Profile cover photo
Profile photo
‫موسسه مهاجرتی آریانا پارس‬‎
73 followers -
مشاوره مهاجرت ،انواع ویزا و اقامت (Immigration consultancy,visa services,student recruitment)
مشاوره مهاجرت ،انواع ویزا و اقامت (Immigration consultancy,visa services,student recruitment)

73 followers
About
Posts

Post has attachment
دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به 55,000 نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. برای مثال اتباع کشورهای چین، کانادا، هندوستان، فیلیپین، برزیل و چند کشور دیگر اجازه شرکت در این قرعه کشی را ندارند، چرا که با توجه به اینکه آمریکا یک کشور مهاجر پذیر است، تعداد بسیار زیادی از اتباع این کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند. به واقع این لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است.
شرایط شرکت در لاتاری برای علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا:
افرادی که میخواهند در این لاتاری شرکت کنند باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:
1.سن 18 سال به بالا داشته باشند.
2.مدرک دیپلم یا بالاتر داشته باشند.
در صورتیکه زیر دیپلم هستند، بایستی دو سال سابقه کار تخصصی طی 5 سال اخیر داشته باشند. عنوان شغلی تخصصی شما بایستی منطبق با شرایط اداره کار ایالات متحده باشد. این شغل ها در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا در Zone های مختلف دسته بندی شده اند و تخصص شما بایستی در Zone 4-5 باشد.
در صورتیکه دو شرط سن (18 سال) و مدرک تحصیلی حداقل دیپلم را دارید، میتوانید براحتی در این برنامه شرکت کنید.
چه افرادی از اعضای خانواده مجاز به شرکت در قرعه کشی هستند؟
1.افراد مجرد بالای 18 سال میتوانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند.
2.افراد متاهل میتوانند با همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سالشان در لاتاری شرکت کنند.
3.افراد متاهل، میتوانند دو بار در لاتاری شرکت کنند. یک بار یک فرم برای آقا پر شود و اطلاعات خانم در آن گنجانده شود. و یک بار خانم فرم را پر کند و اطلاعات آقا را در فرم خود بگنجاند. این کار قانونیست و میتواند شانس افراد متاهل را دو برابر کند.
4.افراد مجرد بین 18 تا 21 سال میتوانند هم به صورت انفرادی ثبت نام کنند و هم به همراه والدینشان. بدین ترتیب 3 بار در لاتاری شرکت کرده اند و این شانس برنده شدنشان را بیشتر میکنند. اگر هر یک از والدین برنده شوند، میتوانند به همراه آنها مهاجرت کنند.
یک فرد در صورت برنده شدن، فقط میتواند همراهان مجاز خود را که در زمان ثبت نام در لاتاری نامشان را در فرم آورده با خود ببرید.
 
تاریخ اعلام نتایج لاتاری:
نتایج لاتاری هر ساله از اول ماه می (May) اواسط اردیبهشت ماه، از طریق سایت اداره مهاجرت اعلام میشود. تا چند سال اخیر روال بر این بود که نتایج لاتاری به آدرس پستی فرد قبول شده ارسال میشد، اما اکنون اینکار تنها از طریق سایت اداره مهاجرت به صورت آنلاین و با ارائه کد رهگیری (Confirmation Number) منحصر به فرد صورت میگیرد.
Add a comment...

Post has attachment
اقامت با لیسانس
من با لیسانس اقامت چه کشوری را می توانم بگیرم؟
گرفتن اقامت دائم یک کشور از دو طریق امکان پذیر است،به صورت مستقیم و یا با واسطه کار چند ساله.
در رابطه باقسمت مهاجرت مستقیم می توانید در قسمت اقامت وب سایت موسسه مهاجرتی آریانا پارس اطلاعات لازم را کسب کنید.که در بالای همین صفحه موجود است و مشاهده کنید که آیا گرفتن اقامت دائم کشوری با همین مدرک لیسانس برای شما امکان پذیر است یا خیر
به طور کلی صرفاً با استفاده از مدرک لیسانس،شانس کمی برای گرفتن اقامت دائم کشورها بصورت مستقیم وجود دارد ولیکن در کشورهایی نظیر استرالیا،نیوزلند و کانادا می توانید از طریق مهاجرت از تخصص و با داشتن پارامترهای دیگر نظیر سابقه کاری،مدرک زبان و…
برای اقامت دائم مستقیم اقدام کنید(اطلاعات مربوط به انواع این مهاجرت در وب سایت موسسه مهاجرتی آریانا پارس در بخش مربوط به هر کشور موجود است (www.arianaabroad.com))
 ولی در این مطلب می خواهیم در رابطه با اخذ اقامت دائم  از طریق روش های غیر مستقیم و با واسطه صحبت کنیم.گفتنی است بیشتر افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی،آمریکا  و دیگر کشورها شده اند از یکی از طریق زیر موفق به این امر شده اند،البته این نکته قابل ذکر است که همه ی این روش ها مورد تائید موسسه حقوقی آریانا پارس و وکلای پایه یک دادگستری این موسسه نمی باشد.
1)روش اول:گرفتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما با حداقل پیشنهاحقوق با ارزش 2300 دلار که فرد پس از اقدام برای ویزای کار در کشور مورد نظر و پرداخت مالیات حقوق های دریافتی خود بین 3 تا 5 سال،معمولاً موفق به اخذ اقامت دائم کشور می شود.در عمل این روش تنها زمانی امکان پذیر است که یک کارفرما مشخص فقط برای شخص متاضی (بواسطه آشنائیت و یا روابط فامیلی)درخواست کار را تسلیم اداره مهاجرت می نماید چرا که در بشتر کشورها،اولویت اعطای ویزا کار با افرادی است که ساکن این کشور هستند فلذا روش های بعدی کاربردی تر می باشند.
روش دوم: با ورود به کشور مورد نظر از طریق پذیرش تحصیلی در مقطع بالاتر و یا تکرار مقطع گذشته، شخص متقاضی اقامت دائم کشور، با دو امکان روبرو می شود که اولی اتمام مقطع در کشور مورد نظر و پیدا کردن شغل بر اساس مدرک اخذ شده در همان کشور است که این روش، مطمئن ترین راه جهت اخذ اقامت دائم کشور می باشد چرا که با دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر کشور و آشنایی با شرایط آن کشور و به خصوص این مطلب که بیشتر کشورهای دنیا، به دانشجو پس از اتمام تحصیل، فرصت برای انجام کار میدهند، متقاضی اخذ اقامت دائم به راحتی نائل به انجام این کار می شود. حال این کار در دو دسته کشور صورت پذیر است:
1 کشورهایی که تحصیل در آنها رایگان است و اخذ مقطع لیسانس به راحتی و بدون پرداخت هیچ هزینه ای امکان پذیر است.
2 کشورهایی که انگلیسی زبان هستند و می توان در آنها بعد از تحصیل سریع تر کار پیدا کرد.
اطلاعا ت مربوط به ویزای تحصیلی در بیشتر کشورهای دنیا را می توانید در قسمت مشاوره تحصیلی وب سایت مووسه حقوقی آریانا پارس بیابید.
www.arianaabroad.com
ولی امکان دومی که فرد با ورود به کشور مورد نظر خود با ویزای تحصیلی، پش روی خود دارد این مطلب است که گاهی فرد پس از ورود به کشور مورد نظر از طریق ویزای تحصیلی، اقدام به جستجو جهت شغل مورد نظر می کنند و پس از پیدا کردن شغل مورد نظر خود و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و کار کردن به مدت 3 تا 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می شوند.
روش سوم: اخذ اقامت دائم با داشتن مدرک لیسانس، این مطلب است که پس از دریافت ویزای تحصیلی کشور مورد نظر، فرد می تواند از طرقی نظیر سرمایه گذاری، پناهندگی و … اقدام به اخذ اقامت دائم آن کشور نماید. که این راه نیز شانس بیشتری از اقدام مستقیم برای اخذ اقامت دائم برای افراد متقاضی دارد.
Add a comment...

Post has attachment
کشور نروژ با داشتن دانشگاه های معتبری نظیر دانشگاه های ان تی ان یو ، اسلو ، برگن ، …. ، به عنوان یکی از قطب های بزرگ علمی در اروپا محسوب می شود . بسیاری از رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شوند . تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور نروژ با هدف کار در کشورهای اروپایی و به خصوص منطقه اسکاندیناوی ( کشور های سوئد ، دانمارک ، فنلاند و نروژ ) و به بهانه ی تحصیل در نروژ اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور نروژ می نمایند تا با اتمام دوره کارشناسی خود در دانشگاه های کشور نروژ  ، شانس خود را از یکسو برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و از سوی دیگر برای یافتن یک فرصت شغل ممتاز در رقابت با سایر متقاضیان افزایش میدهد .
زبان تدریس
همان طور که ذکر شد ، زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد کشور نروژ به زبان انگلیسی است ولیکن این کشور مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی را در همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری زبان را در داخل این کشور به دانشجو نمی دهد . ولیکن مدرک زبان در لحظه ی پذیرش الزامی نیست و وکلای موسسه آریاناپارس میتوانند اقدام جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس را بدون داشتن مدرک آیلتس یا تافل آغاز کنند و متقاضی تقریبا 5 ماه فرصت جهت ارائه مدرک زبان خود به دانشگاه را دارا می باشند.
حق کار در مقطع فوق لیسانس
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور نروژ مجوز کار در محدوده ای20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .
حال این سوال مطرح میگردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود ، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر ؟ پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است . ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوت فرد( مثل عدم وفق پذیری با محیط ، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه ) می باشد .
هزینه های زندگی
نروژ یکی از کشورهایی است که بیشترین هزینه های زندگی را در اروپا دارا میباشد  . هزینه های زندگی در نروژ برای دانشجویان به صورت میانگین بین 600  تا 800 یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ،  رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع فوق  لیسانس در کشور نروژ می باشد .
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
تحصیل در فنلاند www.arianaabroad.com
برخی از رشته ها در تعدادی از دانشگاههای فنلاند، طرح گرفتن شهریه را  از دانشجویان اجرا کرده اند ولی بیشتر رشته ها و دانشگاه ها هنوز کماکان بصورت رایگان اند.فنلاند هم مانند بیشتر کشورها اجازه کار دانشجویی در آن آزاد می باشد که در مقطع لیسانس 10 ساعت،فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکترا 30 ساعت در هفته می باشد.
موسسه مهاجرتی آریانا پارس با استفاده از وکلای دادگستری ایران و مجرب به  قوانین حقوق بین الملل شما را در راستای اخذ پذیزش و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند یاری می رساند
تحصیلات پیش دانشگاهی:

زمان شروع این دوره از 7 سالگی شروع می شود که بصورت  اجباری خواهد بود. این دوره  9 سال به طول می انجامد. این تحصیلات شامل 6 سال ابتدایی و 3 سال متوسطه است. پس از اتمام این دوره دانش آموزانوارد دبیرستان می شوندکه 2 راه برای انتخاب دارند دسته اول نظری و دسته دوم فنی می باشد. طول دوره دبیرستان از سه تا چهار سال است . كلیه دانش آموزان پس از اتمام دوره دبیرستان در آزمون سراسری دانشگاه ها شركت می كنند.
تحصيلات دانشگاهي:

در فنلاند 50 مركز آموزش عالي زير نظر وزارت آموزش فعاليت می کنند که تنها شرط ورود به این مراکز داشتن مدرك ديپلم دبيرستان و قبولي در آزمون سراسري می باشد.
زبان تحصیل در دانشگاههای فنلاندی،سوئدی و گاهی هم انگلیسی است. تفاوت پلی تکنیک ها با دانشگاهها در کاربردی و حرفه ای بودن تحصیلات است.شرط ورود به پلی تکنیک ها داشتن دیپلم حرفه ای و موفقیت در آزمون ورودی هر پلی تکنیک به همراه سابقه کار است.
دوره هاي تحصيلي کشور فنلاند:

(Kandidaati/ Kandidat Bachelor): شامل سه تا چهار سال است و بصورت تمام وقت ارائه می شود که حداقل شامل 120 واحد می باشد .در سال آخر دانشجو بايد پژوهش علمي را همراه پايان نامه ارائه دهد.
(Maisteri Master) : شامل 5 تا 7 سال تحصيل تمام وقت است که پس از دبیرستان است.باید 160 تا 220 واحد تحصيلي و انجام پژوهش های علمی و ارائه پايان نامه همراه باشد.
در صورتی که این دوره را پس از دوره اول بگذرانید واحد های مورد نیاز حداقل 40 واحد می باشد . در فنلاند مدرک Licentiat  اعطا می شود که برای گرفتن آن موظف به گذراندن 30 واحد خواهد بود در ضمن این دوره پژوهشد می باشد.
. (Tohtori / Doktor Ph.D) : شرط ورود به دوره دكترا، داشتن مدرك کارشناسی يا كارشناسي ارشد است. دوره دكترا نيز در فنلاند پژوهشي است و 4 تا 5 سال به طول می انجامد.
دکترا در فنلاند:

روند اخذ پذیرش در مقطع دکتری در فنلاند شامل:
یافتن مکان خالی تحقیقاتی در یک دانشگاه
ارتباط با استاد مربوط به گروه تحقیقاتی یافته شده
گرفتن نظر موافق استاد نسبت به سوابق شما
صحبت برای پشتیبانی مالی
گرفتن نامه پذیرش
مراجعه به سفارت
جالب است بدانيد كه برای اقدام در مقطع دکتری هیچگونه زمانی(Deadline)  وجود ندارد. در  مقطع دکتری کمک هزینه هایی وجود دارد از قبیل کمک هزینه که دانشجو برای کار بروی پروژه دریافت می کند و کلاس هایی که برای مقاطع پایین تر وجود دارد.
کمک هزینه تحصیلی:

به علت رایگان بودن تحصیل در فنلاند تقریبا هیچگونه کمک هزینه ای در دانشگاههای فنلاند وجود ندارد و دانشجو ملزم به تامین نمودن هزینه زندگی خود است. با این وجود در بعضی از دانشگاهها به بعضی از دانشجویان خاص که از لحاظ علمی در مرتبه خوبی قرار دارند کمک هزینه داده میشود ولی این موارد در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار نادر است و میتوان اینگونه فرض کرد که کمک هزینه ای برای دانشجویان این مقاطع وجود ندارد. در مقطع دکترا علاوه بر کمک هزینه ای(حقوق) که دانشجو برای کار بر روی پروژه دریافت میکند، کلاسهایی برای مقاطع پائینتر(لیسانس و فوق لیسانس) وجود دارد که دانشجو با تدریس در آن کلاسها مبلغ نه چندان زیادی دریافت خواهد کرد که بیشتر به عنوان کمک هزینه در نظر گرفته میشود تا حقوقی که کفایت زندگی در این کشور را بکند.
Add a comment...

Post has attachment
کار در کشور آلمان   www.arianaabroad.com
کشور آلمان یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا همچنین پیمان شینگن است. اتحادیه اروپا شامل 28 کشور اروپایی که واحد پول کسانی (یورو) دارند و شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند، می شود. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها،همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن وتابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.
بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت 3 هفته آگهی گردد. در همین زمان ،اگر هیچ داوطلبی از 28 کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد،در این زمان،سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه،به خدمت گیرند.
این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم ویا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود. با تئجه به رکود اقتصادی در کشور های نظیر اسپانیا و یونان ،فقدان کار مناسب برای افراد متخصص در این کشور ها،تمایل این افراد به کار دی دیگر کشور های اروپایی بیشتر از پیش شده است. واین امر باعث دشوار تر شدن پروسه کار در کشور های اروپایی شده است. کشور آلمان هم از این قاعده مستثنی نیست. وحالا این سوال مطرح می شود که راه پیدا کردن شغل در اتحادیه اروپا چیست؟ بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند ویا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند ،شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در آلمان خواهند داشت.پس وکلای موسسه مهاجرتی آریانا پارس به شما توصیه می کنند که اگر قصد اقدام جهت یافتن شغل در آلمان و اخذ اقامت کاری آلمان را دارید، با توجه به دشوار بودن این پروسه وبا توجه به قوانین حال حاضر اتحادیه اروپا،بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم آلمان،اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور و راه یاقتن به خاک کشور آلمان و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای کاری کشور آلمان می باشد.
گفتنی است ،افرادی که موفق به اخذ ویزای کار کشور آلمان می شوند،پس از حدودا چهار سال کار در آلمان و پرداخت مالیات به دولت آلمان،می توانند موفق به اخذ اقامت دائم آلمان شوند.
برای کسب اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان،به قسمت مربوط به همین بخش در وب سایت موسسه مهاجرتی آریانا پارس مراجعه فرمائید.
Add a comment...

تحصیل در استرالیا
استرالیا از جمله کشورهایی در دنیا محسوب می شود که همواره شرایط اقامتی مناسب را برای متقاضیان اخذ اقامت دائم استرالیا فراهم آورده است . استرالیا از چند سال پیش با ارائه طرح های مهاجرت از طریق تخصص نسبت به جذب نیروهای تحصیل کرده و یا متخصص مشتاق بوده است . همه این ها و این نکته که دانشگاه های برتر این کشور در زمره ی 200 دانشگاه برتر دنیا هستند.همواره استرالیا را کانون بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور قرار داده است. مقاطع تحصیلی در استرالیا همانند دیگر کشورها در لیسانس 4 سال و در فوق لیسانس 2سال ودر دکترا 5 سال می باشد و برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای استرالیا ویزای دانشجویی استرالیا همانند دیگر کشورها ارائه مدارک ذیل الزامی می باشد:
1. مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی (حداقل  آیلتس  6 آکادمیک)
2. مدرک دال بر تمکن مالی
3. ارائه اصل یا گواهی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
4. ارائه توصیه نامه اساتید
5. مدارک سوابق کار (در صورت دارا بودن )
6.مدارک شناسایی ومسافرتی فرد
نکته ای که در دانشگاه های استرالیا به عنوان مشکل پیش روی علاقه مندان به اخذ ویزای استرالیا تلقی می شود ،شهریه ی زیاد دانشگاه ها است بطوریکه سالیانه و به صورت میانگین شهریه ای در حدود 30هزار دلار به عنوان شهریه دانشگاهی معین شده است .
ولی بسیاری از دانشجویان با توجه به اینکه شرایط پیدا کردن کار و اخذ اقامت دائم استرالیا ، سهل تر از دیگر کشورهاست ،تمایل زیادی به اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می نمایند.
وکلای موسسه مهاجرتی آریانا پارس ،می توانند در انجام همه ی امور مربوط به پذیرش تحصیلی واخذ ویزای تحصیلی ،هموطنان متقاضی اخذ اقامت استرالیا را یاری دهند.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded