Profile cover photo
Profile photo
Юридичне бюро "ПраваСправа"
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment

Нещодавні зміни до закону "Про рекламу", мають на меті змінити зовнішній вигляд міст України. А все тому, що закон затверджує нові правила розміщення зовнішньої реклами. Зміни вступають в дію з 26.07.2018 року.
Згідно нових правил, забороняється встановлювати елементи зовнішньої реклами на стовпи електропередач.
http://pravasprava.kiev.ua/ua/statti/item/40-reklama-na-elektro-stovbakh-pid-zaboronoiu
Add a comment...

Post has attachment
Чи буде ДФС проводити перевірки у 2018? Як все починається?

Кожен підприємець, майже щодня, повторює по себе мантру «на податкові перевірки встановлено – мораторій». Але чи реально це береже підприємця від втручань ДФС, в роботу бізнесу.

Все частіше до Юридичного бюро «Права Справа» звертаються підприємці, які отримали так звані запити про надання інформації від ДФС. Саме з цього запиту, податкова розпочинає «протоптувати» собі дорогу до вашого бізнесу.

Відповідно до ст. 78 Податкового кодексу України, ненадання відповіді на запит про надання інформації, може стати законною підставою для проведення перевірки вашого підприємства і як результат винесення податкового повідомлення-рішення.

Бувалі підприємці пам’ятають, що поштові адреси підприємств у 2013-2015 роках були вщент заповнені запитами на проведення зустрічних звірок. Зі звірками було простіше, адже форма запиту на звірку, затверджувалась Податковим кодексом України.

В цей час як запит про надання інформації , ДФС може оформляти в довільній формі. Тому не давати відповідь на такий запит через недосконалість форми не вдасться.

То як бути підприємцю, якщо він отримав запит про надання інформації?

- Забезпечте отримання запиту в поштовому відділенні зв’язку.
- Перевірте чи відповідає запит вимогам п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України.
- Ознайомтесь із підставами, які спонукали ДФС направити даний запит.
- Якщо ви в змозі самостійно пояснити ДФС ситуацію або ж спростувати доводи податкової – зробіть це обов’язково в письмовій формі.
- В тому випадку, коли читаючи запит, не можете зрозуміти його суті – телефонуйте юристу.
- Максимально швидко визначіться з тим, пишете ви відповідь самостійно чи за допомогою фахівця. Адже відповідь має бути відправлена до ДФС протягом 15 робочих днів з моменту отримання запиту.

Кейс від юристів Юридичного бюро «Права Справа», якою б не була, на вашу думку, абсурдною підстава для направлення запиту про надання інформації, ніколи не залишайте запит без відповіді. Відсутність відповіді автоматично занесе ваше підприємство в «чорний список» ДФС.

Детальну консультацію щодо координації ваших дій після отримання запиту про надання інформації, Ви можете отримати у наших спеціалістів за телефонами 044-338-30-51 / 098-900-30-51 / 063-606-89-89 або написати на e-mail: pravasprava@ukr.net
Add a comment...

Post has attachment
КЕЙС: Договір поставки чи все ж купівлі-продажу. Як відрізнити?

Більшість підприємців вважають, що різниці між договором купівлі-продажу та поставкою немає. Тому в нас так багато договорів поставки.

Однак цивільний кодекс дещо корегує думку підприємців.
Під поставкою слід розуміти відправку товару покупцю партіями, а головне не для власного використання, а для виконання зобов’язань перед третіми особами.

Договір за яким контрагент купує товар, щоб використати його як складову кінцевого продукту – є договором купівлі-продажу. Тому не варто називайте будь-який договір "поставкою".

З’ясуйте у свого контрагента, з якою метою він купує товару, щоб вірного оформити договір та додатки до нього.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Як ВІРНО прийняти поставлений товар по кількості та по якості?

Весь січень 2018 року, ми будемо надавати практичні КЕЙСИ, щодо того як вірно скласти, аналізувати договір поставки товару.

Найбільше питань у підприємців викликає процедура прийняття товару як за кількістю так і за якістю. Ми радимо підприємцям, які лише розпочинають бізес з поставки товарів, використовувати для прийняття товару інструкції📚:
П-6 «Про порядок прийняття продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання по кількості» та
П-7 «Про порядок прийняття продукції виробничо-технічного призначення й товарів народного споживання по якості».

Відтак в договорі поставки, а саме в розділі "Порядок прийняття-передачі товару/продукції" зазначте, що порядок приймання-передачі продукції відбувається згідно вище вказаних інструкцій.

Також ми радимо підприємцям попередньо озайомтеся зі змістом даних інструкцій, це допоможе вам вести господарські операції вірно не лише по-документах, а й по-факту!

Щоб замовити аналіз, розробку договору поставки ☎️044-338-30-51 📲098-900-30-51 📲063-606-89-89
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Чи все про що ви домовились має значення? Відповідь у нашому черговому практичному КЕЙСІ.

Аналіз договору оренди, наші фахівці розпочинають із запитання до замовника: «Про що ви домовились з орендодавцем усно або письмово?». Як правило, таких домовленостей багато.

Наступним кроком юристів Юридичного бюро стає пошук таких домовленостей в тексті договору оренди. За статистикою, що проводиться нашим Юридичним бюро, лише в 15% договорів сторони відображають попередньо узгоджені умови використання приміщенням чи його переоснащення в договорі.

У всіх інших випадках, орендодавці стверджують, що опис досягнутих домовленостей в договорі не потрібен, адже є переписка у viber або e-mail.

Однак, правило переписки, не завжди береться до уваги під час дії договору оренди. А все тому, що в більшості договорів оренди, міститься пункт такого змісту:

«Після підписання цього Договору усі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу».

За наявності в договорі оренди пункту такого змісту або ж схожого, попередні письмові або усні домовленості не будуть братися до уваги жодною офіційною структурою. Якщо ви підписуєте договір оренди, щодо умов якого ви вели довгі перемовини з представником орендодавця, переконайтеся в тому, що в договорі відображено всі досягнуті домовленості, або ж відсутній пункт зі змістом, як було вище зазначено.

Щоб замовити аналіз договору ☎️044-338-30-51 📲098-900-30-51 📲063-606-89-89
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Чому предмет в договорах оренди має значення? Відповідь на це запитання ми розкриваємо в нашому черговому КЕЙСІ.

Предмет договору часто виписують неточно. Власники бізнесу, помилково думають, що предмет має менше значення аніж розділи про права і умови розрахунку. Однак з практики скажемо, що предмет має бути точним.

1. Для договору оренди, в предметі має бути зазначено хто і що передає, на який період передається об’єкт оренди, під який вид підприємницької діяльності, кому передається об’єкт оренди, які діє зобовязаний вчинити Орендар. Якщо коротко, то предмет договору оренди - це узагальнення всього договору в трьох реченнях.
Для прикладу: Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове відплатне користування нежитлове приміщення для зберігання товарів непродовольчої групи.
2. Однією із головних помилок, що їх допускають підприємці – є поверхнева перевірка реквізитів та характеристик об’єкту, що їх зазначають в предметі. Вказані в договорі реквізити об’єкту можуть не відповідати дійсному стану приміщення. А тому є таким важливим вірне та детальне зазначення в договорі оренди адреса місця розташування об’єкту оренди, розміри об’єкту оренди, призначення та стан об’єкту оренди. Всі ці дані мають збігатися з даними наведеними в ОРИГІНАЛАХ документів, що підтверджують право власності на об’єкт оренди.
3. В предметі обов’язково зазначаються реквізити документу, що засвідчує право власності Орендодавця на такий об’єкт оренди.
Для прикладу: Об’єкт оренди належить Орендодавцю на праві власності відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №5300007. Належним чином завірені копії правовстановлюючого документу та технічного паспорту на Об’єкт оренди є Додатками №2 та №3 до даного Договору.

Що дає вірно виписаний предмет? Впевненість в тому, що особа, яка здає в оренду об’єкт є його власником, що підтверджується певним документом, який є чинним на момент укладення договору. Об’єкт має чітку адресу, що дає вам можливість підписувати договори, які будуть стосуватися даного об’єкту без ризику невідповідності дійсному адресу (як приклад договори охорони).

Щоб замовити аналіз договору ☎️044-338-30-51 📲098-900-30-51 📲063-606-89-89
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Кому потрібні Гарантії, в договорах оренди? Ще один практичний КЕЙС

Такий розділ як «Гарантії» , рідко прописуються в договорах оренди і дарма. Кожна гарантія має і свою міру відповідальності, а від так є автоматичною страховкою для Орендаря.
Улюбленою фразою Орендодавці можна впевнено назвати цю - «Ну ви ж уважно знайомились з договором коли його підписували, тому сьогодні жодних претензій….». Але претензії все ж виникають. Тому візьміть з Орендодавця гарантії, що матимуть силу автоматичного погодження щодо найважливіших моментів. І пам’ятайте лише ПИСЬМОВУ гарантію є можливість підтвердити, а не усну, яку вам давали по телефону, або ж коли тисли руку.

До обов’язкових на наш погляд гарантій можна віднести:
- Гарантія того що право власності на об’єкт оренди Орендодавець набув на законних підставах;
- Гарантія того, що майно не перебуває в заставі, на нього не накладений арешт, і воно не є предметом спору в суді;
- Гарантія того, що майно не є спільною суміжною власністю подружжя, а явко є то друга половинка не заперечує проти укладення такого договору;
- Гарантія того, що особа, яка передає об’єкт оренди, має достатньо повноважень для такої передачі;
- Гарантія того що на майно, або його частину не встановлено жодного сервітуту.

Перелік гарантій, може бути збільшений в залежності від побажань сторін та суті договору.

Щоб замовити аналіз договору ☎️044-338-30-51 📲098-900-30-51 📲063-606-89-89
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Додаємо ще пару практичних КЕЙСІВ щодо договору оренди.

70% договорів оренди мають в собі на перший погляд шаблонні пункти, такого змісту:
Орендар зобов’язується використовувати орендоване приміщення з дотриманням внутрішніх положень 📚 Орендодавця.

Як правило, орендарі рідко надають таким пункту належного значення. Чомусь підприємці впевнені, що в тих «внутрішніх положеннях» немає нічого такого, про щоб їх не попередили усно. Однак з практики нашим фахівцям відомі й інші випадки.

Півроку тому, до нас звернувся підприємець з проханням представляти його інтереси в суді. Все почалось з того, що наш замовник, вирішив організувати склад в одній з промислових зон Києва. В продовж трьох місяців він успішно використовував орендований склад. А потім прийшов час, коли бізнес збільшив свої об’єми і зі складу потрібно було вивозити товар не залежно від часу доби. І тут почались перші незручності. Склад знаходився на охоронній території, яку здавали під охорону певній компанії. А тому, представнику Орендодавця приходилось приїздити на територію складу, для того щоб впустити/випустити машину зі складу. Але Орендодавцеві такі нічні вилазки/дзвінки набридли і в один із відповідальних разів його людина не приїхала для того щоб відкрити територію. Результат був плачевний: простій орендованого вантажного транспорту під воротами складу та ще й невчасно завантажений товар із запізненням потрапив до покупця. Все це вилилось в значну суму для нашого замовника. Першим його бажанням було, покласти понесені ним витрати на Орендодавця. В процесі підготовки справи, ми зупинились на «внутрішніх положеннях», які регулювали правила користування орендованим складом. Як з’ясувалося, ці «внутрішні положення» визначали години користування приміщеннями, в тому числі складом. І згідно робочого графіку, Орендарі мали використовувати приміщення з 08:00 до 20:00. А для використання приміщень в інші проміжки доби необхідно було письмово отримати від Орендодавця погодження. Якого в нашого замовника не було.

Ми вирішили дати вам кейси, що вбережуть ваш бізнес від впливу таємничих "внутрішніх положень". І так:

1. Не вірте Орендодавцям «на слово», про те що проблем з використання орендованих приміщень не буде, а в додаткових правилах не має нічого особливо.
2. Завжди читайте поміж рядків, для того щоб виявити приховані додаткові документи, на які посилаються Орендодавці.
3. Вимагайте, щоб такі додаткові документи були оформлені як додатки до вашого договору оренди.

Щоб замовити аналіз договору ☎️044-338-30-51 📲098-900-30-51 📲063-606-89-89
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Розбираємо ДОГОВІР ОРЕНДИ.

Весь грудень присвячуємо найпоширенішому договору – договору оренди, яким користується кожен підприємець в Україні. То чому б не користуватись даним договором вірно? – подумали ми, і вирішили підготувати цикл з практичних кейсів, по договору оренди.

Для прикладу, в більшості договорів вказано: ТОВ «Славне», в особі директора Гупало В.В., що діє на підставі Статуту, з другої сторони, що іменується «Орендодавець».

Першим вашим кроком має бути – перевірка ТОВ «Славне» у відкритому доступі ЄДР на предмет його чинності. З’ясуйте чи є в ТОВ відповідні КВЕД, що дають право здавати в оренду майно, а також встановіть особу директора ТОВ та з’ясуйте чи є в нього обмеження, щодо виконання функцій керівника.

Під обмеженнями розуміється: обмеження передбачені Статутом (в даному випадку в ЄДР зазначено пункт/розділ в статуті, в якому вказані межі обмежень); дія на підставі довіреності; тимчасово виконує обов’язки директора згідно наказу тощо.

Якщо в ЄДР Гупало В.В. не зазначений як директор, або зазначений лише як підписант необхідно запросити від ТОВ «Славне» документ, який підтвердить повноваження Гупало В.В. на підписання договору та строк таких повноважень .

ПОРАДА: нехай копія довіреності або ж наказу буде включена до переліку додатків до договору оренди, під час підписання, це унеможливить спробу спростування наявності такого документу в майбутньому.

Для уникнення непорозумінь зі сторони податкової, додатково перевірте ТОВ «Славне» на наявність податкового боргу в ТОВ та дійсність свідоцтва ПДВ/єдиного податку, за допомогою сервісів ДФС.

Що такі перевірки вас дають? Впевненість в тому, що такий договір не визнають недійсним в процесі його виконання, а ваш орендодавець є добросовісним платником податку, що не викличе непорозумінь під час розрахунків та звітування.

Щоб замовити аналіз договору зверніться за телефонами ☎️044-338-30-51 📲098-900-30-51 📲063-606-89-89
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Аналіз інформації щодо товарів та послуг, з якими Ви виходите на ринок, місця розташування, прогнозованої суми валового доходу за період, бачення свого клієнта, все це дає можливість не просто зареєструвати бізнес, а оптимізувати його на нульовому етапі для збільшення доходу.
То від чого залежить успіх Startup?

Детальніше - http://www.pravasprava.com.ua/uk/2017/03/28/%d1%83%d1%81%d0%bf%d1%96%d1%88%d0%bd%d0%b8%d0%b9-startup-%d0%b2-%d1%87%d0%be%d0%bc%d1%83-%d1%81%d1%96%d0%bb%d1%8c/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded