Profile cover photo
Profile photo
Fizyomed Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi
3 followers -
1996 yılında Mesnevi Sokak’ta Ankara’nın ilk özel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi sıfatıyla kurulan Fizyomed, 20. yılında ilk günkü.
1996 yılında Mesnevi Sokak’ta Ankara’nın ilk özel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi sıfatıyla kurulan Fizyomed, 20. yılında ilk günkü.

3 followers
About
Posts

Post has attachment
http://fizyomed.org/fizik-tedavi-hizmetlerimiz/evde-tedavi/

Teknik donanımı ve tıbbi kadrosu ile ayaktan günübirlik tedavi hizmeti vermenin yanı sıra, merkezimiz, felçli, yaşlı ve ameliyatlı hastalara evlerinde muayene ve tedavi imkânı da sunmaktadır.

Evde Tedavi Merkezi Ankara

Evde tedavinin en büyük yararlarından biri, tedaviye ihtiyacı olanların yataklı bir tesis yerine kendi günlük yaşamlarını sürdürdükleri ortamda, sosyal hayattan uzak kalmadan tedavi görebilmeleridir.

#evdetedavimerkezi #ankaraevdetedavi #fiziktedavi #evdefiziktedavi #fizyomed #ankara #fiziktedavimerkezleri

Post has attachment
http://fizyomed.org/fizik-tedavi-hizmetlerimiz/norolojik-rehabilitasyon/

– Omurilik Yaralanması
– Multipl Skleroz (MS)
– İnme (Hemipleji)
– Parkinson Hastalığı
– Serebral Palsi (CP)
– Kafa Travması
– Polio Sekeli (Çocuk Felci)
– Polinöropati
– Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS)

#ankarafiziktedavi #fizyomed #fiziktedavi #nörolojiktedavi #rehabilatasyon

Post has attachment
http://fizyomed.org/ Kinezyolojik bantlama uygulamaları temel olarak sinir sistemi, kas-iskelet sistemi ve dolaşım sistemi üzerine etki eder.

Bu yöntemle, kişinin şikayetine göre belli tekniklerle yapıştırıldığı andan itibaren cilt ve kas üzerinde kaldırma etkisi yaparak, bu bölgelerdeki ağrı reseptörlerini rahatlatır; kişinin hareket kabiliyetinin artmasına, fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlamasına yardımcı olur. Esnek yapısı ve yapıştırma tekniğinden dolayı hareketi kısıtlamaz. Uygulama yapılacak kişi rahatlıkla günlük yaşam aktiviteleri ve egzersizlerine devam edebilir. Ankara’daki Fizik Tedavi Merkezimizde randevu alınarak Kinezyo Bantlama uygulaması yapılmaktadır.

#kinezyobantlama #fizyomed #ankarafiziktedavi #fiziktedavi #kinezyo
Wait while more posts are being loaded