Profile cover photo
Profile photo
Artic P. Wierus K. Żochowski spółka cywilna
Klimatyzacja, Ogrzewanie, Serwis - www.aric.com.pl
Klimatyzacja, Ogrzewanie, Serwis - www.aric.com.pl
About
Posts

Post has attachment
Misją naszej firmy jest praca na rzecz poprawy jakości życia dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych i najbardziej ekonomicznych technologii. Od wsparcia dla planujących budowę domu, po instalacje urządzeń grzewczych, klimatyzacyjnych, systemów elektronicznego zarządzania domem czy fotowoltaikę. Przykładamy wielką wagę do jakości naszych usług, estetyki i ergonomii rozwiązań. Naszym priorytetem jest zadowolenie i dobre samopoczucie klientów.
Jako licencjonowany dystrybutor i firma instalacyjna oferujemy:
- sprzedaż i modyfikacje projektów domów biura Z500
- najwyższej klasy panele grzewcze EasyTherm
- systemy Fibaro Home Intelligence
- systemy klimatyzacji najlepszych producentów.
Dodatkowo naszym atutem jest:
- pełne zrozumienie potrzeb klientów
- pomoc w finansowaniu instalacji
- nacisk na estetykę i design stosowanych rozwiązań
- wysoka oszczędność kosztów i czasu naszych klientów
Photo

Post has attachment
Od miesiąca listopada zapraszamy do naszego nowego biura na ul. Okrzei 26 w Tarnowskich Górach w godzinach 9.00 - 17.00.
Photo

Post has attachment
Zbliża się koniec sezonu na klimatyzację. Pamiętajmy o półrocznym przeglądzie naszych urządzeń. Dzięki temu będziemy mieli zdrową i bezpieczna klimatyzację. Jeżeli maja Państwo urządzenie na gwarancji, proszę sprawdźcie jw karcie gwarancyjnej jakie wymogi co do przeglądów stawia producent.

Do końca października przegląd klimatyzacji w promocyjnej cenie 100 zł netto. #serwis #klimatyzacja #przegląd
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Zostaliśmy docenieni :) - klimatyzacja
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Producenci służą podpowiedzią dotyczącą optymalnych nastaw: urządzenia zazwyczaj pracują w jednym z kilku trybów lub dostosowują parametry pracy, „odgadując” nasze potrzeby. Nowoczesne urządzenia i systemy są bowiem naszpikowane czujnikami: czujkami temperatury i wilgotności powietrza oraz detektorami ruchu. Jeśli w pomieszczeniu przebywa większa liczba osób, klimatyzator działa z większą mocą, aby nie doprowadzić do wzrostu temperatury. Zaś w momencie, gdy wychodzimy z pokoju na czas dłuższy niż np. 20 min., zaczyna pracować na „mniejszych obrotach”, aby nie doszło do niepotrzebnego zużycia energii (więcej energii urządzenie spożytkowuje na wyłączenie i ponowne załączenie niż pracę ze zmniejszoną mocą).
Oczywiście, możliwe jest także sterowanie za pomocą pilota, a nawet laptopa, tabletu czy smartfona. Klimatyzatory w tym temacie nie pozostają w tyle za innymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Specjalne aplikacje na Androida lub iOS pozwalają na wręcz dziecinnie prostą obsługę i to w zasadzie z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do internetu. Nie musimy się więc głowić, czy wyjeżdżając na urlop, aby nie zapomnieliśmy o wyłączeniu klimatyzatora.
Rewolucja także w designie
W ciągu kilku ostatnich lat wiele wydarzyło się w dziedzinie designu urządzeń. Nieforemne pudła o sporych rozmiarach już dawno odeszły do lamusa. Na ich miejscu na sklepowych półkach widzimy eleganckie klimatyzatory w wersji slim (o grubości nawet tylko 160 mm), jednostki w różnych kolorach (już nie tylko nieśmiertelne biele, szarości, ale i intensywna czerwień oraz głęboka czerń), czasami wzbogacone o element panelu w formie lustra (lub nawet – zdjęcia rodziny lub ukochanego zwierzaka, jeśli preferujemy takie rozwiązania).
Z drugiej strony, klimatyzator nie zawsze możemy nazwać „ozdobą”. Jak więc dopasować go do aranżacji wnętrza? „Urządzenia powinniśmy dobierać, kierując się wystrojem i stylem – podpowiada Anna Sadowska z pracowni Urządzamy Pod Klucz. Style klasyczne czy romantyczne dekoracyjne nie powinny przyciągać uwagi urządzeniami chłodzącymi. Warto dobrać je stonowane, dopasowane kolorem do koloru ściany. Najtańszą opcją będzie biały kolor urządzenia na białej ścianie. Droższe będą lakierowane na inny kolor ściany lub np. oklejone lustrem. We wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych czasem można sobie pozwolić na zaakcentowanie bardzo ładnego, dekoracyjnego urządzenia” – kontynuuje.

Czy szkodzi? To zależy od nas
Na szczęście między bajki możemy włożyć opinie, jakoby klimatyzacja szkodziła domownikom. O ile, oczywiście, nie zapomnimy o odpowiedniej konserwacji systemu oraz okresowych przeglądach. Podstawową regułą jest tu: lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie zaniedbujmy instalacji klimatyzacyjnej, inaczej już po niedługim czasie będziemy mogli zauważyć u domowników dokuczliwe dolegliwości: katar, kaszel, zawroty głowy. Zanieczyszczenie systemu może się też przyczynić do rozwoju i pogłębienia alergii, szczególnie u dzieci. Konserwacja jest istotna także w jakości powietrza. Przynajmniej dwa razy do roku należy czyścić filtry powietrza, a najlepiej raz na rok zlecać czyszczenie przewodów instalacyjnych profesjonalnej firmie. Umożliwi to wyeliminowanie wirusów i bakterii z powietrza, przynajmniej w pewnym stopniu. Co interesujące, klimatyzator może nawet uzdatnić powietrze oraz oczyścić je z zanieczyszczeń, zarodników pleśni lub dymu papierosowego (odpowiada za to system kilku filtrów). (homebook.pl)
PhotoPhotoPhoto
2016-07-11
3 Photos - View album

Post has attachment
JAKI KLIMATYZATOR WYBRAĆ DLA ALERGIKA?
Dowiedz się, jaki klimatyzator wybrać z punktu widzenia alergika i każdego, komu zależy na czystym powietrzu w klimatyzowanych pomieszczeniach
Zwykle, zastanawiając się, jaki klimatyzator wybrać, patrzymy na cenę, zużycie energii, wygląd i cichą pracę. Ale współczesne klimatyzatory oferują także bardzo rozbudowaną funkcjonalność, która ma sprawić, że powietrze w pomieszczeniach będzie wolne od zanieczyszczeń mechanicznych i biologicznych.
Jaki klimatyzator dla alergika – klimatyzatory ścienne górą
Jeżeli więc jesteś alergikiem, albo po prostu zależy Ci na tym, żeby oddychać czystym powietrzem, to jaki klimatyzator powinniśmy Ci zarekomendować? Przede wszystkim – klimatyzator ścienny. To ten właśnie typ klimatyzatora jest wyposażany w przeróżne filtry, których nie znajdziesz w klimatyzatorach kanałowych czy kasetonowych.
Jedną z wiodących marek, które kładą ogromny nacisk na ofertę filtrów, jest firma LG. Dlatego to właśnie na przykładzie jej rozwiązań technicznych zapoznasz się za moment z dostępnymi obecnie technologiami oczyszczania powietrza, które klimatyzator zasysa i wypuszcza z powrotem do pomieszczenia.
Powyższe stwierdzenie jest bardzo ważne. Mimo, że wielu ludziom wydaje się, że z klimatyzatora leci „świeże” powietrze, to w rzeczywistości jest inaczej. Klimatyzator ścienny zasysa powietrze na górze urządzenia i – po schłodzeniu oraz przefiltrowaniu – wydmuchuje je z powrotem do tego samego pomieszczenia.
Jeżeli zależy Ci na czystym i sterylnym powietrzu w pomieszczeniu – szczególnie tam, gdzie przebywa dużo ludzi – to pierwszym rozwiązaniem, w jakie powinien być wyposażony klimatyzator, który kupisz, jest jonizator plazmowy.
Opracowany przez LG jonizator plazmowy Plasmaster Plus wytwarza kilka milionów skupisk spolaryzowanych jonów, które przechwytują i eliminują z powietrza bakterie i wirusy. Co więcej, jonizator plazmowy LG Plasmaster Plus eliminuje z pomieszczenia także nieprzyjemne zapachy!
Jonizator plazmowy LG Plasmaster może zostać wykorzystany nie tylko do oczyszczenia powietrza w pomieszczeniu z bakterii, wirusów i zapachów, lecz także do oczyszczenia z nich wymiennika ciepła w klimatyzatorze ściennym LG.
Oprócz tego, wnętrze klimatyzatora jest automatycznie osuszane po każdorazowym zakończeniu pracy – przez kilka minut po wyłączeniu silnik dmuchawy pozostaje włączony klimatyzator działa wtedy jak zwykły wentylator.
Wiesz już, że kiedy zastanawiasz się, jaki klimatyzator wybrać, aby powietrze w pomieszczeniach było wolne od bakterii, wirusów i zapachów, to absolutnym priorytetem jest jonizator plazmowy – taki, jak np. LG Plasmaster Plus. Ale to nie jedyne rozwiązanie, które pozwala walczyć z bakteriami, wirusami i niechcianymi zapachami.
To jaki klimatyzator powinien znaleźć się na liście Twoich rozważań, oprócz takiego, który ma jonizator plazmowy? Może taki, który będzie wyposażony w filtr 3M Multi Ochrona? Filtr ten działa na drodze mechanicznej i chemicznej jednocześnie.
W pierwszym etapie grzyby, bakterie, wirusy, kurz i alergeny są zasysane przez wentylator do klimatyzatora. Im większa wydajność wentylatora będzie ustawiona, tym oczywiście filtrowanie będzie skuteczniejsze.
W drugim etapie filtr 3M przechwytuje cząstki kurzu z zassanego powietrza – jest to bardzo ciekawy element, którego konstrukcja zawiera niezliczone, bardzo niewielkie szczeliny.
Trzeci etap filtrowania przez filtr 3M Multi Ochrona to dezaktywacja wirusów, bakterii, grzybów i alergenów na warstwie materiału nasączonego specjalną substancją, nieszkodliwą dla ludzi. Jak widać z poniższych grafik, testy wykazały bardzo wysoką skuteczność tego filtra.
Pamiętaj jednak, że – w odróżnieniu od jonizatora plazmowego – ten filtr jest mechaniczny i zatrzymuje, czyli gromadzi w sobie, cząsteczki kurzu.
Jeżeli już myślałeś, że zdecydowałeś, jaki klimatyzator wybrać, to jeszcze chwilę zaczekaj – mamy dla Ciebie informację o jeszcze jednym, ciekawym rodzaju filtra. Jest to filtr 3M Mikro Ochrona, który znajdziesz w klimatyzatorach ściennych LG.
Działa on na zasadzie mechanicznego wychwytywania cząsteczek kurzu, jednak wyjątkową cechą jest to, że owo wychwytywanie wspomagane jest przez ładunki elektrostatyczne, generowane na powierzchni filtra. Ładunki te powodują przyciąganie i wychwytywanie kurzu.
Jaki klimatyzator dla alergika – nasza rekomendacja
Powrócimy teraz do postawionego na początku pytania: jaki klimatyzator powinien wybrać alergik, albo ktoś, kto dba o czystość powietrza? I jakimi kryteriami powinien się kierować?
Z wszystkich wymienionych w tym artykule filtrów powietrza, stosowanych np. w klimatyzatorach ściennych LG, zdecydowanie postawilibyśmy na jonizator plazmowy. Czy to będzie opracowany przez LG Plasmaster Plus, czy też rozwiązanie innego producenta, zawsze ma on bardzo ważną cechę: naprawdę unieszkodliwia bakterie i wirusy, a nie mechanicznie wychwytuje je z powietrza.
Jaki klimatyzator dla alergika – LG Artcool Slim
To oznacza po pierwsze, że jonizator plazmowy nie kumuluje w sobie drobnoustrojów, jak np. filtr siatkowy, a po drugie, jego obecność nie ogranicza wydajności klimatyzatora w miarę upływu czasu (tak naprawdę w minimalnym stopniu ogranicza, ale w porównaniu z filtrami mechanicznymi obniżenie przepustowości jest pomijalnie małe).
Wreszcie po trzecie, jonizator nie jest nasączany żadną substancją, mającą zwalczać drobnoustroje, jak niektóre inne filtry. A dla alergika im mniej substancji może się znaleźć w powietrzu – również tych teoretycznie neutralnych – tym lepiej.
Jaki klimatyzator dla alergika – przy zakupie zapytaj o zainstalowane filtry
Na koniec rozważań o tym, jaki klimatyzator wybrać dla alergika, mamy jeszcze bardzo ważną uwagę. Pamiętaj, aby przed zakupem klimatyzatora, w którym chciałbyś mieć jonizator plazmowy czy też jakiś konkretny rodzaj filtra antybakteryjnego, koniecznie upewnić się, czy te elementy na pewno będą zamontowane w urządzeniu.
Jaki klimatyzator dla alergika – LG Prestige Inverter V
Dlaczego to ważne? Dlatego, że wielu producentów umieszcza reklamowane filtry na liście wyposażenia opcjonalnego i trzeba je oddzielnie zamawiać. A ogarnięcie pełnego wyposażenia nowoczesnego klimatyzatora wcale nie jest takie proste – możesz sam się o tym przekonać na przykładzie klimatyzatora ściennego LG Artcool Slim oraz topowego modelu klimatyzatora LG Prestige z wieloma filtrami – również tymi, o których przeczytałeś przed chwilą.
https://artic.com.pl/produkty.html
https://artic.com.pl/
https://artic.com.pl/klimatyzacja.html

Post has attachment
Dziś decyzja o zakupie klimatyzacji jest o tyle łatwiejsza, że systemy te, do niedawna uważane za produkty luksusowe, są obecnie dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach i praktycznie na każdą kieszeń. Klimatyzacja daje ogromny komfort termiczny, umożliwiając szybkie schłodzenie pomieszczenia do zadanej temperatury. Ponadto systemy klimatyzacji pozwalają dodatkowo ogrzewać, osuszać oraz oczyszczać powietrze wewnętrzne.
Klimatyzatory LG osiągnęły bardzo wysoki poziom w zakresie zaawansowania technologicznego. Uwaga firmy nie skupia się tylko i wyłącznie na możliwościach chłodzenia i ogrzewania systemu klimatyzacji, ale również na innych istotnych dla odbiorcy cechach takich, jak atrakcyjne wzornictwo oraz efektywność energetyczna. Rozwiązania LG daleko wykraczają poza podstawowe funkcje innych producentów klimatyzatorów dostępnych obecnie na rynku. Klimatyzatory LG to trwałe i niezawodne urządzenia, gwarantujące wiele lat spokojnego użytkowania.
Pamiętajmy, że…
…ciepło bywa bardzo często zbawienne dla naszego organizmu oraz otaczającego nas świata. Jednak zbyt wysoka temperatura może fatalnie wpływać na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, a w drastycznych przypadkach może być nawet zabójcza. Ciepło powoduje niejednokrotnie senność i znużenie, problemy z koncentracją oraz zmęczenie, żle wpływa na stan naszej skóry oraz może wywołać przegrzanie organizmu i problemy z sercem. W zbyt przegrzanych pomieszczeniach spada efektywność pracy, gorzej się odpoczywa, a także trudniej jest zasnąć. Zbyt wysoka temperatura wyjątkowo niekorzystnie wpływa przede wszystkim na dzieci oraz osoby starsze. Chrońmy najbliższych przed upałami za pomocą zaawansowanych systemów klimatyzacji LG.
Photo
Wait while more posts are being loaded