Profile cover photo
Profile photo
Andrzej Stój
131 followers
131 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
/dyskusja analogicznie jak na FB - mam wrażenie, że tu jest nas więcej i jesteśmy bardziej aktywni/

Mam pytanie do osób, które grywają na FC w realiach dedekopodobnych. Zacząłem w styczniu prowadzić Fate w realiach Midnighta. Jednostronicowa konwersja podmieniająca umiejętności działa dobrze (wrzucę ją na bloga jak się doszlifuje), mam tylko zgryz z magicznymi przedmiotami.

Czy ktoś z Was prowadził w realiach mocno magicznego fantasy i mógłby polecić jakiś system magicznych przedmiotów?
Photo

Post has attachment
Lecimy dalej z testami Chciwej kompanii. W sobotę domknęliśmy scenariusz, który okazał się być fajnym demkiem, ale nie na pierwszą sesję - potrzebna kolejna przygoda (dla pojedynczych najemników, nie całej kompanii) i kolejne testy. Na pocieszenie okazało się, że wszystko działa tak, jak zaplanowałem, przynajmniej z ważniejszych elementów.

ChK wydaje się być faktycznie prościutka do opanowania (czy będzie "hard to master" jeszcze się okaże). Poniżej link do raportu z trzeciej i czwartej sesji.
Add a comment...

Z dedykacją dla +Piotr Rasiński​.

Fate Adversary Toolkit to zbędny, miałki, przegadany podręcznik, który nie ma prawa stać obok podstawki i pierwszego Toolkita. 3/4 to prostackie zajawki przygód, a 1/4 to, o czym powinna traktować całość. Poziom Obviousizmu w FAT poraża. Nie polecam tak mocno, jak tylko się da.

Komuś z Was może przypadł do gustu i popolemizuje?

Post has attachment
Ból dupy o "1" w recenzji podręcznika Vengera. Przeurocze. :)
Add a comment...

Post has attachment
Kolejny wpis z serii Elementarz Fate - tym razem o tym, jak widzę granie na podstawowym FC oraz modyfikacje. Jak jest z tym u Was? Sam we Wrakowisku dorzuciłem tylko broń i pancerze, ale przy Monastyrze na pewno dłubałbym mocniej.

Post has attachment
Poprzedni motyw wyrzucał mi html przy linkowaniu - testuję nowy, przy okazji zachęcając do sprawdzenia czemu zakup Jade Colossusa do Numenery to niepotrzebny wydatek, poza największymi fanami systemu.
Add a comment...

Post has attachment
Na 3k10 o staroszkolnych modułach - od TSR i Goodman Games.
Add a comment...

Fate Semi-Diceless

Czy ktoś z Was próbował wariantu FC bez rzutów MG? Prowadzę ostatnio sporo Numenery, gdzie odciążenie od turlania MG okazało się strzałem w dziesiątkę. Czy nie zdałoby to egzaminu w FC?

Na dobrą sprawę nie wymagałoby to absolutnie żadnych modyfikacji reszty mechaniki.

Post has attachment
Andrzej Stój commented on a post on Blogger.
Mainstream idzie chyba jednak w drugą stronę - Pathfinder, Starfinder, Mutant Chronicles 3ed, Shadowrun 5ed, Eclipse Phase, 7th Sea 2ed, Call of Cthulhu 7ed, Dark Heresy 2ed... to wszystko potężne cegły. Jasne, są skromne objętościowo gry, ale albo o wąskim zakresie, albo o masie rzeczy nieobjętyc mechaniką, bez domyślnego settingu, itd.
Add a comment...

Post has attachment
Wracam po trzech miesiącach z tekstem na 3k10 - znów o Fate Core, znowu jako nowy odcinek Elementarza. Tym razem piszę o czterech akcjach. O tym czemu są fajne i o tym, z jakich powodów warto nie bać się interpretować zasad po swojemu. Ani eksperymentować z elastyczną jak guma mechaniką.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded