Profile cover photo
Profile photo
clinic aria
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
http://clinicaria.com/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d9%85%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d8%b1-%d8%b1%db%8c%d8%b2%d8%b4-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d9%88/
عوامل ریزش ابرو

صورت انسان از قسمت های مختلف تشکیل شده است که نقص در هر کدام از آن ها، زیبایی چهره را به شدت متاثر می کند. زیبایی چهره برای همه انسان ها اهمیت داشته و اگر کسی غیر از این را ادعا کند، این ادعا کذب خواهد بود منتهی درجه حساسیت در افراد مختلف متفاوت است. برای مثال یکی از بدترین عارضه هایی که در صورت هر کس ممکن است رخ بدهد، ریزش ابرو است. برخی از افراد با کوچکترین علائمی که در این مورد مشاهده می کنند، به فکر درمان بوده و حتی در میان روش های درمانی، به سراغ کاشت ابرو هم می روند اما در برخی افراد دیگر زمانی که شدت این عارضه بیشتر می شود، تازه به فکر درمان خواهند بود.
دلایل ریزش ابرو

ریزش ابرو متاسفانه در سال های اخیر بیشتر رخ داده و آمار نشان داده است که این عارضه هم در خانم ها و هم در آقایان در حال افزایش است ولی خانم ها در این زمینه طلایه دار بوده و بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است. پزشکان معتقدند که همواره پیشگیری بیشتر از درمان است لذا قبل از این که اجازه دهید به دلیل سهل انگاری در مراقبت از سلامتی خود، باعث شوید که ریزش ابرو رخ داده و نیاز به درمان و حتی کاشت ابرو وجود داشته باشد، بهتر است از دلایل بروز این عارضه باخبر باشیم تا از بروز آن پیشگیری کنیم.
دلایل ریزش ابرو

ریزش مو به دلایل مختلف رخ می دهد که در هر کس بسته به شرایط و سبک زندگی، نوع تغذیه، فیزیولوژی بدن، شرایط محیطی و… عوامل متفاوتی می تواند منجر به این عارضه شود. قبل از این که به بررسی هر کدام از دلایل ریزش مو بپردازیم لازم است بیان کنیم که اگر عارضه ریزش مو زیاد شده و نتوان آن را با روش های دارویی و تغذیه درمان نمود، کاشت ابرو ضروری خواهد شد. مهمترین دلایلی که ریزش ابرو را منجر می شوند عبارتند از:

عوامل ارثی و مادرزادی

یکی از دلایل بنیادی که علم پزشکی همواره به تاثیر آن بر ریزش مو تاکید داشته است، ریزش موی ارثی است. متاسفانه اگر عامل ریزش ابرو همین باشد، راه درمانی نداشته و تنها چاره کار، کاشت ابرو است. از زمانی که این عارضه شروع می شود، پزشک متخصص با استفاده از آزمایش های خون و بررسی بدن بیمار، روش های درمانی را برای او تعیین می کند در صورتی که علی رغم ملاحظات دارویی و تغذیه باز هم ریزش ابرو ادامه داشت، اطمینان حاصل می شود که دلیل آن مادرزادی است.

بیماری های خود ایمنی

بیماری های خود ایمنی

یکی از مهمترین عواملی که منجر به ریزش ابرو و مو می شود، بیماری های خود ایمنی است که در آقایان در موی صورت به وضوح دیده می شود. در این زمان سستم ایمنی بدن بر علیه سلول های بدن فعالیت کرده و اشتباها آن ها را از بین می برند. برای مثال بیماری آلوپسیا آره تا که با نام ریزش موی سکه ای نیز معروف است، یک بیماری خود ایمنی است که فولیکول مو را مورد حمله قرار داده و ریزش رخ می دهد. و یا در مورد بیماری پسوریا فولیکول های مو به دام افتاده رشد موهای ابرو متوقف می شود. در این قبیل موارد ابتدا پزشک متخصص داروهایی را تجویز می کند تا با کنترل سیستم ایمنی بدن، ریزش مو را کنترل نماید.

اصلاح پی در پی ابروهااصلاح پی در پی ابروها

خانم هایی که در بازه های زمانی کوتاه مدت ابروهای خود را اصلاح می کنند باید بدانند که موها در زمان کنده شدن، همراه با فولیکول جدا می شوند در نتیجه در چنین شرایطی به دلیل این که ریشه مو وجود ندارد. در این قسمت مو قادر نخواهد بود مجددا رشد کند در نتیجه ریزش ابرو به مرور زمان رخ مدهد. متاسفانه خانم ها غالبا به این مسئله بی توجه بوده و زمانی که شدت عارضه در آن ها زیاد شد، به سراغ کاشت ابرو می روند در صورتی که اگر در اصلاح صورت مراعات بیشتری داشته باشند هیچ گاه اوضاع وخیم نخواهد شد.

تغذیه نادرست

شاید این مسئله برای شما جالب باشد که نوع تغذیه هم می تواند منجر به ریزش ابرو شود. برای مثال زمانی که شما از غذاهایی که دارای ویتامین A و B هستند بیش از اندازه استفاده کنید و یا در مصرف مکمل های این دو ویتامین زیاده روی کنید، با گذر زمان ریزش ابروها رخ خواهد داد لذا در ابتدا باید درمان تغذیه ای انجام شده و تعادل غذایی برقرار شود در غیر این صورت و حاد بودن شرایط، کاشت ابرو می تواند یک روش موثر باشد.

استرس و شرایط روحی نامساعد

همان گونه که قبلا بیان کرده ایم شرایط زندگی تاثیر زیادی بر روی سلامتی ابرو و موها خواهند گذاشت. رای مثال استرس و تنش های روحی و روانی اگر چه عامل مستقیمی در ریزش مو به حساب نمی آیند ولی سرعت و شدت ریزش ابرو را زیاد می کند. اغلب ما در شرایطی که استرس زیادی را تحمل می کنیم شاهد این عارضه در مو و یا ابرو هستیم.

کمبود عناصر مغذی

به عنوان مثال در صورتی که بدن شما دچار کمبود روی و یا زینک شود، خطر ریزش ابرو بیشتر خواهد شد.

محدوده سنی

محدوده سنی

آمار ریزش مو نشان می دهد که ریزش مو در افراد بالای 40 سال بیشتر می شود زیرا که از این سن به بعد در خانم ها هورمون استروژن و در مردان هورمون تستسترون بیشتر می شود که منجر به نازک شدن مو و ریزش ابروها خواهد شد به همین دلیل است که آمار کاشت ابرو در این بازه زمانی بیشتر از سن های زیر 20 سال است.

Add a comment...

Post has attachment
موی انسان نیمی از زیبایی صورت را به خود اختصاص داده است و این مسئله در مورد آقایان به حد بیشتری بر روی اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارد چرا که در دوران کم شدن مو، خانم ها می توانند با روسری این عارضه را تا درمان و رشد بهتر موها پنهان کنند. مردانی که با مشکل ریزش مو مواجه می شوند سریعا به دنبال راه حل برای درمان هستند چرا که هر لحظه ریزش مو، آن ها را به کچلی نزدیک کرده و در نتیجه برای ورود به جامعه منزوی خواهند شد. در ادامه به دلایل ریزش مو می پردازیم :

دلیل زیرش مو

امروزه کاشت مو از جمله روش های متداول در رفع ریزش مو و کمک به رشد مجدد موهاست. اما زمانی که شما به پزشک متخصص برای کاشت مو مراجعه می کنید ابتدا با بررسی وضعیت روحی و جسم شما مشخص می کند که علت ریزش مو چیست و در صورتی که بداند با رفع این مشکل ها باز هم ریزش مو رفع نمی شود، در آن زمان اقدام به کاشت مو خواهد کرد. به همین دلیل است که ابتدا باید از دلایل ریزش مو مطلع شده و نسبت به رفع آن ها اقدام نمود.
دلایل ریزش مو :

ریزش مو در افراد به دلایل مختلف بروز می کند و در نتیجه پزشک مربوطه ابتدا سعی می کند ریشه مشکل را یافته و ابتدا به رفع آن اقدام نماید. در نهایت در صورتی باز هم ریزش مو ادامه پیدا کد، کاشت مو انجام می گیرد. این دلایل عبارتند از:

کمبود پروتئین های بدن

تحقیقات نشان می دهد در صورتی که در رژیم غذایی خود پروتئین کافی نگذارید در عرض چند ماه ریزش مو خود را نشان می دهد.

کمبود خونی و کمبود آهن

متاسفانه خانم ها بیشتر با کم خونی مواجه بوده و یک دلیل مهم ریزش مو در خانم ها همین کم خونی و کمبود اهن است.

زیاد بودن بیش از حد ویتامین A

حتما دانستن این مطلب برای شما نیز جالب خواهد بود که در صورتی که این ویتامین در بدن از حد نرمال خود بیشتر شود در نتیجه منجر به ریزش مو می شود.

کاهش ناگهانی وزن بدن

افرادی که به سراغ رژیم های غذایی رفته و سعی دارند به صورت فشرده وزن خود را در مدت کوتاهی کم کنند لازم است بدانند که در این صورت مو نازک شده و در عرض 6 ماه ریزش شدید موها اتفاق خواهد افتاد. لذا توصیه می کنیم برای رسیدن به یک وزن مطلوب به هیچ عنوان به سراغ این رژیم ها نروید.

استرس های جسمی

برخی از استرس های جسمی همانند بارداری نیز منجر به ریزش مو می شوند که معمولا بعد از تولد فرزند بروز می کند.

استرس های روحی

تحقیقات نشان داده است که افراد در زمان استرس های روحی و روانی همانند فوت عزیزان، شکست در کار و… با شروع ریزش مو مواجه می شوند.

زمینه های ارثی

جالب است بدانید که علم پزشکی ثابت کرده است حتی ریزش مو نیز ارثی بوده و افرادی که در خانواده خود زمینه ریزش مو در میان افراد را دارند به احتمال قوی خود نیز به این عارضه دچار می شوند.

تاثیر برخی از داروها

همان گونه که می دانید داروها دارای عوارض جانبی برای بدن بوده و در برخی داروها این تاثیرات به صورت ریزش مو بروز می کند.

استفاده از سشوار و اتو برای مو

آیا می دانید افرادی که زیاد موهای خود را سشوار کرده و یا اتو می زنند به دلیل این که گرما مستقیما به پوست سر و در نتیجه فولیکول مو می رسد بیشتر در معرض ریزش مو قرار دارند؟

سیگار کشیدن

متاسفانه افراد زیادی در سال های اخیر به سیگار کشیدن عادت کرده اند و این عمل در کنار تمام عوارض و بیماری هایی که به دنبال دارد، ریزش مو را نیز منجر خواهد شد.

کشیدن مو

توجه داشته باشید که خانم هایی که موهای خود را با کش، محکم می بندند به گونه ای که از ریشه مو احساس سوزش می کنند، با دست خود شرایط را برای ریزش مو فراهم کرده اند چرا که به مرور زمان فولیکول مو سست شده و می ریزد.

تغییرات آرایشی بر روی مو

افرادی که موهای خود را در فاواصل کوتاهی رنگ، فر، مش و… می کنند در واقع بافت مو را در زمان کوتاهی از بین خواهد برد و این اتفاق باعث ریزش مو می شود.

ناهنجاری های خود ایمنی

برخی از افراد به ناهنجاری خود ایمنی مبتلا هستند به گونه ای که سیستم ایمنی بدن سلول و بافت ها را به عنوان عامل بیگانه شناسایی کرده و به آن ها حمله می کند. این اتفاق در مورد مو نیز گاها می افتد.

کم کاری تیروئید

در این بیماری هورمون ها ضروری برای رشد و فعالیت بدن تامین نمی شود که همین عارضه ریزش مو را به دنبال خواهد داشت.

هورمون های زنانه

هورمون های بدن زنان در طول دوران زندگی تغییر کرده و بعد از یائسگی بیشتر می شود. همین عامل بر روی ریزش مو تاثیر زیاد دارد.

دلایل ریزش مو

در این مقاله ما دلایل عمده ریزش مو در افراد را افراد بیان کردیم. همان گونه که متوجه شدید در عمده موارد ابتدا باید به رفع دلایل بروز بیماری پرداخت چرا که حتی اگر کاشت مو هم صورت گیرد ولی همچنین دلیل ریزش مو پابرجا باشد، ریزش مو ادامه پیدا خواهد کرد. اما در مواردی از قبیل ارثی مسلما راهی به جز کاشت مو باقی نمی ماند چون زمینه ارثی را نمی توان به جز با کاشت مو درمان نمود.
Aria Clinic
Aria Clinic
clinicaria.com
Add a comment...

Post has attachment
یکی از روش های درمان طاسی سر ، پیوند موی طبیعی است. در ادامه به مراقبت های بعد از کاشت مو، در ایران و در کلینیک های تخصصی پوست و مو از روش های متفاوتی چون fut، fit و prp برای کاشت مو استفاده می شود. همچنین روش fit یکی از جدیدترین و پرکاربردترین روش های کاشت موی طبیعی به شمار می رود؛ چرا که این روشی بدون برش و بدون است. بعد از برقراری بی حسی موضعی، توسط استوانه های کوچک به قطر ۱ میلیمتر (پانچ) موها به صورت گرافت های مجزا، یک به یک از پوست پشت سر خارج شده و در مناطق کم پشت کاشته می شوند.

مراقبت های بعد از کاشت مو
مراقبت های بعد از کاشت مو طبیعی

1- بلافاصله پس از جراحی به منزل بروید و ضمن داشتن حداقل فعالیت تا صبح روز بعد استراحت کنید.

2- برای جلوگیری از تورم در سر و صورت در‌حالی که سر خود را در زاویه 45 نگه داشته‌اید طی یک تا سه شب پس از جراحی استراحت کنید.

3- هیچ ترکیب حاوی آسپیرین یا مشروبات الکلی طی 3تا 5روز پس از جراحی استفاده نکنید.

خونریزی

1- خونریزی ممکن است در شب پس از جراحی یا چند روز بعد از آن اتفاق بیفتد. این حالت معمولا در صورتی‌که شما با گاز به مدت 15‌دقیقه فشاری روی موضع بیاورید، متوقف می‌شود، در این حالت هرگز قبل از زمان مجاز گاز را برای بررسی وضعیت زیر آن برندارید، سعی کنید فشاری که روی موضع می‌آورید به گرافت‌های اطراف صدمه وارد نکنید.

2- در یک تا سه روز بعد از کاشت مو، مواظب باشید که گرافت‌ها ممکن است بر اثر ضربه از جای خود بیرون بیایند، در این حالت مضطرب نشوید، این حالت غیرمعمول نیست و چنانچه اتفاق بیفتد به‌ندرت ممکن است ریشه چند مو از دست برود یا آسیب ببیند.

درد

بسیاری از افراد ممکن است طی یک یا دو روز پس از جراحی نیاز به مسکن برای کنترل درد داشته باشند.

مراقبت های بعد از کاشت مو از زخم

1- شما باید از یک اسپری حاوی محلول نرمال سالین (شست‌وشو) طی سه روز بعد از جراحی استفاده کنید، دو تا سه قطعه گاز استریل را با محلول نرمال سالین مرطوب کرده و آنها را دو بار در روز هر بار به مدت 30تا 60 دقیقه روی نوار کاشت قرار دهید. این کار نواحی کاشت مو را مرطوب نگه داشته و به مرحله التیام سرعت می‌بخشد.

2- در نواحی برداشت (پشت سر) از پمادهای حاوی آنتی‌بیوتیک هر 12ساعت استفاده کنید تا از خشک شدن این نواحی جلوگیری شود. استفاده از این پمادها از ایجاد دلمه روی پوست سرتان نیز جلوگیری می‌کند‌.

3- به شما تعدادی گاز استریل داده می‌شود تا از آنها برای وارد کردن فشار آرام روی ناحیه‌ای که دچار خونریزی می‌شود در همان روز جراحی یا چند رو پس از آن استفاده کنید.

4- در صورت نیاز به مشاوره با کلینیک ایران‌نوین روز پس از کاشت حتما مراجعه نمایید.

تورم

1-تورم ممکن است در ناحیه پیشانی شما اتفاق بیفتد (‌به‌خصوص پس از اولین مرتبه کاشت مو‌) معمولا از روز 2 تا 4روز پس از جراحی آغاز می‌شود‌، این موضوع هیچ‌گونه ضایعه دائمی از خود به‌جا نمی‌گذارد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

2- تورم ممکن است در شرایط دراز‌کش در حالتی که از یک بالشت‌U ‌شکل استفاده می‌کنید، ‌برطرف شود‌.

عفونت

در صورت عمل به توصیه‌های پزشکی‌، عفونت پس از کاشت مو به‌ندرت اتفاق‌ می‌افتد، از قرار گرفتن در‌معرض گرد و خاک هوا یا سر کار یا ورزش به مدت دو هفته پس از جراحی پرهیز کنید. هرگز با دست خود نواحی کاشته شده و گرافت‌ها را لمس نکنید مگر اینکه کاملا دست خود را ضدعفونی کرده باشید. هرگونه قرمزی، درد یا تورم در اطراف ناحیه جراحی را گزارش کنید.

ورزش و کار

1- از کار سنگین یا ورزش به مدت یک هفته پرهیز کنید.

2- از وزنه‌برداری‌، ورزش‌های بدنسازی یا شنا کردن در آب‌های کلرینه به مدت 10تا 14روز پرهیز کنید.

3- بعضی افراد می‌توانند روز بعد از جراحی سر کار خود مراجعه کنند. اگرچه بیشتر افراد ارجح است که حداقل به مدت 2تا 3روز مرخصی بگیرند. به‌علت احتمال تورم و براثر دلمه پس از جراحی، یعنی افراد ترجیحا یک هفته پس از جراحی باید استراحت کنند.

4- اگر برای شما تعداد کمی مو کاشته شده، این دلمه‌ها قابل رویت‌ترند، دلمه معمولا 7‌تا‌10روز بعد از جراحی می‌افتند.

شست‌وشو و مراقبت

1-یک روز پس از جراحی می‌توانید با احتیاط دوش بگیرید، منتهی در شرایطی که آب را مستقیم روی سرتان و نواحی جراحی نریزید، چراکه طی 4تا 5روز بعد از جراحی گرافت‌ها در جای خود محکم نیستند. می‌توانید طی 5روز پس از جراحی با فنجان به آرامی آب روی مناطق کاشت شده بریزید. طی 2تا 3روز پس از جراحی از تماس نوک انگشت‌تان با گرافت‌های مو به‌صورت مستقیم پرهیز کنید.

2-اسپری مو و موس یک هفته پس از کاشت مو می‌تواند استفاده شود ولی در انتهای روز باید شسته شود.

3- هنگام شانه گرافت این را با دست انجام دهید تا از بیرون کشیدن گرافت‌ها پرهیز کنید.

4-رنگ مو یا اصلاح آن می‌تواند هنگامی که تمام دلمه‌ها ریختند، انجام شود.

بخیه

بخیه‌ها معمولا 14روز پس از جراحی کشیده می‌شود‌.

دلمه‌ها

1-دلمه‌ها معمولا 7‌تا 10‌روز پس از جراحی می‌افتند‌، هرچند گاهی این زمان می‌تواند کمی طولانی‌تر شود‌.

2-استفاده از پماد حاوی آنتی‌بیوتیک می‌تواند باعث شود دلمه‌ها در صورتی که سفت و برجسته باشند نرم و مسطح ‌شوند‌.

3- هرگز دمل های روی سر را دستکاری نکنید‌.
Aria Clinic
Aria Clinic
clinicaria.com
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
کاشت مو به روش FUE

در حال حاضر یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در کنار روش SUT می باشد

یک تکنیک جهت برداشت واحدهای فولیکولی به منظور پیوند مو می باشد. در این روش با کمک پانچ هایی ظریف با قطر ۱-۰٫۸ میلی متر، برشی کوچک در اطراف موها ایجاد می کنند و سپس با دقت واحد فولیکولی را بیرون می کشند. اگرچه در ابتدا این تکنیک به علت دشواری در برداشت واحد فولیکولی سالم از چنین حفره های کوچکی به طور گسترده پذیرفته نشد اما به مرور به علت افزایش تقاضای بیماران، افزایش دسترسی به تجهیزات و ارتقا مهارت های جراحی، به روشی مورد توجه هم در بین بیماران و هم در بین پزشکان تبدیل شد….

کاشت مو به روش FUE

امروزه FUE یا در اصطلاح رایج FIT در اغلب موارد به عنوان روش جایگزین FUT یا (Follicular Unit Transplantation) که شامل برداشت واحدهای فولیکولی از نواری که با کمک جراحی از پوست ناحیه پشت سر برداشته شده است، می باشد. اگرچه FIT روشی پر زحمت و وقت گیر برای پزشکان است ولی مزایای آن عبارتند از عدم به انجام جراحی و بخیه و اسکار بسیار کوچک در محل های برداشت مو می باشد.

کاشت مو به روش FUE چیست

این تکنیک یکی از بروزترین روش‌های روزه پیوند مو در دنیا است و دارای تائیدیه انجمن بین‌المللی متخصصین پوست و مو و FDA امریکا می‌باشد.

یکی از فاکتورهای کاشت مو داشتن بانک موی مناسب است.

بسیاری از افراد که تمایل به انجام کاشت مو دارند، اما بانک موی مناسبی جهت پیوند موی خود ندارند، نمی‌توانند با سایر روش‌های رایج و سنتی، کاشت موی خود را با ظاهر و تراكمی طبيعی انجام دهند، چرا که با روش‌های سنتی و رایج حال حاضر مراکز کاشت مو، آسیب جدی به بانک موهای فرد می‌رسانند و درنهایت به تراکم لازم و دلخواه فرد کاندید نخواهند رسید.

چه افرادی می‌توانند از روش‌های SUT و FUE استفاده کنند؟

اصولاً افرادی که می‌خواهند کاشت مو انجام دهند و به دنبال بهترین و آخرین روش‌های کاشت مو می‌باشند که درنهایت تکنیک (SUT) و (FUE) را انتخاب می‌کنند که جدیدترین و بروزترین روش‌های حال حاضر در جهان می‌باشد.

از دیگر مزایای این دو روش می‌توان به برداشت گرفت ها با دستگاه، بدون نیاز به جراحی، بدون خونریزی‌های شدید، بدون درد، بدون عوارض جانبی، بدون دوران نقاهت و … اشاره کرد که این روش را نسبت به تکنیک‌های دیگر برتر و ایمن‌تر کرده است که تمامی گرفت‌های برداشت‌شده به‌طور کامل باظرافتی بالا رشد خواهد کرد، همچنین برای آن دسته از عزیزانی که بانک موی مناسبی ندارند، می‌توانند از ترکیبِ دو روش SUT و FUE استفاده کنند، توجه داشته باشید برای آن دسته از افرادی که دارای بانک موی متوسط و کمی می‌باشند تکنیک FUE مکمل تکنیک کاشت مو SUT است،چراکه با این دو تکنیک جدید می‌توان از تمامی پتانسیل بانک موی فرد استفاده کرد (بدون آنکه هیچ آسیب به بانک موی فرد وارد شود) پیوند مو برای او انجام می‌شود.

به‌عنوان‌مثال با ترکیبِ این دو روش، علاوه بر برداشت سالم گرفت ها از پشت سر فرد و در صورت کم بودن آن ناحيه اهداکننده (بانک مو)، از زیر ریش و همچنین موهای سینه نيز برداشت می‌شود که ظرفیت بانک موی فرد را بیشتر می‌کند و ناحيه كامل سر را به‌طور کاملاً طبیعی پر خواهد کرد. کلینیک آریا با ۱۵ سال سابقه کاشت ، روش FUE و SUT را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد

درنتیجه ترکیب استفاده از تکنیک های SUT و FUE باعث می‌شود فرد کاندید کاشت بهترین نتیجه ممکن را شاهد باشد.

لازم به ذکر است زمان رشد موهای کاشته شده بین چهار الی ده ماه پس از کاشت مو می‌باشند.

مزیت تکنیک کاشت مو FUE نسبت به روش‌های دیگر چیست؟

همان‌طور که در مطلب فوق بیان شد تکنیک FUE تکنیکی جدید و پیشرفته در علم روز پیوند مو‌ در جهان است که باعث می‌شود، گرفت های بیشتری را از بانک موی فرد برداشت کرده که درنهایت با تراکمی بالا کاشت موی شخص کاندید کاشت مو ‌انجام می‌شود.

آیا برای کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل هم می‌توان از روش FUE استفاده کرد؟

در پاسخ به این سؤال باید عرض کنیم که کاشت ریش و یا کاشت ابرو به دلیل اینکه از ظرافت خاصی برخوردار است باید از تکنیک‌هایی استفاده کرد که خطایی نداشته باشند و همچنین خواب و زاویه طبیعی ابرو و ریش نیز حائز اهمیت است، لذا ازاین‌رو بهترین تکنیک‌های کاشت مو که بیمه ایران برای آن‌ها بیمه ضمانت صادر می‌کند تنها به روش‌های FUE و SUT است.
Aria Clinic
Aria Clinic
clinicaria.com
Add a comment...

Post has attachment
http://clinicaria.com/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D9%88-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/
ریزش مو

ریزش مو دلایل گوناگونی دارد.در هر دو جنس بیماری های مختلفی می تواند منجر به ریزش مو گردد.در مردان ریزش مو با الگوی مردانه اتفاق می افتد که به دلیل هورمون های جنسی می باشد.استرس های روحی و روانی و جسمی نیز می تواند سبب ریزش مو گردد.شما نیازمند معاینه توسط پزشک بوده تا جهت تشخیص نوع ریزش مو و درمان آن اقدامات لازم انجام گیرد. توضیه ما به شما کاشت مو می باشد.

درمان ریزش مو

مو تاثیر بسزایی بر زیبایی چهره و جوان تر دیده شدن افراد دارد از همین رو ریزش مو و ترس از کچل شدن همواره یکی از نگرانی های افراد است. با دیدن ریزش بیش از حد مو در حمام یا پس از بلند شدن از خواب و دیدن حجم زیاد موهای ریخته بر روی بالش حتما نگران می شوید و به دنبال راهکاری برای درمان این مشکل و یا کاشت مو خواهید بود.
کاشت مو چیست و چگونه انجام می‌شود

امروزه می‌توان کاشت مو طبیعی به روش برداشت ریشه‌های مو از قسمت‌های پر پشت و کاشت در قسمت‌های کم پشت را، به عنوان ساده‌ترین و نتیجه بخش ترین راه درمان برای افزایش رشد مو معرفی کرد. راهی که در طول چندین سال در حوزه پزشکی، متدهای جدیدی برای بهبود و اثر گذاری هر چه بیش‌تر آن کشف شده است.
قرن بیست و یکم، تنها راه درمان قطعی و مؤثر رشد مو در سر را، کاشت مو می‌داند. از این جهت امروزه با بهره گیری از روش‌های نوین، بهترین عملکرد در این زمینه را می‌توان شاهد بود.
افرادی که با مشکل طاسی و یا کم پشت شدن مو سر خود مواجه می‌شوند، سردرگمی‌ها و سؤالات بسیاری را در ذهن خود پرورش می‌دهند. سؤالاتی که امروزه علم پزشکی راه نهایی قطعی و مؤثری را در مقابل آن‌ها قرار خواهد داد.
عمل کاشت مو ، عملی بدون بیهوشی است که همین امر مزیت‌های بسیاری را برای مراجعین به دنبال خواهد داشت. در واقع بیشترین محبوبیت کاشت مو، مدیون عدم بیهوشی و عدم مواجه شدن با عوارض ناشی از آن است.
تفاوت محسوسی که می‌توان پس از کاشت، کاملاً آن را شاهد بود، تفاوت در زیبایی و چهره فرد است. از این رو می‌توان به طور تقریبی 99 ماه پس از عمل یاد شده، شاهد اثر مستقیم و ملموس آن بود.
کلینیک آریا
کلینیک آریا
clinicaria.com
Add a comment...

Post has attachment
http://clinicaria.com/%d9%be%d8%a7%da%a9-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%aa%d8%a7%d8%aa%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-q-switched/
پاک کردن تاتو با لیزر Q-Switched

لیزر Q-Switched انقلابی در حذف و پاک كردن تاتو و ضایعات رنگی ایجاد كرده و روشی را به وجود آورده که بتوان به صورت بی خطر با نتایج نسبی بهتر تاتو را به صورت نسبی و یا کامل از بین برد.
لیزر یاقوت اولین دستگاهی بود که در درمان تاتو استفاده شد و قادر بود خالکوبی هایی که به رنگ خاکستریییا مشکی بودند را به صورت کامل یا نسبی در چند جلسه از بین ببرد. استفاده از این لیزر برای تغییر رنگ ماده خالکوبی شده در افراد با رنگ پوست تیره، به دلیل رقابت میان رنگ پوست و رنگ ماده خالکوبی شده، پر رنگ یا حتی سفید شدن و بی رنگ شدن پوست و یا ایجاد جوش بر روی پوست را به دنبال داشت.
امروزه به جز لیزر Q-Switched، لیزرهای دیگری مانند انواع کیو سوییچ ها می توانند رنگ های بیشتری را از بین ببرند و حتی برای از بین بردن خال‌ها و لکه‌های تیره پوستی (ماه گرفتگی آبی و یا قهوه‌ای)، خالکوبی ها (آبی، سیاه، گاهی قرمز) رنگ های دیگرهم می توان از این لیزرها استفاده کرد.

پاک کردن تاتو با لیزر

Q- Switched لیزر کیوسوییچ

در پاک کردن تاتو با لیزر نتایج زیبایی بسیار زیادتر و بروز عوارض احتمالی بسیار کمتر است.
در حال حاضر نمی توان ادعا کرد که با استفاده از لیزری خاص می توان صد درصد در یک یا دو جلسه خالکوبی ها را از بین برد. از آنجا که رنگ های متعددی در خالکوبی ها وجود دارد و رنگ دانه ها نیز در عمق های متفاوتی از پوست وارد می شوند برای تخریب این رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر و لیزرهای متعدد با طول موج های متفاوت نیاز است.
متاسفانه گاهاً، برای از بین بردن خالکوبی از روش هایی مانند سایش پوست، سرما درمانی (کرایوتراپی) ، الكترو سرجری یا حتی روش های تخریبی مانند ساییدن با نمک و مواد دیگر استفاده می شود که اغلب با نمای ناپسندی همراه خواهد بود
پاک کردن تاتو با لیزر با بهره گیری از تکنیک پیشرفته لیزر کیوسوییچ Q-Switched بهترین درمان برای ضایعات پیگمانته (انواع لکها) می باشد.
این لیزر برای درمان و پاک کردن انواع تاتوهای رنگی ، خالهای تیره مادرزادی (OTA Nevus) و کک مک و Lentigo مناسب است . لیزر Medlite ساخت کمپانی Hoya-Conbio امریکا و دارای مجوز FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) می باشد. تعداد جلسات درمانی در این نوع لیزر بسته به نوع ضایعه و محل آن متفاوت می باشد.
پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوییچ Q-switch Neosys برای از بین بردن تاتو و رنگدانه های صورت و بدن طراحی و ساخته شده است . به طور معمول برای پاک کردن تاتو از لیزر کیوسوئیچ استفاده می شود که نحوه عملکرد این لیزر به این صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را منفجر می کند و آنها را به ذرات ریز تبدیل می کند. این ذرات توسط سلول های لاشه خوار برداشته شده و کم کم دفع می شوند، لذا عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را سلول های ایمنی خود تاتو انجام می دهند و درواقع رنگ های ریز شده را ریزه خواری کرده و از بین می برند .
روش های پاك كردن پاک کردن تاتو با لیزر

روش های متعددی برای برداشتن و پاك كردن خالكوبی وجود دارد ، شامل :
• جراحی و بریدن ناحیه حاوی خالكوبی و سپس دوختن ناحیه
• درم ابریژن مكانیكی که در این روش از یك وسیله جهت سایش پوست استفاده می شود
• میكرودرم ابریژن که با پاشیدن پودرهای كریستال اكسید آلومینیوم ، پوست به طور سطحی تراشیده می شود و فقط برای خالكوبی های سطحی كاربرد دارد
• سل ابریژن که از نمك برای تراشیدن پوست استفاده می شود
• خارج كردن شیمیایی رنگ توسط یك خمیر خاص
• سرما درمانی یا كرایوتراپی
• استفاده از اسیدهای شیمیایی
• و سرانجام لیزر درمانی یا پاک کردن تاتو با لیزر شامل لیزرهای لایه بردار مثل اربیوم و co2 و لیزرهای غیر لایه بردار مانند کیوسوییچ می باشد .
کاربردهای پاک کردن تاتو با لیزر Q-Switched کیوسوئیچ :

• حذف و پاک کردن کامل تاتو و خالکوبی صورت و بدن .
• حذف خالکوبی و خال های مادر زادی بدن و صورت .
• حذف لکهای پوستی و کبودی ، لکه های قهوه ای .
• حذف خال و کک و مک پوست بدن و صورت .
” مراقبتهای لازم بعداز پاک کردن تاتو با لیزر خال ولک های صورت وبدن “

به دستورات پزشک معالج عمل نمایید . بطورکلی موارد زیر توصیه می گردد:
1 ) تا48ساعت پس از لیزر Q-Switched از دارو و یا موادی که پوست را به اشعه حساس میکند مانند (هیدروکینون ولایه بردارور،تینویید موضعی و……) خودداری کنید.
2)از کرمهای بعداز لیزر استفاده نمایید:
الف)پماد چشمی بتامتازون روی محل لیزر شده بمدت سه روز
ب)پماد چشمی اریترومایسین روی محل لیزر شده بمدت پنج روز
ج)کرم ترمیم کننده بمدت دو هفته
د)کرم ضد آفتاب هر دو ساعت
3)تا 24 ساعت بعد از لیزر Q-Switched صورت خودرا با آب نشویید.
4)معمولا در طی جلسه اول ودوم بعد از لیزر خالکوبی،خالها ولکه های جلدی ناحیه لیزر شده ممکن است به دلیل سطحی شدن رنگدانه های عمقی پررنگ تر شود که جای نگرانی نیست وبه تدریج کم رنگ تر می شود.
5)زخم سطحی درناحیه لیزر معمولا پس از4تا5 روز از بین می رود.این زخم نباید به هیچ عنوان کنده شود چون باعث ایجاد لکه دائمی می شود که در عرض چند ساعت برطرف می شود.
6)در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی با پزشک معالج تماس حاصل نمایید.
Aria Clinic
Aria Clinic
clinicaria.com
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded