Profile cover photo
Profile photo
T.C. Ankara Valiliği
About
Posts

Post has attachment
Vali Topaca, Hayırsever Süleyman İlik ile Okul Protokolü İmzaladı

Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, ‘Eğitime % 100 Destek Projesi’ kapsamında hayırsever vatandaş Süleyman İlik’in yapacağı bağış karşılığında ilimiz Keçiören ilçesi Çağlar İlkokuluna Hacı Ayşe İlik adının verilmesi ile ilgili protokolü imzaladı.

21 Eylül Perşembe günü saat 17.00’de Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Ali Sözen, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve hayırsever vatandaş Süleyman İlik ile çocukları katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Ercan Topaca, devlet imkanları ile yapılan eğitim yatırımlarının yanında hayırsever vatandaşlarımızın da çok önemli katkıları olduğunu hatırlatarak, “Tüm hayırsever vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Çocuklarımız, ülkemizin en önemli zenginlik kaynağı ve geleceğimizin teminatıdır. Onların geleceğe daha iyi hazırlanmaları hiç kuşkusuz geleceğimiz adına büyük önem taşıyor. Bu anlamda ilimiz okullarının fiziki şartları her geçen gün daha iyiye gidiyor. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda ilimiz genelinde 330 yeni okulda toplam 9.376 derslik inşa ediyoruz. Bu önemli yatırımların yanında hayırsever vatandaşlarımız da destek ve katkılarını esirgemiyor. Katkılarından dolayı hayırsever vatandaşımız Sayın Süleyman İlik Bey’e ve tüm hayırsever vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ederim.”

Daha sonra hayırsever vatandaş Süleyman İlik ile Vali Ercan Topaca tarafından okul protokolü imzalandı.

http://www.ankara.gov.tr/vali-topaca-hayirsever-suleyman-ilik-ile-okul-protokolu-imzaladi

Post has attachment
Vali Ercan Topaca, İskitler Mahallesinde Vatandaşlarla Buluştu

Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, 21 Eylül Perşembe günü Altındağ ilçesine bağlı İskitler (Zübeyde Hanım) Mahallesinde mahalle sakinleriyle buluşarak sorun ve talepleri dinledi.

Toplantıya Vali Yardımcıları Kemal Karadağ ve Bilal Bozdemir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Temel, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Sağlık İl Müdürü Dr. Kamil Türkmen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tuna Cebecioğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Barış Yavuz, İskitler Mahalle Muhtarı ile mahalle sakinleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ercan Topaca, katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür ederek diğer görevlilerle birlikte sorun ve ihtiyaçları görüşmek ve çözüm üretmek üzere burada olduklarını söyledi.

Muhtelif zamanlarda mahallenin sorunlarıyla ilgili ayaküstü de olsa bazı sorunları dinlediğini ifade eden Vali Topaca:

“Baktık ki burada köklü bir çalışma yapılması gerekiyor. Ciddi sorunlar var. Hep bir cami çıkışı Sayın Başbakanımız gelmişti orada konuştuk. Böyle yarım yamalak parça parça sorunlar gündeme geldi. Sağlıklı bir karar vermemize imkân yok. Dolayısıyla böyle bir toplantıyı organize ettik. Bugün daha çok biz sizleri dinleyeceğiz. Not alacağız. Sizlerin gündeme getirdiği sorunları kendi içinde biz tabi kendi yöntemlerimizle gruplara ayırarak, tasnif ederek ona göre çözüm yolları arayacağız. Doğru yöntemleri kullanır, tespitleri doğru yaparsanız, nasıl bir doktor doğru teşhis koyarsa, hastalığın adını doğru koyar ve tedaviyi de ona göre uygularsa, sağlığına insan nasıl kavuşursa tolumun da sorunlarını doğru teşhis ve tespit ederek doğru yöntemlerle giderebileceğimizi düşünüyorum. Buradaki sorunların başında bizim tespit ettiğimiz kadarıyla güvenlik sorunu var her şeyden önce. Bu maksatla değişik zamanlar uygulamalar da yapılıyor. İkincisi uyuşturucuyla ilgili tabi güvenliğe bağlı, fuhuş ve uyuşturucu, bunlar birbirini besleyen sorunlar. Bir başka sorun imarla ilgili. Buradaki kentsel dönüşümle ilgili uygulamada karşılaşılan bazı sorunlar var. Burada bir yeni yapılaşma, merkezi iş alanı dediğimiz Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen proje var. Bunun getirdiği sorunlar var. Belki sizlerden şimdi dinleyeceğimiz bunun dışında sağlıkla ilgili, eğitimle ilgili olabilir bunları da dinleyerek bu çerçevede bir yol haritası oluşturmaya çalışacağız. Bu toplantının neticesinde biz, tespit ettiğimiz sorunları, sizlerin önerilerinizi ve o tespitten sonra yapacağımız işleri, kurum kurum bir eylem planına bağlayıp Valilik olarak takip edeceğiz. Sonuçlarını Sayın Başbakanımıza da arz edeceğim. Sayın Başbakanımızı da bilgilendireceğiz. Bu toplantıdan sonra bir bütün olarak, sınırlarını çizerek, mahallenin sorunlarını yukarıdan aşağıya sıralayarak, nedir, nasıl çözeriz, nasıl sonuç alırız, bunun arayışı içinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

Vali Ercan Topaca, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyerek çözüm önerileri üzerinde onlarla sohbet etti.

Toplantının ardından Vali Ercan Topaca, öğrencilerle ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

http://www.ankara.gov.tr/vali-ercan-topaca-iskitler-mahallesinde-vatandaslarla-bulustu
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu

Ankara Valiliği İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar sonucu Mamak ilçesinde uyuşturucu madde satan 1 şahıs yakalanmıştır.

Yakalanan şahsın üzerinde ve yakın çevresinde yapılan aramada, her biri 5’er gramlık satışa hazırlanmış 27 paket ve 35 gram bir poşet içerisinde olmak üzere toplam 170 gram sentetik kannabinoid (bonzai) uyuşturucu maddesi, bir miktar para ve 2 adet cep telefonuna el konulmuştur.

Şüpheli B.B. sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

http://www.ankara.gov.tr/uyusturucu-ile-mucadele-faaliyetlerine-iliskin-basin-duyurusu-21092017
Photo

Post has attachment
Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın Ahilik Mesajı

Sayın Ercan Topaca
Ankara Valisi

30. Ahilik Haftası Kutlamalarına nazik davetiniz için içtenlikle teşekkür ediyorum.

Prensipleri Kur’an ve sünnete dayanan Ahilik Teşkilatı, gençliğinde ticaretle uğraşmış olan Peygamber Efendimizi tüccarların piri saymış ve O’nu her alanda rehber edinmiştir.

Ahiler, güzel ahlâkı, dürüstlüğü, zekâsı, adaleti, hoşgörüsü, şefkati, merhameti ve ticari kabiliyeti ile “El-emin” olan Hz. Muhammed’in yolundan gitmektedir. Üretim ve ticareti bir kâr sağlama faaliyetinden öte bir maneviyat imtihanı olarak görmektedir.

Anadolu topraklarının İslamlaşmasında ve Osmanlı Devletinin kuruluşunda önemli görevler üstlenen Ahi Teşkilatı, mesleki yardımlaşma ve dayanışma sağlamanın ötesinde, maneviyatı maddi kazançtan üstün tutan felsefesi ile insanlığa yeni ufuklar kazandırmıştır.

Ahiliğin kurucusu Ahi Evran’ın esnaf ve sanatkârlarımıza verdiği “Ahinin eli, kapısı, sofrası açık olmalı; gözü, beli ve dili kapalı olmalı.” öğüdü; güvenin, hoşgörünün, ticaret ahlâkının, vefanın ve kanaatkârlığın ifadesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ahi Evran’ı saygıyla, rahmetle anıyor, onu ve yolunu doğru anlamamızı sağlayan çalışmaların artmasını temenni ediyorum.

30. Ahilik Haftası kutlamalarının hayırlara vesile olmasını diliyor, bütün katılımcılara selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Binali YILDIRIM
BAŞBAKAN

http://www.ankara.gov.tr/basbakan-sayin-binali-yildirimin-ahilik-mesaji
Photo

Post has attachment
Narkotik Suçlarla Mücadele Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu


Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde uyuşturucu ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak 17.09.2017 Pazar günü yapılan operasyonda, ilimiz Gölbaşı ilçesi girişinde V.G. ve T.A. isimli şahıslar, ilimiz Şereflikoçhisar ilçesinde de S.G. isimli şahıs araç içerisinde yakalanmış, araçta yapılan aramada aracın bagaj kısmında,

1. 26 kilo 220 gram esrar maddesi,

2. 4 kilo 640 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir.


Şüpheli V. G., T.A. ve S.G., “Uyuşturucu- Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.ankara.gov.tr/narkotik-suclarla-mucadele-faaliyetlerine-iliskin-basin-duyurusu-19092017
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Gaziler Günü Mesajı

Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları, destansı tarihimizin yaşayan abideleri, milletimizin bağımsız olma şuurunu diri tutan efsaneleri ve Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının ölümsüz destanlarıdır.

Manevi değerlerimizde en büyük mertebe olan şehitlik makamı ile birlikte yâd edilen ve milletimizin gönlünde seçkin bir yeri olan Gazilik mertebesi; milletimizin bağımsızlığı ile inançları uğrunda mücadele eden ve bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kahraman vatan evlatlarının hak ettiği müstesna bir mertebedir.

Türk Milleti, ülkesinin bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini Çanakkale’de, İstiklal Harbinde koruyup yaşattığı gibi en son 15 Temmuzda da hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan üzerine düşen görevi yine en iyi şekilde yerine getirerek vatanını savunmuş, yüzlerce şehidi ve binlerce gazisiyle dünyaya bir kez daha boyunduruk altına alınamayacağını göstermiştir. Bundan sonrada Aziz Milletimiz vatanını iç ve dış mihraklara karşı sonsuza kadar muhafaza etmeye devam edecektir.

Biz de Gaziler Günü dolayısıyla yaşadığımız toprak parçasını vatanlaştıran ve inançlarımızı çiğnetmeyen şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimizi de daima minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Bizlere var olma bilincini aşılayan şehit ve gazilerimizin aziz hatırası, bütün Türk Milletinin ruhunda ebediyen canlı kalacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ölen gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor ve yaşayan gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

Ercan TOPACA
Ankara Valisi

http://www.ankara.gov.tr/gaziler-gunu-mesaji-18092017
Photo

Post has attachment
Narkotik Suçlarla Mücadele Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapma, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı kullanmak suçları” ile ilgili 10.09.2017- 17.09.2017 tarihleri arasında 32 ayrı olay ile ilgili olarak işlem yapılmıştır.

Toplamda, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapma suçundan 19 şüpheli şahsa, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı kullanmak suçundan 29 şüpheli şahsa, diğer suçlardan 4 şüpheli şahsa işlem yapılmıştır.

Olaylar ile ilgili olarak yakalanan şüphelilerden 36’sı Şube Müdürlüğümüzden Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla salıverilmiş, 12’si tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir. 1 şahıs adli kontrol alarak serbest kalmış, 3 şüpheli şahsın işlemleri ise devam etmektedir.

Ayrıca bu yakalamalarda toplamda;

•33.661 gram uyuşturucu-uyarıcı esrar maddesi,

•43 kök kenevir bitkisi,

•34 gram uyuşturucu-uyarıcı eroin maddesi,

•1 gram uyuşturucu-uyarıcı kokain maddesi,

•82 adet uyuşturucu-uyarıcı sentetik ecstasy hap,

•59 gram uyuşturucu-uyarıcı skunk maddesi,

•10 gram uyuşturucu-uyarıcı bonzai maddesi,

•29 gram afyon sakızı,

•1 gram uyuşturucu- uyarıcı metafetamin maddesi,

•1 adet hassas terazi,

•4 adet tabanca,

•5 adet tabanca şarjörü,

•28 adet tabanca fişeği,

•1 adet av tüfeği,

•Uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 3.445 TL ele geçirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.ankara.gov.tr/narkotik-suclarla-mucadele-faaliyetlerine-iliskin-basin-duyurusu-18092017
Photo

Post has attachment
Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu

17 Ağustos 2017 saat 08.00'den, 07 Eylül 2017 saat 08.00'e kadar, ilimiz Altındağ, Çankaya, Keçiören, Mamak, Yenimahalle ve Pursaklar ilçe sorumluluk bölgesinde bulunan cadde ve sokaklar ile umuma açık yerlerde ve bu yerlerde bulunan kişilerin üstlerinde, araçlarında ve eşyalarında yapılan uygulama sonucunda; GBT sorgusu yapılan 85.821 şahıstan, çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen 850’si yakalanmıştır.

198 şahıs, çeşitli suçlardan (hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık vb.) tutuklanmış; 34.252 otomobil kontrol edilmiş, 86’sının çalıntı olduğu tespit edilmiştir.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na aykırılıktan 15 motosiklete, 33.350 modifiyeli araca işlem yapılmıştır. 1.226 şahsa da ise idari işlem yapılmıştır.

Ayrıca uygulamalarda;

•6 adet ruhsatlı tabanca,

•39 adet ruhsatsız tabanca

•3 belgeli pompalı tüfek

•29 belgesiz tüfek sayısı

•34 adet kurusıkı silah,

•26 adet kesici ve delici alet,

•2.454 adet değişik çapta fişek,

•3.435 gram uyuşturucu madde

•1.678 adet uyuşturucu hap

•12.547 adet kaçak bandrolsüz sigara ele geçirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.ankara.gov.tr/asayis-faaliyetlerine-iliskin-basin-duyurusu18092017
Photo
Wait while more posts are being loaded