Profile cover photo
Profile photo
e-hekim.net
3 followers -
Hekimlerin üzerinden bilgi işlem altyapısının yükünü alacak proje: e-Hekim.net
Hekimlerin üzerinden bilgi işlem altyapısının yükünü alacak proje: e-Hekim.net

3 followers
About
Posts

Tüm dostlarımızın Berat kandili mübarek olsun..
Add a comment...

Post has attachment
I. Dünya Savaşı sırasında ölen 301 sağlık subayının listesi ile Mazhar Osman’ın listesi karşılaştırılmış ve kaybedilen bu hekimlerin çok büyük oranda bulaşıcı hastalıklar, özellikle de tifüs yüzünden öldüğüne, muharebe meydanındaki ölümlerin nadir olduğuna işaret edilmiştir. Cephede çarpışma sırasında gerçekleşen ölümü ifade eden “şehiden” ibaresi, sadece listede yer alan 9 kişi için kaydedilmiştir. Sözü edilen liste, görev yerleri ve ölüm tarihleri bakımından incelendiğinde, Çanakkale Savaşı sırasında 8 doktorun öldüğü anlaşılmaktadır. Tıp hizmetlerinin cephede değil cephe gerisinde verildiği dikkate alındığında bu durum pek şaşırtıcı değildir. Bu destanda cephede veya cephe gerisinde görev yapan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz....(Dr. Fatma Özlen'in Makalesinden alınmıştır.Teşekkürler.)
Photo
Add a comment...

TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...

1919 yılından beri 14 Mart tarihi ülkemizde Tıp bayramı olarak kutlanmaktadır. 14 Mart ilk olarak 1919 yılında Tıp Bayramı olarak kutlanmıştır. O dönemde işgal altında olan İstanbul'da tıbbıyeliler, işgali protesto amacıyla bu günü savaş sırasında hayatlarını kaybeden tıbbiyeliler anısına Tıp Bayramı olarak ilan etmişler ve öğrencilerin düzenlediği törene, Dr. Fevzi Paşa, Dr. Ömer Besim Paşa, Dr. Akil Muhtar gibi dönemin ünlü hocaları da katılmışlardır.

1929 ile 1937 yılları arasında, Bursa'da Yıldırım Beyazıt Darülşifa'sında tıp eğitiminin ilk kez Türkçe okutulduğu 12 Mayıs tarihi Tıp Bayramı olarak kutlanmıştır.

1937 yılında tekrar 14 Mart Tıp bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır.
Add a comment...

Tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Günü" kutlu olsun....
Add a comment...

Hekimlerimize uygulanan şiddeti kınıyoruz...
Add a comment...

14 Şubat Sevgililer gününüz kutlu olsun.
Add a comment...

Beklentileriniz, önerileriniz bizim için çok değerli. Burada sunulması planlanan veya sunulmasını istediğiniz hizmetler konusunda yorumlarınızı bekliyoruz.
Add a comment...

İYİ HAFTALAR...
1 Nisan 2013 öncesinde yapılan Sağlık Net gönderimleri için üye hesabından kredi düşülmeyecektir. 1 Nisan öncesinde gönderim yaparak kredilerinizi harcamış olsanız dahi 1 Nisan öncesi üye olarak başarılı gönderimler yapmış tüm üyelerimizin hesabı 1000 krediye tamamlanacaktır.
Add a comment...

Değerli Hekimlerimiz,
Sisteme kaydınızı yaptırdıktan sonra, sistem üzerinden yapacağınız Sağlık.Net gönderimi için Mart ayına kadar olan süre için 1000 Kredi kazanma şansını kaçırmayınız! ( Bu tarihten sonra sistemimizi kullanmaya başlayan hekimlerimize 500 kredi tahsis edilecektir. Unutmayınız her gönderim için 1 kredi kullanılıyor olması, şuan bu avantajlı kampanyadan yararlanmak için inanılmaz fırsat sunmaktadır.)
Add a comment...

4.Şubat Dünya "Kanser Günü". Kanser konusunda bilinçlenmek, teşhis ve tedavi yöntemlerini anlamak ve anlatmak için önemli bir etkinlik. Gönülden destekliyor, herkese sağlık dolu yaşam diliyoruz...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded