Profile cover photo
Profile photo
clinic mahna
12 followers -
کلینیک مهنا
کلینیک مهنا

12 followers
About
Posts

Post has attachment
تصور بسیاری از افراد نسبت به بیماری هایی مانند #شقاق و یا #هموروئید مبنی بر این است که چنین بیماری هایی فقط مختص پدربزرگ ها و مادربزرگ ها است و افراد جوان و کودکان هرگز به چنین بیماری هایی مبتلا نمی شوند. اما باید بگوییم که شقاق به سراغ کودکان هم می رود.
شقاق مقعدی که با نام آنال فیشر هم شناخته می‌شود در اثر ایجاد ترک و شکاف سطحی در سطح پوست دیواره ی اطراف #مقعد رخ می دهد. این زخم به شکل طولی است و وضعیت بسیار دردناکی را می تواند برای فرد به وجود بیاورد.

https://bit.ly/2HzUumT
Add a comment...

Post has attachment
#شقاق_مقعدی ، یک پارگی کوچک در پوست و بیش از حد کشیده شده در مقعد است که ممکن است در مواقعی که مدفوع به سختی خارج می شود، رخ دهد. #یبوست شایعترین علت ایجاد شقاق مقعدی است.
https://bit.ly/2yr87hb
Add a comment...

Post has attachment
#کیست_مویی جزو امراضی است که نوع آن خوشخیم می باشد و علیرغم آنکه می گویند یک نوع #سرطان است باید بگوییم مطلقا ارتباطی با سرطان ندارد. دست کم می توان اینگونه گفت که در آغاز بروز آن، کاملا از بیماری سرطان مجرا است. کیست مویی حاوی عفونت است و این #عفونت سبب برور درد می گردد و حفره های کوچک آن منجر به تولید بوی بد می شود.
https://bit.ly/2JhaLKL
Add a comment...

Post has attachment
#واریس در واژه لاتین به معنی پیچ خوردگی است و نوعی از بیماری #عروق خونی و شایع ترین نوع آن است که 10 تا 20 درصد از افراد جامعه را درگیر می کند. در این حالت سیاهرگ ها در اثر تضعیف دیواره دراز، گشاد و پیچ خورده می شود و معمولاً سطوح درونی اندام تحتانی بدن را درگیر می کند، این عروق اغلب برجسته و قابل لمس هستند و قطری بیشتر از 4 میلی متر دارند. این بیماری در زنان شایع‌تر از مردان است و افزایش سن احتمال ابتلا به آن را به شدت افزایش خواهد داد.
https://bit.ly/2sns45b
Add a comment...

Post has attachment
برای انکه بهتر بتوانید با مشکل #فیستول_مقعد آشنا شوید پیشنهاد می کنیم ابتدا از حالت طبیعی کانال مقعد آگاهی کسب نمایید. کانال مقعد در انتهای مسیر #دستگاه_گوارش میان دو دریچه‌ی گرد مانند عضلانی تحت عنوان دریچه‌ی داخلی و خارجی مقعد جای گرفته است.
https://bit.ly/2SnHHVj
Add a comment...

Post has attachment
این نوع بیماری ها می توانند در نقاط مختلف #دستگاه_گوارش از دهان تا مقعد به شکل التهابات مزمن و دوره ای خود را نشان دهند. بیماری #کرون باعث ایجاد التهاب در قسمت های مختلف دستگاه گوارش می شود ولی خاستگاه اصلی آن انتهای دیواره ی روده ی کوچک شناخته شده است و به شکل مزمن می تواند تا پایان عمر همراه بیمار باشد.

https://bit.ly/2AQuMDV
Add a comment...

Post has attachment
یبوست یکی از شایع ترین مشکلات #دستگاه_گوارش است که افراد معمولا تمایلی به صحبت کردن راجع به آن و مراجعه به پزشک ندارند. بسیاری از افراد گاه گداری با مشکل یبوست مواجه می شوند. یبوست می تواند در اثر عوامل متعددی ایجاد شود. بیشترین علت یبوست را باید در نوع #تغذیه و #سبک_زندگی افراد جستجو کرد.
https://bit.ly/2OXKcvf
Add a comment...

Post has attachment
بی اختیاری #مدفوع شامل ناتوانی در کنترل خروج مدفوع از رکتوم و یا مقعد است، که شامل درجات متعددی می باشد. این #بی_اختیاری می تواند شامل خروج گاز از روده، مدفوع آبکی و یا مدفوع جامد باشد.
https://bit.ly/2S4uXmu
Add a comment...

Post has attachment
بارداری دورانی سخت و پر از بحران های مختلف است اما شیرینی احساس مادر شدن می تواند مادر را در برابر تمامی این سختی ها صبور کند و مقاوم. یکی از مشکلاتی که در دوران بارداری بسیار شایع می باشد، بروز #بواسیر یا هموروئید است. مشکلی که گریبان بسیاری از مادران باردار را می گیرد و باعث نگرانی های زیادی برای آنها می شود.

https://bit.ly/2UQc6gN
Add a comment...

Post has attachment
عواملی نظیر ابتلا به #یبوست مزمن و فشار بیش از اندازه هنگام دفع مدفوع می تواند به دیواره های اطراف مقعد آسیب برساند و باعث ایجاد ترک و شکاف های پوستی شود. به چنین وضعیتی اصطلاحا شقاق یا فیشر مقعدی می گویند. درد و خونریزی مقعدی به دنبال دفع مدفوع دو نشانه ی اصلی #شقاق هستند و طبیعی است هر چه عمق و طول ترک های پوستی ناشی از شقاق کمتر باشد علائم آن خفیف تر و درمان آن سریع تر خواهد بود.

https://bit.ly/2Bq2PmP
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded