Profile cover photo
Profile photo
Koncept DORAD
1 follower -
W asyście koni: rozwój osobisty, szkolenia, terapie, sesje fotograficzne, nauka końskiego języka Oraz: social media, strategie marketingowe, IT, eventy.
W asyście koni: rozwój osobisty, szkolenia, terapie, sesje fotograficzne, nauka końskiego języka Oraz: social media, strategie marketingowe, IT, eventy.

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Poznajcie niezwykłą osobę, która prowadzi warsztaty horse coachingu. Dr n.med. Jolanta Matuszewska-Radwańska na co dzień pracuje z ludźmi i z końmi. Ogromne doświadczenie i pasja zawodowa sprawiają, że każde warsztaty przynoszą niesamowite rezultaty i pozwalają uczestnikom odkryć siebie na nowo.
#horsecoaching   #JolantaMatuszewskaRadwańska   #zobaczsiebiewoczachkonia   #parelli   #horseassisted  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Skuteczna komunikacja z koniem jest procesem bardzo złożonym i składa się nań wiele elementów. Duża ich część tkwi w nas nieuświadomiona. To często tu leży odpowiedź na pytanie: dlaczego coś nam nie wychodzi, dlaczego mamy wciąż ten sam problem z koniem. Podczas warsztatów horse coachingu pracujemy przede wszystkim nad tymi elementami. Uczestnicy praktycznie doświadczają jak świadomość procesów wewnętrznych, zachodzących w człowieku natychmiast zmienia reakcje konia. Zapraszamy na pierwsze w Polsce warsztaty "Nauka końskiego języka metodą Horse Coachingu" już 16. maja do Zabrza.
#horsecoaching   #komunikacja   #horsemanship   #konceptdorad  
http://dorad.pl/nauka-konskiego-jezyka-warsztaty/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na pierwsze w Polsce warsztaty "Nauka końskiego języka metodą Horse Coachingu". Już 16. maja 2015 w Zabrzu (John West Ranch). 6-8 miejsc! Zapisy: warsztaty@dorad.pl lub 691 715 154
http://dorad.pl/nauka-konskiego-jezyka-warsztaty/
Add a comment...

Post has attachment
Fotorelacja z kursu kopytowego Koncept DORAD w Stadninie Koni Denysowo.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Kurs kopytkowy 21-22 marca 2015, Denysowo
57 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
W miniony weekend zorganizowaliśmy kurs samodzielnej pielęgnacji kopyt w Stajni Stara Dąbrowa (woj. łódzkie). Były to dwa intensywne dni, wypełnione ogromem wiedzy, praktyki i wymiany doświadczeń. Uczestnicy kursu poznali anatomię kopyta i mechanikę jego działania. Każdy mógł obejrzeć, dotknąć i poskładać wszystkie kości, znajdujące się w kopycie dzięki przygotowanym przez nas spreparowanym eksponatom. Na wykładzie z żywienia przekazana została wiedza i zalecenia dotyczące karmienia koni w zależności od ich przeznaczenia. Podczas części poświęconej patologiom i problemom kopyt uczestnicy na własne oczy mogli zobaczyć jakie skutki wywołuje kucie, zaniedbania oraz złe werkowanie. Dowiedzieli się także w jaki sposób zapobiegać najczęstszym problemom, a jeśli już takie wystąpią - jak je leczyć. Na warsztatach samodzielnego werkowania pod okiem Kasi Goraj analizowane były kopyta koni, a następnie wytyczany kierunek werkowania. Uczestnicy uczyli się posługiwać narzędziami oraz prawidłowo "czytać" kopyta. Każdy otrzymał również dokładny instruktaż jak fotografować kopyta, by na podstawie zdjęć analizować własne postępy.
Dziękujemy Stajni Stara Dąbrowa za stworzenie doskonałych warunków dla naszego kursu oraz uczestnikom za aktywną obecność! Życzymy sukcesów w pracy z kopytami!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W sobotę zakończył się trójmodułowy kurs samodzielnej pielęgnacji kopyt. Podczas trzech, intensywnych dni, przekazaliśmy tyle praktycznej wiedzy, ile zdołaliśmy. Już pierwszego dnia okazało się, że grupa jest zaawansowana, większość uczestników sama werkuje swoje konie, a kilka osób ukończyło kursy metod naturalnych i dr Strasser. Katarzyna Goraj, prowadząca szkolenie, przedstawiła podstawy teoretyczne związane z funkcjonowaniem kopyt w ujęciu holistycznym, następnie skupiła się na przekazaniu uczestnikom swojej metody "czytania z kopyta". Praktyczne jej zastosowanie zobaczyliśmy na pokazie werkowania. 
Drugiego dnia odbyły się warsztaty werkowania, podczas których każdy, pod okiem Kasi, analizował kopyta i werkował w kierunku, jaki wskazało kopyto. Stopień zaawansowania grupy pozwolił na przyprowadzenie kilku ciekawych przypadków kopyt patologicznych, z którymi świetnie poradzili sobie uczestnicy. Zastał nas zmierzch, gdy kończyliśmy werkowanie ostatniego konia.
Ostatni dzień poświęcony był najczęściej spotykanym patologiom i chorobom kopyt. Odbyło się również interaktywne studium przypadków, podczas którego analizowaliśmy zdjęcia dostarczone przez uczestników. Ta część potwierdziła smutną prawdę, że znacznie częściej spotykamy się z nieprawidłową, niż poprawną formą kopyta.
Na warsztatach z doboru butów dla koni każdy mógł bliżej przyjrzeć się różnym modelom butów z pokaźnej kolekcji Kasi, poznać patenty, związane z ich stosowaniem i samodzielnie założyć je na końską nogę.
Na koniec, na życzenie uczestników, odbył się nieujęty w programie kursu pokaz pasowania siodeł.
Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Dziękujemy za fantastyczny kurs. Wierzymy, że nie było to nasze ostatnie spotkanie w tym składzie.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już w sobotę rusza trójmodułowy kurs samodzielnej pielęgnacji kopyt w Bytomiu. Uczestnicy otrzymają kompletną wiedzę i materiały, niezbędne do oceny stanu kopyt  koni, nauczą się samodzielnie strugać kopyta w części warsztatowej, prawidłowo fotografować kopyta oraz będą mogli skonsultować swoje przypadki z Katarzyną Goraj. Istnieje możliwość pojawienia się na kursie  własnym koniem. Zostało ostatnie wolne miejsce, a więc kto pierwszy, ten lepszy! Serdecznie zapraszamy!
http://www.dorad.pl/kurs-kopytowy/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kwestie bezpiecznego obcowania z końmi poruszamy zawsze i wszędzie. Podstawą jest znajomość natury konia. W tym artykule przeczytacie co robić, czego nie robić i dlaczego. Przy okazji jeszcze jedna, bardzo ważna zasada: nie traktujmy konia jak pupila, jak pieska czy kotka z poziomu właściciela. Przy koniach zawsze powinniśmy być tak bardzo koniem, jak to możliwe.
  #natural   #konie   #horsecoaching  
Add a comment...

Post has attachment
Zdjęcia z ostatnich warsztatów horse coachingu w Chojnacie.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Horse Coaching Chojnata 7.09.2014
27 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded