Profile cover photo
Profile photo
Igrzyska Ognia i Stali
5 followers -
Walki i Turniej Rycerski; Średniowieczne atrakcje
Walki i Turniej Rycerski; Średniowieczne atrakcje

5 followers
About
Posts

Z początkiem tygodnia publikujemy dokładne zasady rozstawiania zawodników, coby każdy mógł się zapoznać z nimi wcześniej.

Przy układaniu zasad dołożyliśmy wszelkich starań, aby nie było możliwej żadnej "kombinatoryki stosowanej" - decyduje los przy rozstawieniu, potem już tylko umiejętności, kondycja i zgranie zawodników.

1 vs 1

Zawodnicy zostaną odpowiednio rozstawieni w ośmiu czteroosobowych grupach, tak, aby najlepsi nie natrafili na siebie już we wstępnej fazie turnieju, a jednocześnie by nie ucierpiało na tym całe widowisko i sportowa rywalizacja.

W grupie odbędą się walki „każdy z każdym”, zaś dwóch najlepszych zawodników awansuje do kolejnej rundy. O kolejności decyduje liczba zwycięstw. W przypadku remisu będzie rozgrywana dogrywka.

„Drabinka turniejowa” wygląda następująco: Pierwszy zawodnik z grupy A i drugi zawodnik z grupy E, drugi zawodnik z grupy A i pierwszy zawodnik z grupy E. Analogiczne pary powstaną w grupach B i F, C i G oraz D i H.

Lista startowa zawodników zostanie ogłoszona najdalej 14 czerwca 2013 roku.

5 vs 5

Drużyny zostaną, w obecności kapitanów oraz przed oczami zgromadzonych widzów, rozlosowane do poszczególnych grup. Dopuszcza się możliwość przeniesienia drużyny do kolejnej grupy (z A do B, z B do C itd) w przypadku, gdy w fazie grupowej trafią na siebie dwie drużyny z tego samego klubu.

Walczy każdy z każdym, awansują dwie drużyny z największą liczbą zwycięstw. W przypadku takiego samego wyniku, decydują kolejno:
- małe punkty zdobyte w poszczególnych walkach grupowych
- wynik bezpośredniego starcia
- decyzja komitetu sędziowskiego złożonego ze wszystkich sędziów Igrzysk Ognia i Stali

W fazie pucharowej walczy pierwsza drużyną z grupy A z drugą drużyną z grupy B i analogicznie, zwycięzca grupy B z drugim zespołem grupy A. Drużyny z grup następnych będą walczyły ze sobą zgodnie z tym samym schematem. W zależności od liczby zgłoszeń, powstaną 4 grupy z czterema lub więcej drużynami w grupie.

Ostateczna liczba drużyn startujących w turnieju 5 vs 5 zostanie ogłoszona nie później niż 14 czerwca 2013 roku.

21 vs 21

W obecności kapitanów oraz przed oczami zgromadzonych widzów, wylosowana zostanie kolejność na liście wszystkich drużyn, co bezpośrednio wpłynie na kolejność toczonych walk.

Zawodnicy walczą na zasadzie każdy z każdym, wygrywa ten zespół, który zdobędzie najwięcej zwycięstw – w przypadku remisu, zostanie rozegrane dodatkowe starcie pomiędzy drużynami, które wyłoni zwycięzcę turnieju.
Add a comment...

Post has attachment
Kto chce zobaczyć Mistrzostwa Polski na własne oczy i jest rekonstruktorem, zapraszam do zapisów. 
Wszystkich widzów zapraszamy na strony Eventim do kupna biletów.
http://www.igrzyskaogniaistali.pl/bilety.html
Igrzyska Ognia i Stali - bilety
Igrzyska Ognia i Stali - bilety
igrzyskaogniaistali.pl
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded