Profile cover photo
Profile photo
Mirosław Firlej
33 followers
33 followers
About
Mirosław's posts

Post has attachment
Obniżka cen płytek drukowanych i zestawów elementów... niektóre zestawy nawet 20% taniej.... sprawdź nasza ofertę:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=42525174&order=p

Post has attachment
Przyszedł czas aby ruszyć z opisem kolejnego projektu... w tym momencie pracujemy nad opisem zegara Nixie... planowana zmiana oprogramowania pociąga za sobą konieczność wykonania nowego modelu (stary uległ sprzedaniu :)) - o postępach będziemy informować na bieżąco ale rozpocząć trzeba będzie od wytrawienia nowych pcb... 
Photo
Photo
23.03.2017
2 Photos - View album

W ostatnim czasie działania zostały ukierunkowane bardziej na kwestie programistyczne wspomagające drugi kierunek Naszej działalności a mianowicie:

USŁUGOWE PROWADZENIE KSIĄG RACHUNKOWYCH

inaczej mówiąc prowadzenie biura rachunkowego. Do tego celu powstało oprogramowanie konsolowe zdolne tworzyć szyfrować i przesyłać backupy danych prowadzonych przez Nas klientów - aby przechowywać je bezpiecznie na serwerach zewnętrznych.

Obecnie trwają prace nad oprogramowaniem do automatycznego generowania umów z klientami, generowania upoważnień do urzędów itp.

Pracujemy też nad naszą stroną internetową.... damy znać jak się pojawi.

Obsługą finansowo-księgową zajmuje się księgowa z wieloletnim doświadczeniem, posiadająca Certyfikat Ministra Finansów na podstawie zdanego egzaminu Państwowego:
- ryczałt
- książki przychodów i rozchodów
- pełne księgi
- obsługa kadrowa

Posiadamy własne oprogramowanie księgowe.

Oferujemy bardzo konkurencyjne ceny - dokumenty odbieramy osobiście z siedziby klienta, na miejscu udzielamy też porad i odpowiadamy na pytania klientów.

Forma i warunki współpracy możliwe do uzgodnienia. 

W ostatnich dniach sprawdzone zostało działania programu pod systemem Windows 10... Aplikacja działa od razu po rozpakowaniu, nie wymaga instalacji niczego tak jak powinno być. Przy próbie uruchomienia konwerterów USB/SERIAL opartych na FTDI polecam zainstalować najpierw sterowniki ze strony producenta...

Martwi mnie całkowity brak odzewu ze strony użytkowników, żadnych opinii ani dobrych ani złych... Rozumiem że sam układ wyłącznika nie jest wybitnie ciekawy sam w sobie ale chodzi tutaj o sprawdzenie działania samego mechanizmu współpracy software z urządzeniem sprzętowym... o wykrycie ewentualnych problemów z uruchomieniem układu i usprawnienie całości...

Wiedza jest potrzebna do rozwoju innych układów.... dlatego sterownik zaawansowany do CO ciągle czeka w kolejce, zostanie od razu wyposażony w swoją aplikację sterującą....

Planuje się tez zrobienie wielosekcyjnego (2 albo 4) zasilacza z regulacją napięcia i ograniczeniem prądu, sterowanego z PC (każda sekcja izolowana, można dowolnie wyjścia łączyć, np + jednego z - drugiego aby uzyskac zasilacz symetryczny, albo dwa napięcie + względme wspólnej masy.)

Pytanie czy jest sens rozwijać oprogramowanie pod Windowsa jak nikt z niego nie korzysta... to dość dużo roboty gdyż trzeba pewne procedury uzależniać od systemu operacyjnegoPost has attachment
W pierwszej kolejności został zwalczony problem wersji skompilowanej aplikacji do wyłącznika.

http://mirley.net/aplikacja_wylacznika_wielokanalowego.html

Powstała wersja pod Linux i Windows.... jest jeszcze wiele do poprawienia/ przetestowania ale najpierw trzeba dodać opcje automatycznych aktualizacji... żeby jednym kliknięciem ściągała się nowsza wersja aplikacji.. będzie można wtedy sprawnie dokonywać poprawek

Post has attachment
Aplikacja do sterowania wyłącznikiem wielokanałowym została opisana. Zapraszam do lektury i testowania programu:

http://mirley.net/aplikacja_wylacznika_wielokanalowego.html

Obecnie pracujemy nad instalacją odpowiednich narzędzi pod systemem windows 10. W następnym kroku na tapecie będą automatyczne aktualizacje programu a potem wersja skompilowana

Post has attachment
Witam

Trochę czasu zajęła reorganizacja sprzedaży na allegro. Teraz działa sklep. Zapraszamy do zakupów:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=42525174

Być może teraz będzie można zając się jakąś pracą i dokończyć opis aplikacji do wyłącznika wielokanałowego. Zakładam że na razie nikt nie podjął próby jego uruchomienia bo nie ma odzewu w tej sprawie. 

Dzisiaj pojawił się update firmware'u do wyłącznika (http://mirley.net/cyfrowy_wylacznik_wielokanalowy.html) wielokanałowego. Dodano dwie flagi poprawiające wydajność komunikacji. Jedna mówi o tym że urządzenie zostało zresetowane, a druga mówi o konieczności aktualizacji danych w aplikacji bo konfiguracja sprzętowa uległa zmianie... Flagi zostały sprytnie schowane w wolnym slocie przy odczycie czasu z urządzenia, dzięki temu unikamy zbędnych pakietów czytając niepotrzebnie stany które nie uległy zmianie.

Jednocześnie dzisiaj zakończone zostały prace nad aplikacją dla tego wyłącznika... potrafi działać jako samodzielny program. W najbliższych dniach uaktualnię opis wyłacznika (sekcja "Obsługa") oraz powstanie artykuł z dokumentacją do aplikacji, gdzie będzie można pobrać najnowszą wersję

Post has attachment
Witam

Aplikacja już na ukończeniu... wszystkie funkcje już działają. Poniżej wrzucam screen z działania programu. Widac okno ustawień, które powstało ostatnio, okienko z konfiguracją portu (dodano interwał odczytu portu oraz ilosc prób odczytu danych).

W oknie ustawień mamy aktualny czas jaki jest na urządzeniu, jest on automatycznie aktualizowany jesli czas na PC różni się od tego na urządzeniu. Można ustawić nazwę okienka (np. Wyłącznik Kuchnia itp.), Czas aktualizacji GUI oraz adres urządzenia (adres mozna zmieniac tylko jak aplikacja dziala samodzielnie).

W każdym z kanałów, definiujemy: Ikonkę, tryb, czasy lub interwały czasowe, można zamienic czasy miejscami (negacja wyjscia) oraz ustawic stan na wyjsciu. Po kliknieciu apply urzadzenie jest skonfigurowane.

Pozostają do napisania warunki początkowe jako opcja: co będzie robić aplikacja po uruchomieniu z konfiguracją bo wtedy mamy: opcje domyslne, zapisany config, config aktualny w sprzęcie. 
Photo

Post has attachment
W dalszym ciągu przygniata mnie rozwój oprogramowania. Firmware do wyłącznika wydaje się działać dobrze i pozwala zrealizować dość skomplikowany 10 kanałowy sterownik czasowy. Na stronie:

http://mirley.net/cyfrowy_wylacznik_wielokanalowy.html

Zamieszczony został opis kodu źródłowego a w załacznikach można znaleźć gotowy hex. Zachęcam do lektury, uwag i komentarzy.

Teraz czas zająć sie aplikacją na PC, w dalszym ciągu zapewnia tylko podstawową funkcjonalność, nie pozwala w pełni skonfigurować wyłącznika....
Wait while more posts are being loaded