Profile cover photo
Profile photo
Kimia Rayaneh
282 followers
282 followers
About
Posts

ار آنچه در دنیای دیجیتال می خواهید را در کیمیا آنلاین پیدا کنید

http://kimiaonline.com
Add a comment...

Post has attachment
۱۰ ابزار پرکاربرد مخفی در ویندوز

فرقی ندارد از ویندوز ۷ استفاده بکنید یا ویندوز ۸ و یا از نسخه های در حال انقراض سیستم عامل پرکاربرد مایکروسافت!، چرا که این سیستم عامل چندین ابزار سیستمی پنهان در خود جای داده که تنها به برخی از انها می توانید از منوی استارت دسترسی داشته باشید و به باقی آنها تنها با تایپ چند خط دستور کد فرمان در کادر Run می توانید دسترسی داشته باشید.
بسیاری از این ابزار به راحتی و اگر تنها نام آنها را بدانید در دسترسی شما قرار دارند و کافیست با باز کردن منوی استارت و تایپ کردن نما آنها به خود ویندوز فرمان در اختیار قرار دادن آنها را بدهید. در ویندوز ۸ شما به منوی تنظیمات در کادر جستجو دسترسی پیدا خواهید کرد.


ابزار Windows Memory Diagnostic

سیستم عامل ویندوز یک ابزار تشخیص حافظه دارد که می تواند کامپیوتر شما را ری استارت کرده و مشکلات حافظه رایانه شما را بررسی و اعلام کند.
این ابزار دقیقا مانند ابزارهای حرفه ای موجود عمل می کند و اگر شما می خواهید حافظه رایانه خود را برای برخی مشکلات احتمالی بررسی کنید، نیازی به نصب هیچگونه نرم افزار سوم دیگری نیست و به وسیله همین ابزار می توانید کار رایانه خود را راه بیندازید. برای دسترسی به این ابزار کافیست نام آن را در ویندوز جستجو کنید تا در برابر شما قرار بگیرد.


ابزار Resource Monitor

این ابزار در واقع جزئیات مصرف منابع در رایانه شما را بررسی و جزئیات آن را به صورت یک گزارش در اختیار شما قرار می دهد. با این ابزار شما می توانید پهنای باند مورد استفاده پردازنده، هارد دیسک، شبکه و حافظه کارت گرافیکی و باقی منابع سخت افزاری خود را بررسی کنید.
این بدان معناست که شما می توانید ببینید که کدام پروسه سنگین در حال اجرا بر روی هارد دیسک و یا شبکه شما قرار گرفته و باعث کند شدن آن می شود. این ابزار اطلاعات و جزئیات بیشتری را در خصوص منابع سخت افزاری شما از آنچه که TaskManager قرار می دهد برای شما مهیا می کند.


برای دسترسی به این ابزار کافیست TaskManager را اجرا کرده و به زبانه Performance بروید و بر روی گزینه Resource Monitor کلیک کنید. این ابزار را می توانید به طور مستقیم و با جستجوی نام آن در کادر جستجو در منوی استارت پیدا کرده و استفاده کنید.


ابزار Performance Monitor

این ابزار به شما این امکان را می دهد که اطلاعات کارآیی سیستم خود را جمع آوری و مشاهده کنید.
از این ابزار همچنین می توانید برای گزارش گیری کارآیی سیستم در یک زمان خاص از جمله تاثیر تغییرات صورت گرفته در سیستم بر کارآیی آن و یا مشاهده و تحت نظر گرفتن کارآیی یک سیستم از راه دور به طور زنده استفاده کنید.


ابزار Computer Management and Administrative Tools

ابزار بررسی کارآیی سیستم در واقع تنها یکی از ابزارهای مدیریت کنسول مایکروسافت (MMC) است و بسیاری از این ابزارهای سیستمی را می توانید در بخش ابزارهای مدیریتی ویندوز پیدا کنید اما در عین حال این ابزارها را می توانید با باز کردن پنجره ابزارهای مدیریتی رایانه (Computer Management application) در یک پنجره باز کنید.
در کنار باقی موارد ، این پنجره شامل ابزارهای زیر است:


Task Scheduler


این ابزار به شما اجازه می دهد که کارها و اقدامات برنامه ریزی شده بر روی سیستم را مشاهد و آنها را تغییر دهید و در عین حال وظائف و اقدامات مورد نظر خود را به این برنامه اقدامات اضافه کنید.


Event Viewer


در این قسمت می توانید رویدادهای در حال رخ دادن در رایانه خود را ببینید که شامل همه چیز مانند روند نصب برنامه ها، توقف های ناگهانی صورت گرفته و حتی صفحه آبی مرگ نیز می شود.


Shared Folders


در این قسمت می توانید فولدرهای به اشتراک گذاشته در شبکه در رایانه خود را ببینید. ابزاری که بسیار سریع نمایی از فولدرهای به اشتراک گذاشته را بدون هیچ جستجو و کار اضافی در اختیار شما قرار می دهد.


Device Manager


فکر کنم بیشترین اقداماتی که هر کاربر ویندوز با یک ابزار سیستمی انجام داده باشد به این بخش تعلق پیدا کند. در این بخش همانطور که احتمالا می دانید می توانید سخت افزارها و دیوایس های متصل به کامپیوتر خود را ببینید، انها را غیرفعال کنید و یا تنظیمات مربوط به درایور آنها را انجام دهید.


Disk Management


همانطور که از نام آن پیداست یک ابزار در اصطلاح پارتیشن بندی هارد درایو شماست که شما را تقریبا از دانلود و نصب هر گونه برنامه اضافی بی نیاز می کند.


Services


در این بخش می توانید سرویس هایی را که در حال حاضر و در پشت پرده سیستم عامل در حال اجرا هستند را ببینید و آنها را کنترل کنید.
در پنجره Administrative Tools همچنین شاهد ابزارهای مفید دیگری مانند فایروال ویندوز و برنامه های امنیتی آن هستیم که به شما اجازه تعیین قوانین خاص در این خصوص را می دهند.


Advanced User Accounts Tool


سیستم عامل ویندوز همچنین یک ابزار پنهان کاربری دارد که برخی گزینه ها را که در رابط کاربری عادی و استاندارد ویندوز قرار ندارند را در اختیار شما قرار می دهد. برای باز کردن و دسترسی به این ابزار کافیست کلیدهای ترکیبی WinKey+R را فشار دهید. WinKey در واقع همان کلیدی است که علامت ویندوز بر ریو ان دیده می شود و به تنهایی و با زدن آن منوی استارت برای شما باز می شود. با زدن این دو دکمه به صورت ترکیبی، کادر Run در برابر شما ظاهر می شودحالا کافیست در این کادر تایپ کنید: netplwiz و یا control userpasswords۲و بعد Enter را بزنید تا پنجره این ابزار در برابر شما ظاهر شود.
در این پنجره می توانید به تنظیمات کاربران سیستم و گروه هایی که ایجاد کرده اید دسترسی داشته باشید. برخی امکانات این پنجره تنها در بعضی نسخه های ویندوز قابل استفاده است و کاربران ویندوزهای نسخه خانگی و یا نسخه استاندارد به آنها دسترسی ندارند.


Disk Cleanup


این ابزار نیز مخصوصا برای کاربرانی که از سیستم های کُندتر بهره می برند ابزاری آشناست یا کاربرانی که از کمبود فضای هارد بر روی سیستم خود رنج می برند اما خب هنوز بسیاری از کاربران هستند که از قابلیت این ابزار بی خبر هستند.


به هر حال جهت یادآوری هم که شده بد نیست بدانید که با این ابزار علاوه بر کارهای بالا همچنین می توانید رایانه خود را برای فایل هایی که می توانید پاک کنید یا فایل های بدردنخور که از یک برنامه پاک شده به جا مانده اند یا فایل های بدردنخور ناشی از آپدیت ویندوز به جا مانده اند اسکن و جستجو کنید.
این ابزار دقیقا مانند برنامه های پاک کننده سیستم عمل می کند اما خب رایگان است و هیچ هزینه ای بر روی دست شما باقی نمی گذارد. کاربران حرفه ای تر به ابزارهایی مانند CCleaner روی می آورند اما به نظر این ابزار ویندوز راحت تر و کم دردسرتر است. برای دسترسی به این ابزار می توانید نام آن را در منوی استارت ویندوز جستجو کنید. خانه تکانی خوبی داشته باشید!


Group Policy Editor


همین ابتدای توضیح این ابزار بد نیست بگوئیم که این ابزار تنها در نسخه حرفه ای و یا نامحدود ویندوز در دسترس قرار دارد و در ویندوز های نسخه خانگی و استاندارد نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید.
با این ابزار می توانید به تنظیمات گسترده ای دسترسی داشته باشید که برای استفاده مدیران سیستم ها در جهت مدیریت رایانه ها در شبکه های تحت مدیریت خود، طراحی شده اند. البته برخی تنظیمات این ابزار نیز می تواند توسط کاربران عادی مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال در ویندوز ۸ می توانید با استفاده از این ابزار، منوی قفل صفحه نمایش را غیرفعال کرده و مستقیما به صفحه لاگین برسید. برای رسیدن به این ابزار کافیست در منوی استارت عبارت gpedit.msc را وارد کنید.


Registry Editor


شرمنده! اگرچه بسیاری از شما با ویرایش رجیستری سر و کار داشته اید اما خب همچنان یک ابزار پنهان به حساب می آید و هنوز مایکروسافت لینک دسترسی به آن را در منوی استارت نگنجانده است. برای دسترسی به این ابزار همانطور که می دانید باید عبارت regedit را در منوی استارت وارد کرده و Enter را بزنید.
بسیاری از قابلیت های موجود در ابزار Group Policy Editor به صورت معادل در ابزار ویرایش رجیستری نیز وجود دارند. به طور مثال در ویندوز ۸ کاربران نسخه های استاندارد نمی توانند با استفاده از Group Policy Editor صفحه قفل را غیرفعال کنند اما آنها می توانند با همین ابزار ویرایش رجیستری آن را غیرفعال کنند.


MSConfig


ابزار پیکربندی سیستم یک ابزار کلاسیک دیگر است که کاربران بسیاری در مورد آن تجربه دارند. پیش از ویندوز ۸ که برنامه مدیریت برنامه های استارت آپ خود در این خصوص را به بخش TaskManager اضافه کرده، از این ابزار تقریبا پنهانی برای مدیرت برنامه های استارت آپ ویندوز که با بالا آمدن ویندوز به طور خودکار اجرا می شدند استفاده می شد.
این ابزار همچنین به شما اجازه مدیریت بخش موسوم به بوت لودر و انتخاب سیستم عامل را می دهد که مخصوصا وقتی از چندین سیستم عامل بر روی رایانه خود بهره می برید مفید فایده واقع خواهد بود. برای دسترسی به این ابزار می توانید در منوی استارت عبارت msconfig را تایپ کنید و Enter را بزنید.


System Information


این ابزار همانطور که از نام آن پیداست به شما اجازه کسب اطلاع کامل از وضعیت فعلی سیستم را می دهد . وقتی می گوئیم اطلاعات این یعنی شامل شماره مدل سی دی رام تا هارد دیسک ها و ابزارهای جانبی و برنامه های استارت آپ موجود سیستم است.
این درست که ظاهر چندان کاربر پسندی ندارد و باید برای جستجو در آن حسابی دقت کنید اما به هر حال بدون اینکه به شما زحمت نصب یک برنامه دیگر را بدهد اطلاعات کامل و مفصلی از سیستم را در اختیارتان می گذارد. برای دسترسی به این ابزار می توانید عبارت System Information را در منوی استارت جستجو کنید.


حالا که می دانید این ابزارها در سیستم عامل شما موجود هستند مطمئنا می توانید کارهای بیشتری از ویندوز خود انتظار داشته باشید. این ابزارها بر روی بسیاری از ویندوزها موجود هستند و بدون اینکه احتیاج به نصب یک برنامه اضافه داشته باشید می توانید کارهای مورد نظر خود را انجام دهید.
Add a comment...

لیست قیمت جدید ترین ل‍پ تاپ های دنیا در کیمیا آنلاین

http://kimiaonline.com
Add a comment...

روش هایی برای استفاده هوشمندانه تر از مرورگر کروم

مرورگر کروم چه از آن روی کامپیوتر رومیزی، موبایل هوشمند یا تبلت استفاده کنید، برنامه ای بسیار قدرتمند و کاربردی است. درست به همین دلیل هم احتمالا همچنان نکات مختلفی را برای کار با آن نمی دانید. با این اوصاف بد نیست برای آنکه تجربه وبگردی بهتر و سریع تری با این مرورگر را داشته باشید در این مطلب با ما همراه شوید.

قبل از هر چیز بهتر است آخرین نسخه مرورگر کروم را روی دستگاه دیجیتالی نصب کنید. البته در ابزارهای اندرویدی این مرورگر معمولا به طور پیش فرض نصب شده است. با این حال احتمالا می دانید که این برنامه در اپ استور اپل برای آی فون و آی پد هم قابل دانلود است.نسخه دسکتاپ مرورگر کروم به قابلیت های مخفی مجهز شده است و به همین ترتیب، نسخه اندرویدی این مرورگر هم از چنین قابلیت هایی بهره می برد. تنها کافی است در کادر آدرس مرورگر خود عبارت Chrome://flags را تایپ کنید و به این قابلیت ها دسترسی داشته باشید. در مرورگر Chrome Beta برای اندروید می توانید با تایپ عبارت Chrome:// Chrome urls در نوار آدرس، به قابلیت های جدیدتری دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که این قابلیت در آی فون یا آی پد قابل استفاده نیست. کروم در این پلت فرم ها از رابط کاربری متفاوتی برخوردار است. بنابراین بهتر است در صورت عدم اطمینان از کارآیی این قابلیت ها، تغییری در تنظیماتشان ایجاد نکنید. اگر از کروم روی نسخه جیلبریک شده از سیستم عامل اپل برای آی پد یا آی فون استفاده می کنید، می توانید از نرم افزارهای جانبی برای تبدیل این مرورگر به مرورگر پیش فرض و فعال سازی موتور جاوا اسکریپ پرسرعت که تنها برای سافاری محفوظ مانده، استفاده کنید.جابه جایی بین تب های باز: در مرورگر کروم می توانید از قابلیت جابه جایی با استفاده از نمایه های مختلف، برای جا به جایی سریع بین تب های باز استفاده کنید. این قابلیت تنها روی گوشی های اندرویدی، آی فون و آی پد قابل استفاده است و نسخه مخصوص تبلت مرورگر کروم هنوز به این قابلیت تجهیز نشده است. در گوشی های اندرویدی، انگشت خود را روی هر قسمت دلخواه از نوار ابزار کروم قرار دهید و دست خود را به سمت راست یا چپ بکشید. در آی فون یا آی پد انگشت خود را در حاشیه صفحه قرار دهید و انگشت خود را برای جا به جایی بین زبانه ها یا تب های باز به سمت داخل بکشید. این قابلیت، جایگزینی برای قابلیت مشابهی است که در مرورگر سافاری قابل استفاده است.

استفاده از لیست تب ها: روی گوشی خود کلید زبانه کروم (Chrome Tab) را لمس کنید تا همه زبانه های باز را مشاهده کنید و اگر یک زبانه را لمس کنید، می توانید به طور خودکار به آن منتقل شوید. اگر دکمه ضربدر را انتخاب کنید، می توانید زبانه مورد نظر را ببندید. می توانید انگشت خود را روی یک زبانه باز قرار دهید و به سمت راست یا چپ بکشید تا آن را ببندید. با انتخاب گزینه Close All Tabs در منو می توانید همه زبانه های باز را ببندید.

بزرگنمایی هوشمند با دوبار لمس: کروم از قابلیت بزرگنمایی هوشمند بهره می برد. قابلیتی که به کاربر این امکان را می دهد تا با دوبار لمس صفحه روی هر نقطه از صفحه وب، بزرگنمایی را پیاده سازی کنید. برای مثال اگر شما در حال مشاهده نسخه دسکتاپ وب سایتی هستید و ستون محتوای اصلی کوچک است، دوبار روی آن را لمس کنید تا کروم به طور هوشمندانه بزرگنمایی را برای شما در آن قسمت از صفحه پیاده سازی کند. ستونی که روی آن دوبار لمس انجام داده اید، کل عرض صفحه نمایش را به خود اختصاص می دهد. توجه داشته باشید که این قابلیت تنها روی وب سایت هایی که برای مرورگرهای دسکتاپ طراحی شده اند قابل استفاده است. گوگل قابلیت بزرگنمایی هوشمند را روی وب سایت هایی با نسخه موبایل غیرفعال کرده تا به این صورت شاهد افزایش سرعت وبگردی باشید. البته قابلیت نیشگون گرفتن هم برای بزرگنمایی در کروم همچنان قابل استفاده است.

انتخاب سریع گزینه ای از منو (تنها برای اندروید): وقتی که از یک منو در اکثر برنامه های اندرویدی استفاده می کنید، روند کار به این شکل است که دکمه منو را لمس می کنید، منتظر می مانید تا منو ظاهر شود و سپس گزینه مورد نظر را از آن انتخاب می کنید. اما کروم روش سریع تری را به شما پیشنهاد می کند. کلید منو را لمس کنید، انگشتتان را به پایین حرکت دهید تا به گزینه دلخواه برسید و حالا انگشت خود را از روی صفحه بردارید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا با یک حرکت، منوی دلخواهتان را انتخاب کنید و البته تنها در اپلیکیشن کروم برای اندروید فعال است.

جست وجوی صوتی گوگل: در مرورگر کروم، در هر قسمتی می توانید دسترسی آسان به جست وجوی صوتی داشته باشید. در تبلت ها تنها کافی است که آیکون میکروفون در نوار آدرس را لمس کنید. در گوشی های هوشمند، نوار آدرس را لمس کنید، حالا دکمه ضربدر را لمس کنید و سپس آیکون میکروفون ظاهرشده را انتخاب کنید. می توانید جست وجوی مورد نظر خود را با روش گفتاری بیان کنید یا آدرس یک وب سایت را بگویید یا حتی سوالی بپرسید.

مشاهده نسخه مخصوص دسکتاپ: برای مشاهده نسخه مخصوص کامپیوترهای رومیزی از یک وب سایت در کروم، کلید منو را لمس کنید و گزینه Request Desktop Site را انتخاب کنید. کروم از این به بعد به گونه ای رفتار خواهد کرد که انگار از نسخه دسکتاپ این مرورگر استفاده می کنید.

استفاده از قابلیت همگام سازی داده ها: با استفاده از این مرورگر می توانید زبانه های باز و دیگر اطلاعات مرتبط با مرورگر را بین دستگاه های مختلف همگام سازی کنید. وقتی وارد حساب کاربری گوگل شوید می توانید با استفاده از این مرورگر در لپ تاپ، گوشی هوشمند یا تبلت، زبانه های باز را مشاهده کنید. برای مشاهده زبانه های باز، صفحه مرتبط با یک زبانه جدید را روی مرورگر کروم باز کنید، حالا گزینه Orher Devices را در گوشه پایین و سمت راست صفحه انتخاب کنید یا کلید منو را بفشارید و گزینه Other Devices را انتخاب کنید.

فعال سازی قابلیت بارگذاری سریع و کاهش استفاده از پهنای باند: مرورگر کروم با استفاده از قابلیت های خاص حتی می تواند در زمان و استفاده از پهنای باند، صرفه جویی کند. قابلیت بارگذاری سریع و پیش از زمان مورد نیاز، به صورت پیش فرض فعال است و باعث می شود گوگل به طور خودکار در صورتی که تشخیص دهد شما بعدا صفحه ای را بازخواهید کرد، آن را برای شما بارگذاری کند. برای مثال اگر شما در حال مطالعه صفحه دوم از یک مطلب پنج صفحه ای هستید، کروم به طور پیش فرض صفحه سوم را برای شما بارگذاری خواهد کرد تا این صفحه در زمان مورد نیاز برای شما سریع تر باز شود. به طور پیش فرض، این قابلیت برای جلوگیری از مصرف بیش از حد داده ها، تنها در مواقعی که دسترسی کاملی به Wi Fi دارید فعال است. اگر قابلیت Reduce Data Usage را فعال کنید، وب سایت ها، اطلاعات را از طریق سرورهای گوگل و به صورت فشرده برای شما ارسال خواهند کرد. این قابلیت، استفاده از پهنای باند را کاهش خواهد داد و در صورتی که شما از طرح های اینترنتی محدود استفاده می کنید، مفید واقع می شود. برای فعال سازی این قابلیت ها، دکمه منو را لمس کنید، حالا به قسمت تنظیمات رفته و مدیریت پهنای باند را انتخاب کنید.

پرینت ابری گوگل: کروم روی همه پلت فرم ها از قابلیت چاپ ابری بهره می برد. کافی است کلید منو را لمس کنید و گزینه پرینت را برای چاپ از طریق هریک از پرینتر های شما که برای استفاده از این سرویس فعال هستند انتخاب کنید. اگر از پرینتری مجهز به این قابلیت بهره نمی برید، می توانید مرورگر کروم را روی کامپیوتر رومیزی خود نصب کنید و از طریق قابلیت ابری، پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.
Add a comment...

جدید ترین لیست قیمت محصولات روز دنیا در کیمیا آنلاین

www.kimiaonline.com
Add a comment...

روش هایی برای استفاده بهینه تر از باتری در ویندوز ۸.۱

هر نسخه از سیستم عامل ویندوز راهکارهایی برای کاهش مصرف باتری و انرژی دارد و ویندوز ۸.۱ هم از این قاعده مستثنا نیست. با این حال شاید بسیاری از ما هنوز روش های مختلف ارائه شده در این سیستم عامل برای کاهش مصرف باتری را ندانیم. اگر این طور است در این مطلب با ما همراه باشید تا با این راهکارها آشنا شوید.

بلوتوث را غیرفعال کنید: درست مثل هر دستگاه دیگری اگر قرار نیست از بلوتوث تبلت یا لپ تاپ خود استفاده کنید، آن را خاموش کنید. تبلت یا لپ تاپ مجهز به ویندوز ۸.۱ شما به احتمال زیاد دارای بلوتوث است و باز هم به احتمال زیاد، به صورت پیش فرض روشن است. برای خاموش کردن آن صفحه را از سمت راست بکشید یا ماوس را در گوشه بالا و راست صفحه نگه دارید یا روی کیبوردتان دکمه های ویندوز و C را همزمان بفشارید تا به Charms Bar دسترسی پیدا کنید. حالا Settings را انتخاب کنید، به PC and devices بروید، وارد صفحه Bluetooth شده و آن را خاموش کنید. طبیعتا برای روشن کردن بلوتوث هم باید همین مسیر را طی کنید.

تنظیم روشنایی تصویر: درخشندگی و روشنایی صفحه تمامی دستگاه های الکترونیکی مقدار زیادی انرژی مصرف می کند که کم کردن آن باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود. ویندوز ۸.۱ در دستگاه هایی که حسگر نوری دارند، درخشندگی صفحه را خود به خود تنظیم می کند، اما شما هم به صورت دستی می توانید این کار را انجام دهید. به این منظور به Charms Bar رفته و وارد Settings شوید. Change PC settings را انتخاب کنید و به صفحه Power and Sleep بروید و دکمه Adjust My Screen Brightness Automatically را خاموش کنید. حالا در Charms Bar اگر ماوس را روی Brightness ببرید می توانید میزان درخشندگی را به صورت دستی تنظیم کنید.

یک Power Plan مناسب انتخاب کنید: ویندوز ۸.۱ هم مثل نسخه های قبلی ویندوز دارای قسمتی برای انتخاب یک برنامه مدیریت انرژی برای کنترل بهتر استفاده از باتری است. به صورت پیش فرض این تنظیمات در حالت تعادل قرار دارند، اما در صورتی که نیاز به صرفه جویی بیشتر دارید، می توانید Power Saver را انتخاب کنید. البته در اینجا می توانید تنظیمات پیشرفته تری را هم انجام دهید که توصیه می کنیم اگر آشنایی کافی با آنها ندارید، تغییرشان ندهید. برای تغییر برنامه کنترل انرژی به desktop Control Panel بروید (روی کیبورد: دکمه ویندوز + X) و بعد Control Panel را انتخاب کنید و به مسیر Hardware and Sound > Power Options رجوع کرده و برنامه انرژی مناسب خود را انتخاب کرده یا تنظیمات دلخواه را اعمال کنید.

تغییر زمان خاموش شدن صفحه یا به خواب رفتن دستگاه: ممکن است نخواهید زیاد وارد جزئیات تنظیمات مربوط به Power Plan شوید، اما احتمالا به این فکر خواهید افتاد که مدت زمانی را که طول می کشد تا صفحه دستگاه تان وقتی استفاده ای از آن نمی شود خاموش شود تغییر دهید و آن را کمتر کنید تا باتری کمتری استفاده شود. در مسیری که قبلا هم رفته بودید (Control Panel > Hardware and Sound > Power Options)، روی Change plan settings کلیک کنید. در این صفحه به راحتی می توانید این زمان ها را تغییر دهید.

دستگاه های متصل به کامپیوتر را قطع کنید: دستگاه های جانبی که به کامپیوتر خود وصل می کنید هم از باتری لپ تاپ تان انرژی می گیرند، پس اگر استفاده ای از آنها نمی کنید بهتر است آنها را از لپ تاپ جدا کنید. البته مسلما مقدار انرژی که یک ماوس USB مصرف می کند بسیار ناچیز است و مصرف یک هارد اکسترنال با یک فلش مموری کوچک قابل مقایسه نیست.

از Airplane Mode استفاده کنید: با استفاده از این قابلیت تمام دسترسی های کامپیوتر یا تبلت شما به هرگونه شبکه ای (موبایل، بی سیم یا بلوتوث) قطع خواهد شد. پس اگر به صورت آفلاین با دستگاه تان کار می کنید، بهتر است این قابلیت را فعال کنید. برای اینکه این قابلیت را روشن کنید، روی علامت بی سیم (wireless) در tray دسکتاپ خود کلیک کنید و دکمه Airplane Mode را روشن کنید. همچنین می توانید از Charms Bar به Settings رفته و با کلیک روی نشانه Wi Fi این کار را انجام دهید.

به روزرسانی های خود به خودی برنامه ها را غیرفعال کنید: اگر از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید خودتان برنامه های تان را به روز یا آپدیت کنید، بهتر است قابلیت آپدیت خودکار را خاموش کنید تا کمی در مصرف خود به خودی انرژی صرفه جویی کرده باشید. برای این کار به Windows Store بروید و با کشیدن از راست و باز کردن Charm Bar به Settings و سپس App updates بروید و دکمه مربوطه را خاموش کنید. البته این کار تاثیر محسوسی در مصرف باتری نخواهد داشت. ویندوز RT و بعضی دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۸.۱ که به پردازنده Intel Antom مجهز هستند، یک ویژگی به نام Connected Standby دارند که به آن ها این قابلیت را می دهد تا مثل گوشی های هوشمند، iPadها و تبلت های اندرویدی، در حالتی که صفحه شان خاموش و در حالت آماده باش هستند هم، پیام ها و ایمیل ها را دریافت کنند. پس اگر دستگاه شما به این قابلیت مجهز است، باتری بیشتری مصرف می کند؛ چون همیشه به شبکه متصل بوده و آماده دریافت پیام ها است. تا حالا راهی برای خاموش کردن این قابلیت در دسترس نیست، اما با روشن کردن Airplane Mode یا خاموش کردن Wi Fi قبل از خاموش کردن صفحه، می توانید از اتصال دستگاه به اینترنت جلوگیری کنید.
Add a comment...

افزایش ۲۴ درصدی درخواست دولت‌های جهان برای دریافت اطلاعات کاربران فیس بوک    شرکت فیس بوک اعلام کرد که درخواست دولت‌های جهان برای دریافت اطلاعات کاربران در نیمه اول سال ۲۰۱۴ نسبت به نیمه دوم سال ۲۰۱۳ افزایشی ۲۴ درصدی داشته است.

People pose with mobile devices in front of projection of Facebook logo in this picture illustration taken in Zenica

بر اساس آمار منتشر شده از سوی این شرکت دولت‌های جهان در شش ماهه یاد شده در مجموع ۳۴۹۴۶ درخواست برای دریافت اطلاعات کاربران مختلف فیس بوک ارائه کردند. فیس بوک مدعی است که طی این مدت تلاش کرده تا دولت ها را برای دریافت اطلاعات کاربران ملزم به تهیه حکم دادگاه کند و سپس از آنها خواسته تا داده های دریافتی را بازپس دهند.

گوگل هم در ماه سپتامبر از افزایش ۱۵ درصدی دولت های مختلف برای دریافت اطلاعات خبر داده بود و اظهار داشته بود که این رقم در یک بررسی ۵ ساله ۱۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از میان درخواست های ارائه شده به فیس بوک سهم دولت آمریکا ۱۵۴۳۳ درخواست بوده که در قالب آن برای دریافت اطلاعات ۲۳۶۶۷ کاربر فیس بوک تلاش شده است. فیس بوک به ۸۰٫۱۵ درصد از این درخواست ها پاسخ مثبت داده است.

تنها در قالب یکی از این درخواست ها برای دریافت اطلاعات ۴۰۰ حساب کاربری از سوی دادگاهی در شهر نیویورک حکم صادر شده بود که البته فیس بوک مدعی است این درخواست غیرمعقول را به چالش کشیده است.
Add a comment...

لنوو موتورولا را ۲٫۹۱ میلیارد دلار خرید

    شرکت لنوو با پرداخت مبلغ ۲٫۹ میلیارد دلار شرکت آمریکایی موتورولا را خرید و امیدوار است از این طریق بتواند به سومین سازنده برتر گوشی‌های هوشمند در جهان مبدل شود.

لنوو از اوایل امسال درصدد بود تا موتورولا را از گوگل خریداری کند و بالاخره این فرایند را تکمیل و حدود ۳۵۰۰ نفر دیگر را به جمع کارکنان قبلی خود افزود.

لنووو که قبلا واحد تولید لپ تاپ شرکت آی بی ام را هم خریداری کرده بود، قصد دارد با این خرید حضور قدرتمندانه‌تری در بازار آمریکا و اروپا پیدا کند و شانس خود را در زمینه تولید محصولات جدیدی مانند ساعت های هوشمند هم بیازماید. این شرکت هم اکنون ۲۰ درصد از بازار رایانه‌های شخصی را در اختیار دارد و از این نظر شرکت قدیمی اچ پی را هم پشت سر گذارده است.

لنووو برای نهایی کردن این خرید ۶۶۰ میلیون دلار را به طور نقدی پرداخت کرده و بیش از ۵۱۹ میلیون سهم خود را هم در بازار بورس اختصاص داده است که برابر با ۷۵۰ میلیون دلار است. این شرکت ۱٫۵ میلیارد دلار را هم با سفته پرداخته و امیدوار است موتورولا برایش ظرف یک تا یک و نیم سال آینده سودآور شود.
Add a comment...

Post has attachment

جزییاتی از سیستم مورد نیاز بازی رایانه ای Far Cry 4

    بعد از AC: Unity و The Crew حال نوبت به Far Cry 4 رسیده تا سیستم مورد نیاز خود را در اختیار بازیکن‌های PC قرار دهد.

Far Cry 4 هم به مانند دو بازی ذکر شده تنها از سیستم‌ عامل‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی خواهد کرد.

حداقل سیستم مورد نیاز:

        Supported OS
Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 – 64bit versions only

    Processor
Intel Core i5-750 @ 2.6 GHz or AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz

    Memory
۴GB

    Video Card
NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD5850 – 1GB VRAM

    Direct X
Version 11

    Hard Drive
۳۰GB available space

    Sound Card
DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

سیستم بهینه:

    Supported OS
MS Windows 7 SP1, MS Windows 8/8.1 – 64bit versions only

    Processor
Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better

    Memory
۸GB

    Video Card
NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon R9 290X or better – 2GB VRAM

    Direct X
Version 11

    Hard Drive
۳۰GB available space

    Sound Card
DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

نمایشی که در ادامه مشاهده می‌کنید مربوط به قابلیت‌های کارت‌های گرافیک Nvidia در FC4 است که به طور مشترک توسط یوبی‌سافت و Nvidia منتشر شده است. Far Cry 4 هجدهم نوامبر سال جاری برای XONE ،PS4 ،Xbox 360 ،PS3 و PC منتشر خواهد شد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded