Profile cover photo
Profile photo
Fakulta informačních technologií VUT v Brně
192 followers -
informační systémy, počítačové systémy, inteligentní systémy, počítačová grafika a multimédia
informační systémy, počítačové systémy, inteligentní systémy, počítačová grafika a multimédia

192 followers
About
Posts

Post has attachment
Zveme Vás na přednášku Using Pot and LSD to improve ACID transactions, která se bude konat ve čtvrtek 15. 11. od 11:00 v posluchárně E104. Přednášejícím bude João Lourenço z Universidade Nova de Lisboa v Portugalsku.

Abstrakt:

State machine replication is one of the most popular ways to achieve fault tolerance. In a nutshell, the state machine replication approach maintains multiple replicas that both store a copy of the system’s data and execute operations on that data. When requests to execute operations arrive, an “agree-execute” protocol keeps replicas synchronized: they first agree on an order to execute the incoming operations, and then execute the operations one at a time in the agreed upon order, so that every replica reaches the same final state.

Nowadays, with multi-core processors, there is a dilemma between improving performance by taking advantage of the available processor cores to execute multiple operations simultaneously, and the need to enforce the replicas to abide to the operation order that they agreed upon so that the system remains consistent. In this talk we will propose a solution to this dilemma in three steps: We (1) propose to execute operations as serializable transactions, (2) develop a new concurrency control protocol that ensures that the concurrent execution of a set of transactions respects the serialization order the replicas agreed upon, and (3) propose a modification to the typical API to declare transactions, which allows transactions to execute their logic over an abstract replica state, which results in fewer conflicts between transactions, and thus improving performance by improving the effectiveness of the speculative executions.

An experimental evaluation shows a performance improvement of a state-machine-replicated server up to ≈ 4×, reaching up to ≈ 75% the performance of a concurrent fault-prone server.

Odkazy:

https://doi.org/10.1145/3017993
https://arxiv.org/abs/1612.07702
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zveme vás na obhajobu disertační práce Automated Design Methodology for Approximate Low Power Circuits Ing. Vojtěcha Mrázka, která proběhne v pátek 9. listopadu 2018 ve 13:00 v místnosti C209.

Práce se zaměřuje na efektivní návrh aproximačních obvodů, které umožňují, za cenu zanesení malé chyby do výpočtu, významnou redukci elektrické spotřeby. To může být přínosem pro moderní vestavěné a mobilní systémy napájené bateriemi, které v dnešní době často zpracovávají náročné úlohy.

V práci se pro optimalizaci obvodů využívají evoluční algoritmy, které jsou upravené pro cílové aplikace. Za pomoci navržených metod se podařilo snížit příkon neuronových sítí, navrhnout nová hradla pro křemíkové technologie, optimalizovat spotřebu HEVC enkodéru či zefektivnit implementaci mediánového filtru.

Autor je členem výzkumné skupiny EHW@FIT. Obhajoba bude probíhat v anglickém jazyce.

Další informace: https://ehw.fit.vutbr.cz/
PhotoPhotoPhoto
07.11.18
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Ve středu 7. listopadu 2018 se na FITu bude konat seminář o Vojenském zpravodajství. Jaroslav Zobač, bývalý ředitel Odboru boje proti extremismu a terorismu a Odboru vojenské kontrarozvědky, osvětlí činnost signálového zpravodajství (monitorování telekomunikačního a radiokomunikačního provozu), obrazového zpravodajství (satelitní centrum, 3D modelování, virtuální realita), speciálního technického zabezpečení (akvizice dat z komunikačních zařízení a datových nosičů, nahrávání, zpracování a přenos obrazu a zvuku, vývoj speciálního SW a HW), specifických prostředků získávání informací (zpravodajská technika, odposlouchávání telekomunikačního provozu, skryté pořizování obrazových a zvukových záznamů, sledování osob a věcí) a zejména Národního centra kybernetických operací. Seminář se bude konat od 18:00 v posluchárně A112. Registrovat se je možné ve WISu.
Add a comment...

Post has attachment
První listopadový víkend se na FIT bude tradičně konat konference OpenAlt 2018. Na programu jsou například přednášky Debian do kapsy, Novinky v PostgreSQL 11, NSA Hacking Tools, DIY zavlažování rostlin pomocí Arduina a Mikroskopická data (nejen) z vesmíru. Vstup je zdarma.
Add a comment...

Post has attachment
Naše fakulta pořádá v průběhu semestru ve spolupráci s IT průmyslem odborné semináře. Momentálně připravujeme seminář na Clean Code. Přihlásit se můžete nezávazně ve WISu (Registrace na akce).
Add a comment...

Post has attachment
Nenechte si ujít přednášku Andrease Oeldemanna z Technické univerzity v Mnichově. V pátek 19. 10. bude od 13 hod. v L314 mluvit o Hardwarové podpoře pro efektivní virtualizaci síťových funkcí. Všichni jste zváni :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak vytvořit dokonalou fotografii? Stále větší důraz se klade na fotografický software než jeho hardware. Důkazem je třeba nový iPhone XS, který začal využívat metody výpočetní fotografie. Díky výkonnému čipu je schopný pořídit velké množství snímků – někdy dokonce i před stisknutím spouště – a sloučit je do jediné dokonalé fotografie.

O této technologii si můžete přečíst v článku. A jak to všechno funguje se dozvíte v předmětu Výpočetní fotografie, který startuje opět příští semestr.
Add a comment...

Post has attachment
ARCOR a jeho tým na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2018
Add a comment...

Post has attachment
Rádi bychom Vás pozvali na dvě přednášky vynálezce Dr. Shmuela Ura, které v příštím týdnu proběhnou na naší fakultě:

• Innovation and Start-Ups: A View from a Full-Time Inventor (9. 10. 2018 v 9:30, A113, http://www.fit.vutbr.cz/events/view_event.php?id=4165)
• Using What I Learned in Testing to Invent Patents in Other Domains and Vice Versa (10. 10. 2018 v 11:00, G202, http://www.fit.vutbr.cz/events/view_event.php?id=4166)
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded