Profile cover photo
Profile photo
Fakulta informačních technologií VUT v Brně
189 followers -
informační systémy, počítačové systémy, inteligentní systémy, počítačová grafika a multimédia
informační systémy, počítačové systémy, inteligentní systémy, počítačová grafika a multimédia

189 followers
About
Fakulta informačních technologií VUT v Brně's interests
Fakulta informačních technologií VUT v Brně's posts

Post has attachment
Pomocí počítačových programů se dá leccos zachránit. Tam, kde končí schopnosti klasických softwarů, je ale potřeba složitějších operací. Na FIT proto zkoumají úpravy fotografií konvolučními neuronovými sítěmi… Zprávy zvut.cz dnes píší o výzkumu dr. Hradiše z naší fakulty.

Post has attachment
Dle společnosti Scio se na naši fakultu hlásí ti nejchytřejší uchazeči. Děkujeme za ocenění :)
Photo

Post has attachment
Zveme Vás na obhajobu dizertační práce Practical Methods of Automated Verification of Concurrent Programs Ing. Jana Fiedora, která proběhne v pátek 23. června 2017 v 10:00 v místnosti G108.

Hlavním cílem této práce je navrhnout nové techniky pro detekci chyb ve vícevláknových programech. Tyto techniky by měly být schopny analyzovat rozsáhlé programy, umožnit detekci méně studovaných typů chyb v souběžnosti, a podporovat širokou škálu programů s ohledem na to, jaké programové konstrukce používají.

Techniky představené v rámci práce kombinují přístupy dynamické analýzy s (omezeným) model checkingem, zvyšují efektivitu detekčních metod založených na dynamické analýze pomocí pokročilých technik vkládání šumu, a umožňují detekci méně studovaných chyb pomocí tzv. kontraktů pro souběžnost. Prostředí ANaConDA, vytvořené v rámci práce, umožňuje jednoduchou tvorbu nových nástrojů pro dynamickou analýzu C/C++ programu. Toto prostředí podporuje programy využívající jak standardní přístupy k synchronizaci (zamykání), tak novější techniky pro synchronizaci vláken (transakční paměť). Analýzy vytvořené pomocí tohoto prostředí již úspěšně odhalily řadu chyb v reálném softwaru (chrome, firefox, unicap, uzavřený firemní software) a některé firmy již začínají toto prostředí využívat pro testování svých aplikací.
Photo
Photo
22.06.17
2 Photos - View album

Post has attachment
Náš doktorand Jakub Sochor získal za svůj projekt Automatic Traffic Surveillance: Fine-Grained Recognition of Vehicles and Automatic Speed Measurement Cenu Josepha Fouriera za počítačové vědy a informatiku. Slavnostní předání se uskutečnilo 16. června 2017 na recepci v Buquoyském paláci, sídle Francouzského velvyslanectví, za přítomnosti velvyslance Francie v České republice. Ocenění laureátům předal profesor Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987.

Gratulujeme!
Photo

V minulém týdnu přistoupilo ke státním závěrečným zkouškám 326 studentů bakalářského studijního programu. Z nich ji 276 složilo úspěšně a můžeme jim tak blahopřát k získání titulu bakalář. Ze zbývajících 50 studentů neuspělo 35 u ústní části, 9 u obhajoby bakalářské práce a 6 studentů neuspělo ani u jedné z částí. Naopak máme radost, že 16 studentů prospělo s vyznamenáním (s červeným diplomem) a 52 prospělo velmi dobře. Získali tak Cenu děkana za výborné resp. velmi dobré studijní výsledky a znalosti u státní závěrečné zkoušky, která je spojena s mimořádným stipendiem. Kromě toho 32 studentů získalo Cenu děkana FIT za vzorně zpracovanou a obhájenou bakalářskou práci, která je spojena s mimořádným stipendiem a s diplomem, který pan děkan předá oceněným na promocích. Všem absolventům blahopřejeme a těm oceněným dvojnásob!


Post has attachment
V Brněnském deníku vyšla krátká reportáž o naší doktorandce a jejím výzkumu na superpočítači.

Post has attachment
V čísle 23/2017 časopisu TÉMA vyšel rozhovor s kpt. Ing. Martinem Spurným a doc. Martinem Drahanským ohledně kamerových systémů. Rozhovor se týká použití kamerových systémů a jejich zásahu do našeho soukromí. Vzhledem k tomu, že kpt. Spurný je forenzním znalcem se specializací na analýzu digitálního obrazu a videa u Policie ČR, je v článku diskutován dopad kamerových systémů na kriminalistické vyšetřování…

Post has attachment
Dnes na naší fakultě začaly státní závěrečné zkoušky. Od pondělí 12. 6. 2017 do pátku 16. 6. 2017 budou zkoušeni studenti bakalářského studijního programu a od pondělí 19. 6. 2017 do čtvrtka 22. 6. 2017 pak studenti navazujícího magisterského studijního programu (inženýři). V obou případech zkouší čtyři komise paralelně zhruba od 9:00 do 16:00, a to v místnostech L304, L314, M103 a M104. Státní závěrečné zkoušky jsou veřejné (kromě fáze zhodnocení). Můžete se tedy přijít podívat, jaké pěkné práce se našim studentům povedly a co všechno naši absolventi umí. Účast doporučujeme zejména studentům nižších ročníků, které státnice čekají třeba příštím rokem. Osobní zkušenost pomůže snížit stres, až se na ně budete sami připravovat.
Photo

Post has attachment
V rámci spolupráce mezi FIT VUT v Brně a univerzitou Strathmore v Nairobi se uskutečnila týdenní návštěva učitelů z FIT na keňské univerzitě. Během této návštěvy připravili učitelé z FIT pro keňské studenty praktická cvičení a semináře z oblasti síťové forenzní analýzy a bezpečnosti.

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded