Profile cover photo
Profile photo
ARTcada Biblioteka Plików 3D dla Architektów Wnętrz
205 followers
205 followers
About
Posts

Post has attachment
Kinnarps pełen kolorów

Kolory mają różny wpływ na nasze emocje i zachowania. Barwy zwiększają ekspresję, kreatywność, a także oddziałują na nasze dobre samopoczucie. Teraz otwieramy tubki z farbami Kinnarps i oferujemy siedem nowych, ekscytujących nasyconych kolorów!
 
Intensywne barwy mogą być wykorzystywane, jako kolorowy akcent, przyciągający nasz wzrok w pomieszczeniu. Złotożółta ramka na stołku Frisbee? Stół z serii Origo w ekscytującym kolorze zielonej mięty? Albo wprowadzenie akcentu kolorystycznego do pomieszczenia poprzez zanurzenie całego krzesła Leia w jednej soczystej barwie?
Z nowymi nasyconymi akcentami Kinnarps wybór wariantów kolorystycznych naszych mebli jest większy, a klienci mają możliwość nadania swojej przestrzeni bardziej zindywidualizowanego wyrazu.
 
Wprowadzenie nowych nasyconych barw niesie ze sobą także harmonizację kolorów i materiałów. Oznacza to fantastyczne możliwości aranżacji wnętrz. W nowych intensywnych kolorach dostępne są teraz różne rodzaje wykończeń: tkaniny, tworzywa, laminaty i lakiery.
 
Nowa paleta #Kinnarps   oferuje siedem atrakcyjnych i ekscytujących akcentów kolorystycznych: czerwony, zielony, pomarańczowy, niebieski, miętowy, nafta i złotożółty. Więcej informacji o nowych kolorach i produktach znajduje się na www.kinnarps.pl.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-04-11
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
AQUAFORM z nagrodą iF Design Award 2016!!
Zobacz również produkty AQUAFORM w bibliotece ARTcada.pl http://artcada.pl/index/search/term/aquaform
Add a comment...

Post has attachment
KASPA ZAPRASZAM ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW!!!
Nowa na polskim rynku marka produktów oświetleniowych stworzona przez Pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Adresowana do odbiorców doceniających stylistykę produktu, zwracających uwagę na jakość, detale wykończenia, formę oraz śledzących trendy w wyposażeniu wnętrz. W jej ofercie znajdziemy szeroki wybór opraw wiszących i kinkietów. Kaspa tworzy proste formy szklanych brył w metalowych ramach, lampy zarówno z transparentnymi kloszami jak i w kształcie wiszących oprawek do których wystarczy wkręcić żarówkę. Minimalistyczny kierunek jaki obrała KASPA w swoich produktach, podkreślają różnego rodzaju kinkiety ścienne oraz przysufitowe reflektory oparte na technologii LED.
Tak o powstaniu marki opowiadają jej twórcy - Katarzyna Hanus i Paweł Szymański:
„… wszystko zaczęło się 15 lat temu gdy zakochaliśmy się w świetle i formach jakie może przyjąć. Przez wiele lat zdobywaliśmy doświadczenie, kształciliśmy się rozwijając naszą ogromną pasję. Obserwowaliśmy świat patrząc przez piękne szkła kloszy, przyglądając się metalowym konstrukcjom, nowym technologiom, by jednego dnia zdobyć się na odwagę i podjąć wyzwanie stworzenia własnej kolekcji lamp.
Sprzyjało nam szczęście, napotkaliśmy na swej świetlnej drodze wielu ludzi, którzy pochylili się nad naszym marzeniem i wspierali nas w osiągnieciu celu.
I oto nadszedł przełomowy dla nas moment, w którym po kilkunastu miesiącach prac związanych z przygotowaniem kolekcji możemy zaprezentować ją Państwu. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby nasze produkty zachwyciły nie tylko stylem i designem, ale przede wszystkim doskonałą jakością. Są to nasze polskie lampy, wykorzystujące rodzime surowce i myśl choć inspirowana zagranicznymi wojażami i obserwacjami także jest nasza.
Chcielibyśmy, aby KASPA kojarzyła się z ciekawym i oryginalnym wzornictwem produktów, doskonałą jakością, wiarygodnością cen, żeby zachwycała nie tylko ofertą, ale także profesjonalnym doradztwem i pomocą w procesie wyboru lamp. Jesteśmy dumni z tego, że podążyliśmy za światłem, a ono zaprowadziło nas aż tutaj. Teraz my chcemy podzielić się nim z Państwem. Zapraszamy do naszego świata, świata KASPY…”
Kasia i Paweł
Więcej na: www.kaspa.com.pl
Produkty marki KASPA znajdziecie również w bibliotece ARTcada.pl tu: http://artcada.pl/category/oswietlenie-i-osprzet
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-10-02
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
II edycja programu DURAVIT Partner
30 czerwca - 31 grudnia

W imieniu firmy Duravit miło jest nam Państwa zaprosić do II edycji programu DURAVIT Partner. Poniżej znajdziecie Państwo informacje o zasadach udziału w programie oraz o dodatkowej atrakcji, jaką przewidzieliśmy dla 5 najbardziej zaangażowanych architektów - wyjeździe na targi designu do Mediolanu w kwietniu 2016.
Program Duravit Partner skierowany jest do architektów, którzy tworzą swoje projekty dla klienta indywidualnego, niekomercyjnego, ale także do sprzedawców armatury łazienkowej.
Głównym zadaniem jest polecanie produktów firmy Duravit – Architekt uwzględnia je w swoich projektach, a Sprzedawca poleca w miejscu sprzedaży.
Następnie, po dokonaniu zakupu polecanego produktu przez klienta, Uczestnik musi dodać transakcję do specjalnej aplikacji. Przez 6 miesięcy Uczestnicy programu dodają swoje zakupy (dokonane tylko w tym okresie), które są automatycznie zliczane. Wszystkie transakcje są sprawdzane i walidowane przez Opiekunów, czy Przedstawicieli Handlowych firmy Duravit. I po osiągnięciu odpowiednich progów nagradzane.
Zapraszamy i prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem Programu: http://www.d-partner.pl/regulamin.html  

#duravit #łazienka #armatura #wnętrza #design #interiors #architekci #style  
Add a comment...

Post has attachment
Beautiful Polish country hous <3
With a lot of regional decoration aranged in a modern way.
You can visit Browina and take a rest here or try very good regional, organic food <3

#polishcusine   #summer #europe #holidays #polishholiday #regionalfood #village #countryhouses #wakacje #mazury #dzieci #agroturystyka #bliskowarszawa  
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-05-26
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
The main idea in interior designing should be always mulitfuncjon :)
#multifuncjon #funcjon #interiors #design #creative #book #extraordynary #bedroom #artcada  
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Balans, świadomość, równowaga, czyli polska ekwilibrystyka w świecie designu
Red Dot Design Award to nagroda dla projektantów i producentów przyznawana w dziedzinie szeroko pojętego wzornictwa. Nazywana często „Oskarem designu” lub „czerwoną kropką pożądania”, wręczana jest od sześćdziesięciu lat przez jedną z najważniejszych instytucji w świecie designu „Design Zentrum Nordhein Westfalen.” w Essen, w Niemczech. To prestiżowe wyróżnienie traktowane jest nie tylko jako jednorazowa nagroda dla konkretnego produktu, ale także jako swoisty znak jakości dla wyróżnionego producenta. Nie dziwi, więc fakt, że w tegorocznej, jubileuszowej edycji nadesłano aż 4 928 projektów. Polacy po raz pierwszy zdobyli „czerwoną kropkę” w 2008 roku. Rok bieżący był dla naszych projektantów i producentów rekordowy. Spośród 1240 przyznanych nagród jury, w którego skład weszło 38 dziennikarzy, naukowców i projektantów z całego świata, aż 12 „czerwonych kropek” zdobyły polskie produkty. Warto przy okazji tego sukcesu zastanowić się nad rolą, jaką odgrywa, czy może powinien odgrywać, design a właściwie jego twórcy, dla naszych rodzimych producentów.   
Design to dziś pojęcie bardzo szerokie. Od tradycyjnie pojmowanego zjawiska, jako projektowania przedmiotu-obiektu łączącego w sobie idee piękna i funkcjonalności do procesów pozornie odległych, takich jak planowanie systemów komunikacji, czy programowanie działalności przedsiębiorstw. Zresztą design, jako zjawisko w tej czy innej skali pojęciowej nie jest niczym nowym i jako element ludzkiej rzeczywistości objawia się w najróżniejszych formach już od początków naszej cywilizacji. Mimo różnic w obowiązujących kanonach estetycznych danej epoki, czy części świata, zawsze istniały próby łączenia, znajdujących się na przeciwległych biegunach, idei bezwzględnego piękna i bezwzględnej użyteczności. Natomiast od czasów „rewolucji przemysłowej” aż do dziś próby takie zaczęły być dodatkowo poddawane presji przez pojęcia:  produktu, masowości i tego, co bezwzględne najbardziej, czyli rachunku ekonomicznego. Cała różnica pomiędzy tym, co kiedyś można by nazwać designem a tym jak rozumie się go dzisiaj’ polega na pełnej świadomości wszystkich tych czynników, zrozumieniu ich zmiennej a następnie próbie ich zrównoważenia.
Poprzez zmienną należy tu rozumieć chociażby nieustanne  przewartościowanie definicji kopii, imitacji, oryginału czy autentyczności w ogóle, zwłaszcza w kontekście procesu globalizacji, w którym chcemy czy nie wszyscy dziś uczestniczymy. Mimo potężnego skoku technologicznego, jakiego jesteśmy świadkami i jakiego nie sposób znaleźć w całej historii ludzkiej cywilizacji, współczesny projektant, bez względu na swoje artystyczne lub nie proweniencje, chcąc spełnić oczekiwania klienta a jednocześnie własne ambicje, musi sprostać o wiele większym wymaganiom niż jego kolega lat temu kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście. Stąd z jednej strony, widoczne zwłaszcza w ostatnich latach, odejście od projektów czysto indywidualnych na rzecz pracy zespołowej, z drugiej strony konieczność coraz bliższej współpracy pomiędzy projektantem a producentem. Właśnie bezpośrednie, czy nawet osobiste zaangażowanie zamawiającego w sam etap projektowania wydaje się być tym, co wyróżnia, przynajmniej niektórych, polskich producentów na tle ich zagranicznych konkurentów i w ostatnich latach dla polskiego designu przynosi tak znakomite efekty. Świetnym przykładem takiej współpracy jest z pewnością lampa Equilibra BALANS - nagrodzony w tym roku Red Dot Design Award w kategorii oświetlenie i lampy (Lighting and lamps) projekt Piotra Jagiełłowicza dla małopolskiej firmy „Aquaform”, której współzałożycielem i prezesem jest Wojciech Starowieyski. Co najważniejsze lampa Equilibra BALANS, jak i cała rodzina lamp equilibra weszła w etap produkcji i uzyskała dobre wyniki sprzedaży jeszcze przed otrzymaniem „czerwonej kropki”. Lampa BALANS to znakomite połączenie funkcji i formy. Formy, która z jednej strony odwołuje się do najpopularniejszego a z pewnością najbardziej rozpoznawalnego dziś, designu skandynawskiego - prostota, minimalizm środków, skrajny funkcjonalizm, a z drugiej podejmuje z nim dość odważną grę. Odważną, bo odbywa się ona nie na poziomie detalu, czy chociażby koloru, co dość często zdarza się w poza skandynawskich „wariacjach na temat” czy różnego rodzaju, podejrzanych „inspiracjach” i „zapożyczeniach”, ale na poziomie samej konstrukcji i tak ważnego dla zrozumienia designu skandynawów naturalnego poczucia symetrii. Przy okazji tego pojęcia należy wspomnieć, że to, co dziś uważamy za „czysto” skandynawskie wywodzi się, między innymi, wprost z japońskiego minimalizmu, gdzie symetria, choć nieco inaczej rozumiana i motywowana, odgrywała rolę podstawową. W czasach kiedy krystalizowały się charakterystyczne cechy stylu skandynawskiego, czyli w latach 1950-1970, w przeciwieństwie do czasów dzisiejszych skandynawscy projektanci otwarcie przyznawali się do japońskich inspiracji.
Właśnie asymetryczne zawieszenie, możliwe dzięki wykorzystaniu włókna węglowego, czyni z lampy Equilibra BALANS projekt wyjątkowy i oryginalny. Oferowana w kolorach białym i czarnym, stosowanym przecież w fińskiej odmianie designu skandynawskiego, jest jednocześnie produktem w pełnym znaczeniu tego słowa autentycznym. Z jednej strony jej miękka faktura i bardzo stonowany kształt nie zdominują a tym bardziej w żaden sposób nie zdeprecjonują przestrzeni, w jakiej będzie wykorzystywana. Z drugiej strony poprzez śmiałą konstrukcję może ona stać się każdej przestrzeni dominantą, która jednak dzięki nie narzucającemu się w pierwszym kontakcie złamaniu symetrii będzie niejako odkrywana na nowo. Czy zatem wspólne dzieło Piotra Jagiełłowicza i firmy „Aquaform” to produkt w kontekście estetyki i funkcjonalności idealny? Cóż, wszystko, jak zwykle, w rękach a właściwie gustach odbiorców. Dla jednych będzie to dzieło sztuki, dla innych piękny obiekt codziennego użytku, dla jeszcze innych zwykła „świetlówka na drucie”. Z pewnością nikogo, bez względu na to, gdzie się z nią spotka, choćby tylko przez chwilę nie pozostawi obojętnym.
Właśnie uwrażliwienie społeczeństwa na przestrzeń, w której porusza się codziennie a nie od święta wydaje się być dziś głównym zadaniem a jednocześnie problemem polskich projektantów i producentów. Bo design dla większości naszych rodaków to wciąż tylko projektowanie ekskluzywnych przedmiotów dla niewielkiej grupy bogatych snobów. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Znawcy i teoretycy światowego designu, tacy jak chociażby, Deyan Sudjic – dyrektor Design Museum w Londynie – wyraźnie podkreślają, że jest to zjawisko nieodłącznie związane z dobrze rozumianą masowością produkcji i powszechną dostępnością a więc na wskroś demokratyczne. Oczywiście uświadomienie sobie tych, zdawałoby się prostych faktów, nie jest dla nas Polaków łatwe. I nie ma w tym nic dziwnego. Naszą historię zbyt długo determinowało, odmieniane przez wszystkie przypadki, pytanie „Jak przetrwać?” a nie „Jak być?”. Pomijając jednak obciążenia historyczne, z którymi radzimy sobie coraz lepiej, czy nawet nierozwiązane kwestie ekonomiczne nasza świadomość w bezpośrednim kształtowaniu, choćby tej najbliższej, przestrzeni życia codziennego, wciąż pełna jest przekłamań, fałszywych wyobrażeń i stereotypów. I dzieje się tak nie tylko na płaszczyźnie produkt – odbiorca, co z racji wielorakości wpływających na nią czynników, wydaje się zrozumiałe, ale również w o wiele prostszych przecież relacjach projektant – producent lub uwzględniając sprzężenie zwrotne tych relacji projektant – produkt - producent. Uświadomienie sobie przez polskich producentów, że inwestowanie w projekt zawierający niebanalne pomysły estetyczne, jest dziś jedną z konieczności na drodze do osiągnięcia sukcesu ekonomicznego, wydaje się być sprawą wagi pierwszorzędnej zwłaszcza w kontekście odpowiedzialności za kształtowanie ludzkiej rzeczywistości. Natomiast zrozumienie przez projektantów tejże odpowiedzialności w kontekście relacji z producentem właśnie, powinno implikować w samym procesie twórczym, przesunięcie środka ciężkości z indywidualnych ambicji i poglądów na rzecz właściwie rozumianej wolności przez ograniczenie. Wolności, bo bezwzględne schlebianie gustom i podporządkowanie się wymaganiom klientów jest drogą, na której końcu, prawie zawsze, spotykamy się z nieudolną kopią, marną imitacją, tanią podróbką, czyli po prostu tandetą.
Sztuka i design, na przekór opiniom niektórych ortodoksyjnych teoretyków, tak z jednej jak i drugiej strony, to zjawiska, które dziś wzajemnie się uzupełniają. Wbrew pozorom i utartym stereotypom inspiracje są obopólne. W perspektywie kształtowania, szeroko rozumianej, przestrzeni rzeczywistości codziennej chodzi po prostu, jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało, o zachowanie równowagi. Balans? Z pewnością. Ekwilibrystyka? Na pewno.
Paweł Olesiak
Wiceprezes Aquaform Inc. Sp. z o.o.
Współautor książki „Życiowe Aikido” Wydawnictwo JS&Co 2011
 
 
*
AQUAFORM to polska firma produkująca oświetlenie. Istnieje na rynku od ponad dwudziestu lat, jej współzałożycielem jest Wojciech Starowieyski. Zakład produkcyjny i siedziba firmy znajdują się w Czernichowie nieopodal Krakowa. AQUAFORM oferuje nowoczesne oświetlenie architektoniczne i lampy dekoracyjne. Firma oferuje produkty o najwyższej  jakości, , bazując na najnowocześniejszych technologiach LED i OLED. Nie tylko podąża za aktualnymi trendami ale wyznacza nowe kierunki wzornicze oferując unikatowe rozwiązania i nowoczesne wzornictwo.
Add a comment...

Post has attachment
Prezentujemy nowość w 2015 od marki Duravit, która
nas dosłownie zachwyciła: Nowa seria łazienkowa Cape Cod francuskiego projektanta Philippe'a Starcka to zupełnie nowa koncepcja łazienki, która pozwala na zniesienie wszystkich barier pomiędzy naturalnym otoczeniem a pomieszczeniem mieszkalnym. Ceramiczne umywalki z bardzo charakterystycznymi, cienkimi rantami w kwadratowej, okrągłej i owalnej, nieco trójkątnej formie stanowią znakomite uzupełnienie programu wanien i pozwalają na indywidualną kombinację mebli łazienkowych, bez większych ograniczeń: Seria Cape Cod intryguje nie tylko swoją niepowtarzalną estetyką, ale również doborem autentycznych materiałów, litego drewna i ceramiki wytworzonej na podstawie całkiem nowej receptury pozwalającej na stworzenie umywalek o szczególnie cienkich, wręcz filigranowych rantach.
#duravit #armaturałazienkowa #łazienki #bathroomdesign #interior #bath #design  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Umiesz kreatywnie zinterpretować myśl Franka Lloyda Wrighta „kuchnia sercem domu”? Masz oryginalny pomysł jak powinna wyglądać kuchnia zainspirowana tym określeniem? Weź udział w konkursie "TEKA inspiruje" i wygraj wspaniałe nagrody.
Szczegółowe informacje o zasadach konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na:
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded