Profile cover photo
Profile photo
OTTO Work Force Polska
49 followers
49 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Obrót netto OTTO Work Force wyniósł w 2016 roku 265 mln euro, co stanowi wzrost o 8,4% w porównaniu do roku 2015.

Czytaj więcej: http://bit.ly/2liQkmE
Add a comment...

Post has attachment
Stowarzyszenie Piękne Anioły wraz z Fundacją OTTO należąca do Grupy OTTO Work Force wyprawia dzieci do szkoły. 500 wyprawek szkolnych zostaje ofiarowane potrzebującym rodzinom w Polsce, tak aby dzieci miały wszystko co potrzebne do zdobywania wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym.
Add a comment...

Post has attachment
8 czerwca 2016 r. po raz dwudziesty siódmy w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia Medali Europejskich. Nagrodę w imieniu OTTO Polska odebrała Małgorzata Jasińska – Area Manager w Oddziale Warszawskim.
Add a comment...

Post has attachment
Wprowadzenie od 2017 r. minimalnej stawki godzinowej w wys. 12 zł brutto dla pracujących na podstawie umowy-zlecenia oraz samozatrudnionych przewiduje projekt noweli ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, który we wtorek rozpatrzy rząd. Obecnie pensja minimalna dotyczy tylko osób zatrudnionych na etat.
Add a comment...

Post has attachment
Urlopy macierzyńskie i rodzicielskie, przerwa w pracy na karmienie dziecka czy obowiązek uzyskania zgody młodej mamy na wysłanie jej na delegację - polskie prawo pracy przewiduje wiele uprawnień dla pracujących mam. Przed obchodzonym 26 maja Dniem Matki powstało zestawienie takich regulacji.
Add a comment...

Post has attachment
Sytuacja na naszym rynku pracy poprawia się z miesiąca na miesiąc. Według resortu rodziny, pracy tak niskie bezrobocie jak w ubiegłym miesiącu odnotowano w 1992 roku.
Add a comment...

Post has attachment
Ustawę dotyczącą warunków zatrudnienia w Polsce pracowników delegowanych z innych państw UE i związanych z tym nowych obowiązków kontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy uchwalił w piątek Sejm.
Add a comment...

Post has attachment
• Prezydent Stalowej Woli za klucz do walki z depopulacją uznaje działania gospodarcze.
• Bez tego żadne programy socjalne, zabiegi PR-owskie nie pomogą – stwierdził Lucjusz Nadbereżny.
Polityka prorodzinna zaczyna się od pierwszego filaru, którym jest gospodarka – stwierdził Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli podczas obrad Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
- Pierwszą rzeczą jest praca i działania gospodarcze. Szukanie zakładów, które mogą dać zatrudnienie. Jeśli nie będzie zabiegać się o to, by uzbrajać kolejne tereny inwestycyjne, to żadne programy socjalne, zabiegi PR-owskie nie pomogą – powiedział Nadbereżny w trakcie debaty poświęconej regionalnym strategiom przeciwdziałania depopulacji. Jak dodał drugim filarem takiej strategii powinna być budowa infrastruktury społecznej – żłobków i przedszkoli – a trzecim programy socjalne.
- Budowanie filozofii miasta szczęśliwego. Musimy tworzyć takie warunki, by młodych tu zatrzymać – mówił Nadbereżny.
Add a comment...

Post has attachment
Polski sektor wykonywanych na zlecenie innych przedsiębiorstw usług biznesowych jest coraz większy. W ubiegłym roku tego rodzaju prace wykonywały 532 centra należące do 356 inwestorów zagranicznych. Pracowało w nich ponad 150 tys. osób. Do 2020 roku w tym sektorze, przede wszystkim w branży IT oraz usług finansowych, może znaleźć zatrudnienie 100 tys. osób.
Add a comment...

Post has attachment
Praca na całe życie nie jest czymś, czego oczekują młodzi. W jednym miejscu zagrzeją najwyżej kilka lat.
Eksperci Gallupa podkreślają jednak, że to oni zapoczątkowali prawdziwie pokoleniową zmianę w podejściu do pracy. Gallup wymienia sześć zasadniczych zmian, jakie zaszły w myśleniu młodego pracownika. Dla rodziców i dziadków obecnych 30-latków praca miała pozwolić im zarobić na chleb — pracowali dla „wypłaty”. Ich dzieci pracują dla pensji, ale dla „celu”. Zamiast „satysfakcji” praca ma im przynosić „rozwój”. Słowo „szef” są skłonni zastępować raczej słowem „trener”.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded