Profile cover photo
Profile photo
Petr Brož
80 followers
80 followers
About
Petr's posts

Post has attachment
Tak se zdá, že Mars One lidi na povrch Marsu nevyšle... Bublina splaskává...

Post has shared content
Něco ke čtení.
Nabízím krátké ohlédnutí za našim projektem Chráněná území. Článek momentálně překládáme do angličtiny a půjde takto do anglických internetových novin zaměřený pro celosvětovou komunitu Wikipedistů. A jak z textu vyplívá, je i o vás všech. O vás všech, co nám dáváte sílu, podněty a pomáháte tento projekt táhnout vpřed. Všem vám za to moc díky!

Post has shared content
Nebaví vás pořady v televizi? Pak máte možnost denně sledovat reality show "U krmítka". Záchranná stanice Makov pro divoká zvířata nabízí přímý přenos ptačího krmítka s celou škálou návštěvníků. V hlavních rolích momentálně sýkorky a srnka :) PS: Televizní poplatky za tuto podívanou nejsou potřeba platit, nicméně to lidi na záchranné stanici jistě ocení.

Post has shared content
Dnes už trnovník akát mnozí lidé považují za původní druh neodmyslitelně spjat s naší vlastí a přitom se jedná o invazivní druh, který byl na úžemí Česka prvně popsán na počátku 18. století. Jeho původní vlastí je Severní Amerika, odkud byl přivezen pro podporu produkce medu. A jak ochranáři vědí, jeho vymícení z lokality je značně problematické...

Post has shared content
Rozepře o koncepci Šumavy bude média plnit ještě dlouho a proto je dobré znát informace o tomto národním parku. Člověk si lépe udělá obrázek o skutečnostech. Wikipedie v poměrně rozsáhlém článku přináší základní informace. Více viz odkaz.

Dneska zemřel Václav Havel, čest jeho památce :(

Post has shared content
Dnes něco málo k administrativě. Připravili jsme pro vás novou podobu stránky na Wikipedii, která slouží jako hlavní rozcestník pro zájemce o spolupráci a zapojení. Graficky to nebyla změna velká, ale věřím, že povede k mnohem větší přehlednosti. Kdyby vás napadlo ještě něco, co vám tam bude chybět, určitě napište :) Za všechnu zpětnou vazbu předem díky.

Post has shared content
Výraznou dominantou okresu Most je vrch Milá, kde se nachází přírodní rezervace. Důvodem ochrany je výskyt teplomilných rostlinných společenstev, která porůstají zejména jihozápadně exponované svahy kopce a vyznačují se řadou chráněných druhů rostlin. Pokud vás zajímá, které rostliny to jsou, rozhodně klikněte :)

Post has shared content
Pokud nemáte co číst, doporučuji ke stažení pár dílů časopisu Ochrana přírody :) Více viz odkaz. Rozhodně zajímavé čtivo.

Post has shared content
Víte, kde se na území Česka dají najít takto krásné almandiny (typ granátu)? Pokud ne, podívejte se na další článek, který vzniká ve spolupráci s PřF UK. Dozvíte se něco o významné mineralogické a paleontologické lokalitě nacházející se v okrese Kutná Hora.
Wait while more posts are being loaded