatologię bez zabiegów estetycznych, poprawiających wygląd własnych zębów lub starych uzupełnieni dentystycznych. W naszym gabinecie korzystamy wyłącznie z nowych materiałów, dzięki czemu po leczeniu, zęby mają ładny i estetyczny wygląd.
Często dokonujemy celowej korekty kształtu , koloru lub położenia własnych zębów, aby uczynić je harmonijnymi i ładniejszymi. Używamy do tego celu uzupełnień pełnoceramicznych ( korona, licówka) oraz odbudów kompozytowych w kolorze zęba.Nie używamy w naszej praktyce srebrnego amalgamatu. Wybielanie jest jednym z zabiegów estetycznych . Wbrew wielu fałszywym opiniom wybielanie jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. U niektórych pacjentów dochodzi do przejściowego wzrostu nadwrażliwości, która z reguły mija po około 24 godzinach. W gabinecie używamy preparatu OPALESCENCE w formie nakładek, które pacjent zabiera do domu oraz OPALESCENCE ENDO do wybielania wewnętrznego oraz OPALESCENCE BOOST 38 % do wybielania w gabinecie w trakcie jednej wizyty.
Add a comment...

Post has attachment
Pełne zdrowie jamy ustnej wymaga okresowego ,profesjonalnego usuwania złogów nazębnych.
Kamień i osady powodują drażnienie a w konsekwencji zapalenie dziąseł objawiające się zaczerwienieniem i krwawieniem. Zbyt długie zaleganie złogów może powodować poważne uszkodzenie przyzębia i utratę zębów.

Zabieg skalingu polega na mechanicznym usunięciu twardych osadów specjalnym ultradźwiękowym narzędziem i wypiaskowaniu w osłonie wody osadów przy pomocy piaskarki stomatologicznej. warto dodać,że Światowa Organizacja Zdrowia(WHO) oraz Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zalecają profilaktyczne badanie stanu zdrowia zębów u osób dorosłych raz na 6 miesięcy a u dzieci raz na 3 miesiące.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded