Profile cover photo
Profile photo
Dawid Haracz
8 followers
8 followers
About
Posts

Post has attachment
To one każą Ci na co dzień myśleć pesymistycznie.
To one wywołują w Tobie uczucie złości i smutku, kiedy coś pójdzie nie po Twojej myśli.
To one mówią Ci, żebyś się poddał, kiedy osiągniesz kolejną porażkę.
To one powstrzymują Cię lub wspierają na Twojej drodze do szczęścia.

Kształtują się przez całe nasze życie i tworzą naszą własną i wyjątkową dla każdego człowieka "mapę", przez którą patrzymy na świat. To dzięki nim każdy z nas patrzy na ten sam świat trochę inaczej. Z trochę innej perspektywy. W trochę inny sposób.

Przekonania. Absolutny rdzeń rozwoju osobistego. Jeden z najważniejszych obszarów samorozwoju człowieka. Zdecydowanie najważniejszy i największy krok na drodze do szczęścia każdego z nas.

Dlatego zacznij już dziś :)

Zapraszam!

http://dawidharacz.com/jak-zmienic-swoje-przekonania/

Post has attachment
Jaki mój artykuł najczęściej spotyka się z pozytywnymi słowami? Zdecydowanie ten.

Pewnie dlatego, że jest uniwersalny i zaryzykuję nawet stwierdzenie, że każdy z Was znajdzie w nim pewnie coś dla siebie.

Akurat dla wielu z nas rozpoczął się długi weekend. Jest to wręcz idealna okazja do tego, aby poświęcić trochę więcej czasu dla siebie.

Pamiętaj, że najważniejsza osoba w Twoim świecie to TY, a najlepszy czas na zadbanie o siebie, to TERAZ :)

Zapraszam do czytania i komentowania!

http://dawidharacz.com/10-sposobow-na-zadbanie-o-swoje-zdrowie-psychiczne/

Post has attachment
Nowy wpis na blogu!

Dzisiaj będzie narzędziowo :) Jedno proste, ale bardzo skuteczne ćwiczenie, pozwalające na zadbanie o każdy ważny obszar naszego życia. Do Twojej dyspozycji w linku poniżej :)

Zapraszam!

http://dawidharacz.com/kolo-zycia-zadbaj-o-rownowage-w-zyciu/

Post has attachment
To zdecydowanie jeden z najważniejszych artykułów, jakie kiedykolwiek napisałem.

Dlaczego komunikacja interpersonalna jest tak szalenie ważna? Bo wszystko co w życiu najważniejsze, zaczyna się właśnie od niej.

Dlatego zamiast stawiać na relacje internetowe, postaw na te "na żywo".
Zamiast mówić tylko o sobie, zacznij być ciekawym innych ludzi.
Zamiast oskarżać, mów o potrzebach.
Zamiast wymagać, zacznij być dla innych.
Zamiast przytakiwać, zacznij pytać.
I w końcu - zamiast słyszeć, zacznij słuchać.

Sprawisz wtedy, że drugi człowiek choć na chwilę poczuje, że patrzysz na świat jego oczami. Sprawisz, że dzięki Tobie poczuje się choć na chwilę naprawdę ważny. Czy dla takich chwil, nie warto rozwijać swoich umiejętności komunikatywnych?

Zapraszam do czytania!

http://dawidharacz.com/komunikacja-interpersonalna-w-praktyce/

Post has attachment
Nowy artykuł na blogu!

Ostatnio chodziła za mną bardzo silna potrzeba napisania czegoś "od siebie", paru swoich przemyśleń, które chodzą mi ostatnio po głowie i którymi chcę się podzielić. Dlatego w ostatniej chwili nie opublikowałem swojego "narzędziowego" artykułu, który będzie musiał chwilę poczekać, bo - zupełnie na spontanie - 2 dni temu zacząłem pisanie nowego.

Skończyłem dziś i się dzielę. Jest luźny, jest krótki. Jest bez ćwiczeń. Chyba dosyć głęboki. Taki oto sobie, gdzie wylewam to, co mi siedzi w głowie. Dajcie znać, czy podoba się Wam taka "luźniejsza" forma, a z pewnością będę pisał tak częściej ;)

Zapraszam!

http://dawidharacz.com/zycie-to-nie-zdobywanie-szczytow/

Post has attachment
Perfekcjonizm to temat, który w jakimś stopniu dotyczy wielu z nas. W tym artykule piszę, jak przy pomocy odrobiny samoświadomości i wglądu w siebie, możesz oswoić swojego wewnętrznego perfekcjonistę.

Zapraszam do czytania!

http://dawidharacz.com/perfekcjonizm-jak-sobie-z-nim-poradzic/

Post has attachment
Nowy artykuł na blogu!

Wartości są jak drogowskazy, które pokazują Ci, w którą stronę tak naprawdę chcesz w życiu podążać. Dlatego tak ważne jest, aby poznać te, które głęboko wewnątrz Ciebie są najistotniejsze i mieć je zawsze z tyłu głowy.

Zapraszam do czytania ;)

http://dawidharacz.com/poznaj-swoja-hierarchie-wartosci/

Post has attachment
Nowy artykuł na blogu!

Tym razem wziąłem pod lupę prawdziwy przewodnik po zakamarkach kobiecego mózgu :) Amerykańska neuropsychiatra, Louann Brizendine na podstawie ponad 600 źródeł napisała książkę, opisującą wszystkie ważne procesy ewolucyjne i hormonalne zachodzące w kobiecym mózgu podczas całego "jej" życia.

Jesteście ciekawi, dlaczego kobieta wypowiada śrenio ok. 20000 słów na dzień, podczas gdy Panowie prawie 3 razy mniej? Albo dlaczego ponad 2/3 rozwodów wśród par po 50. roku życia jest inicjowane przez kobiety?

Jeśli tak, to zapraszam do czytania! :)

http://dawidharacz.com/louann-brizendine-recenzja-ksiazki-mozg-kobiety/

Post has attachment
Pewność siebie.

Najbardziej uniwersalna i fundamentalna umiejętność, od której zależy sukces w praktycznie każdym obszarze naszego życia. Kolejny odświeżony artykuł, zawierający jeszcze więcej opisów i przykładów, zakończony prostym ale bardzo potężnym i skutecznym ćwiczeniem. Jako efekt tej mieszanki wyszedł kolejny kompletny poradnik :)

Zapraszam!

http://dawidharacz.com/pewnosc-siebie-jedno-potezne-cwiczenie/

Post has attachment
Największym mitem dotyczącym pasji jest to, że jej znalezienie da Ci szczęście.

Uważam, że jest zupełnie odwrotnie. Pasja staje się po prostu skutkiem ubocznym, kiedy zaczynasz zwyczajnie cieszyć się czynnościami, które lubisz.

Dlatego w tym artykule pozwoliłem sobie na trochę prywaty. Opisałem moją prawie 10-letnią drogę od nastoletniego zawodnika koszykówki do trenera personalnego, certyfikowanego coacha i w końcu blogera, gdzie pasja... zawsze była skutkiem ubocznym :)

Zapraszam do czytania!

http://dawidharacz.com/jak-odnalezc-swoja-pasje/
Wait while more posts are being loaded