Profile cover photo
Profile photo
Potifar Corleone
About
Potifar's posts

Söze ne hacet, zaten Allah biliyor.
Hükümde O'ndadır.
Hidayette O'ndandır.
Dünyada O'nundur.
Ahiret de,alemler de....

Sus dilim, konuş yüreğim.
Daha da sesim de soluğum da yoktur...

Gecenin gafleti kadar karanlikti, seher vakti kadar da umut verici. 

Post has attachment
Sanki çok uzun zaman bekledim, kapıları kapatsam da artık daha fazla soğutmasam yüreğimi...

/Potifar Corleone
Photo

Post has attachment
Geçmişte kalmış her anı sadece yıpratıyor, dönüşü olmayan kararların iradesini zorluyor. Kişiliğinin ve ruhunun kimyasını bozuyor. Bence bu konuda yüreğin sözlerini hiç ciddiye almamak gerekiyor. Sadece fikir ve gelecekle dizayn edilmiş hoşnut yürüyen bir yaşam için ve öteki diyarın kapılarını açmak için hedeflerini belirlemelisin. Nefsinin ve lanetli iblisin yanında olduğunu bilmelisin, ve seninle öfkeli cehenneme yoldaş olduklarını. Bence bu derin uykudan uyanmalı insan, perdeleri kaldırmalı ve güneşi görmeli. Ne amaçla yaratıldığını bilmeyen yaratıklar, artık yaratık değil; İnsan olduğunu anlamalı. Ve sevmeli insan, ama sevgisini yaratıklara bulaştırmamalı. Saf ve Güçlü olmalı, geleceğin adımlarını titreterek atmalı. Ve artık unutmalı insan, onu yaralayanlara kin gütmemeli ve hala sevgi beslememeli insan. 

Kendi zanlarınca en büyük gücün yanında olan kimseler, gelsinler de en büyük gücü biz gösterelim. Gördüklerinde şaşkına dönen yaratıklar, sonra insana dönüştüklerinde hoşnut olacaklardır. 

------------------------------

Ve savaş bütün ruhlara girdi, kapıların kapatılması an meselesi haline geldi. Oysa o insanlar o kapıyı hiç bir zaman göremediler. Eğer savaşı bırakıp kapıya gelselerdi; kurtuluşa erenlerden olacaklardı. 

Ve güneş karardı, doğunun en son yerinde. Kızıl ve karanlık bir gündüz, korku ve elem içindeki insanlar ve sonsuz bir acı.

Gözler gördüğünde yerinden çıkaracak korkuyu tadacaklar ve kapıya doğru gidecekler. Kapılar kapatılmış ve ıssızlık gökyüzünün kızıl karanlığına karışmış olacak. 

O karanlık gündüzün eşsiz korkusunda ruhlarını keşfeden günahkarlar en kötü yolun en başındadırlar. 

İhanet edecek size ölümlü memleketiniz, sonsuzmuş gibi girdiğiniz yolda, bir gün karanlık bir çukurda toprağın kokusunu alacaksınız. 

Sonun en başında iflas eden iradeler, suru üfleyen kutsalın sesini işitince ne yapacaklar !...

/Potifar Corleone
Photo

Herseyi at bir yana,
Issiz yalnizliklardasin...
Binlerce ruhsuzun yaninda,
Ruhunu saklayanlardansin...

P.corl.

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Isparta 
Photo
Wait while more posts are being loaded