Profile cover photo
Profile photo
Fatih Kılıç
47 followers -
hep işin tekniği
hep işin tekniği

47 followers
About
Posts

Post has attachment

Ekibimize katılacak AdWords hesap yöneticileri ve satış temsilcileri arıyoruz. Başvurularınızı ik@vizyonmedya.com.tr email adresine gönderebilirsiniz.

Post has attachment

Post has attachment
Google’dan Panoramik Fotoğraf Paylaşma Sitesi: Views

Google fotoğraf kürelerini Google Maps üzerinde paylaşılmasını sağlayan yeni sitesi Views‘i yayına açtı. Kullanıcılar site üzerinde dünyanın çeşitli yerlerinde çektikleri fotoğrafları panoramik olarak paylaşabiliyor ve harita üzerinde gezinerek diğer kullanıcıların fotoğraflarını görebiliyorlar.

https://www.google.com/maps/views/home?gl=us

Post has attachment
Chromebook’u tekrar keşfedin!

Chromebook, Google tarafından üretilen Chrome OS üzerinde sadece Web için tasarlanmış bir işletim sistemidir.

Teknik Özellikleri

Daha önceki modellerinde Intel çiplere alışkın olduğumuz Chromebook bu sefer ARM’ nin çift çekirdek Samsung Exynos Dual 1,7 GHz işlemcisi ile geliyor. Bu işlemci Nexus 10′ da da kullanıldı, Cortex A15 çekirdeğe sahip ve piyasada sıkça kullanılan Cortex A9 çekirdeğinden %40 daha hızlı. Sabit sürücü olarak SSD kullanıyor ve bu yüzden oldukça sessiz ve hızlı çalışan bir sistem ile karşılaşıyoruz. Ancak bu disk sadece 16GB kapasiteye sahip. Bu kapasitenin de bellekte tutulan çerezler için olduğunu tahmin edebilirsiniz. USB 2.0 ve 3.0 girişleri ile disk kapasitesi USB üzerinden arttırılabiliyor. Ancak belirtmekte fayda var, diskinizdeki medyalarınızı açmanız sizi uğraştırabilir. Özellikle video görüntü formatı olarak cihazın sadece  H.264 MP4 desteği ile geldiğini, divx ve mkv gibi dosya formatları için Chrome’ ın kod servisinden destek almanız gerekeceğini belirtelim.
Kullanılan 2GB RAM bu tür bir cihaz için düşük görünmüyor. HDMI girişi, SDCard girişi, kulaklık – mikrofon girişleri ve bir adet kamera da cihazın diğer özellikleri arasında. Beklendiği gibi optik okuyucu (CD-DVD-Bluray Okuyucu – Yazıcı) bulunmuyor. USB girişlerinden taktığınız bir çok aygıt otomatik olarak tanınmakta ancak yazıcı gibi cihazları tanıtmak için Google’ ın Cloud yazıcı sistemini (bulut yazdırma desteği) kullanmanız gerekebilir. Bunun için de bulut yazdırma teknolojisini destekleyen bir yazıcıya ihtiyacınız olacak. İkinci bir seçenek ise bir başka bilgisayara bağlı yazıcıya Chrome hesabınızı bağlayıp Chromebook üzerinden oraya çıktı göndermek olabilir.
Cihazın ekran çözünürlüğü 1.366 x 768 piksel ve 11,6″ büyüklükte. Taşınabilirliği ve sağlamlığı bakımından gayet başarılı. 1,1 kg ağırlığı ile şaşırtıcı derecede hafif bir cihaz. Pili 6 saat kadar dayanıyor ve SIM Kart girişi de bulunuyor. SIM kart girişi olması heyecanlandırmasın çünkü giriş kapalı durumda geliyor. 3G’ li modeli henüz duyurulmayan cihazı öncelikle sadece WiFi olarak bulmak mümkün. Ancak resmi olmayan kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre ileri dönemlerde 3G’ li modeli bekleyebiliriz.
Photo

Post has attachment
Google 2013 yılının ilk yarısında 1.3 milyar dolarlık satın alma yaptıGoogle’ın finansal sonuçlarına göre şirketin 2013′ün ilk yarısında yaptığı satın almalar 1.31 milyar dolara ulaştı.

Google 2013'ün ilk 6 ayda toplam 16 satın alma yaptı.

Google’ın en yüksek rakamla satın aldığı "sosyal trafik durumu uygulaması Waze" için 966 milyon dolar ödediği finansal sonuçlarda görülüyor.
Photo

Post has attachment
Google, Android 4.3 ile Birlikte İkinci Nesil Nexus 7′yi de Tanıttı

30 Temmuz’da sevkiyatına başlanıcak olan ikinci nesil Nexus 7′nin 16 GB kapasiteli versiyonu 229 $ fiyatla satışa sunulurken, 32 GB olan versiyonu 269 $, 32 GB LTE versiyonu ise 349 $ fiyattan alıcı bulacak. Nexus 7′nin Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise henüz bilinmiyor.
Photo

Post has attachment
Google Google Play Games

Android 4.3′ü resmi olarak duyuran Google, Google Play’de de önemli değişiklikler yaptıklarını açıklamıştı.

http://sosyalmedya.co/google-play-games-cikti/

Google Helpouts - Video Tabanlı E-Ticaret

Google Helpouts, canlı video tabanlı e-ticaret platformu olacağı konuşuluyor.

Post has attachment
Google, Chromecast’ı duyurdu

http://www.google.com/intl/en/chrome/devices/chromecast/

HDMI girişine takılan Chromecast, kablosuz ağ üzerinden bilgisayarınızdaki görüntüyü televizyonunuza aktarıyor.

Fiyatı: 35 $
Chromecast

      Chromecast
google.com
Wait while more posts are being loaded