Profile

Cover photo
Mtna news
3 followers|7,411 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Mtna news

Shared publicly  - 
 

مغز انسان یکی از پیجیده‌ترین و توانمندترین اعضای بدن انسان که هنوز بشر نتوانسته به پتانسیل واقعی آن پی ببرد. گروهی از محققان پروژه‌ ای را آغاز کرده‌اند که طی آن درپی مقایسه‌ مغز با سوپرکامپیوترهای امروزی هستند.

دو تن از دانشجویان دوره‌ی دکتری دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه برکلی کالیفرنیا، برای اولین بار پروژه‌ ای را به منظور مقایسه‌ قدرت مغز انسان با سوپرکامپیوترهای امروزی آغاز کرده‌اند. طی این پروژه توانایی انسان در برابر شماری از بهترین سوپرکامپیوترهای موجود به چالش کشیده خواهد شد. این دو دانشمند در پی آنند تا از این طریق سرعت ارسال سیگنال به درون شبکه‌ی داخلی مغز را در مقایسه با سوپرکامپیوترها بسنجند.

#MTNA #متنا #مغز #انسان #پردازش #علمی #سوپر_کامپیوتر
اصل مقاله در: yon.ir/DlG0
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 

نورو ویکند با شعار «No Talk, All Action»، بر آن است تا پروژه های نوروساینس را از آزمایشگاه به صنعت و زندگی افراد عادی جامعه وارد کند.

در استارتاپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! این برنامه از ساعت ۱۶:۰۰ روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۲۰:۰۰ شب در روز جمعه ادامه دارد.

#MTNA #متنا #neuro #science
اصل مقاله در: yon.ir/186C
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 

تحقیق انجام گرفته توسط دانشمندان ایتالیایی و سوئیسی نشان می‌دهد نانولوله‌های کربنی می‌توانند مواد مطلوبی برای مغز هوشمند باشند.

تحقیقات نشان می‌دهد که نانولوله‌های کربنی مانند نورون‌ها بسیار رسانا هستند و تماس بسیار محکمی با غشای سلول نورونی، تشکیل می‌دهند. برعکس الکترود های فلزی که هم اکنون در تحقیقات و کاربردهای بالینی استفاده می‌شوند، نانولوله‌ها می‌توانند اتصال کوتاهی بین اجزای انتهایی و ابتدایی نورون برقرار نمایند که منجر به بهبود تحریک‌ پذیری عصبی می‌شود.

#MTNA #متنا #شبکه_عصبی #CNT

اصل مقاله در: yon.ir/fDB2
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
متنا:
نمونه دیجیتالی مونالیزا اما این بار با اخم!

یک نمونه دیجیتالی از تابلوی مشهور مونالیزا لئوناردو داوینچی، نقاش مشهور ایتالیایی می‌تواند لبخند مرموز آن را با اخم جایگزین کرده، لبهای نقاشی را جمع کند و با چشمانش به پیگیری حرکات تماشاگران بپردازد.

گفته می شود که نسخه دیجیتالی «مونالیزای زنده» از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد و توسط تیمی از ۴۰ کارشناس فنی و هنرمند فرانسوی ساخته شده که طی یک سال گذشته بر روی این طرح کار می‌کردند.

این فناوری به دستگاه حسگر حرکت مجهز است که در بازیهای ویدیویی تعاملی مورد استفاده است.

#MTNA #متنا #مونالیزا #هنر #نقاشی #داوینچی #هوش_مصنوعی

ادامه مقاله در: yon.ir/i342
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
متنا:
محققان انگلیسی اخیراً نرم‌افزاری طراحی کرده‌اند که با شبیه‌سازی فعالیت‌های مغز انسان، به تفسیر تصاویر می پردازد.

این نرم‌افزار با تعیین ترتیب رسم شدن خطوط در یک تصویر، قادر است موضوع تصویر و جزئیات آن را حتی بهتر از انسان شناسایی کند. تفسیر تصاویر از جمله مهم ترین کاربرد های هوش مصنوعی است.

طراحان این نرم‌افزار که Sketch-a-Net نامیده شده‌ است، با افتخار اعلام کردند که محصول فکری آن‌ها در زمینه درک مفهوم چنین تصاویر مبهم ابتدایی، بهتر از انسان‌های معمولی در تفسیر تصاویر عمل می‌کند.

#MTNA #متنا #هوش_مصنوعی #خبر

اصل مقاله در: yon.ir/5kS1
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
اچ‌تی‌سی با کمک شهرداری شن‌زن چین یک مرکز تحقیقات واقعیت مجازی راه‌اندازی کرده است و ۱.۵ میلیارد دلار برای پیشبرد اهداف این مرکز سرمایه‌گذاری می‌کند.

اصل مقاله در : yon.ir/f7PT

#متنا #HTC #واقعیت_مجازی
منبع: سایت خبری venturebeat.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
متنا:
پژوهشگران با توسعه یک تراشه نوری که می‌تواند فوتون‌ها را به روش‌های نامتناهی پردازش کند، نقطه عطفی در جهت آزمایش با فوتون‌ها و آینده فناوریهای کوانتومی رقم زدند.

ریزپردازنده‌های موجود در داخل هر رایانه در واقع تراشه‌های چندمنظوره‌ای هستند که برای ارتقای کیفیت زندگی مردم ابداع شده‌اند تا بتوانند از یک ماشین برای جستجو در وب، چک کردن ایمیل‌ها و پیگیری ارزش سهام و موجودی‌هایشان استفاده کنند(جهان کوانتومی).

به تازگی پژوهشگران دانشگاه بریستول در بریتانیا و موسسه تلفن و تلگراف ژاپن، با توسعه یک تراشه نوری که می‌تواند فوتون‌ها را به روش‌های نامتناهی پردازش کند، اقدام مشابهی برای نور در حوزه کوانتوم انجام دهند.

#MTNA #متنا #کوانتم #تکنولوژی #پیشرفته
اصل مقاله در: yon.ir/6HRt
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
متنا:
گروهی از پژوهشگران موفق به طراحی الگوریتمی شدند که می تواند با جستجوی اطلاعات ارائه شده از سوی کاربران شبکه های اجتماعی، عوارض جانبی مصرف برخی داروها را خیلی سریع تر از شیوه های مرسوم فعلی شناسایی کند.

در این مطالعه، از یک نرم افزار جدید با الگوریتمی خاص استفاده شد که می توانست به صورت خودکار در میان این پیغام ها و نوشته ها به کاوش پرداخته و واکنش های فیزیولوژیکی بدن کاربران را بررسی کند. نتیجه بررسی های با این شیوه نشان داد که می توان عوارض جانبی بسیاری از داروها را سالها قبل از تشخیص و اعلام رسمی آن توسط نهادهای مربوطه شناسایی کرد آن هم تنها با مانیتور و بررسی این افراد در شبکه های اجتماعی و نوع رفتار های آن ها.

#MTNA #متنا #دارو #شبکه_اجتماعی #سوشال_مدیا
اصل مقاله در: yon.ir/cD4A
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 

به گزارش راسخون به نقل از دیجی کالا ، کورتانا یک هوش مصنوعی فوق‌العاده است. دستیاری که نه تنها در دنیای بازی‌های رایانه‌ای به کمک انسان‌ها می‌آید و آن‌ها را نجات می‌دهد، بلکه در دنیای واقعی هم قصد دارد به افراد مختلف کمک کند. به همین دلیل مایکروسافت این نرم افزار را در قالب یک دستیار صوتی برای پلتفرم‌های موبایل گوناگون عرضه کرده است.

کورتانا در حال حاضر در ویندوز ۱۰ قرار دارد و قرار است روی نسخه ویندوز ۱۰ موبایل هم قرار داشته باشد. لازم به‌ذکر است که کورتانا در پاییز امسال در قالب آپدیت ویندوز ۱۰ برای ایکس‌باکس وان به این کنسول بازی هم اضافه می‌شود. مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد این دستیار صوتی را برای سیستم‌های iOS هم عرضه کند.

#MTNA #متنا #گوگل #google #هوش_مصنوعی

اصل مقاله در: yon.ir/W08d
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
متنا:
هوش مصنوعی زمینه های تحقیقاتی متفاوتی را در بر می گیرد که از مهمترین و پرکاربردترین آنها می توان به سیستمهای خبره اما این بار در کتابخانه ها اشاره کرد.

سیستم خبره نوعی برنامه رایانه ای است که در حوزه موضوعی خاص دارای خبرگی می باشد؛ یعنی می تواند تصمیم بگیرد یا به تصمیم گیری یک فرد خبره کمک کند. سیستمهای خبره برای حل مسائلی بکار می روند که الگوریتم خاص و یا دانش صریح برای حل آن مسائل وجود ندارد، به طور مثال در کتابخانه ها. بطوریکه فناوری سیستم خبره می تواند رهیافتی نو برای حل مسائل آن باشد.

دو دلیل عمده برای استفاده از سیستمهای خبره در کتابخانه وجود دارد:

اولاً دانش خبرگان را در همه زمانها برای کاربران کتابخانه در دسترس قرار دهد.

ثانیاً وقت کتابدار را در پاسخ به سؤالات روزمره و تکراری هدر ندهد.

#MTNA #متنا #سیستم_خبره #کتابخانه

اصل مقاله در: yon.ir/w8A9
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
متنا:
جانی دپ با بازی در فیلم Transcendence‌ به عنوان یک محقق هوش مصنوعی دوباره همه نگاه ها را به خود خیره کرد.

اين فرد کسی است که حد و مرزی برای فناوری هوش مصنوعی قایل نیست؛ آن‌قدر که در جایی از فیلم دکتر کستر (جانی دپ) می‌گوید می‌تواند با هوش مصنوعی هر چیزي را به تسخیر خود درآورد!

همین تندروی‌های کستر باعث می‌‌شود عده‌ای تصمیم بگیرند او را ترور کنند. کستر در اثر برخورد گلوله آغشته به رادیواکتیویته این افراد به‌شدت بیمار می‌شود. پزشکان از بهبود او قطع امید می‌کنند اما او به کمک همسرش ...

#MTNA #متنا #هوش_مصنوعی #جانی_دپ #Transcendence#تعالی

اصل مقاله در: yon.ir/AB9X
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mtna news

Shared publicly  - 
 
دکتر دانولد ووش، به دلیل دستاوردهای چشمگیرش در مهندسی شبکه‌ های عصبی، جایزه گیبور را از سوی انجمن INNS دریافت کرد.

جایزه گیبور، سالانه حداکثر یک بار و برای تقدیر از دستاوردها در کاربردهای مهندسی شبکه‌ های عصبی، اهدا می‌شود. دکتر وونش جایزه را در مهمانی پس از کنفرانس نخبگان انجمن که در شهر دوبلین برگزار شد، دریافت کرد.

INNS
نخستین انحمن حرفه‌ای حامی محققانی است که در سراسر جهان در زمینه شبکه‌های عصبی و مباحث مرتبط نظیر ابر داده‌ها، یادگیری ماشینی، علوم عصبی ماشینی، نوروانفورماتیک و علوم شناختی فعالیت می‌کنند. پژوهشگران فعال در زمینه هوش مصنوعی، روباتیک، زیست‌شناسی محاسباتی و سیستم‌های بیومورفیک نیز مورد حمایت این انجمن می‌باشند.

اصل مقاله در: yon.ir/7i7k

#متنا #هوش_مصنوعی #INNS
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
متنا | پایگاه خبری تکنولوژی های پیشرفته
Introduction
پایگاه خبری تکنولوژی های پیشرفته (متنا) در مهر ماه سال 1394 فعالیت خود را در دنیای وب با تمرکز بر تولید محتوا و اطلاع رسانی جدیدترین و بروزترین اخبار حوزه هوش منصوعی، سیستم های خبره، شبکه های عصبی و تکنولوژی های پیشرفته آغاز .کرد و به رسالت خود که غنی سازی محتوای فارسی وب است پایبند خواهد بود
Bragging rights
www.mtna.ir
Links
Basic Information
Gender
Decline to State