Profile

Cover photo
امام خمینی
2,671 followers|285,548 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
سالک باید بداند از دار کرامت الله آمده و در دار عبادت الله واقع است و به دارد جزاء الله خواهد رفت.
 ·  Translate
68
5
zahra sadat ツ's profile photoHamed Jabbarpour's profile photo‫تازه به دوران رسیده‬‎'s profile photoM Omidi's profile photo
6 comments
M Omidi
 
+تازه به دوران رسیده پرده شک را بیانداز از میان تا ببینی سود کردی یا زیان ما گرفتیم آنچه را انداختی دست حق را دیدی و نشناختی
 ·  Translate
Add a comment...
 
این نکته را به مردم بفهمانیم همه‌اش قضیه این نیست که ما می‌خواهیم ثواب ببریم ، قضیه این است که ما می‌خواهیم پیشرفت کنیم.
سید الشهدا هم که کشته شد، نه اینکه رفتند یک ثوابی ببرند، ثواب برای او خیلی مطرح نبود، رفت که این مکتب را نجاتش بدهد، اسلام را پیشرفت بدهد، اسلام را زنده کند .
شما هم که دارید نوحه خوانی می‌کنید، حرف می‌زنید، خطبه می‌خوانید، نوحه می‌خوانید، مردم را به گریه وادار می‌کنید، مردم هم که گریه می‌کنند؛ همه روی این مقصد باشد که این اسلام را ما می‌خواهیم با همین هیاهو حفظش کنیم. با این هیاهو، با این گریه، با این نوحه خوانی، با این شعرخوانی، با این نثرخوانی، ما می‌خواهیم این مکتب را حفظ کنیم. چنانچه تا حالا هم حفظ شده.
باید این نکته هم به مردم گفته بشود، تذکر داده بشود، که آقا قضیه روضه خوانی قضیه این نیست که من یک چیزی بگویم و یکی هم گریه کند، قضیه این است که با گریه حفظ شده است این ، با گریه این حفظ شده، حتی «تَباکی» هم ثواب دارد. خوب، تبَاکی چرا ثواب دارد، برای اینکه تباکی کمک می‌کند به این مکتب؛ کمک به مکتب می‌کند. اینها اشتباه است که اینها یک طرف قضیه را می‌بینند، یک طرف قضیه را نمی‌بینند و مع الأسف ما همیشه - یعنی اسلام همیشه مبتلا بوده به این یک طرف دیدنها؛ همیشه مبتلا بوده.
http://bit.ly/17hSHFs
#امام_خمینی #عزاداری #امام_حسین  
 ·  Translate
154
29
Adel Heidar's profile photo‫سیستان شاهین‬‎'s profile photo‫فرزين غربی‬‎'s profile photofarrokhi halimhe's profile photo
13 comments
 
نام ویاد امام خمینی همیشه زنده است
 ·  Translate
Add a comment...
 
توضیح امام خمینی بر خطبه منای سید الشهدا(ع):
... ما امر به معروف و نهى از منکر را در دایره کوچکى قرار داده، و به مواردى که ضررش براى خود افرادى است که مرتکب مى‏شوند، یا ترک مى‏کنند، محصور ساخته‏ ایم در اذهان ما فرو رفته که «منکرات» فقط همینهایى هستند که هر روز مى‏بینیم یا مى‏شنویم. مثلًا اگر در اتوبوس نشسته‏ایم، موسیقى گرفتند، یا فلان قهوه خانه کار خلافى را مرتکب شد، یا در وسط بازار کسى روزه خورد، منکرات مى‏باشند، و باید از آن نهى کرد. ولى به آن منکرات بزرگ توجه نداریم. آن مردمى را که دارند حیثیت اسلام را از بین مى‏برند، حقوق ضعفا را پایمال مى‏کنند و … باید نهى از منکر کرد . اگر یک اعتراض دسته جمعى به ظلمه که خلافى مرتکب مى‏شوند، یا جنایتى مى‏کنند، بشود، اگر چند هزار تلگراف از همه بلاد اسلامى به آنها بشود که این کار خلاف را انجام ندهید، یقیناً دست بر مى‏دارند. وقتى که بر خلاف حیثیت اسلام و مصالح مردم کارى انجام دادند، نطقى ایراد کردند، اگر از سراسر کشور، از تمام قرا و قصبات، از آنان استنکار شود، زود عقب‏نشینى مى‏کنند.
خیال مى‏کنید مى‏توانند عقب‏نشینى نکنند؟ هر گز نمى‏توانند. من آنها را مى‏شناسم. من مى‏دانم که چکاره‏اند! خیلى هم ترسو هستند! خیلى زود عقب‏نشینى مى‏کنند. لیکن وقتى که دیدند ما از آنها بى‏عرضه تریم، جولان مى‏دهند.
منبع: http://bit.ly/1dTLLmL
#امام_خمینی #محرم #امر_به_معروف_و_نهی_از_منکر  
 ·  Translate
29
2
Mostafa Mohajer's profile photo
 
برج میلاد در مقعد انکس که گفت
نفت مفت و برق مفت و اب مفت
 ·  Translate
Add a comment...
 
استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت
قسمتی از منشور روحانیت امام خمینی
http://bit.ly/18OFHfu
 ·  Translate
38
3
Add a comment...
 
شیربچگان همسنگر خمینی و چشم امید او
باید در سراسر ایران با پاکسازی آموزش و پرورش از آثار فرهنگ استعماری، محیطی به وجود آورید که اطفال ما را شیر بچگانی که همیشه پشت جبهه مقاومت علیه امریکا و صهیونیست و سایر چپاولگرهای شرق و غرب نشسته‌اند، تربیت کنید. و مطمئن باشید که خمینی تا قطع ریشه‌های استعمار چپ و راست همسنگر شماست؛ و رسالت اسلامی هر فرد مسلمان تا مرگ ادامه دارد. من چشم امیدم به شماست
قسمتی از پیام امام به مناسبت بازگشایی مدارس پس از پیروزی انقلاب
http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=6&tid=78
 ·  Translate
35
10
Add a comment...
 
روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است
«روز قدس» یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد.روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملتهایی است که در زیر فشار ظلم امریکا و غیر امریکا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست . روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. روزی است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد . متعهدین این روز را روز قدس می‌دانند، و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند. و منافقین - آنهایی که با ابرقدرتها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی - در این روز بی‌تفاوت هستند، یا ملتها را نمی‌گذارند که تظاهر کنند. روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملتهای مستضعف معلوم شود، باید ملتهای مستضعف اعلام وجود بکنند در مقابل مستکبرین. باید همانطور که ایران قیام کرد و دماغ مستکبرین را به خاک مالید و خواهد مالید، تمام ملتها قیام کنند و این جُرثومه‌های فساد را به زباله دانها بریزند.
http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=9&tid=94&sc=276
 ·  Translate
53
3
Add a comment...
 
مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند
مردم عزیز ایران که حقاً چهره منوّر تاریخ بزرگ اسلام در زمان معاصرند، باید سعی کنند که سختیها و فشارها را برای خدا پذیرا گردند تا مسئولان بالای کشور به وظیفه اساسی‌شان که نشر اسلام در جهان است برسند و از آنان بخواهند که تنها برادری و صمیمیت را در چهارچوب مصلحت اسلام و مسلمین در نظر بگیرند. چه کسی است که نداند مردم عزیز ما در سختی هستند و گرانی و کمبود بر طبقه مستضعف فشار می‌آورد، ولی هیچ کس هم نیست که نداند پشت کردن به فرهنگ دوَل دنیای امروز و پایه ریزی فرهنگی جدید بر مبنای اسلام در جهان و برخورد قاطع اسلامی با امریکا و شوروی، فشار و سختی و شهادت و گرسنگی را به دنبال دارد و مردم ما این راه را خود انتخاب کرده‌اند و بهای آن را هم خواهند پرداخت و بر این امر هم افتخار می‌کنند. این روشن است که شکستن فرهنگ شرق و غرب، بی شهادت میسر نیست.
من بار دیگر از مسئولین بالای نظام جمهوری اسلامی می‌خواهم که از هیچ کس و از هیچ چیز جز خدای بزرگ نترسند و کمرها را ببندند و دست از مبارزه و جهاد علیه فساد و فحشای سرمایه داری غرب و پوچی و تجاوز کمونیزم نکشند که ما هنوز در قدمهای اول مبارزه جهانی خود علیه غرب و شرقیم .
مگر بیش از این است که ما ظاهراً از جهانخواران شکست می‌خوریم و نابود می‌شویم؟ مگر بیش از این است که ما را در دنیا به خشونت و تحجر معرفی می‌کنند؟ مگر بیش از این است که با نفوذ ایادی قاتل و منحرف خود در محافل و منازل، عزت اسلام و مسلمین را پایکوب می‌کنند؟ مگر بیش از این است که فرزندان عزیز اسلام ناب محمدی در سراسر جهان بر چوبه‌های‌دار می‌روند؟ مگر بیش از این است که زنان و فرزندان خردسال حزب الله در جهان به اسارت گرفته می‌شوند؟ بگذار دنیای پست مادیت با ما چنین کند ولی ما به وظیفه اسلامی خود عمل کنیم.
- - - - - 
قسمتی از پیام امام خمینی در نیمه شعبان سال 68 خطاب به مهاجرین جنگ تحمیلی
http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=21&tid=195
 ·  Translate
33
7
Add a comment...
 
در نوحه ها و مرثیه ها فجایع و ستمگریهای آمریکا و شوروی و وابستگانش به طور کوبنده یادآوری، لعن و نفرین شود

[مردم از] مراسم عزاداری ائمه اطهار و بویژه سید مظلومان و سرور شهیدان، حضرت ابی عبدالله الحسین - صلوات وافر الهی و انبیا و ملائکة الله و صلحا بر روح بزرگ حماسی او باد - هیچ گاه غفلت نکنند. و بدانند آنچه دستور ائمه - علیهم السلام - برای بزرگداشت این حماسه تاریخی اسلام است و آنچه لعن و نفرین بر ستمگران آل بیت است، تمام فریاد قهرمانانه ملتها است بر سردمداران ستم پیشه در طول تاریخ الی الابد
و می‌دانید که لعن و نفرین و فریاد از بیداد بنی امیه - لعنة الله علیهم - با آنکه آنان منقرض و به جهنم رهسپار شده‌اند، فریاد بر سر ستمگران جهان و زنده نگهداشتن این فریاد ستم شکن است
و لازم است در نوحه‌ها و اشعار مرثیه و اشعار ثنای از ائمه حق - علیهم سلام الله - به‌طور کوبنده فجایع و ستمگریهای ستمگران هر عصر و مصر یادآوری شود؛ و در این عصر که عصر مظلومیت جهان اسلام به دست امریکا و شوروی و سایر وابستگان به آنان و از آن جمله آل سعود، این خائنین به حرم بزرگ الهی - لعنة الله و ملائکته و رسله علیهم - است به‌طور کوبنده یادآوری و لعن و نفرین شود
و همه باید بدانیم که آنچه موجب وحدت بین مسلمین است این مراسم سیاسی است که حافظ ملّیت مسلمین، بویژه شیعیان ائمه اثنی عشر - علیهم صلوات الله و سلم - است.
از وصیت نامه سیاسی-الهی #امام_خمینی
http://bit.ly/19ZVOWG
#آمریکا #امام_حسین  
 ·  Translate
46
6
Mostafa Mohajer's profile photo
 
شاشیدم به روح خمینی
شاشیدم به هیکل ناقص خامنه ای
و شاشیدم دهن هرچی مزدور ساندیس خور
 ·  Translate
Add a comment...
 
اگر وضع تفکر سید الشهدا مثل بعض مقدسین بود کربلایی پیش نمی آمد
اگر وضع تفکر سیدالشهدا - سلام الله علیه - مثل بعض مقدسین زمان خودش بود، آنها طرحشان این بود که بماند همان در جوار حضرت رسول - سلام الله علیه - و عبادت کند. اگر وضع تفکر مولا هم این‌طور بود، کربلایی پیش نمی‌آمد؛ یک راحت طلبی بود و کناره گیری از جامعه و دعا و ذکر بود، لکن وضع تفکر جور دیگری بود . چنانچه ائمه ما - علیهم السلام - سازش می‌کردند با اهل ظلم و ستم، احتراماتشان بسیار زیاد بود ، خلفا حاضر بودند که آنها را هر جور احترام می‌خواهند بکنند که آنها دست از دعوتشان بردارند. حضرت موسی بن جعفر همین‌طور من باب اتفاق نبود که چندین سال در حبس به سر برد و تبعید بعض ائمه و احضار از مدینه، بردنشان به محل خلیفه، همچو نبود که اینها یک مردم عادی باشند که همین بنشینند و درسی بخوانند و درسی بگویند و مطالعه‌ای بکنند و عبادت خدا را بکنند و در جوار رسول خدا عبادت کنند. اگر طرز افکار آنها هم این بود، این مذهب یک مذهبی که در مقابل ظلم در طول تاریخ واقع شده است، نبود. این دو رشته از اول خلقت تا حالا بوده است؛ رشته تعهد به اسلام و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم و دیکتاتوری و قدرتهای شیطانی و سازش .
من در طول این نهضت، اشخاصی را [دیدم،] بسیار هم مردم نماز خوان و ملا و معتبر و اینها [بودند،] لکن در همان یورش اول که سازمان امنیت برد و یک دسته‌ای را اذیت کرد و زد، راحت طلبی را برداشتند و انتخاب کردند و کنار نشستند؛ حالا یا ساکت کنار نشستند یا بعضی هم ساکت نشدند و کنار نشستند؛ یعنی، موافقت کردند با دستگاه.
این دسته‌ای که خودشان را از اول مهیا کردند برای مقابله؛ مقابله با ظلم، این دسته از اول توجه به این معنا داشتند که این مقابله زحمت دارد ، این مقابله شهادت دارد، این مقابله حبس دارد. اینها در حبس هم بعضیشان می‌رفتند و آن زجرها را می‌کشیدند، قدمشان که ازحبس بیرون می‌آمد، می‌رفتند سراغ باز مقابله؛ برای اینکه این یک مکتبی بود و یک خطی بود؛ خطی که ترسیمش را انبیا از صدر عالم کرده‌اند؛ آن انبیایی که در آتش سوزاندند آنها را و ارّه کردند آنها را و آنها اگر می‌خواستند که آن خط خودشان را منحرف کنند، خیلی هم محترم بودند. این آقایانی که در این مسائل وارد بودند، متوجه این معنا بودند که در زمان محمد رضا معلوم بود که هرکس هر عملی بکند، هر حرفی بزند، این درحبس است و در شکنجه است و در کذا، لکن اینها حبس را می‌رفتند، شکنجه را می‌دیدند، بیرون می‌آمدند و باز همان پست را اداره می‌کردند.
#امام_خمینی #امام_حسین #کربلا #متحجران #مقدس_نمایان  
 ·  Translate
141
40
Abbas Hassani's profile photoHamid Ashena's profile photo‫بنده خدا‬‎'s profile photoMostafa Mohajer's profile photo
19 comments
 
شاشیدم به روح خمینی
 ·  Translate
Add a comment...
 
سیدالشهدا و اصحاب او و اهل بیت او آموختند تکلیف را: فداکاری در میدان، تبلیغ در خارج میدان . همان مقداری که فداکاری حضرت ارزش پیش خدای تبارک و تعالی دارد و در پیشبرد نهضت حسین - سلام الله علیه - کمک کرده است، خطبه‌های حضرت سجاد و حضرت زینب هم به همان مقدار یا قریب آن مقدار تأثیر داشته است.
آنها به ما فهماندند که در مقابل جائر، در مقابل حکومت جور، نباید زنها بترسند و نباید مردها بترسند . در مقابل یزید، حضرت زینب - سلام الله علیها - ایستاد و آن را همچو تحقیر کرد که بنی امیه در عمرشان همچو تحقیری نشنیده بودند، و صحبتهایی که در بین راه و در کوفه و در شام و اینها کردند و منبری که حضرت سجاد - سلام الله علیه - رفت و واضح کرد به اینکه قضیه، قضیه مقابله غیر حق با حق نیست؛ یعنی، ما را بد معرفی کرده‌اند؛ سیدالشهدا را می‌خواستند معرفی کنند که یک آدمی است که در مقابل حکومت وقت، خلیفه رسول الله ایستاده است. حضرت سجاد این مطلب را در حضور جمع فاش کرد و حضرت زینب هم.
امروز کشور ما هم به همین نحو است. سازمان عفو بین المللی، که من باید بگویم «سازمان جعل بین المللی»، «سازمان کذب بین المللی»، در یک بیانیه‌ای که صادر کرده است، همان تهمت‌هایی که در صدر اسلام به اسلام، به رسول خدا و به اولاد و اتباع او می‌زدند، زاید بر او را بر کشور ما زده‌اند . همان دروغهایی که اتباع یزید منتشر می‌کردند، امروز همین سازمان عفو بین المللی - به اصطلاح - منتشر می‌کند یک همچو دروغهایی را. انسان خجالت می‌کشد که بگوید ما در یک کشورهایی و در یک زمینی زندگی می‌کنیم که اینها رسانه‌های گروهی‌اش است و اینها هم سازمانهای عفو بین المللی و سازمانهای دیگرش است. انسان عار دارد که بگوید ما در عصری زندگی می‌کنیم که تمام ارزشها، تمام ارزشها فدای قدرتهاست، فدای منافع مادی است و برای خود جز منافع مادی چیزی را ارزش نمی‌دانند. و ما امروز اینطور مبتلا هستیم.
http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=17&tid=22
#امام_خمینی #عاشورا #محرم  
 ·  Translate
32
4
Mostafa Mohajer's profile photo
 
ریدم تو روح خمینی
 ·  Translate
Add a comment...
 
عرصه تقابل اسلام ناب محمدى (ص) با اسلام امريكايی
تبیین تفاوت روحانیت و علمای متعهد با روحانی نماها
پیام تاریخی امام خمینی به مناسبت شهادت آیت الله سيد عارف حسين حسينى‏

خدمت حضرات علماى اعلام و حجج اسلام و ملت بزرگوار پاكستان- ايّدهم اللَّه تعالى پيامها و تلگرافات تبريك و تسليت شما در رابطه با شهادت جناب حجت الاسلام آقاى سيد عارف حسين الحسينى اين يار وفادار اسلام و مدافع محرومان و مستضعفان و اين فرزند راستين سيد و سالار شهيدان، حضرت ابى عبد اللَّه الحسين- عليه السلام- واصل گرديد. گرچه اين حادثه بزرگ قلوب مسلمانان و خصوصاً روحانيت متعهد اسلام را جريحه‏دار نمود، ولى مسئله‏اى دور از انتظار ما و ملتهاى مظلوم جهان و خصوصاً ملت بزرگوار پاكستان كه خود طعم تلخ استعمار را چشيده است و با مبارزه و جهاد و شهادت استقلال خويش را به دست آورده است، نبود.

درد آشنايان جوامع اسلامى، همانان كه با محرومان و پابرهنگان ميثاق خون بسته‏اند، بايد توجه كنند كه در آغاز راه مبارزه‏اند و براى شكستن سدهاى استعمار و استثمار و رسيدن به اسلام ناب محمدى راه طولانى در پيش دارند . و براى امثال علامه عارف حسين حسينى بشارتى بالاتر از اين نبوده است كه از محراب عبادت حقْ عروج خونين ارجِعِى الى رَبِّكِ را نظاره كند، و جرعه وصل يار را از شهد شهادت بياشامد، و شاهد وصول هزاران تشنه عدالت به سرچشمه نور گردد. بزرگترين فرق روحانيت و علماى متعهد اسلام با روحانى‏نماها در همين است كه علماى مبارز اسلام هميشه هدف تيرهاى‏ زهرآگين جهانخواران بوده‏اند و اولين تيرهاى حادثه قلب آنان را نشانه رفته است؛ ولى روحانى‏نماها در كنف حمايت زرپرستان دنياطلب، مروّج باطل يا ثناگوى ظلمه و مؤيد آنان بوده‏اند .

تا به حال يك آخوند دربارى يا يك روحانى وهابى را نديده‏ايم كه در برابر ظلم و شرك و كفر، خصوصاً در مقابل شوروى متجاوز و امريكاى جهانخوار ايستاده باشد .

همان گونه كه يك روحانى وارسته عاشق خدمت به خدا و خلق خدا را نديده‏ايم كه براى يارى پابرهنگان زمين لحظه‏اى آرام و قرار داشته باشد و تا سر منزل جانان عليه كفر و شرك مبارزه نكرده باشد. و عارف حسينى اين گونه بود. و ملتهاى اسلامى حتماً دليل اين واقعه را دريافته‏اند كه چرا در ايران «مطهرى» ها و «بهشتى» ها و شهداى محراب و ساير روحانيون عزيز، و در عراق «صدر» ها و «حكيم» ها و در لبنان «راغب حرب» ها و «كُرّيم» ها، و در پاكستان «عارف حسينى» ها، و در تمامى كشورها روحانيون درد آشناى اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه عليه و آله- هدف توطئه و ترور مى‏شوند.

ملت شريف و مسلمان پاكستان، كه بحق ملتى انقلابى و وفادار به ارزشهاى اسلامى بوده‏اند و با ما رابطه ديرينه گرم انقلابى، عقيدتى و فرهنگى دارند، بايد تفكر اين شخصيت شهيد را زنده نگه دارند، و نگذارند شيطان زادگان جلوى رشد اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه عليه و آله و سلم- را بگيرند . امروز استكبار شرق و غرب چون از رويارويى مستقيم با جهان اسلام عاجز مانده است، راه ترور و از ميان بردن شخصيتهاى دينى و سياسى را از يك طرف و نفوذ و گسترش فرهنگ اسلام امريكايى را از طرف ديگر به آزمايش گذاشته‏اند. اى كاش همه تجاوزات جهانخواران همانند تجاوز شوروى به كشور مسلمان و قهرمان‏پرور افغانستان علنى و رودررو بود تا مسلمانان ابهت و اقتدار دروغين غاصبين را در هم مى‏شكستند؛ ولى راه مبارزه با اسلام امريكايى از پيچيدگى خاصى برخوردار است كه تمامى زواياى آن بايد براى مسلمانان پابرهنه روشن گردد؛ كه متأسفانه هنوز براى بسيارى از ملتهاى اسلامى مرز بين «اسلام امريكايى» و «اسلام ناب محمدى» و اسلام پابرهنگان و محرومان، و اسلام مقدس‏نماهاى متحجر و سرمايه داران‏ خدانشناس و مرفهين بى‏درد، كاملًا مشخص نشده است . و روشن ساختن اين حقيقت كه ممكن نيست در يك مكتب و در يك آيين دو فكر متضاد و رودررو وجود داشته باشد از واجبات سياسى بسيار مهمى است، كه اگر اين كار توسط حوزه‏هاى علميه صورت پذيرفته بود، به احتمال بسيار زياد سيد عزيز ما، عارف حسين، در ميان ما بود .

وظيفه همه علماست كه با روشن كردن اين دو تفكر، اسلام عزيز را از ايادى شرق و غرب نجات دهند . البته خون اين شهيدان عزيز تمامى خاك و خاشاكها را از مسير اعتلاى ارزشهاى معنوى ريشه كن مى‏سازد، و همه مروجين باطل را به دريا مى‏ريزد؛ ولى نبايد از اين مسأله غفلت كنيم كه امروز روز آماده‏باش همه دشمنان اسلام است، روز بيدار باش همه جهانخواران است. آن روزى كه استعمار شرق و غرب مسلمانان را خواب كرده بود و بر مَركب مراد سوار بود از خطر بزرگ و بالقوه‏اى به نام اسلام و قرآن سخن مى‏گفت. و اما امروز كه شوروى و امريكا به دنبال انقلاب مقدس اسلامى ايران صدها ضربه سياسى و نظامى و فرهنگى خورده‏اند و در همه جاى عالم زنگ خطر اسلام عليه منافع حياتى‏شان به صدا درآمده است بايد با دقت تمام كيْد و فريب استكبار شرق و غرب را شناخت و خنثى نمود.

ملتهاى مسلمان بايد اصل را بر دشمنى و فريب ابرقدرتها با خود بگذارند، مگر اينكه خلاف عينى و عملى آن را مشاهده و لمس و باور نمايند. ما به حبل ولايت خدا و پيامبر و ائمه معصومين- عليهم السلام- چنگ زده‏ايم؛ و جداً بايد از هر آنچه غير رضايت آنان است متنفر و بيگانه باشيم، و از اين بيگانگى هم بر خود فخر و مباهات كنيم .

شهادت جناب حجت الاسلام آقاى سيد عارف حسين حسينى، را به روحانيون متعهد اسلام و خانواده محترم اين شهيد و ملت مسلمان پاكستان تبريك و تسليت عرض نموده؛ و به همه برادران و خواهران مسلمان خود در آن كشور اطمينان مى‏دهم كه ايران اسلامى در كنار شما و به عنوان يارى امين و سنگرى محكم از شرافت، استقلال، عزت و اعتبار اسلامى‏تان دفاع خواهد نمود.

اين جانب فرزند عزيزى را از دست داده‏ام. خداوند تعالى به همه ما توفيق تحمل‏ مصائب و توان ادامه راه پر فروغ شهيدان را بيشتر از پيش كرامت فرمايد؛ و توطئه و مكر ستمگران را به خودشان برگرداند؛ و ملت پر كرامت اسلام را در مسير جهاد و شهادت ثابت قدم نگه دارد. و السلام على عباد اللَّه الصالحين.

به تاريخ 23 محرّم الحرام 1409
[ 14 شهريور 1367]
روح اللَّه الموسوي الخمينى‏
30
2
Add a comment...
 
صوت و متن کامل پیام امام خمینی به مناسبت پذیرش قطعنامه598 و سالگرد کشتار حجاج
صوت قسمت اول(مستقیم):
http://bit.ly/13SE8Mm
صوت قسمت دوم(مستقیم):
http://bit.ly/15PB3Iu
متن کامل پیام امام روح الله به مناسبت پذیرش قطعنامه و سالگرد کشتار خونین حج:
http://bit.ly/15PBAdE
دانلود جزوه این پیام(غیر مستقیم):
http://bit.ly/15R4RXu
دانلود صوتها با لینک غیر مستقیم:
http://bit.ly/15R47lj
http://bit.ly/15PJWSx
 ·  Translate
46
12
Add a comment...