Profile cover photo
Profile photo
Sarny Biblioteka
26 followers -
Сарненська центральна районна бібліотека
Сарненська центральна районна бібліотека

26 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
"Злочин проти людства", під такою назвою у читальній залі Сарненської центральної районної бібліотеки 28 серпня відбувся захід, приурочений 75-м роковинам однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в України - масового вбивстваєврейського населення у Сарненському гетто.
Організатори заходу – Сарненський історико-етнографічний музей та єврейська община м.Сарни.Загадати страшні сторінки історії нашого краю прийшли представники влади міста та району: міський голова Світлана Усик, перший заступник голови Сарненської РДА Іван Назарець, заступник голови Сарненської районної ради Микола Костецький, члени єврейської общини міста, працівники культури, вчителі, історики та краєзнавці. У читальній залі працівниками районної книгозбірні було представлено документальну виставку «Не забувайте незабутнє…»
У місті Сарни з 04. – 27.-28.08.1942 р. утримувалось 6 тис. єврейського населення Сарн, Рокитного, Клесова та Сарненського району. Ґетто розташовувалось на околицях міста, його територія була огороджена колючим дротом заввишки 4 м. Ґетто було перенаселеним (в одній кімнаті мешкало 15 осіб). 27-28 серпня 1942 р. у лісі за 1,5 км на північний захід від міста німецькі каральні органи провели масовий розстріл близько 15 тис. євреїв і 1,5 тис. циган, звезених із Сарненського ґетто та всього району. Декілька тисяч євреїв на чолі з організованою групою спротиву в момент початку німецької операції намагалися прорватися з території ґетто, відкривши вогонь по охороні, однак лише кільком сотням вдалося дістатися лісу та приєднатися до загонів партизан. І всього лише сотні євреїв міста вдалося пережити Голокост.
PhotoPhotoPhotoPhoto
30.08.17
4 Photos - View album

Post has attachment
14 липня працівниками культури було організовано виїзний семінар –творчу майстерню на тему: «Краєзнавство як ресурс розвитку туризму», щоб на прикладі показати співпрацю з організаціями, які займаються розвитком туризму, які послуги можливо надавати своїм партнерам і туристам.
Семінар проходив у вигляді туристичної мандрівки кращим закладами культури Сарненщини і розпочався у смт.Степань. Учасників семінару щиро зустрічали голова селищної ради Коротчук В.А., завідувачка публічною бібліотеко Крот Т.А., директор будинку культури Торчик І.В. та провідний бібліотекар публічної бібліотеки Радкевич Л.В. вона ж була і гідом протягом усього семінару. Працівники культури випробували на собі перший туристичний маршрут та пройшлися історичними стежками древнього Степаня. Історія Степаня вражає своєю унікальністю, невичерпністю знахідок, легенд та головне – історичними постатями та відомими іменами.
Учасники відвідали також будинок культури та публічну бібліотеку смт.Степань. Керівники закладів розповіли про досягнення в обслуговуванні відвідувачів та аспекти досліджень місцевої історії, які проводяться бібліотекою. Адже саме бібліотека має найбільше значення для розвитку місцевого краєзнавства.
Продовження мандрівки по осередкам краєзнавчої роботи на селі продовжилося у Калинівській публічно-шкільній бібліотеці. Хоча село досить «молоде» в порівнянні з Степанем, але родзинкою бібліотеки є музейна експозиція «Історія побуту села Калинівка». Бібліотекар Гоч І.С. розповіла про історію створення експозиції та окремо зупинилася на деяких експонатах.
Наступний етап подорожі проходив у не менш колоритному та самобутньому селі Кузьмівка. Директор будинку культури Зубик Б.В. гостинно запросила учасників ознайомитись із закладом. Завідувачка бібліотекою Тарасюк Н.В. розповіла про своє захоплення – виготовлення ляльок-мотанок, а їх вона вміє робити багато видів – ляльки-круп’янки, ключниці, травниці та ін. Одну з них, ляльку- подорожницю і виготовили всі бажаючі на майстер-класі разом з Нелею Василівною.
Виїзний семінар-творча майстерня – як форма переймання передового досвіду – справив глибоке і незабутнє враження на колег з різних закладів культури району, збагатив присутніх новими знаннями з історії і культури рідного краю та вразив інноваційністю і неординарністю туристичного краєзнавства.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
17.07.17
12 Photos - View album

Post has attachment
В читальній залі Сарненської центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з депутатом Рівненської обласної ради Ксенією Павловською. Метою зустрічі було відзначення переможців проекту «Інтелектуальне село». Під час вільного спілкування з краянами у теплій, дружній атмосфері, була представлена слайд-презентація про співпрацю сільських бібліотек та депутата Ксенії Сергіївни, звучали вітальні слова переможцям та побажання творчого натхнення, наснаги у роботі для всіх присутніх.
Перше місце здобула Люхчанська публічно-шкільна бібліотека і поїхала до рідних стін з ноутбуком. Почесне друге та третє місця здобули бібліотеки с.Кузьмівка та с.Чемерне, отримавши у подарунок енциклопедичні довідники з основних шкільних предметів. Інші учасники проекту відзначені комплектами дитячої літератури.
Щиро вітаємо колег – переможців і, так тримати!!!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
17.07.17
11 Photos - View album

Post has attachment
29 червня на базі закладів культури с.Довге та с.Чемерне відбувся черговий виїзний кущовий семінар-практикум «Організації дозвілля дітей та молоді у сільських закладах культури». Колеги мали можливість ознайомитися з досвідом роботи закладів культури у невеликих населених пунктах.
Учасників семінару урочисто зустріла голова Тутовицької сільської ради Валентина Волощук та керівники установ культури с.Довге – завідувачка клубом с.Довге Слюсар Євгенія та бібліотекар Момоток Людмила та у с.Чемерному – завідувачка клубом Кравчук Марія та бібліотекар Сафонова Тетяна. Крім знайомства з кращими формами організації дозвілля, учасники семінару поринули у захоплюючий світ різноманітних майстер-класів. А у колег було чому навчитися: виготовляли патріотичні сувеніри, саморобки, а ще зроблені з підручних матеріалів, але такі привабливі жіночі прикраси.
На закінчення семінару, аматори сцени подарували присутнім невеликий концерт.
Отож, всі учасники семінару, зуміли на практиці ще раз оцінити здобутки колег та запозичити кращі методи роботи на майбутнє.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
03.07.17
5 Photos - View album

Post has attachment
Конституція України — це основний закон держави, що визначає її суспільний і державний устрій, правову систему, проголошує й закріплює права і свободи людини і громадянина, окреслює компетенції і повноваження законодавчої, виконавчої та судової влади.
Кожен рік 28 червня Україна святкує День Конституції України, прийнятої у 1996 році.
Напередодні свята, в читальній залі районної бібліотеки, відбувся правовий лекторій «Жити за законами держави» з нагоди 21-ї річниці від дня прийняття Основного Закону України. На захід були запрошені ветерани - учасники АТО та директор Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Павлюк Микола Григорович, який розповів про діяльність центру та відповідав на питання присутніх.
PhotoPhotoPhotoPhoto
28.06.17
4 Photos - View album

Post has attachment
23 червня 2017р. за підтримки Української бібліотечної асоціації спільно з кінодистриб'ютерською компанією "Артхаус Трафік" у Сарненській центральній районній бібліотеці стартував Фестиваль Європейського Кіно показом фільму «Казка казок», знятого у 2015 р. провідними митцями Італії, Франції та Великобританії.
Даний проект реалізовується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. До програми Фестивалю увійшли фільми - події: призери Каннського кінофестивалю, хіти європейського прокату, номінанти на премію «Оскар» за кращий неангломовний фільм.

У вівторок, 27 червня відбудеться слідуючий кінопоказ переглядом стрічки «Зламані»:
Країна: Великобританія, 2012
Хронометраж: 90 хв.
Жанр: Драма
Режисер: Руфус Норріс
У ролях: Тім Рот, Кілліан Мерфі, Рорі Кіннеар, Роберт Еммс, Зана Мар’янович.
Дівчинці на прізвисько Вонючка - 11 років. У неї діабет. Вона класна. Тільки почалися літні канікули, і дні її повні легких надій. Але після того, як вона стає свідком страшного інциденту між сусідом з будинку навпроти і своїм другом Ріком, її наївний світ стрімко руйнується.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
25.06.17
6 Photos - View album

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded