Profile cover photo
Profile photo
‫شرکت معماری داخلی ایستا فرم‬‎
104 followers -
معماری و معماری داخلی
معماری و معماری داخلی

104 followers
About
Posts

پشتیبانی مشتریان:
کلیه مشتریان کارت گارانتی خدمات و محصولات ایستا فرم را اخد می کنند. کارت گارانتی پل ارتباطی پایدار ما با مشتریان است. این کارت علاوه بر مزایای معمول شامل مشاوره و طراحی رایگان برای تغییر و توسعه فضاهای طراحی شده می باشد. 
کلیه درخواست ها از طریق تلفن، فکس یا ایمیل حداکثر در دو روز کاری پاسخ داده می شوند و کمترین زمان ممکن پیگیری های لازمه صورت می پذیرد.
 

ارزش ها و اصول:

برخی شرکت‌ها با قوانین اداره می‌شوند، برخی با سلسله مراتب، اما ایستا فرم، با ارزش‌ها پیش می‌رود. ارزش‌هایی ساده اما بنیادین و اثربخش که سعی داریم آن‌ها را با کارمندان و مشتریان خود به اشتراک بگذاریم. این ارزش‌ها در تمام ارتباطات متقابل‌مان هدایتگر ماست.
 
کارتیمی
می‌خواهیم پیشرو باشیم. ویژگی ممتاز ایستا فرم، اشتیاقی بی‌پایان به نوآوری و بهبود مداوم کیفیت تولیدات و خدمات است.
 
ارزش آفرینی
هدف ما شناخت دقیق نیازهای مشتریان و حرکت به سمت پاسخ‌دهی به این نیاز‌هاست، تا مشتریان به سازمان‌‌هایی با بهره‌وری بالا تبدیل شوند. شیوه‌ی کار ما ایجاد روابط بلندمدت از طریق پاسخگویی معتبر و مستمر به مشتریان و ارزش‌آفرینی برای آنان است.
 
مسئولیت پذیری
آرمان ما ایجاد محیطی است که در آن افراد متکی‌به‌نفس، سخت‌کوش و نتیجه گرا، منتقد، صریح و صادق باشند و هرکس مسئولیت‌های درون سازمانی و اجتماعی رفتارهای خود را دانسته و به بهترین شکل انجام دهد.
 
وفای به تعهدات
به تعهدات خود در برابر مشتریان، سهامداران و کارکنان‌مان وفاداریم و اعتماد آن‌ها را پاس می‌داریم. ما افتخار می‌کنیم که برای همه شرکای خود به عنوان یک شریک تجاری پایدار شناخته شویم.
 
کار تیمی
تشویق کار تیمی در جهت دستیابی به اهداف و آرمان‌های مشترک از ویژگی‌های بارز ایستا فرم است. ما خانواده‌ای هستیم که بالندگی خود را در ارتقای توانمندی‌های تیمی و نیز رشد توانایی تک تک اعضایمان می‌دانیم.

تعهدات شرکت:
• ما معتقدیم که فروش آغاز تعهدات ماست.
• مسئولیت پذیری، کیفیت و ضمانت از ارکان اصلی ایستا فرم است. با این باور تمامی محصولات این شرکت دارای یک سال گارانتی بوده و برای مشتریان ویژه، این گارانتی تا سه سال قابل تمدید می باشد . 
• انجام به موقع سفارش ها
• اصلاح و بهینه سازی مستمر محصولات
تلاش همه جانبه برای کسب رضایت خاطرکلیه  مراجعین
• ارائه محصولات و خدمات به مشتریان با بیشترین کیفیت
• صداقت در توصیف کیفیت تولیدات و خدمات و پرهیز از بزرگنمایی
• مشاوره رایگان و نامحدود در توسعه و افزایش کارایی فضاهای طراحی شده با گذشت زمان.
Wait while more posts are being loaded