Profile cover photo
Profile photo
Śląski Uniwersytet Medyczny
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment
W Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego został umieszczony symulator karetki. To prawdziwy ambulans bez silnika i skrzyni biegów, ale z pełnym wyposażeniem medycznym i symulatorem pacjenta. Karetka znajduje się na piątym piętrze, gdzie powstanie strefa przedszpitalna. Zostanie tam również zainstalowany sprzęt audio-wideo, za pomocą którego nagrywane będą parametry fizjologiczne symulatora, jak również czynności wykonywane przez studentów. Więcej na ten temat przeczytacie na naszej stronie: http://70lat.sum.edu.pl/index.php/2018/02/08/operacja-karetka/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dbamy o to, by naszym studentom, doktorantom i pracownikom naukowym ułatwić dostęp do literatury, czasopism i różnego typu publikacji. Wciąż uzupełniamy zbiory naszej biblioteki, a w naszym wydawnictwie pojawiają się wszelkie nowości, możecie je śledzić tutaj: http://wydawnictwo.sum.edu.pl.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Drodzy! Przypominamy, że 16.03.2018 upływa termin składania dokumentów niezbędnych, by uczestniczyć w programie Erasmus+. Ów termin dotyczy zarówno osób, które chcą wyjechać w roku akademickim 2017/2018, jak i studentów/słuchaczy studiów doktoranckich, którzy wyjazd planują na rok akademicki 2018/2019. Z doświadczenia wiemy, że z załatwieniem formalności lepiej nie czekać do ostatniej chwili. Szczegółowe informacje znajdziecie na: http://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/7723-ogloszenie-uczelnianej-komisji-rekrutacyjnej-programu-erasmus-26-01-2018r.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na seminarium naukowe organizowane pod Patronatem Honorowym Jego Magnificencji Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego. Seminarium odbędzie się 15 marca 2018 r. w siedzibie Katedry i Zakładu Epidemiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach w godz. 13.00-15.00. Tematem spotkania będzie działalności prof. dr hab. n. med. Brunona Antoniego Nowakowskiego - pierwszego Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Więcej informacji na: http://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/7890-seminarium-naukowe-polskiego-towarzystwa-epidemiologii-srodowiskowej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
13 lutego w Centrum Symulacji Medycznej odbyło spotkanie z cyklu „Miliard w patencie”. Podczas spotkania zostały zaprezentowane dwa obszary tematyczne – Medycyna i Farmacja oraz Life Quality Technology. Celem spotkania było poznanie partnerów naukowych i biznesowych w sektorze B2B. Więcej informacji na: http://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/7756-miliard-w-patencie4-13-02-2018r.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zwiększenie świadomości na temat chorób onkologicznych, w tym również żywienia pacjentów, jest bardzo istotne. Kilka dni temu odbyły się, zorganizowane przez studentkę V roku farmacji, Laurę Krumpholz, warsztaty kulinarne z wykorzystaniem produktów Nutridrink. Obecni wysłuchali wykładu prowadzonego przez wyspecjalizowanych dietetyków, a następnie sami przygotowali posiłki dla chorych. Wspaniała inicjatywa! Więcej na ten temat na: http://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/7757-warsztaty-kulinarne-dla-studentow-farmacji.
Add a comment...

Post has attachment
XIII edycja Powiatowych Targów Akademickich „Absolwent 2018” w Oświęcimiu za nami. Podczas targów uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną aż 21 uczelni. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem – dziękujemy wszystkim za przybycie i zainteresowanie Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Do zobaczenia! http://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/7758-xiii-powiatowe-targi-akademickie-absolwent-2018
Add a comment...

Post has attachment
EF Education poszukuje odważnych i wyjątkowych osób, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę, poznać kulturę innych państw i zdobyć nowe umiejętności. Rozpoczęły się zapisy na trzymiesięczny staż. Sami możecie wybrać trzy dowolne miejsca na świecie, do których chcecie jechać, w każdym z nich spędzicie miesiąc. Muszą to być jednak miejsca, których EF ma swoje biura i szkoły. Więcej na ten temat na: http://sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-swp/student-wiadomosci/7743-zostan-ef-global-intern.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Decyzja o rozpoczęciu studiów na danej uczelni, wydziale i kierunku to decyzja, która będzie miała wpływ na nasze dalsze życie. Warto wszystko dokładnie przemyśleć. Ofertę edukacyjną Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz wszystkie ważne informacje na temat naszej uczelni znajdziecie tutaj: http://sum.edu.pl/uczelnia/informacje-ogolne. Zapraszamy na SUM!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasza uczelnia może pochwalić się znaczącym dorobkiem naukowym, jednym z największych wśród akademii medycznych w Polsce. W ostatnim dwudziestopięcioleciu na naszej uczelni powstało aż 60 000 publikacji! Nie spoczywamy na laurach – wciąż się rozwijamy, udoskonalamy programy studiów, zdobywamy grandy i poszerzamy horyzonty. Więcej o nas na: http://sum.edu.pl/uczelnia/informacje-ogolne.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded