Profile cover photo
Profile photo
Ozan Aydemir (Amrasamandil)
622 followers -
Founder PURPLE PAN - Creative Agency // Gaming in Turkey - Media Hub For Gaming & Gaming Agency // T.I.P Effect - Influencer Marketing Agency - Video Agency - Video Ajansı // Hubogi Hub Of Game Industry - Oyun Sektörü Haber Merkezi
Founder PURPLE PAN - Creative Agency // Gaming in Turkey - Media Hub For Gaming & Gaming Agency // T.I.P Effect - Influencer Marketing Agency - Video Agency - Video Ajansı // Hubogi Hub Of Game Industry - Oyun Sektörü Haber Merkezi

622 followers
About
Ozan's interests
View all
Ozan's posts

Post has shared content
İnfluencer marketing!
Bloodrapper ve Migros! Ünlü Wolfteam Youtuber ve Dijital Influencer BLOODRAPPER ile beraber Migros için hazırladığımız video çalışması. Migroslardan Dijital Oyunların E-Pin’lerinin ne kadar kolay alınabileceğini oyunculara anlatan videomuzda BLOODRAPPER hem Wolfteam Ücretsiz Online FPS oyununun inceliklerini anlatıyor hem de MİGROS’a giderek oyunculara birebir nasıl E-Pin alabileceklerini gösteriyor. En popüler oyunlara ait E-Pin’ler şimdi Migros kasalarında satışta, Migros dijital oyun kodları! Influencer Marketing Ajansı olarak farklı sektörlerden marka ve partnerlerimize, hedef kitlelerine ulaşmaları için en uygun isimleri seçip projeler üretiyoruz. Migros için de, oyunculara ulaşmalarını sağlamak ve aslında Migros’lardan ne kadar kolaylıkla e-pin yani dijital oyun kodu alabileceklerini anlatmak için bir kurgu hazırladık. Kurguda ünlü Wolfteam Youtuber’ı Bloodrapper önce Migros’a giderek nasıl e-pin oyun kodu alınabileceğini gösteriyor. Sonrasında ise aldığı kodu kullanarak oyun içinde kullanıyor ve oyundaki yeteneklerini sergiliyor.

Influencer Marketing Bloodrapper ve Migros! Dijital Oyun Kodu ve E-Pin Migros’lardan nasıl kolaylıkla alınır Bloodrapper Wolfteam oynayarak anlatıyor!Migros’un oyuncular için sunmuş olduğu bu kolay alışveriş yöntemini 400.000 Youtube abonesine sahip Bloodrapper ile beraber oyunculara anlatma imkanı bulduk. Aynı zamanda oyunculara kafalarına takılan tüm soruları da videomuz içinde kolay bir dille anlattık. Online FPS Oyunu Wolfteam üzerinden ilerlediğimiz çalışmamızda, sadece Yourube kanalını değil Bloodrapper’ın tüm sosyal medyasını bu kampanya için kullandık. Bu sayede bir çok kanaldan eş zamanlı kampanyamızı tanıtma fırsatı bulduk. Migros için yaptığımız bu çalışmanın benzer örneklerini yakında zamanda gene haberlerimizde sizlerle paylaşıyor olacağız.

Post has attachment
Uzun süren görüşmeler sonrası, nihayet bu güzel birlikteliği açıklamaktan gurur duyuyoruz.

MONSTER Notebook Ve Gaming in Turkey - Gaming Agency Stratejik Partnerlik! Hub of Game Industry haber portalının da aralarında olduğu Gaming in Turkey Oyun Ajansı ve T.I.P Effect - Influencer Marketing çatısını oluşturan Purple Pan olarak, Türkiye’nin en büyük ve Türk markası olan notebook üreticilerinden Monster ile stratejik partnerlik konusunda anlaştık.

2 aydır yapılan görüşmeler geçtiğimiz hafta sonu sonuç verdi ve Monster Notebook Kurumsal İletişim Müdürü Kayra Keri Küpçü ile bir araya gelerek bu önemli ve büyük birlikteliğin temellerini attık. Önümüzdeki dönemde birlikte yapılacak fikir ve projeleri konuştuk. Uzun soluklu bir anlaşmayla Türk oyun sektörü hedefli bir iş ortaklığının ilk adımlarında Monster Notebook’un oyun içi entegrasyonları, Purple Pan’ın ve Gaming in Turkey'in oyun sektörüne olan yatırımlarında Monster desteği gibi konular mevcut.

Çok güzel bir birliktelik oldu. Hem Monster Notebook CEO'su İlhan Yılmaz'a hem de dostumuz Kayra Keri Küpçü'ye bu birliktelik için teşekkür ediyoruz.

Post has shared content
Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky Geliyor! Bu habere oldukça dikkat etmenizi istiyoruz. Ödüllü ve oldukça başarılı bir çıkış yapan ilk oyun Recontact İstanbul, serinin ikinci oyununda çok daha şaşalı bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Konuya tam olarak hakim olmanız açısından önce 2015 yılına geri dönelim ve size Recontact İstanbul’u anlatalım diyoruz.

İstanbul sokaklarında çekilen gizli kamera görüntüleri üzerinden “şüpheliyi” ya da “zanlıyı” bulmanızı bekleyen oyun, sinematik yapısı ile oldukça dikkat çekmişti. Oyunda her biri Beyoğlu ve çevresinde çekilmiş 10 farklı görüntü için kullanıcılardan tarif edilen kriterlere uyan kişiyi bulmaları bekleniyor. Kullanıcılar şüphelinin kadrajda olduklarını düşündüğünde ekrana dokunuyor ve ‘zoom’ yaparak kadrajdaki bir kişiyi seçiyor. Oyunda yanıldığınız her 2 tercih için 60 saniye kadar beklemeniz gerekiyor. Recontact İstanbul’un App Store etkileşim sayısı ise 60 milyon kullanıcıya yakın!

Oyunun Mottosu! Kayıt altındaki bir şehirde gözetleyen miyiz yoksa gözetlenen mi?

Oyunun çıkış noktası ise Recontact serisinin yaratıcı beyni olan Eray Dinç’in yazdığı bir polisiye uzun metraj film projesinin filmden çıkarak sinamatik bir mobil oyun yapma fikrine evrilmesi ile oluşmuş.

Kayıt altındaki bir şehirde bu sefer Fikret Kuşkan başrolde!

Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky! Dünyanın ilk sinematik mobil oyunu” İlk oyunun yapımcısı, yönetmen Eray Dinç‘in Recontact İstanbul’un devamı olan yeni oyunu ile ilgili şöyle bir konumlandırma yapıyor; “Dünyanın ilk sinematik mobil oyunu”! Recontact İstanbul 2: Eyes of Sky, tamamen sinematografik olarak yaratılmış bir dünyada geçiyor. Senaryosundan profesyonel oyuncu kadrosuna kadar yapımın her aşamasında bir filmi aratmayan Recontact İstanbul 2: Eyes of Sky’ın senaryo danışmanı, Ahmet Ümit, başrol oyuncusu ise Fikret Kuşkan.Post has attachment
2 senedir gönülden destek verdiğim ve vereceğim Türkiye Bilişim Vakfı'nın gözbebeği projemiz ve yarışmamız KOD ÖDÜLLERİ start'ını verdi.

Hem gençler hem de oyun sektöründe ilerleyerek profesyonel hayatını devam ettirmek isteyen herkes için çok güzel bir fırsat.

Yarışma sayesinde, Türkiye’de ilk kez matematik ve fen bilimleri alanlarındaki eğitim oyunları ödüllendirilerek eğitim sistemindeki yerini alacak. 6 Haziran 2017 tarihi itibariyle başlayan yarışmanın başvuru süresi 30 Kasım’da sona erecek. Yarışmaya, matematik ve fen bilimlerinde öğrenmeye katkı sağlayacak dijital oyun ya da dijital oyun fikri üretenler katılabilecek.

Web Sitesi: http://www.kododulleri.com/

Detayları buradab öğrenebilirsiniz; yayabildiğiniz kadar yayın. :)Post has shared content
Kaçıranlar için...
Ozan Aydemir’in Purple Pan ve Gaming in Turkey - Gaming Agency Oyun Ajansı adına katıldığı GS TV Orta Koridor canlı yayını keyifli bir şekilde sona erdi. Yaklaşık 50 dakika süren program boyunca özellikle Gaming in Turkey Oyun Ajansı olarak nasıl kurulduğumuzu, oyun ajansı olarak neler yaptığımızı, oyun sektörü ile ilgili önemli bilgi ve trendleri, influencer marketing nedir ve influencer marketing ajansı nedir gibi trend konuları değerlendirdi.

Post has shared content
Dünki panel sonrası Oyunlaştırma kavramını derleyip toplayalım dedik. Keyifli okumalar.
Oyunlaştırma Nedir - Gamification Nedir - 2017 Raporu

Oyunlaştırma Gamification! Gamification Nedir? Oyunlaştırma (gamification) kavramı, biz büyüklerin dünyasına çocukken içgüdüsel olarak giren, büyüdükçe markalar aracılığıyla devam eden bir olgudur. Oyun ve oynama dinamiklerini markaya, işletmeye ya da dilediğiniz bir ürüne ekleyerek, interaktif oyunsal bir ortam yaratma temeline dayanan bu kavrama biraz daha yakından bakmaya ve detaylı incelemeye ihtiyaç var. Yeni nesil bir iş anlayışı, pazarlama tool’u, e-ticaret ve sosyal medya için önemli ve vazgeçilmezi; Gamification, Türkçe söylersek Oyunlaştırma.

Post has shared content
Gamification ve Oyunlaştırma üzerine katıldığım Gamfed panelinden detaylar...
Oyunlaştırma Gamification Nedir? Purple Pan ve Gaming in Turkey Oyun Ajansı olarak bugün çok güzel bir etkinlikte yer aldık ve tüm dinleyiciler ile bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaştık. GamFed Dünya Oyunlaştırma Federasyonu 1. Türkiye Konferansı 20 Mayıs cumartesi günü İstanbul'da yapılan seminer ve workshopları ile beraber tamamlandı.

Tüm dünyadan oyunlaştırma uzmanlarının, oyun ajansı, oyunlaştırma ajansı, gamification agency ve bireysel olarak katılımı ile gerçekleşen workshop ve panelde, uzmanlar deneyimlerini paylaştı. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan GamFed, Dünya Oyunlaştırma Federasyonunun Türkiye Konferansı oldukça kalabalık ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşti. Purple Pan ve Gaming in Turkey Oyun Ajansı olarak bizi kurucumuz Ozan Aydemir temsil etti. Toplamda 5 ülkeden 10 konuşmacının yer aldığı konferans Habita’da gerçekleşti. Türkiye temsilcisi ve Oyunder üyelerinden Ercan Altuğ Yılmaz ve GamFed’in dünyadaki 3 kurucusundan biri ve eski Badgeville ile İşteoyun firmalarında önemli görevler alan Niels van der Linden’in birlikte organize ettiği konferansın gelecek yıllarda da yenilenerek devam etmesi bekleniyor.

Oyunlaştırma Gamification Nedir? Türkiye’nin önemli oyunlaştırma hizmetleri veren, Gamewheel, Renunion, Brand New Game ve Gaming in Turkey Oyun Ajansı gibi kuruluşların yanı sıra GamFed İngiltere, Almanya, Hollanda ve Yunanistan’dan oyunlaştırma konusunda sertifikalı uzmanlar, aktarım yapmak için ilk kez Türkiye’de bir araya geldi ve uzmanlık alanları ile ilgili detayları paylaştılar.

Panel sonrası davetlilerin ayrı ayrı sorularını cevaplayan Ozan Aydemir konu hakkında şunları söyledi; "Hepimiz için oldukça eğlenceli ve güzel bir panel oldu. 99'dan beri reklam sektöründe yer alan biri olarak aslında adı o zamanlar oyunlaştırma ya da gamification olmasa da aslında bu tarz kurgular her daim hem profesyonel hayatta kullandığımız hem de hayatımızın her anında var olan kurgular. Aslına bakarsanız doğduğumuz andan itibaren oyunlaştırma ya da oyun bir içgüdü olarak hayatımızın bir parçası. Hayvanlar da aynı şekilde, düşünün ki yavru bir aslan kardeşleri ile oynarken hepimiz belgesellerde zevkle ve gülerek izliyoruz. Aslında oyunlarının arkasında hayata hazırlandıkları gerçeğini unutmamak lazım. Oynadıkları oyunların arkasında avlanma, kendilerini savunma, saldırma gibi içgüdüleri eğitmek var aslında. Yani doğanın kendi akışında bile bir oyunlaştırma söz konusu. İnsanlarda da çok farklı değil aslında. Küçükken oynadığımız her oyunun bize kattığı eğlencesi dışında öğrettikleri de cabası. Büyüdüğümüzde ise oyunlaştırma kurguları bu sefer eğlenemediğimiz zamanlarda devreye giriyor. Yolda trafrik sıkışıkken plakalara bakıp isim türetmek, çocuklarımıza yemek yedirirken pilavın bir uçağa dönüşmesi, kaldırımda yürürken çizgileri atlayarak gitmek baktığınız zaman istemsiz de olsa o an için kendimizin yarttığı oyunlaştırmalar. Oyun Ajansı ve Oyunlaştırma Ajansı olarak da profesyonel hayatta oyunlaştırma her daim işimizin bir parçası. Oyunun içinde oyunculara verdiğimiz benefitler (rütbeler, oyun içi eşyalar, turnuva ödülleri ve sıralamaları), pazarlamada kullandığımız dil ve uygulamaların (sosyal medyada havuçlu kurgular, rozetler, cüzdan sistemi ile puan toplama) hepsinin içinde oyunlaştırma mevcut. Oyunlaştırmaya her daim bir araç gözü ile bakmak gerekiyor. Pazarlamada artık kuru kuruya reklam yapmak inandırıcılığını yitirmiş durumda. İnsanlar Storytelling ya da native content dediğimiz doğal ve uzun soluklu hikaye ve içerikleri takip etmek istiyor. İşte oyunlaştırma burada devreye giriyor. Umarım bu tarz organizasyonları daha çok yaparak insanlarla daha çok bilgi paylaşabilir ve OYUNLAŞTIRMA & GAMIFICATION adına kimi zaman yaratılan bilgi kirliliğini temizleyebiliriz."

Post has attachment
HUBOGI ile yaptığım röportajım. Gaming in Turkey Oyun Ajansı, TIP Effect Influencer Marketing Ajansı, HUBOGI oyun Sektörü Haber Merkezi, PURPLE PAN Reklam Ajansı hakkında son 2 senede nerelere geldik. Sonraki projelerimiz neler...

Post has shared content
E-Gameshow 11 – 14 Mayıs’ta Ankara Hacettepe’de Oyuncularla Buluşuyor E-Gameshow 11 – 14 Mayıs’ta Ankara Hacettepe’de! E-Gameshow bu yıl da çok renkli ve keyifli olacak! Oyun sektörünün yayıncı ve yapımcılarıyla oyuncularının bir araya gelerek 4 gün boyunca oyun konuştuğu E-Gameshow bu sene 11 – 14 Mayıs tarihlerinde Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kültür ve Kongre merkezinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 80’den fazla firmanın yer alacağı E-Gameshow’da ayrıca Kristal Piksel Ödülleri de verilecek. Birbirinden ünlü eSpor takımlarının turnuvalarda yer alacağı organizasyonda ayrıca cosplay yarışması, mobil oyun yapımcıları, oyun stüdyoları, çeşitli yarışmalar yer alacak. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, Ankara Kalkınma Ajansı, Kosgeb, Odtü Teknokent, Hacettepe Teknokent, Bilkent Cyberpark ve Akıl ve Zeka oyunları Konfederasyonu’nun desteklediği E-Gameshow, geçtiğimiz senelerde yapılan etkinliklerin bir devamı niteliğinde olacak.

E-Gameshow alanı içerisinde yapılacak turnuva ve oyun oyuncu buluşmalarının yanı sıra 12, 13 ve 14 Mayıs’ta konferanslar da düzenlenecek. Konferans konuları tarihlere göre şöyle;

12 Mayıs Cuma
Mevcut Video Oyun Endüstrisinin Düzenlenmesi
Video-oyun Pazarına Giriş
Her Geliştiricinin Bilmesi Gereken En Önemli Fikri Mülkiyet Hakları Konuları
Dağıtıcı ve Geliştirici Arasındaki İlişkiler,
Dijital Oyun Geliştirme, Oyun Tasarımı, Karakter Animasyonu, Modelleme ve Grafik Tasarım

13 Mayıs Cumartesi
Dijital Dağıtım
Mobil Oyunları Piyasası
Video Oyunları Endüstrisinin Geleceği: Fırsat Penceresi
Ülkemide Indielerin Gözünden Pazara Giriş Paneli
Çizgi Romanlar ve Dijital Oyunlarda Evren Yaratma

14 Mayıs Paar
Sektörde Yeni Girişimci Olmak Paneli
E-girişimin İncelikleri ve Viyon
Karakter Tasarımı Üzerine Workshop ve Portfolyo İncelemesi

Post has shared content
Hubogi yazarlarından Dr. Mete Tevetoğlu'ndan, oyun sektörü ve ödeme şirketleri için faydalı bir yazı, Ödeme Hizmetleri Ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu ve içeriği.
Wait while more posts are being loaded